Najczęściej wyszukiwane:

Rachunek dla giełd zagranicznych

Inwestuj na giełdach zagranicznych, np. we Frankfurcie, Nowym Jorku lub Londynie, by pomnażać zyski

Logo Santander Biuro Maklerskie

 • Za korzystanie z rachunku w pierwszym miesiącu, a w kolejnych, jeśli wykonasz min. jedną transakcję w miesiącu poprzednim

 • Za dodatkowe możliwości: dostęp do serwisu Inwestor online
  i aplikacji Inwestor mobile, materiałów analitycznych dla GPW
  i rynków zagranicznych oraz rekomendacji dla polskiej giełdy

 • Możliwość kupowania
  i sprzedawania akcji, ETF-ów
  i obligacji z najważniejszych światowych parkietów

 • dostęp do kluczowych kasowych rynków zagranicznych:

  akcje: Wiener Borse, NYSE, NYSE Euronext, Nasdaq, NasdaqOMX, Xetra, Borsa Italiana, SIX Swiss Exchange, London SE, Madrid Stock Exchange; ETF-y: NYSE, NYSE Euronext, Nasdaq, Xetra, Borsa Italiana, SIX Swiss Exchange,
  London SE

Dowiedz się więcej o rachunkach

Inwestowanie może być proste

 • Dla kogo?

  • Musisz mieć ukończone 18 lat.
    

  Jak to działa?

  • Możesz wygodnie zarządzać swoim kapitałem. Kupisz
   i sprzedasz akcje oraz obligacje za granicą i w Polsce, zapiszesz się na oferty publiczne, przelejesz środki na swoje konto bankowe oraz będziesz monitorować stan swojego rachunku.
  • Nie musisz wybierać tylko jednej giełdy. Rachunek daje dostęp do kluczowych rynków zagranicznych i polskiej giełdy.
 • Możesz:

  • poszerzyć swoje możliwości inwestycyjne o dostęp
   do kontraktów terminowych i opcji na giełdzie polskiej, IKE, krótkiej sprzedaży lub skorzystać z promocji
   dla pracowników instytucji finansowych;
  • na bieżąco śledzić notowania giełdowe z zagranicy, dzięki zdalnemu dostępowi do swojego rachunku – odpłatnie, bądź z Polski – w najmniejszym pakiecie za darmo;
  • korzystać z automatycznego przewalutowania – inwestując w akcje, obligacje oraz ETF-y notowane w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich nie musisz posiadać środków w danej walucie.
  • Usługa Drogowskaz Inwestycyjny pozwoli Ci korzystać z bezpłatnych rekomendacji i ułatwi inwestowanie za granicą.

Otwórz Rachunek

Sprawdź dostępne warianty i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada:

 • Online
 • Inwestor online
 • Oddział
Przygotuj dowód osobisty
Jeśli jesteś już klientem Santander Bank Polska - wypełnij formularz na stronie, by skrócić czas rozmowy z doradcą.
Zadzwoń do nas
Zadzwoń lub zostaw swoje dane kontaktowe,
a oddzwonimy. Potwierdź dane zawarte w formularzu i poinformuj, że jesteś zainteresowany korzystaniem z usług
na rynkach zagranicznych.
Przyjdź do oddziału
Złóż podpis na umowie,
a doradca otworzy dla Ciebie rachunek.
Zadzwoń do nas
Jeżeli jesteś klientem Santander Biuro Maklerskie, możesz otworzyć rachunek przez internet lub telefon.
Złóż dyspozycję
Złóż dyspozycję rozszerzającą umowę maklerską o świadczenie usług na rynkach zagranicznych.
Zacznij inwestować
Doradca otworzy dla Ciebie rachunek, dzięki czemu będziesz mógł inwestować na giełdzie polskiej
i wybranych giełdach zagranicznych.
Zadzwoń
Znajdź Santander Biuro Maklerskie
Znajdź najbliższy oddział
z dostępem do usług maklerskich.
Przyjdź do oddziału
Zabierz ze sobą dowód osobisty.
Podpisz umowę
Po wykonaniu wszystkich formalności doradca otworzy dla Ciebie rachunek.

