Najczęściej wyszukiwane:
Wróć
Szukaj na stronie
Ilustracja prezentu

W promocji kredyt gotówkowy od 3 000 zł (RRSO 16,66%)

Na czasie

Ferie - podpowiadamy, jak się do nich przygotować

3 stycznia 2022

Ferie to idealny moment do tego, by więcej czasu spędzić z rodziną i wspólnie wypocząć. Nie ma znaczenia, czy spędzimy ten czas aktywnie na wyjeździe, czy w domu. Ważne jest to, aby dla dziecka była to frajda, a dla nas udany wypoczynek.

Ferie, podpowiadamy jak się do nich przygotować. Rodzina przy siedzi na bagażniku auta z nartami

Ferie zimowe – to najbardziej wyczekiwany czas tuż po świętach Bożego Narodzenia. Łapiemy wtedy oddech na kolejne miesiące, tak aby efektywniej go wykorzystać. W tym roku ferie zaczynają się już od 17 stycznia, a potrwają do 27 lutego. Warto się do nich dobrze przygotować.

Kiedy planujesz wyjazd

Ważna jest dobra organizacja. Dzięki niej unikniemy zaskakujących sytuacji, których rozwiązanie może potrwać dłużej niż zakładamy.  Zobacz kilka podpowiedzi, co zrobić żeby nie wydać za dużo i bawić się świetnie.

 • Ubezpiecz siebie i bliskich
  Na stoku ciesz się białym szaleństwem. A jeśli jeszcze nie masz ubezpieczenia to podpowiadamy, że warto wybrać takie, które może Ci się przydać w trakcie jazdy na nartach lub snowboardzie. Ubezpieczyciel może też pokryć koszty Twojego leczenia i Twoich bliskich za granicą (w tym też  COVID-19). Sprawdź nasze ubezpieczenie 
 • Rezerwuj noclegi, które oddalone są od atrakcji turystycznych
  Są o wiele tańsze i zazwyczaj mają wyższy standard. Jeśli coś nas niepokoi to wiarygodność oferty możemy sprawdzić  np. u ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Skorzystaj
 • Wybierz apartament z kuchnią zamiast hotelu
  Kuchnia umożliwi Ci przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Zrób zakupy w markecie – zaoszczędzisz czas i pieniądze. A jeśli chcesz odpocząć od gotowania – sprawdzaj lokalne restauracje, regionalne produkty.
 • Przygotuj krótki plan wydatków 
  Ustal dzienny budżet – to bardzo ważne. To może być dobra zabawa, ale też nauka, dla najmłodszych, jak zarządzać pieniędzmi. Podaruj im dobry start w dorosłość :)
 • Korzystaj z  lokalnej komunikacji
  Jeśli możesz zostaw samochód na parkingu. Z jednej strony oszczędzisz paliwo a z drugiej, zobaczysz więcej ciekawych miejsc. W naszej aplikacji mobilnej możesz kupić bilety komunikacji miejskiej w wybranych miejscach w Polsce. Więcej o aplikacji 
Kiedy spędzasz ferie w domu

Zastanawiasz się skąd wziąć inspirację, aby wypełnić wartościowo czas dzieciom?

 • Przetestuj sprawdzony sposoby i zabawę w domowego księgowego.
  Już kilkuletnie dzieci interesuje skąd bierze się rachunek w sklepie. Opowiedz dziecku jak robisz zakupy. Rachunek ze sklepu może też pomóc w nauce matematyki. Pokaż dziecku jak wyliczana jest suma produktów, jak wygląda obliczanie miar, wag i sztuk. Dodanie cen w zeszycie to świetny sposób na naukę dodawania w słupku, a obliczanie podatków na naukę procentów.
 • Gra w szachy, poza tym, że jest przyjemną rozrywką to wpływa też na rozwój dziecka.
  Uczy niezależności w podejmowaniu samodzielnych decyzji  i pokazuje, że wytrwałość może prowadzić do pożądanych rezultatów. Dzięki szachom dzieci zdobywają też wiedzę, jak rozwiązywać problemy i analizować sytuacje.

Więcej ciekawych sposobów na wprowadzenie najmłodszych w świat finansów znajdziesz tutaj

Warto spędzać czas razem! Poznaj nasze podpowiedzi, jak dobrze przygotować się do ferii. Dowiedz się więcej