Szukaj na stronie
Bezpieczeństwo

Nie kupuj sztuczek, jakie próbują sprzedać Ci oszuści

3 czerwca 2020

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce sprawiła, że zakupy online stały się codziennością dla wielu osób. Zmiana zachowań konsumentów dała też szansę na rozwój praktyk przestępczych.

W sieci jest coraz więcej fałszywych sklepów internetowych i ogłoszeń sprzedaży. Dlatego ostrzegamy i radzimy jak nie dać się oszukać! Wystarczy, że rozejrzysz się po sklepie lub aukcji i sprawdzisz, czy wszystko gra. 
 

  • Każdy sklep musi stosować się do rozporządzeń RODO. Właśnie dlatego na stronie powinna być informacja o polityce prywatności. Nie widzisz nic takiego? To pierwsze ostrzeżenie. 
  • Jeśli na stronie widzisz błędy językowe, literówki, brak opisów technicznych i cała strona wygląda mało profesjonalnie - to drugie ostrzeżenie.  
  • Na stronie powinny znaleźć się jasne informacje o tym, jakie są możliwości i koszty dostawy. Brak tej informacji, to sygnał, że strona może być fałszywa. 
  • Negatywne opinie lub brak jakichkolwiek komentarzy również mogą świadczyć o nieprawdziwej stronie. Warto sprawdzić co o zakupach w tym sklepie myślą inni klienci. 
  • Czy aby cena nie jest zbyt atrakcyjna? Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, ale kupić produkt w wiarygodnym sklepie. Jeśli jednak cena towaru bardzo Cię kusi rozważ formę płatności za pobraniem.

Zakupy w intrenecie będą bezpieczne, gdy tylko zwrócisz uwagę na wymienione elementy, zanim klikniesz kup teraz lub zapłać. Wiesz już, o czym pamiętać, aby nie dać się złapać przestępcom? Mamy nadzieję, że tak :) Rozpocznij zakupy i zawsze pamiętaj o bezpiecznym bankowaniu!