Uważaj na telefony od oszustów! Przestępcy wyłudzają poufne dane poprzez rozmowę telefoniczną. Więcej na naszej stronie >

Zaloguj seniora

Od lat zachęcamy klientów, także seniorów, aby bezgotówkowo korzystali z pieniędzy. Aktywnie wspieramy ich w samodzielnym bankowaniu z domu. Nasi doradcy chętnie pomagają na co dzień w placówkach i w programie #ZalogujSeniora. To zdalna nauka finansów przygotowana specjalnie dla seniorów.

Bezpieczni, bo bez gotówki

Od dawna zachęcamy klientów, aby zdalnie korzystali ze swoich pieniędzy. Żeby to ułatwić można zlecić dyspozycję przekazywania wynagrodzenia lub innych świadczeń prosto na konto osobiste. Coraz więcej osób, bez względu na wiek, ma w banku konto osobiste z kartą płatniczą i dostępem do niego przez internet. Dlaczego? Bo to wygodne i bezpieczne.

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej daje swobodę, bezpieczeństwo oraz stały dostęp do pieniędzy na koncie. Zarówno młodzi, jak i starsi klienci korzystają z możliwości, które daje karta do konta oraz zdalne bankowanie przez internet czy telefon z aplikacją bankową. 

Emerytura na bank

ZUS również wspiera świadczeniobiorców w zdalnym bankowaniu i podpowiada, jakie korzyści płyną z dostępu do swoich pieniędzy przez internet. Swoje działania promuje hasłem: Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo. Na stronie ZUS-u można znaleźć wiele praktycznych wskazówek dotyczących bankowości internetowej oraz argumentów, które powinny przekonać nawet najbardziej zagorzałego wielbiciela gotówki, do przejścia na cyfrową stronę mocy. To nie tylko praktyczne i nowoczesne, ale także prostsze niż się wydaje.

Konto w banku to przede wszystkim wygoda i niezależność. Dzięki niemu można opłacić rachunki, robić zakupy przez internet, wtedy kiedy mamy na to ochotę. A nawet załatwić wiele spraw urzędowych, gdy tego potrzebujemy. Konto pozwala oszczędzić czas, bo już nie trzeba czekać w kolejkach, czy na listonosza. Z kartą do konta można iść na zakupy bez gotówki, a dzięki aplikacji mobilnej sprawdzić swoje finanse, czy zrobić przelew z fotela w naszym domu.

Jak zmienić świadczenie w gotówce i otrzymać je na konto bankowe

Kiedy świadczenie wpływa wprost na konto, możesz wtedy w pełni korzystać z możliwości swojego konta osobistego. Możesz zarządzać swoimi finansami w jednym miejscu. To bardzo wygodne. Do tego płatności są tańsze, niż te które możesz zrealizować w placówce. Oszczędzasz wtedy nie tylko pieniądze, ale także czas. Dzięki temu łatwiej kontrolujesz domowy budżet, odkładasz pieniądze na swoje potrzeby i planujesz wydatki. Dzięki przelewom natychmiastowym zapłacisz zagubiony rachunek w kilka chwil. Zalet jest tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić! A dyspozycję przeniesienia świadczenia na swoje konto możesz złożyć na kilka sposobów. Samodzielnie przez bankowość internetową lub mobilną, u doradcy w placówce lub u doradcy telefonicznego. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie
Dyspozycję możesz też zlecić w oddziale ZUS-u lub przez PUE ZUS.

Pokaż seniorom jak bankować z domu

Pandemia zachęciła klientów powyżej 60 roku życia do większej aktywności w internecie, w tym także do zdalnego bankowania. Prawie 32% klientów Santander Bank Polska, w tej grupie wiekowej, bankuje zdalnie. Jest jeszcze spora część, która nadal nie korzysta z różnych przyczyn z bankowości internetowej i mobilnej. Warto im pomóc i pokazać, jak wiele mogą zyskać. Dlatego właśnie wspieramy te osoby w samodzielnym bankowaniu z domu i zapraszamy do udziału w programie #ZalogujSeniora.

Na stronie zalogujseniora  opisaliśmy krok po kroku na czym polega program i  jakie są korzyści dla jego uczestników. Dzięki materiałom na stronie możesz poćwiczyć jak korzystać z bankowości internetowej i mobilnej w zaciszu domowym. Przygotowaliśmy także przyjazny podręcznik, który prowadzi Cię przez najważniejsze funkcje w bankowości internetowej.

Zaloguj się Zobacz demo aplikacji

Ciesz się bankowością internetową, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Kiedy będziesz otrzymywać swoją emeryturę na konto może zwiększyć to Twoje bezpieczeństwo finansowe. Może to mieć też pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. W czasie pandemii rekomendowaliśmy korzystanie z karty płatniczej do konta (płatności zbliżeniowe), zamiast gotówki. Takie rozwiązania ograniczają też ryzyko, że padniesz ofiarą oszustów, którzy stosują znane metody np. „na wnuczka” czy „na policjanta”. Zawsze warto zachować ostrożność, a szczególnie w sieci. Zobacz jak działają oszuści i skorzystaj z naszych podpowiedzi. Pomocne informacje znajdziesz także na stronie ZUS

Stosuj na co dzień 5 zasad bezpieczeństwa i czuj się bezpiecznie w sieci!

 

Bank nie ponosi odpowiedzialności za informacje podane na stronie internetowej ZUS ani za decyzje podjęte na podstawie informacji zawartych w tym materiale.

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto, Konto osobiste, Konto Jakie Chcę są rachunkami płatniczymi
  • bankowość internetowa i mobilna to usługi bankowości elektronicznej
  • przelew natychmiastowy to polecenie przelewu Express ELIXIR lub poleceniem przelewu BlueCash
  • SMS to powiadomienie SMS.