Można założyć u nas konto, robiąc zdjęcie

16 grudnia 2020

Wystarczy wypełnić wniosek, zrobić zdjęcie twarzy i dowodu osobistego oraz wykonać gest. A to wszystko dzięki nowoczesnym metodom biometrycznym.

Santander - Można założyć u nas konto, robiąc zdjęcie

Jak działa konto na zdjęcie

Chcesz założyć u nas konto, ale nie chcesz ruszać się z domu? Weź do ręki telefon, ściągnij aplikację Santander mobile, wybierz opcję Oferta > Załóż konto i wypełnij wniosek. Nie widzimy Ciebie ani Twojego dowodu, musimy więc w inny sposób potwierdzić, że to na pewno Ty – żebyśmy wszyscy mogli spać spokojnie. Z kontem na zdjęcie jest to bardzo proste. W kolejnych krokach prosimy Cię o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie), zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie gestu, np. kiwnięcia głową. Na tej podstawie, za pomocą automatycznych metod biometrycznych, potwierdzamy Twoją tożsamość. Jeśli wszystko się zgadza - możemy otworzyć konto.

Do tej pory dawaliśmy Ci do wyboru jeden z trzech sposobów:

  • Rozmowa wideo z doradcą – wypełniasz wniosek, a my łączymy Cię z doradcą, który potwierdza Twoją tożsamość.
  • Przelew internetowy z konta w innym banku – wypełniasz wniosek i robisz przelew na 1 zł z innego banku, a my na tej podstawie potwierdzamy Twoją tożsamość.
  • Kurier – składasz wniosek, umowę dostarcza Ci kurier, który potwierdza Twoją tożsamość, a podpisana umowa trafia z powrotem do nas.

Konto na zdjęcie (nazywane także kontem na selfie) jest kolejnym sposobem, a jednocześnie – najbardziej innowacyjnym. Nie musisz z nikim się kontaktować, nie musisz czekać na kuriera, nie musisz mieć konta w innym banku, aby zrobić przelew. Robisz po prostu to, co większość z nas ma w małym palcu – kilka zdjęć. Do tego wypełniasz wniosek, zawierasz umowę. I już!

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij Załóż konto na głównej stronie santander.pl. Wybierz Na zdjęcie i zajrzyj do sekcji Dokumenty do pobrania.