Szukaj na stronie

Czy wiesz, że możesz korzystać z karty, jeszcze przed jej otrzymaniem?

11 maja 2023

Od teraz przy zamówieniu nowej karty płatniczej nie musisz już czekać na listonosza lub kuriera.

Możesz korzystać z karty zanim Ci ją wyślemy

Już po około 15 minutach od zawarcia umowy o kartę - będzie ona widoczna w Twojej bankowości mobilnej i internetowej. Dotyczy to także karty wydanej w miejsce zastrzeżonej.  Nieco inaczej wygląda to tylko w przypadku kart kredytowych, zamówionych w dni robocze  po godzinie 17.00. Taka karta będzie widoczna w bankowości  mobilnej i internetowej następnego dnia.

Zalety korzystania z funkcji wirtualności kart

W dzisiejszym świecie płatności online są codziennością. Podobnie jak portfele cyfrowe, które dają dużą swobodę i dlatego coraz więcej osób z nich korzysta. Pewnie dlatego chętnie zamieniamy tradycyjny portfel na telefon, w którym mamy karty i dokumenty zawsze pod ręką.

Jak to działa

Żeby skorzystać z wersji wirtualnej karty wystarczy, że ją aktywujesz w Santander internet lub mobile -> ustawisz swój PIN -> dodasz ją do portfela cyfrowego (Google Pay/Apple Pay).

Dzięki temu możesz płacić nią od razu!

Z kartą w portfelu cyfrowym możesz:

  • płacić zbliżeniowo telefonem,
  • wypłacać z innych bankomatów, które mają czytnik zbliżeniowy,

 Jeśli korzystasz już z naszej aplikacji mobilnej, to możesz płacić nią w internecie - bo w aplikacji znajdziesz numer karty i kod CVC2/CVV2.

Jak dodać kartę do portfela cyfrowego:

Szczegółowo pokazaliśmy to tu:

Co z kartą plastikową

Kartę wyślemy pocztą jak do tej pory. Dla bezpieczeństwa, zawsze przy pierwszej płatności będziemy prosili Cię o PIN.

Czym różni się karta plastikowa i ta w cyfrowym portfelu

Obie karty mają ten sam numer, datę ważności, kod CVC2/CVV2, taki sam nadany przez Ciebie PIN. Jedna jest kartą plastikową, a drugą znajdziesz w swoim portfelu cyfrowym.


Nota prawna

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Płatność kartą - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych

  • Santander Internet i aplikacja mobilna to usługa bankowości elektronicznej

  • Płatności telefonem za zakupy w sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.

Apple Pay działa z iPhone'em 6 i nowszymi w sklepach, aplikacjach i stronach internetowych w Safari; z Apple Watch w sklepach i aplikacjach (wymaga iPhone'a 6 lub nowszego); z urządzeniami iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 i iPad mini 3 oraz nowszymi w aplikacjach i stronach internetowych w Safari; oraz na komputerze Mac (2012 lub nowszym) w Safari za pomocą iPhone'a lub Apple Watch z Apple Pay. Listę zgodnych urządzeń Apple Pay można znaleźć na stronie https://support.apple.com/pl-pl/HT208531.

Google Pay to znak towarowy Google Inc. Więcej informacji o Google Pay na https://www.android.com/intl/pl_pl/pay/. 

 Szczegóły oferty na Santander.pl. Stan na 10.05.2023 r.