Szukaj na stronie

Grupa Santander we współpracy z MIT Professional Education liderem szkoleń

10 kwietnia 2020

Grupa Santander oferuje 2 500 stypendiów dla studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw zainteresowanych rozwijaniem umiejętności cyfrowych.

Do 15 marca 2020r. można aplikować na stronie www.santander-grants.com Uruchomi się w nowym oknie

Grupa Santander, we współpracy z MIT Professional Education, uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation”, dzięki któremu 2 500 studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw skorzysta ze specjalistycznych szkoleń online w zakresie transformacji cyfrowej. Program jest realizowany w ramach inicjatywy Santander Universidades – która od ponad 20 lat wspiera szkolnictwo wyższe.

Program jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest podnoszenie szans na zatrudnienie studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, na coraz bardziej zdominowanym przez technologie cyfrowe rynku pracy. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, 35% pracowników zatrudnionych w krajach OECD pracuje na stanowiskach, które nie odpowiadają ich umiejętnościom.

„Raporty Komisji Europejskiej podkreślają różnice w zakresie umiejętności cyfrowych studentów w porównaniu z wymaganymi na rynku pracy. Celem Banku jest wspieranie doskonalenia ich umiejętności, by w przyszłości nie mieli problemu z zatrudnieniem.” – powiedział Javier López, dyrektor ds. Social Impact w Santander Universidades

Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation jest skierowany do studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich lub magisterskich, a także absolwentów, którzy uzyskali dyplom w ciągu ostatnich pięciu lat. Program realizowany jest w 14 krajach – Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Peru, Puerto Rico i Urugwaju.

W pierwszym etapie zostanie wybranych 2 500 osób, które wezmą udział w 5-tygodniowych szkoleniach w języku hiszpańskim lub angielskim. Program skoncentrowany jest na tematyce przywództwa i innowacji, transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Metodyka zakłada praktyczne szkolenia online oraz blended learning (zintegrowaną formę kształcenia), obejmujące studium przypadku, nagrania wideo i inne materiały szkoleniowe, które umożliwią uczestnikom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności.

Po ukończeniu pierwszego modułu, 300 najlepszych uczestników przejdzie do drugiego etapu szkolenia, które potrwa 8 tygodni i obejmie trzy obszary: technologię Blockchain, Cloud & DevOps (Continuous Transformation) i Machine Learning (uczenie maszynowe).

Wszyscy uczestnicy, którzy z sukcesem ukończą program otrzymają certyfikat MIT Professional Education block chain enabled certificate.

Ponadto, 30 najlepszych uczestników będzie miało szansę, by wziąć udział w rekrutacji na profesjonalne staże w Grupie Santander, z możliwością późniejszego zatrudnienia.

„Brak wystarczającej liczby pracowników z odpowiednimi umiejętnościami w dziedzinie technologii cyfrowych w UE i Ameryce Łacińskiej oznacza, że tysiące stanowisk wymagających takich umiejętności pozostaje nieobsadzonych. Nasza misja to dostarczanie wiedzy i doświadczenia MIT profesjonalistom na całym świecie, aby stali się oni liderami 4 Rewolucji Przemysłowej” - powiedział Bhaskar Pant, Dyrektor Wykonawczy, MIT Professional Education.

Kandydaci mogą się aplikować o stypendium poprzez formularz dostępny Tutaj Uruchomi się w nowym oknie do 15 marca 2020r. Wszystkie informacje na temat stypendiów Santander są dostępne na stronie www.santander-grants.com Uruchomi się w nowym oknie.

Grupa Santander i jej zaangażowanie w edukację

Santander jako jedyny europejski bank w 2018 roku pojawił się w rankingu firm „Change the World” (magazynu Fortune), które pomagają zmienić świat na lepsze poprzez pozytywny wpływ na lokalne społeczności.

Jego silne zaangażowanie w szkolnictwo wyższe, poprzez program Santander Universidades Uruchomi się w nowym oknie, wyróżnia Santander jako firmę komercyjną, która inwestuje najwięcej w edukację na całym świecie (Varkey Report/UNESCO/Fortune 500). Teraz jest to też cechą rozpoznawczą Grupy Santander, która posiada 1 200 umów partnerskich z uczelniami wyższymi i instytucjami w ponad 20 krajach i przeznaczyła ponad 1 700 mln EUR na inicjatywy akademickie od 2002 roku. Tylko w 2018 roku Bank sfinansował ponad 73 000 stypendiów i programów grantowych , które miały na celu wspieranie ludzi, firm i społeczeństwa w codziennym rozwoju.

Informacje o MIT Professional Education

Od 70 lat MIT Professional Education wspiera profesjonalistów na całym świecie w zakresie badań naukowych, dostarczaniu wiedzy i doświadczenia przez zaawansowane programy edukacyjne dostosowane do potrzeb uczestników. Oprócz programów dedykowanych dla konkretnych sektorów, krótkich programów trwających 2-5 dni na terenie uczelni, MIT Professional Education oferuje możliwość udziału w kursach online-blended learning w ramach Programów Digital Plus Programs, umożliwia udział w kursach za granicą w ramach programów międzynarodowych (International Programs), zapisywanie się na zwykłe kursy akademickie MIT w ramach programu studiów zaawansowanych (Advanced Study Program) lub też udział w niestandardowych programach (Custom Programs) zaprojektowanych specjalnie dla potrzeb konkretnej firmy.

Więcej na https://professional.mit.edu/ Uruchomi się w nowym oknie