Aktywne linki w SMS-ach i e-mailach

11 stycznia 2021

Wprowadzamy zmiany dotyczące wysyłania przez nas linków w SMS-ach i e-mailach. Już niedługo będziemy wysyłać aktywne linki, które będą kierować na stronę naszego banku. Dowiedz się jak będziemy to robić i na co zwrócić uwagę, gdy otrzymasz od nas taki link.

Jak działają aktywne linki

Aktywne linki przeniosą Cię bezpośrednio z wiadomości SMS lub e-maila na naszą stronę. Dzięki temu wygodniej i szybciej dotrzesz do informacji, którą chcemy Ci przekazać.  

 

W jaki sposób będziemy wysyłać aktywne linki

  • Linki, które zamieścimy w SMS-ach i e-mailach,  będą kierowały na naszą oficjalną stronę internetową.
  • Nie poprosimy Cię o podanie hasła, danych do logowania czy danych kart płatniczych, ani nie zamieścimy linków do stron, na których takie dane trzeba wpisać.  
  • Link nie będzie ukryty pod słowami kluczowymi (hiperłączem), dlatego pisząc np. o naszych oddziałach, podamy taki link: www.santander.pl/przydatne-informacje/placowki-i-bankomaty.
  • Jeśli otrzymasz SMS lub e-mail, który Cię zaniepokoi, skontaktuj się z nami pod nr 1 9999 (opłata wg taryfy operatora).

 

Chcesz dowiedzieć się, jak oszuści wykorzystują wysyłanie fałszywych linków, aby wyłudzić poufne dane? Wejdź tutaj https://www.santander.pl/klient-indywidualny/bankowosc-internetowa/bezpieczne-bankowanie/phishing