Najczęściej wyszukiwane:
Wróć
Szukaj na stronie
Ilustracja prezentu

W promocji kredyt gotówkowy od 3 000 zł (RRSO 16,66%)

To Rzecz jasna! Upraszczamy nasze regulaminy.

22 lipca 2022

Kilka lat temu wprowadziliśmy zasady prostego języka. Dzięki ich zastosowaniu dokumenty i oferty stają się bardziej zrozumiałe, czytelne i przejrzyste dla klientów. Wszystko po to, by nam wszystkim, czytało się łatwiej i szybciej.

Od 1 lipca obowiązują regulaminy w nowej odsłonie językowej

Już teraz na naszej stronie możesz przeczytać przebudowany, zgodnie z zasadami prostego języka Regulamin kont dla klientów indywidualnych i Regulamin debetowych kart płatniczych dla klientów indywidualnych.

Co zmieniliśmy?

  • Zastosowaliśmy wizualizację i infografiki. Nie ma już jednej „ściany tekstu. Dlaczego? Ponieważ łatwiej nam zrozumieć obraz niż długi opis.
  • Regulaminy podzieliliśmy na części, każda z nich ma swój tytuł (tzw. śródtytuł). Zrezygnowaliśmy z paragrafów, na rzecz rozdziałów.
  • Dodaliśmy dynamiczny spis treści. Dzięki tym zmianom szybciej znajdziesz potrzebne informacje.
  • Usnęliśmy zbędne treści, zlikwidowaliśmy żargon bankowy. Nie znajdziesz już w regulaminie sformułowań w stylu „mając na celu powyższe", „w rozumieniu ustawy", „z zastrzeżeniem".
  • Pilnowaliśmy, by zdania nie miały więcej niż 20 wyrazów.
  • W wielu przypadkach, zamiast rozpisywać sposób postępowania w podpunktach, przedstawiliśmy go w tabelkach.

Wiemy, jak ważne w dzisiejszych czasach, w natłoku wielu informacji, jest to, aby komunikować się prosto i jasno. Dlatego zmieniamy język bankowy tak, żeby odpowiadał Twoim potrzebom. Robimy co w naszej mocy, by przekazy były jasne, proste i czytelne.

Całą treść regulaminów zobaczysz tu: