Najczęściej wyszukiwane:
Szukaj na stronie

Poznaj nową pilotażową aplikację mobilną. Pobierz, sprawdź i daj znać, co myślisz.

Poznaj zalety karty kredytowej

 • Kupujesz teraz,
  płacisz później

  Korzystasz z limitu kredytowego bez odsetek - do 54 dni (nie dotyczy wypłat gotówki z bankomatów oraz przelewów z karty kredytowej).

  Sprawdź

 • Płacisz kartą
  w telefonie lub zegarku

  Dodajesz kartę do cyfrowego portfela (Apple, Google Pay) i płacisz telefonem lub zegarkiem (Garmin, Fitbit Pay).

  Sprawdź

 • Korzystasz z pieniędzy zanim otrzymasz kartę

  Już w chwili wnioskowania o kartę kredytową, możesz zlecić darmowy przelew z limitu karty kredytowej na konto osobiste, dzięki usłudze Fast Cash. Przelew zrealizujemy po zawarciu umowy.

 • Zamawiasz karty dodatkowe dla najbliższych bez opłat

  Zamów dodatkową kartę kredytową dla bliskiej osoby (np. dla dziecka powyżej 13 roku życia, żony lub męża).

Promocja

5% zwrotu za zakupy spożywcze

z kartą kredytową Visa

RRSO 23,30%

Sprawdzam

Zobacz, jak działa karta kredytowa

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej

Wybierz kartę kredytową

Dodatkowe usługi do karty kredytowej

 • Usługa 3D‑Secure

  Twoje płatności kartą kredytową w sklepach internetowych są zabezpieczone, dzięki usłudze 3D‑Secure.

  Więcej

 • Usługa Chargeback

  Korzystaj z usługi Chargback, dzięki której możesz otrzymać zwrot pieniędzy za towar/usługę, jeśli sprzedawca nie wywiązał się z umowy, bądź otrzymany towar jest niezgodny z opisem.

  Więcej

 • Usługa Ratio

  Rozłóż wydatki z karty kredytowej na dogodne raty. Dzięki Ratio, transakcje kartą kredytową (zakupy) i przelewy z rachunku karty kredytowej (m.in. opłacone rachunki) rozłożysz od ręki na niskooprocentowane raty.

  Więcej

Zamów kartę kredytową

Zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej
W zakładce Oferta banku sprawdzisz, czy przygotowaliśmy dla Ciebie indywidualną ofertę.
Złóż wniosek
Zapoznaj się z warunkami i złóż wniosek o wybraną przez Ciebie kartę kredytową.
Poczekaj na decyzję i kartę
Po pozytywnej decyzji kredytowej kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander internet lub Santander mobile.
Porozmawiaj z doradcą
Przygotuj dokumenty i wypełnij wniosek z naszym doradcą.
Poczekaj na decyzję
Już podczas rozmowy poznasz wstępną decyzję o przyznaniu karty.
Przyjdź do nas
Podpisz umowę we wskazanym we wniosku oddziale. Kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander internet lub Santander mobile.
Odwiedź oddział
Przyjdź do dowolnego oddziału.
Złóż wniosek
Wypełnij wniosek z naszym doradcą, poczekaj na decyzję i podpisz umowę.
Zacznij korzystać
Kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander internet lub Santander mobile.

Z oferty produktów kredytowych mogą skorzystać osoby, które spełnią wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej.
Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest karta kredytowa

  Karta kredytowa to karta z rachunkiem kredytowym. Gdy wnioskujesz o kartę, ustalasz wysokość limitu kredytowego na tym rachunku np. 1 000 zł.

 • Jak działa karta kredytowa

  Karty kredytowej możesz używać do zakupów, jak karty do konta. Jeśli spłacisz wykorzystany limit do daty wskazanej na zestawieniu Twoich płatności, nie zapłacisz odsetek. Takie zestawienie otrzymasz od nas co miesiąc. 

 • Gdzie i jak korzystać z karty kredytowej Santander

  Kartą kredytową możesz płacić w sklepach i punktach handlowo-usługowych (wystarczy zbliżyć do terminala) oraz w internecie. Kartę możesz dodać do portfeli cyfrowych w telefonie: Apple Pay, Google Pay i w zegarku: Garmin Pay, Fitbit Pay. Więcej informacji o płatnościach mobilnych znajdziesz tutaj.

 • Czy kartę kredytową można dostać od ręki

  Jeśli przygotowaliśmy dla Ciebie indywidualną propozycję, wniosek o kartę kredytową możesz złożyć w Santander internet lub w aplikacji Santander mobile. Nie musisz iść do oddziału. Po pozytywnej decyzji kredytowej kartę wyślemy na Twój adres w ciągu kilku dni. Skorzystasz z oferty karty kredytowej, jeśli spełnisz wymagane przez nas warunki oceny zdolności kredytowej.

 • Jaka jest różnica między karta debetową, a kartą kredytową

  Karta debetowa podpięta jest pod Twój rachunek osobisty/konto osobiste, na którym masz swoje pieniądze. Karta kredytowa posiada swój rachunek kredytowy. Pieniądze te pożyczasz i spłacasz w wyznaczonych terminach.

