Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

Szukaj na stronie
Ilustracja aplikacji bankowej Santander mobile z włączonym ekranem powitalnym
Aplikacja Santander mobile

Pomaga w codziennych sprawach

Poznaj zalety karty kredytowej

 • Kupujesz teraz,
  płacisz później

  Korzystasz z limitu kredytowego bez odsetek - do 54 dni (nie dotyczy wypłat gotówki z bankomatów oraz przelewów z karty kredytowej).

  Sprawdź szczegóły

 • Płacisz kartą
  w telefonie lub zegarku

  Dodajesz kartę do cyfrowego portfela (Apple, Google Pay) i płacisz telefonem lub zegarkiem (Garmin, SwatchPay!, Xiaomi Pay, Fitbit Pay).

  SprawdźUruchomi się w nowym oknie

 • Korzystasz z pieniędzy zanim otrzymasz kartę

  Już w chwili wnioskowania o kartę kredytową, możesz zlecić darmowy przelew z limitu karty kredytowej na konto osobiste, dzięki usłudze Fast Cash. Przelew zrealizujemy po zawarciu umowy.

 • Zamawiasz karty dodatkowe dla najbliższych, bez opłat

  Zamów dodatkową kartę kredytową dla bliskiej osoby (np. dla dziecka powyżej 13 roku życia, żony lub męża).

Karta kredytowa na lato 2024

Zarejestruj się w promocji, zamów kartę, spełnij wszystkie warunki i zyskaj kod na zakupy o wartości 300 zł i zwolnienie z opłat miesięcznych za kartę przez 12 miesięcy licząc od następnego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o tę kartę. RRSO 21,50%

Zobacz, jak działa karta kredytowa

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej

Wybierz kartę kredytową

Dodatkowe usługi do karty kredytowej

 • Wirtualność karty

  Nie musisz już czekać na plastikową kartę, aby nią płacić. Możesz skorzystać z wersji wirtualnej karty. Wystarczy, że ją aktywujesz w Santander mobile lub Santander internet, ustawisz swój PIN i dodasz ją do portfela cyfrowego (Google Pay/Apple Pay).

  WięcejUruchomi się w nowym oknie

 • Usługa 3D‑Secure

  Twoje płatności kartą kredytową w sklepach internetowych są zabezpieczone, dzięki usłudze 3D‑Secure.

  WięcejUruchomi się w nowym oknie

 • Usługa Chargeback

  Korzystaj z usługi Chargback, dzięki której możesz otrzymać zwrot pieniędzy za towar/usługę, jeśli sprzedawca nie wywiązał się z umowy, bądź otrzymany towar jest niezgodny z opisem.

  WięcejUruchomi się w nowym oknie

 • Usługa Ratio

  Rozłóż wydatki z karty kredytowej na dogodne raty. Dzięki Ratio, transakcje kartą kredytową (zakupy) i przelewy z rachunku karty kredytowej (m.in. opłacone rachunki) rozłożysz od ręki na niskooprocentowane raty.

  WięcejUruchomi się w nowym oknie

Zamów kartę kredytową

 • Zaloguj się do bankowości mobilnej lub internetowej

  W zakładce Oferta sprawdzisz, czy przygotowaliśmy dla Ciebie indywidualną ofertę.

 • Złóż wniosek

  Zapoznaj się z warunkami i złóż wniosek o wybraną przez Ciebie kartę kredytową.

 • Poczekaj na decyzję i kartę

  Po pozytywnej decyzji kredytowej kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander mobile lub Santander internet

 • Porozmawiaj z doradcą

  Przygotuj dokumenty i wypełnij wniosek z naszym doradcą.

 • Poczekaj na decyzję

  Już podczas rozmowy poznasz wstępną decyzję o przyznaniu karty.

 • Przyjdź do nas

  Podpisz umowę we wskazanym we wniosku oddziale. Kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander internet lub Santander mobile.

 • Wejdź we wniosek

  Kliknij przycisk Wypełnij wniosek. Przygotuj dowód osobisty

 • Uzupełnij dane

  Zapoznaj się z warunkami i złóż wniosek o wybraną przez Ciebie kartę kredytową.

 • Zaakceptuj umowę online

  Kartę wyślemy pocztą. Aktywujesz ją w Santander internet lub Santander mobile.

Z oferty produktów kredytowych mogą skorzystać osoby, które spełnią wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej.
Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny.

Najczęściej zadawane pytania

 • Karta kredytowa to karta z rachunkiem kredytowym. Gdy wnioskujesz o kartę, ustalasz wysokość limitu kredytowego na tym rachunku np. 1 000 zł.

 • Karty kredytowej możesz używać do zakupów, jak karty do konta. Jeśli spłacisz wykorzystany limit do daty wskazanej na zestawieniu Twoich płatności, nie zapłacisz odsetek. Takie zestawienie otrzymasz od nas co miesiąc. 

 • Kartą kredytową możesz płacić w sklepach i punktach handlowo-usługowych (wystarczy zbliżyć do terminala) oraz w internecie. Kartę możesz dodać do portfeli cyfrowych w telefonie: Apple Pay, Google Pay i w zegarku: Garmin Pay, SwatchPay!, Xiaomi Pay, Fitbit Pay. Więcej informacji o płatnościach mobilnych znajdziesz tutaj.

 • Jeśli przygotowaliśmy dla Ciebie indywidualną propozycję, wniosek o kartę kredytową możesz złożyć w Santander internet lub w aplikacji Santander mobile. Nie musisz iść do oddziału. Po pozytywnej decyzji kredytowej kartę wyślemy na Twój adres w ciągu kilku dni. Skorzystasz z oferty karty kredytowej, jeśli spełnisz wymagane przez nas warunki oceny zdolności kredytowej.

