Szukaj na stronie

Wycofujemy lokaty walutowe dla firm w EUR, USD, GBP

13 maja 2020

Obecna sytuacja bardzo silnie wpływa na globalną oraz lokalną sytuację ekonomiczną. Banki Centralne różnych krajów, by wspomóc swoje gospodarki, zdecydowały się na obniżenie stóp procentowych. Takie decyzje mają wpływ również na lokaty w walutach obcych. Przekazujemy Państwu istotną informację na ten temat.

Dostosowujemy ofertę do sytuacji rynkowej

Obecnie dostosowujemy naszą ofertę do aktualnej sytuacji rynkowej, dlatego od dnia 18 maja 2020 roku wycofujemy  lokaty terminowe w EUR, USD oraz GBP dla firm. Oznacza to, że odwołujemy ofertę zawierania nowych rachunków lokat w naszych placówkach, jednostkach operacyjnych oraz w usługach bankowości elektronicznej.

Szczegółowe informacje o lokatach, które wycofamy z oferowania znajdą Państwo w  poniższej tabeli.

 

Jak będą działać lokaty po wycofaniu

Wycofanie lokat nie wpłynie na pozostałe, dotychczas już otwarte lokaty w EUR, USD oraz GBP. Będziemy je, odnawiać w dalszym ciągu automatycznie na kolejny okres depozytowy, zgodnie z załącznikiem do Regulaminu kont dla firm cześć I lub część II. Jeśli Państwa firma ma lokatę walutową w EUR, USD, GBP to, mogą Państwo ją zamknąć w dowolnym momencie jej trwania. W takim przypadku, nie naliczymy odsetek od kwoty kapitału od daty otwarcia lokaty lub daty jej ostatniego odnowienia do dnia, który poprzedza  likwidację lokaty.

Szczegółowe informacje o lokatach walutowych znajdziesz na stronie internetowej Uruchomi się w nowym oknie