Wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz wypłacić pieniądze z bankomatu? Nie daj się zaskoczyć dodatkowymi opłatami. Zobacz jak prawidłowo wybrać pieniądze.

Usługa DCC (Dynamic Currency Conversion) - przewalutowanie  transakcji bezpośrednio na PLN. Kursy przewalutowania, jakie proponuje urządzenie są zazwyczaj niekorzystne. Zaakceptowanie transakcji z usługą DCC spowoduje obciążenie konta w PLN.

Access fee - dodatkowa opłata za wypłatę gotówki za granicą, którą pobiera właściciel/operator bankomatu. Jest ona doliczana do kwoty transakcji, która obciąży Twoje konto. Na ekranie urządzenia powinna pojawić się informacja o wysokości prowizji, w taki sposób, aby umożliwić rezygnację z transakcji.

W terminalach płatniczych odpowiednikiem access fee jest surcharge.

Sprawdź co możesz zrobić, aby nie ponosić dodatkowych opłat

Zobacz, jak wyglądają przykładowe komunikaty podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu za granicą
 

Jeśli chcesz obciążyć konto w EUR, wybierz DECLINE CONVERSION.

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Wypłata w bankomacie za granicą na terenie krajów EOG poza Polską, to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.