 • Czy karta kredytowa jest darmowa

  Karty, które oferujemy, mają różne opłaty. Znajdziesz je tutaj:  https://toip.santander.pl/dzial/karty-kredytowe

 • Czy można dostać kartę kredytową dla dziecka

  Możesz zamówić kartę dodatkową, która będzie połączona z rachunkiem kredytowym Twojej karty. Kartę możesz zamówić dla osoby powyżej 13 roku życia np. Twojego dziecka.

 • Z jakim limitem kredytowym mogę otrzymać kartę

  Minimalna kwota kredytu na karcie to 1000 zł. Maksymalna kwota zależy od wyliczonej przez nas indywidualnej oferty kredytowej i analizy Twojej zdolności kredytowej oraz rodzaju karty. 

 • Czy mogę zmienić limit kredytowy na karcie

  Jeśli masz wyliczoną indywidualną ofertę kredytową oraz spełnisz wymagane przez nas warunki oceny zdolności kredytowej, możesz zwiększyć limit na karcie kredytowej bez prowizji. Możesz również zmniejszyć limit dostępny na karcie.

 • Kiedy muszę spłacić wykorzystane pieniądze

  Po wygenerowaniu zestawienia transakcji z ostatniego miesiąca masz dodatkowo 24 dni, aby spłacić zadłużenie bez odsetek. Po tej dacie zaczną naliczać się odsetki od wykorzystanej kwoty.

 • Jak spłacić wykorzystane z karty pieniądze

  Możesz ustawić automatyczną spłatę minimalnej kwoty lub całości zadłużenia. Automatycznie pobierzemy z Twojego konta odpowiednią kwotę w terminie spłaty i przelejemy ją na rachunek karty. Usługa ta jest bezpłatna. 

  Możesz też regulować zadłużenie przelewem na rachunek karty. Pamiętaj wtedy o okresie bezodsetkowym oraz wymaganej spłacie minimalnej.

 • Czy mogę rozłożyć spłatę na raty

  Na karcie kredytowej dostępna jest usługa „Spłata ratalna” (Ratio). Dzięki niej możesz dokładnie zaplanować, jak szybko chcesz spłacić swoje zadłużenie. Ta usługa posiada niższe niż standardowe oprocentowanie na karcie.

 • Czy mogę wypłacić gotówkę z karty kredytowej

  Możesz, ale wiąże się to z prowizją za wypłatę oraz automatycznym naliczaniem odsetek od momentu wypłaty.

 • Jak aktywować kartę

  Kartę kredytową możesz aktywować podczas pierwszej transakcji w naszym bankomacie lub w terminalu, gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN. W bankomacie wybierz opcję aktywacja karty i podaj poprawny numer PIN do karty.

  Możesz aktywować kartę przez internet. Po zalogowaniu do usług wybierz zakładkę Finanse – Karty. Następnie przy karcie, którą zamierzasz aktywować, kliknij opcję Aktywuj. Następnie w opcji Więcej wybierz Nadaj PIN.

  Jeżeli chcesz aktywować kartę w Santander mobile, to po zalogowaniu wybierz na ekranie kartę, którą chcesz aktywować. Następnie wybierz Opcje – Aktywuj kartę oraz nadaj PIN do karty.

  Po nadaniu PINu najlepiej pierwszą transakcję wykonaj w bankomacie, w przypadku transakcji bezgotówkowej w sklepie być może nastąpi konieczność czterokrotnego wpisania nowego PINu.
   

 • Czy mogę przelać pieniądze z rachunku karty kredytowej

  Tak, z rachunku karty kredytowej możesz – podobnie jak z konta - przelać pieniądze na inny rachunek. Przelewu możesz dokonać za pośrednictwem Santander lub Przelewu24. Koszt przelewu z rachunku karty kredytowej określa Taryfa opłat i prowizji.

Rozwińzobacz mniej

Opłaty i prowizje

 

Zobacz eTaryfę

Dokumenty

Przykład reprezentatywny
 

Od wykorzystanej kwoty limitu w rachunku karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk pobieramy odsetki według zmiennej stopy procentowej, równej stopie odsetek maksymalnych wskazanych w art. 359 § 21 kodeksu cywilnego, tj. 20,50% w stosunku rocznym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 25,73%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 4 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 641,75 zł, oprocentowanie zmienne 20,50% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1 541,75 zł (w tym: odsetki 1 361,75 zł, opłaty miesięczne za kartę 180 zł). 

Dla wyliczeń RRSO przyjęliśmy łącznie następujące założenia: limit kredytowy zostaje w pełni wykorzystany przez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w dniu zawarcia umowy, data księgowania transakcji na rachunku karty jest zgodna z datą pierwszego zestawienia operacji, a pozostałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy; miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w dniach wskazanych na zestawieniach operacji jako termin płatności. Kalkulacja na dzień 8.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

 • Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

  Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto Jakie Chcę to rachunek płatniczy.
  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.
  • Kod 3D-Secure to powiadamianie SMS. 
  • Przelew z rachunku karty kredytowej to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego.
Rozmowa z wirtualnym asystentem Santi. Jestem chatbotem.