Proste zasady, przejrzyste opłaty

Opłaty

 

 

Sprawdź pełną Taryfę opłat i prowizji Santander Biuro Maklerskie

 

Prowizje

 

* Minimalna wartość prowizji maklerskiej od obrotu zagranicznymi instrumentami finansowymi, z wyłączeniem zagranicznych dłużnych instrumentów finansowych wynosi dla giełd europejskich: 12 EUR/USD/CHF/GBP; dla amerykańskich: 0,02 USD od sztuki, nie mniej niż 12 USD. 
Minimalna wartość prowizji maklerskiej od obrotu zagranicznymi dłużnymi instrumentami finansowymi za jedno zrealizowane zlecenie wynosi 40 EUR/USD/GBP/CHF.

Dokumenty

Regulamin świadczenia usług maklerskich przez Santander Biuro Maklerskie
6 Wrzesień 2018 r.
1104.7 kB
PDF
pl_PL
Pobierz
Informacje wstępne Santander Biuro Maklerskie
31 Październik 2018 r.
1020.0 kB
PDF
pl_PL
Pobierz
Umowa o świadczenie usług maklerskich osoba fizyczna
30 Październik 2018 r.
54.6 kB
PDF
pl_PL
Pobierz
Zarządzenie Członka Zarządu Banku nr 620/2018 z dnia 6 września 2018 r. w sprawie: określenia warunków i zakresu świadczenia usług za pośrednictwem serwisu internetowego Santander Biuro Maklerskie
6 Wrzesień 2018 r.
462.6 kB
PDF
pl_PL
Pobierz
Taryfa opłat i prowizji Santander Biuro Maklerskie
6 Wrzesień 2018 r.
537.9 kB
PDF
pl_PL
Pobierz
Zarządzenie Członka Zarządu Banku nr 722/2018 z dnia 17 października 2018 r. w sprawie: wprowadzenia Zarządzenia dotyczącego terminów przyjmowania zleceń, rozliczania transakcji w zagranicznych systemach wykonywania zleceń, określenia zagranicznych systemów wykonywania zleceń, instrumentów finansowych, walut, Zagranicznego Brokera, Zagranicznego Banku Depozytariusza, szczególnych warunków przyjmowania zleceń Klientów, określenia walut wymienialnych, w których Santander Biuro Maklerskie...
16 Maj 2019 r.
67.5 kB
PDF
pl_PL
Pobierz

Wsparcie przy wyborze rachunku

Porozmawiajmy – wybierz dogodną dla Ciebie formę kontaktu

 

Infolinia

Infolinia

Zadzwoń do nas 
W dni robocze od 8:00 do 19:00
801 36 46 36 
+48 61 856 44 44

Zostaw numer

W oddziale

W oddziale

Skorzystaj z wyszukiwarki placówek z dostępem do usług maklerskich i spotkaj się z doradcą

Sprawdź także

Sprawdź inne produkty z naszej oferty

Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem. Kliknij więcej i sprawdź szczegóły oraz informacje dotyczące sprzedaży krzyżowej w Santander Biuro Maklerskie.

Więcej

Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe i korzystanie z usług maklerskich wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków, a nawet koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Poziom ryzyka jest zróżnicowany i zależy od rodzaju instrumentu finansowego, który jest przedmiotem usługi maklerskiej lub inwestycji. Na cenę instrumentów finansowych ma wpływ wiele czynników, które są lub mogą być niezależne od emitentów i wyników ich działalności. Można do nich zaliczyć m.in. zmieniające się warunki ekonomiczne, prawne, polityczne i podatkowe. Inwestycja w zagraniczne instrumenty finansowe związana jest nie tylko z ryzykiem inwestycyjnym, ale również z ryzykiem walutowym, tj. ryzykiem negatywnego wpływu zmiany ceny jednej waluty wobec innych walut na wycenę transakcji oraz na sytuację finansową inwestora. Więcej informacji o ryzyku związanym z inwestowaniem w instrumenty finansowe znajduje się w dokumencie „Informacje wstępne”.  
Wartość obrotu zwalniającego z opłaty za dostęp do przeglądu notowań na rynkach zagranicznych przeliczana jest według średniego kursu danej waluty ogłaszanego przez Santander Bank Polska S.A. w ostatnim dniu weryfikacji obrotu).
W usłudze automatycznego przewalutowania kurs walut prezentowany w specjalnej tabeli kursowej obowiązuje dla dnia rozliczenia transakcji, a nie złożenia zlecenia. Kurs obowiązujący dla danego dnia jest aktualizowany codziennie w dni robocze do godziny 14. 

