Bank porad - blog

Podpowiadamy, jak ułatwić sobie codzienność

Co nowego u nas

 • Wymiana walut online - jak działa kantor internetowy

   przeczytasz w 4 minuty

   

 • BLIK - płatność na wyciągnięcie kciuka

   przeczytasz w 4 minut

   

 • Jak przygotować testament z myślą o zgromadzonych pieniądzach na koncie bankowym?

   przeczytasz w 6 minut

   

  Gdy liczy się zaufanie

  Dajemy Ci wsparcie w ważnych dla Ciebie chwilach
   

  O tym się mówi

  Ile czasu idzie przelew

   przeczytasz w 7 minut 

  Każdego dnia na całym świecie robi się miliony przelewów bankowych. Nic w tym dziwnego – to wygodny sposób na przekazywanie pieniędzy. Ile czasu idzie standardowy przelew? Jak długo trzeba czekać na pieniądze z przelewu zagranicznego?

  Czytam

  Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa? Jakie rozwiązanie kredytowe online wybrać?

   przeczytasz w 4 minuty

  Nowszy samochód, większy telewizor albo remont domu czy mieszkania? Jeśli jedyną kwestią, która Cię ogranicza, są pieniądze, to mamy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które pomogą Ci zdecydować, czego potrzebujesz.

  Czytam

  Co zrobić, gdy zapomnisz loginu lub hasła do bankowości internetowej lub aplikacji?

   przeczytasz w 5 minut

  Codziennie logujemy się do różnych serwisów i aplikacji. A co zrobisz, jeśli  zdarzy Ci się sytuacja, gdy zapomnisz loginu lub hasła do banku? Sprawdź, jak sobie poradzić podczas odzyskiwania danych logowania do bankowości internetowej lub naszej aplikacji mobilnej.

  Czytam

  Zaoszczędzi się samo? Sprawdź funkcje automatycznego oszczędzania

   przeczytasz w 3 minuty

  Obecna sytuacja na rynku finansowym i skutki pandemii sprawiły, że poważnie podchodzimy do oszczędzania. Aby utrzymać budżet domowy  w ryzach, możesz skorzystać z automatycznego oszczędzania. Zobacz, na czym ono polega i jak z niego korzystać.

  Czytam

  Karta kredytowa na wszelki wypadek

   przeczytasz w 16 minut

  Karta kredytowa daje prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niej masz dostęp do pieniędzy, po które możesz sięgnąć w każdej chwili. Oczywiście w ramach ustalonego wcześniej limitu kredytowego. Zobacz jak działa i jak z niej korzystać.

  Czytam

  Wygodne przejazdy autostradami dzięki Autopay w aplikacji mobilnej Santander

   przeczytasz w 4 minuty

  Nowoczesne autostrady sprawiają, że podróże w Polsce są szybsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjemne. Jednak w wakacje, długie weekendy czy święta kierowcy czekają przy bramkach na autostradach, aby opłacić przejazd. Możesz tego uniknąć i korzystać z Autopay w aplikacji Santander mobile.

  Czytam

  Jak zacząć oszczędzać pieniądze

   przeczytasz w 4 minuty

  Pamiętasz świnkę skarbonkę? Każda kolejna moneta przybliżała nas do wymarzonej rzeczy. Oszczędzanie to nawyk, które warto w sobie pielęgnować. Dodatkowe pieniądze na koncie oszczędnościowym lub lokacie, to nie tylko pieniądze. To Twoje bezpieczeństwo. Czy wiesz jak zacząć oszczędzać pieniądze?

  Czytam

  Jak oszczędzać pieniądze? 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń

   przeczytasz w 4 minuty

  Chcesz mieć oszczędności? To oszczędzaj. Łatwo powiedzieć. Ale jak skutecznie oddzielać pieniądze do oszczędzania od swoich wydatków? Poznaj Joannę, zajętą mamę dwójki dzieci. Zobacz, co pomaga jej trzymać porządek w finansach, jak w dobrze poukładanej szafie.

  Czytam

  Jak kupić mieszkanie na kredyt?

   przeczytasz w 4 minuty

  Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Dla jednych spokój i bezpieczeństwo, a dla innych rodzinne ciepło. Zakup mieszkania na kredyt umożliwi Ci realizację swoich marzeń o własnych czterech kątach. Przygotowaliśmy wskazówki, które przybliżą Cię do realizacji tych planów.

  Czytam

  Nie daj się cyberprzestępcom.
  Poznaj ich metody

   przeczytasz w 3 minuty

  Coraz chętniej korzystamy z internetu. Każdy z nas może stać się ofiarą cyberprzestępców, którzy mogą nam ukraść tożsamość, włamać się na konto bankowe czy też zainstalować złośliwe oprogramowanie. Przeczytaj, jak nie dać się cyberprzestępcom?

  Czytam

  Jak zacząć korzystać z bankowego Kantoru

   przeczytasz w 4 minuty

  Wymieniasz waluty przed każdym wyjazdem? Nie musisz już jechać do kantoru, czy porównywać kursów walut. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej aplikacji. Wymieniaj walutę zdalnie - na tych samych warunkach w kraju i za granicą.

  Czytam

  Weryfikacja Twojej tożsamości online - czyli czym jest usługa mojeID i jak umożliwi Ci realizację formalności online

   przeczytasz w 6 minut

  Coraz więcej usług możesz zawrzeć bez wychodzenia z domu. Z usługą mojeID zrealizujesz formalności związane m.in z zawieraniem umów na odległość - umowę o abonament telewizyjny, wykup pakietu medycznego czy zakup ubezpieczenia na życie. Wystarczy, że wcześniej potwierdzisz swoją tożsamość.

  Czytam

  Moje Cele

  Odkładaj procent od wpływów

    

   O tym piszemy

   #podroze#bezpieczenstwo#ekoSantander#eUrzad#inwestowanie#nastolatki#oszczedzanie#studenci

   Czytaj, oglądaj, słuchaj. Poznaj nasze podpowiedzi o finansach

   Dziś, gdy dociera do nas zbyt dużo informacji, czujemy się przytłoczeni. Często nie wiemy, czy to co czytamy, czy oglądamy jest w 100% prawdą. Ważne, by mieć dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji, które dostarczą nam wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania. Nasz blog - bank porad o finansach rozwieje Twoje wątpliwości i dostarczy informacje, które pomogą Ci podejmować decyzje.

   Jakie konto bankowe wybrać, ile idzie przelew, jak zacząć oszczędzać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w banku porad. Znajdziesz tu informacje jak zarządzać umiejętnie swoim budżetem domowym, jak oszczędzać, inwestować, pożyczać pieniądze. Wszystko po to, by ułatwić Ci codzienne korzystanie z pieniędzy. Szukaj tu nowości, które udostępniamy czasowo oraz stałych rozwiązań. Nasze podpowiedzi tłumaczą rzeczywistość dla początkujących i prawdziwych rekinów finansowych!