Najczęściej wyszukiwane:

Akademia Programowania zakończona

14 stycznia 2022

Rozwój kompetencji cyfrowych jest kluczowy dla młodych osób wkraczających na rynek pracy, a także dla tych, którzy już stawiają swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Jednak wiedza akademicka to nie wszystko – warto także uczyć się od praktyków, zwłaszcza jeśli chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

Grupa osób

Dlatego właśnie jesienią 2021 roku odbyła się Akademia Programowania, organizowana dzięki współpracy Studenckiego Koła Naukowego Informatyki SGH z Santander Universidades. Podczas cyklu warsztatów studenci dowiedzieli się więcej o modelach ekonometrycznych w finansach, narzędziach PowerBI oraz o tworzeniu podstaw aplikacji internetowych.

W ramach Akademii odbyły się 3 warsztaty, a zajęcia poprowadzili specjaliści z Santander Bank Polska:

  • Modelowanie danych finansowych – Dominik Miażdżyk oraz Mirosław Mamczur
  • Tworzenie aplikacji webowych – Krzysztof Jamróz
  • Wizualizacja danych w PowerBI – Jakub de Rosset.

Swoimi wrażeniami podzielił się też jeden z prelegentów, Jakub de Rosset:

„Tematyka szkoleń została dostosowana do kompetencji wymaganych na rynku pracy. Uczestnicy szkolenia wykazali się wysokim poziomem aktywności oraz zaangażowania, ułatwiając w ten sposób samo prowadzenie warsztatów. Dla prowadzącego jest to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie.”

Monika Piątkowska, menadżer placówki Santander Universidades w Szkole Głównej Handlowej powiedziała:

„Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczności akademickiej. Wierzymy, że rozwój kompetencji cyfrowych jest kluczowy dla dobrego startu studentów na rynku pracy, dlatego z przyjemnością wspieramy programy o takiej tematyce. Zainteresowanych ciągłym rozwojem zapraszamy też na naszą platformę www.santander-grants.com, gdzie można znaleźć więcej bezpłatnych programów”.

Santander od 10 lat wspiera edukację w Polsce

W 2021 roku mija równo 10 lat, odkąd Santander Universidades funkcjonuje w Polsce i 25 lat, odkąd działa na świecie.. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym działania w Polsce i zapraszamy do rekrutacji na jubileuszowe programy rozwojowe: www.santander.pl/10lat.

Laureatom życzymy wielu sukcesów na polu prywatnym i zawodowym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do korzystania z możliwości rozwoju oferowanych przez Santander Universidades.