 • Karta debetowa podpięta jest pod Twój rachunek osobisty/konto osobiste, na którym masz swoje pieniądze. Karta kredytowa posiada swój rachunek kredytowy. Pieniądze te pożyczasz i spłacasz w wyznaczonych terminach.

 • Karty, które oferujemy, mają różne opłaty. Znajdziesz je tutaj:  https://toip.santander.pl/dzial/karty-kredytowe

 • Możesz zamówić kartę dodatkową, która będzie połączona z rachunkiem kredytowym Twojej karty. Kartę możesz zamówić dla osoby powyżej 13 roku życia np. Twojego dziecka.

 • Minimalna kwota kredytu na karcie to 1000 zł. Maksymalna kwota zależy od wyliczonej przez nas indywidualnej oferty kredytowej i analizy Twojej zdolności kredytowej oraz rodzaju karty. 

 • Jeśli masz wyliczoną indywidualną ofertę kredytową oraz spełnisz wymagane przez nas warunki oceny zdolności kredytowej, możesz zwiększyć limit na karcie kredytowej bez prowizji. Możesz również zmniejszyć limit dostępny na karcie.

 • Po wygenerowaniu zestawienia transakcji z ostatniego miesiąca masz dodatkowo 24 dni, aby spłacić zadłużenie bez odsetek. Po tej dacie zaczną naliczać się odsetki od wykorzystanej kwoty.

 • Możesz ustawić automatyczną spłatę minimalnej kwoty lub całości zadłużenia. Automatycznie pobierzemy z Twojego konta odpowiednią kwotę w terminie spłaty i przelejemy ją na rachunek karty. Usługa ta jest bezpłatna. 

  Możesz też regulować zadłużenie przelewem na rachunek karty. Pamiętaj wtedy o okresie bezodsetkowym oraz wymaganej spłacie minimalnej.

 • Na karcie kredytowej dostępna jest usługa „Spłata ratalna” (Ratio). Dzięki niej możesz dokładnie zaplanować, jak szybko chcesz spłacić swoje zadłużenie. Ta usługa posiada niższe niż standardowe oprocentowanie na karcie.

 • Możesz, ale wiąże się to z prowizją za wypłatę oraz automatycznym naliczaniem odsetek od momentu wypłaty.

 • Kartę kredytową możesz aktywować podczas pierwszej transakcji w naszym bankomacie lub w terminalu, gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN. W bankomacie wybierz opcję aktywacja karty i podaj poprawny numer PIN do karty.

  Możesz aktywować kartę przez internet. Po zalogowaniu do usług wybierz zakładkę Finanse – Karty. Następnie przy karcie, którą zamierzasz aktywować, kliknij opcję Aktywuj. Następnie w opcji Więcej wybierz Nadaj PIN.

  Jeżeli chcesz aktywować kartę w Santander mobile, to po zalogowaniu wybierz na ekranie kartę, którą chcesz aktywować. Następnie wybierz Opcje – Aktywuj kartę oraz nadaj PIN do karty.

  Po nadaniu PINu najlepiej pierwszą transakcję wykonaj w bankomacie, w przypadku transakcji bezgotówkowej w sklepie być może nastąpi konieczność czterokrotnego wpisania nowego PINu.
   

 • Tak, z rachunku karty kredytowej możesz – podobnie jak z konta - przelać pieniądze na inny rachunek. Przelewu możesz dokonać za pośrednictwem Santander lub Przelewu24. Koszt przelewu z rachunku karty kredytowej określa Taryfa opłat i prowizji.

Opłaty i prowizje

 

Zobacz eTaryfę

Przykład reprezentatywny
 

Od wykorzystanej kwoty limitu w rachunku karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk pobieramy odsetki według zmiennej stopy procentowej, równej stopie odsetek maksymalnych wskazanych w art. 359 § 21 kodeksu cywilnego, tj. 18,50% w stosunku rocznym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 23,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 612,36 zł, oprocentowanie zmienne 18,50% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1 412,36 zł (w tym: odsetki 1 232,36 zł, opłaty miesięczne za kartę 180 zł). 

Dla wyliczeń RRSO przyjęliśmy łącznie następujące założenia: limit kredytowy zostaje w pełni wykorzystany przez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w dniu zawarcia umowy, data księgowania transakcji na rachunku karty jest zgodna z datą pierwszego zestawienia operacji, a pozostałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy; miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w dniach wskazanych na zestawieniach operacji jako termin płatności. Kalkulacja na dzień 5.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla promocji "Poznaj naszą kartę kredytową"

 

Od wykorzystanej kwoty limitu w rachunku karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk w promocji pobieramy odsetki według zmiennej stropy procentowej, równej stopie odsetek maksymalnych wskazanych w art. 359 § 21 kodeksu cywilnego, tj. 18,50% w stosunku rocznym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 21,30%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 3 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 471,82 zł, oprocentowanie zmienne 18,50% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1 071,82 zł (w tym: odsetki  981,82 zł, opłaty miesięczne za kartę w drugim roku 90 zł).
Dla wyliczeń RRSO przyjęliśmy łącznie następujące założenia: limit kredytowy zostaje w pełni wykorzystany przez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w dniu zawarcia umowy, data księgowania transakcji na rachunku karty jest zgodna z datą pierwszego zestawienia operacji, a pozostałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy; miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w dniach wskazanych na zestawieniach operacji jako termin płatności. Kalkulacja na dzień 14.05.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Do promocji „Poznaj naszą kartę kredytową" można przystąpić do 30 czerwca 2024 roku.

Do promocji „Karta kredytowa na lato 2024" można przystąpić do uzyskania maksymalnej liczby rejestracji w promocji (2500), ale nie dłużej niż do 27 czerwca 2024 roku.