Black Week - przygotuj się do największej wyprzedaży roku

9 listopada 2020

-20% na wszystko, -60% extra, Mega Wyprzedaż, Super Okazje, Festiwal Wyprzedaży! Brzmi znajomo? Zaczyna się sezon na promocje i obniżki cen. Jest taki dzień w roku kiedy promocje i wyprzedaże mają swoją kumulację. Na ten dzień czekają miliony ludzi na całym świecie, a jest to Black Friday.

Black Friday co to takiego i kiedy wypada w tym roku

Black Friday – to najbardziej wyczekiwane święto zakupów. W tym roku przypada na 27 listopada, ale nie jest to jedyny dzień w którym obowiązują promocje. Black Friday rozpoczyna największą wyprzedaż roku, która trwa nawet cały tydzień – Black Week.

Czy warto w tym roku skorzystać z promocji oraz jak się do nich przygotować

Dla wielu to dobry moment, aby zrealizować swoje potrzeby zakupowe jeśli faktycznie takie istnieją. Dla niektórych to dobry moment, aby zacząć myśleć nad prezentami na święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy jednak by świadomie wykorzystywać pojawiające się okazje.

Jak to zrobić

Poniżej przedstawiamy kilka prostych rozwiązań na to jak nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo.

 1. Zastanów się czego potrzebujesz
  Ubrania, buty, wyposażenie wnętrz*  - to najpopularniejsze wybory zakupowe Polaków, podczas trwającej wyprzedaży roku. By nie dać się ponieść emocjom i skusić się na impulsywne zakupy:
 2. Zrób listę zakupów
  Ustal co chcesz kupić i czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli kupisz np. maszynę do ćwiczeń, która będzie się tylko kurzyła, bo nigdy jej nie użyjesz, to tylko stracisz, a nie zaoszczędzisz na wyprzedaży.
 3. Ustal i porównuj ceny
  Masz czas, wykorzystaj go i ustal ile dany towar kosztuje przed promocją. Jeśli znasz jego wartość, w czarny piątek skorzystaj z porównywarek cen. Dzięki nim szybko zderzysz ze sobą oferty i szybciej wyszukasz produkty w najlepszych cenach.
 4. Nie tylko cena
  Atrakcyjna cena może kusić. Jeśli jednak sklep oferuje tylko kilka produktów i to w cenach kilkukrotnie niższych niż Twój punkt odniesienia, czyli wartość towaru, który wcześniej został przez Ciebie sprawdzony, coś jest nie tak. Zobacz regulamin sklepu, opinie o sklepie na forach. Możesz też sprawdzić czy sklep nie znajduje się na liście podejrzanych e-sklepów.
 5. Zakupy z fotela
  Tegoroczny Black Friday z pewnością będzie inny niż dotychczasowe. Epidemia koronawirusa jeszcze bardziej zachęca nas do zrobienia zakupów w internecie. Tu możemy kupić niemal wszystko, zaczynając od AGD i RTV, odzieży, obuwia, książki, leki czy produkty spożywcze, na wszelkiej maści gadżetach kończąc.
 6. Warto być eko
  W top 3 kategoriach, której kupujemy w Black Friday jest odzież*. Jesteśmy eko, dlatego zachęcamy do świadomych i ekologicznych zakupów. Na popularności zyskują zakupy z drugiej ręki. Branża modowa to jedna z najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi przemysłu. Coraz modniejsze staje się kupowanie z drugiej ręki. Jest wiele aplikacji, które do tego służą. Co ciekawe wielkie internetowe sklepy z odzieżą też czują ten eko trend i wprowadzają opcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych.

Mamy nadzieje, że w Black Friday każdy znajdzie to czego szuka. Cenimy sobie świadome wybory, dlatego przygotowaliśmy dla Was zestaw produktów, z których możecie skorzystać według indywidualnych potrzeb.

Zobacz więcej

Źródło: domodi.pl