Szukaj na stronie
Ilustracja aplikacji bankowej Santander mobile z włączonym ekranem powitalnym
Aplikacja Santander mobile

Pomaga w codziennych sprawach

To wsparcie dla Ciebie w trudnych sytuacjach spowodowanych koronawirusem SARS – CoV2. Zobacz co możemy Ci zaproponować w przypadku utraty pracy.

 Świadczenia i Assistance zawodowy

Możemy Ci pomóc zadbać o Twoje sprawy finansowe. Mamy w ofercie produkty i usługi, które pomogą Ci zadbać o Twoje sprawy finansowe nawet w trudnych momentach życiowych. Jednym z trudniejszych doświadczeń w życiu może być utrata pracy, która może uszczuplić Twoje oszczędności lub spowodować problemy z regulacją bieżących zobowiązań, np. kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych.

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenia, dzięki którym zyskujesz ochronę ubezpieczeniową w przypadku utraty pracy.

Jeżeli stracisz pracę,  to możesz otrzymać pieniądze, które pomogą Ci np.:

 • uregulować  raty kredytu,
 • częściowo zrekompensować brak wynagrodzenia,
 • znaleźć pracę.

Jak działa takie ubezpieczenie

Zobacz, jaką pomoc otrzymasz korzystając z ubezpieczenia w razie utraty pracy

 • Planujesz wziąć kredyt lub posiadasz kredyt z ubezpieczeniem

  Spokojny Kredyt - ubezpieczenie do kredytów gotówkowych

  Jeśli stracisz pracę możesz otrzymać jednorazowe świadczenie, równe wysokości 6 rat Twojego kredytu (maksymalna wysokość raty kredytu gotówkowego to 1 200 zł).

  Przykład: Jeżeli Twoja rata kredytowa wynosi np. 500 zł, to możesz otrzymać do 3 000 zł.

  Bezpieczna Hipoteka – ubezpieczenie do kredytów hipotecznych

  Jeśli stracisz pracę,  to możesz otrzymać do 12 świadczeń z tytułu ubezpieczenia, w wysokości raty kredytu (nie więcej niż 5 000 zł na 1 ratę).

  Przykład: Jeżeli Twoja rata kredytowa wynosi 1 500 zł, to możesz otrzymać do 18 000 zł.

 • Nie planujesz wziąć kredytu, ale chcesz się zabezpieczyć na wypadek  utraty pracy

  Plan B – ubezpieczenie niepowiązane z produktem kredytowym

  Jeżeli stracisz pracę, to możesz otrzymać pieniądze - do 5 000 zł.

  Ubezpieczenie Plan B, to również pomoc, którą możesz otrzymać w ramach pakietu Assistance zawodowy, który umożliwia wsparcie w wielu obszarach:

  • sprawdzenie CV,
  • przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej,
  • pomoc psychologa
  • tłumaczenie listu motywacyjnego,
  • napisanie CV,
  • przygotowanie dokumentów referencyjnych.
  • możliwość skorzystania z porady nt. prawa pracy
  • pakiet informacyjno-organizacyjny pomocny w poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia.

Jak możesz kupić i korzystać z ubezpieczenia

Spokojny Kredyt

Wnioskować o to ubezpieczenie możesz wyłącznie podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy. Możesz to zrobić samodzielnie w  Santander internet lub Santander mobile oraz przez naszą infolinię i w każdym naszym oddziale Uruchomi się w nowym oknie.

Bezpieczna Hipoteka

Możesz je kupić zarówno podczas zawierania umowy o kredyt hipoteczny, jak i  w trakcie trwania umowy o kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie Bezpieczna Hipoteka możesz kupić tylko w oddziałach banku Uruchomi się w nowym oknie, jeśli masz kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska.

Plan B

Możesz je kupić szybko i wygodnie z domu – zadzwoń do nas pod numer  i zapytaj doradcę o ubezpieczenie „Plan B”.

Jeżeli chcesz zgłosić roszczenie w ramach ubezpieczenia

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Umowy ubezpieczenia Plan B świadczona jest przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. („Santander Aviva TU”). Szczegółowe informacje, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia Plan B, określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia Umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym i Informacje dodatkowe, stanowiące łącznie kartę produktu, dostępne są na santander.aviva.pl. Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Aviva TU wpisanym do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru agentów ubezpieczeniowych pod nr. 11135943/A. Infolinia 1 9999 – opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 04.05.2020 r.

Zobacz więcej

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Umowy ubezpieczenia Spokojny Kredyt - praca świadczona jest przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ("Santander Aviva TU"), a w przypadku Umowy ubezpieczenia Spokojny Kredyt - życie i Umowy ubezpieczenia Spokojny Kredyt - życie plus świadczona jest przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. ("Santander Aviva TUŻ"). Szczegółowe informacje, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia ("OWU")
tj. OWU Spokojny Kredyt - praca, OWU Spokojny Kredyt - życie i OWU Spokojny Kredyt - życie plus, określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umów ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczycieli, Dokumenty zawierające informacje o produkcie ubezpieczeniowym i Informacje dodatkowe, stanowiące łącznie karty produktu, dostępne są w oddziałach Santander Bank Polska S.A. ("bank") oraz na santander.aviva.pl. Informacja o wysokości składki ubezpieczeniowej dostępna jest
w oddziałach banku. Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Aviva TU i Santander Aviva TUŻ wpisanym do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru agentów ubezpieczeniowych pod nr 11135943/A. Infolinia 1 9999 – opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 04.05.2020 r.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Umowy ubezpieczenia Bezpieczna Hipoteka świadczona jest przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. („Santander Aviva TU”), a w ramach Umowy ubezpieczenia na życie Bezpieczna Hipoteka przez Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. („Santander Aviva TUŻ”). Szczegółowe informacje, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczna Hipoteka i Ogólne Warunki Ubezpieczenia na życie Bezpieczna Hipoteka, określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczycieli, Dokumenty zawierające informacje o produkcie ubezpieczeniowym i Informacje dodatkowe, stanowiące łącznie karty produktu, dostępne są w oddziałach Santander Bank Polska S.A. („bank”) oraz na santander.aviva.pl Uruchomi się w nowym oknie. Informacja o wysokości składki ubezpieczeniowej dostępna jest w oddziałach banku. Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Aviva TU i Santander Aviva TUŻ wpisanym do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru agentów ubezpieczeniowych pod nr. 11135943/A. Infolinia 1 9999 – opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 04.05.2020 r.