Informacje dotyczące sprzedaży krzyżowej/wiązanej w Santander Biuro Maklerskie

Świadczenie przez Santander Biuro Maklerskie usług w zakresie zagranicznych instrumentów finansowych odbywa się w ramach sprzedaży krzyżowej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, oraz banków powierniczych (Dz. U. poz. 1112). 
Oznacza to, że bez zawarcia umowy maklerskiej nie jest możliwe skorzystanie z pozostałych usług świadczonych na podstawie tzw. dyspozycji rozszerzających umowę maklerską, w tym z usług związanych z inwestowaniem na rynkach zagranicznych.
W związku z korzystaniem z usług dodatkowych w ramach sprzedaży krzyżowej, Klient nie jest obciążany dodatkowymi kosztami niż te określone w Taryfie opłat i prowizji Santander Biuro Maklerskie lub w dyspozycjach rozszerzających dla danej usługi.
Ryzyko wynikające ze sprzedaży krzyżowej w porównaniu do ryzyka opisanego dla poszczególnych usług, gdyby te świadczone były przez Santander Biuro Maklerskie na podstawie odrębnych umów, nie zmienia się z zastrzeżeniem, iż w przypadku sprzedaży krzyżowej stanowi ono sumę ryzyk poszczególnych usług.
Koszty usług wynikające ze sprzedaży krzyżowej, świadczone na podstawie jednej umowy, w porównaniu do kosztów poszczególnych usług, gdyby te świadczone były przez Santander Biuro Maklerskie na podstawie odrębnych umów, ustalone byłyby na tym samym poziomie lub wyższym (w przypadku usługi sporządzania analiz i rekomendacji, usługi doradztwa inwestycyjnego oraz usługi przyjmowania, przekazywania i wykonywania zleceń bez posiadania rachunku inwestycyjnego w Santander Biuro Maklerskie).
Ryzyko wynikające z korzystania z usługi prowadzenia rachunku inwestycyjnego to ryzyko przechowywania instrumentów finansowych lub środków pieniężnych w jednej instytucji. Santander Biuro Maklerskie jest uczestnikiem Systemu Rekompensat prowadzonego przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., który gwarantuje ochronę aktywów zapisanych na rachunkach lub przechowywanych w depozycie prowadzonym przez Santander Biuro Maklerskie i wypłatę środków do wysokości określonej w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. 
Ryzyko wynikające z korzystania z usług w zakresie instrumentów zagranicznych utraty części lub całości zainwestowanych środków. Szczegółowe informacje na temat ryzyka związanego z inwestowaniem w derywaty znajdują się w dokumencie Informacje wstępne. Ponadto, w związku ze współpracą Santander Biuro Maklerskie z innymi firmami prowadzącymi działalność inwestycyjną i świadczącymi usługi inwestycyjne za granicą (zagraniczny broker) oraz z zagranicznymi bankami depozytariuszami (zagraniczny bank depozytariusz) występują dodatkowe ryzyka związane z utrzymaniem ciągłości działalności powyższych instytucji (ryzyko ogłoszenia upadłości, likwidacji tych instytucji). 
Szczegóły w tym zakresie oraz więcej informacji dot. sprzedaży krzyżowej/ wiązanej znajduje się w dokumencie "Informacje wstępne".