Najczęściej wyszukiwane:

Dzień Dziecka z Fundacją Santander i Santander Bank Polska

29 maja 2020

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy różne atrakcje, które sprawią, iż ten dzień będzie wyjątkowy!W swoje święto, 1 czerwca 2020 roku, Państwa dzieci bez wychodzenia z domu mogą odbyć podróż wraz z Guliwerem do krainy Liliputów i w świat magii z iluzjonistą Maciejem.
Przekonają się, że alfabet może być zaczarowany. Razem z panią Agatką będą rysowały zwierzaki i swoje marzenia, a Patrycja - specjalistka od kreatywnych warsztatów pokaże im, że kawa nie jest tylko do picia.

Wydarzenia w ramach Dnia Dziecka z Fundacją Santander i Santander Bank Polska będą udostępnione w poniedziałek, 1 czerwca 2020 roku na fanpage’ach Fundacji Santander i Santander Bank Polska.
Po zakończeniu Dnia Dziecka linki do wydarzeń będą dostępne bez ograniczeń na stronie fundacja.santander.pl

Bądźcie z nami w ten wyjątkowy dzień! Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram:

 • 11.00 - Bajka „Guliwer w krainie Liliputów” w wykonaniu Teatru Wariacja (35 min) Zobacz
 • 12.00 - Spotkanie rysunkowe z Agatą Jakuszko - Rysujemy Zwierzaki i cudaki (15 min) Zobacz
 • 12.30 - Kreatywne warsztaty z Patrycją Lipińską - Malowanie kawą (10 min) Zobacz
 • 13.00 - Spotkanie rysunkowe z Agatą Jakuszko - Bank i pieniądze (15 min) Zobacz
 • 13.30 - Pokaz iluzji Macieja Pędy (15 min) Zobacz
 • 14.00 - Kreatywne warsztaty z Patrycją Lipińską - Dlaczego warto myć ręce (3 min) Zobacz
 • 14.30 - Spotkanie rysunkowe z Agatą Jakuszko - Rysujemy plany i marzenia (15 min) Zobacz
 • 15.00 - Kreatywne warsztaty z Patrycją Lipińską - Jak zrobić własną sól do kąpieli (8 min) Zobacz
 • 15.30 - Wspólne czytanie bajki „Zaczarowany Alfabet” z Galerią Bajek (15 min) Zobacz
 • 16.00 - Kreatywne warsztaty z Patrycją Lipińską - Balonowy piesek (2 min) Zobacz

Więcej informacji o wydarzeniach:

 1. Teatr Wariacja zabierze Was do Krainy Liliputów
  Guliwer w Krainie Liliputów to bajka o niezwykłym lekarzu okrętowym, który od dziecka marzył o morskich przygodach. Zaciągnął się na piękny okręt „Antylopa” i wyruszył ku przygodom. Podczas swojej pierwszej morskich podróży spotkał malutkich ludzi żyjących w krainie Liliputów. Mimo małego wzrostu byli odważni i waleczni. Właśnie kiedy przybył do nich Guliwer prowadzili wojnę z krainą Blefusku o tradycję obierania jajek. Człowiek góra za przyjazne przyjęcie do krainy Liliputów podstępem pomógł im zwyciężyć wrogów. Guliwer choć przewyższał wzrostem lud Liliputów i początkowo przerażał małych ludzi, to w końcu został ich przyjacielem.
   
 2. Maciej Pęda – pokaz iluzji
  Maciej zabierze dzieci w świat magii i czarodziejstwa, gdzie przedmioty…znikają…pojawiają się i mnożą.
  Maciej Pęda - iluzjonista, wielokrotny mistrz Polski w sztuce iluzji scenicznej i mikroiluzji. Brał udział w programie telewizyjnym „Magicy z ulicy” oraz największym show iluzji w Polsce pt. Iluzjoniści Pierwsze Starcie.
   
 3. Spotkania rysunkowe z Agatą Jakuszko
  Pani Agatka będzie pokazywała nam jak w prosty sposób narysować niesamowite rzeczy! Talent wcale nie będzie nam potrzebny!
  Jako mama, trener i wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego - wie jak dotrzeć do dzieciaków, jako psycholog - przemyca triki ułatwiające zapamiętywanie, a jako ekspert myślenia wizualnego - pokazuje, jak to wszystko wykorzystać w efektywniejszym uczeniu się!
  Szykujcie kredki, flamastry, bloki i zacznijmy naszą rysunkową przygodę!
   
 4. Kreatywne warsztaty z Patrycją Lipińską
  Patrycja zaprosi dzieci do wspólnego udziału w kreatywnych warsztatach, gdzie pokaże, że kawa nie jest tylko do picia, jak zrobić własną sól do kąpieli i dlaczego warto myć ręce.

  Na warsztaty potrzebujemy:  
  Malowanie kawą - kawa rozpuszczalna, ciepła woda, pędzelki, kartka papieru
  Dlaczego warto myć ręce - miseczka, mleko, pieprz, mydło w płynie
  Jak zrobić własną sól do kąpieli - sól (gruboziarnista lub zwykła), miseczka, barwniki naturalne, olejek eteryczny, słoiczek, łyżeczka

  Patrycja Lipińska - animatorka, autorka pierwszych w Polsce lekcji skręcania i modelowania balonów dostępnych w    serwisie YT. Od lat tworzy niezwykłe pokazy balonowe i warsztaty dla dzieci. Jej Balonowy Świat zaprasza do zabawy dzieci i rodziców.
   
 5. ​​Wspólne czytanie bajki z Galerią Bajek
  Z okazji Dnia Dziecka, Beata wspólnie ze swoim synkiem Adasiem, przeczyta dla Was bajkę pt. „Zaczarowany alfabet”, w której będziecie wspólnie poszukiwać zaginionych literek. Czy uda Wam się je wszystkie odnaleźć?
  Beata Tempich - wydawca bajek dla dzieci. Beata prowadzi wydawnictwo @galeriabajek gdzie wydaje unikalne i inspirujące bajki, w których każde dziecko może zostać bohaterem. Zależy jej na tym, aby rozbudzić w dzieciach pasję do czytania w świecie, w którym łatwo sięgnąć po inne rozrywki.