Pytania i odpowiedzi - bankowość internetowa

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Pulpit

 • Pulpit

  Pulpit – podstawowe informacje

  Zakładka Pulpit pozwala na szybki dostęp do najważniejszych informacji i wykonania najczęstszych akcji (sprawdzenie salda, dostępnych środków, historii) dotyczących głównego posiadanego rachunku i pozostałych produktów w tym kart kredytowych, lokat, kredytów.

  Aby ustawić Pulpit jako domyślną stronę startową, należy zaznaczyć pole „Ustaw pulpit jako stronę startową” na dole strony lub dokonać zmiany w zakładce Ustawienia menu górnego w opcji Ustawienia operacji, w sekcji Pozostałe ustawienia.

  Każdy użytkownik może mieć wpływ na to, jak wygląda jego Pulpit. W tym też celu po prawej stronie Pulpitu znajduje się sekcja Ulubione, w której znajdują się skróty do najczęściej wykonywanych czynności w serwisie bankowości internetowej.

  Do Ulubionych można dodać konkretny przelew, który wykonywany jest regularnie, dzięki czemu regularne opłacanie np. rachunków staje się jeszcze prostsze. Do Ulubionych można dodać również konkretne strony serwisu Santander internet, z których korzysta się najczęściej. Wystarczy, że zaznaczymy gwiazdkę znajdującą się w prawym górnym rogu strony. Może to być zarówno np. koszyk przelewów czy strona dotycząca kursu walut. Maksymalnie można utworzyć aż 21 skrótów.

  Dla jeszcze lepszego dopasowania skrótów do własnych potrzeb należy kliknąć w ikonę ołówka znajdującą się na wysokości etykiety „Ulubione”. W ten sposób można zmieniać kolejność skrótów, edytować ich nazwy oraz usuwać te, które nie są już potrzebne. Dzięki temu masz nad nimi pełną kontrolę.

Obsługa klienta

 • Obsługa klienta – podstawowe informacje

  Funkcjonalność „Obsługa Klienta" dostępna jest w prawym górnym rogu serwisu. Jest ona dostępna dla klientów indywidualnych oraz klientów firmowych o profilu Minifirma.

  • zebrano w niej wszystkie najpopularniejsze kwestie, w których klienci kontaktują się z Bankiem i dla każdej z nich wskazano co najmniej jeden sposób rozwiązania
  • Klient może nawiązać połączenie z doradcą online poprzez kanał audio, wideo (również w polskim języku migowym) lub czat, a także skorzystać z formularza kontaktowego
  • korzystając z zakładki „Obsługa klienta" użytkownicy Santander internet mogą na przykład: zastrzec dokument tożsamości czy wziąć kredyt gotówkowy.
  • Oprócz zamawiania produktów poprzez kontakt z doradcą można wypełnić formularz online między innymi dla założenia konta złotowego i walutowego, karty do konta, lokaty, oraz Funduszy Santander.

  Obsługa Klienta została podzielona na kategorie widoczne w menu po lewej stronie: najczęściej wybierane tematy, zamów produkty, pomoc dla kart, zaświadczenia, reklamacje, pomoc dla Santander internet, pozostałe. Po sprecyzowaniu interesującego Ciebie tematu masz do wyboru co najmniej jedną formę komunikacji lub jeśli jest taka możliwość złożenie wniosku online.

  W „Najczęściej wybieranych tematach” masz możliwość zastrzeżenia dokumentu tożsamości, sprawdzenie statusu produkcji i wysyłki karty, spłacenie usługi Ratio, oraz dopytanie o smsKod.

  W kategorii zamów produkty możesz między innymi wziąć kredyt gotówkowy, zamówić kartę kredytową, zmienić limity na karcie i koncie, kupić ubezpieczenie, lub założyć lokatę.

  W kategorii „Zaświadczenia” można zmienić limit na koncie osobistym, wziąć kredyt gotówkowy, zamknąć kartę kredytową, lub poprosić o wystawienie opinie dotyczącej prowadzenia rachunku karty kredytowej.

  W kategorii „Reklamacje” można składać reklamacje oraz odwołania dotyczące karty, konta, lokaty, kredytu, usługi Santander internet i mobile, inwestycji, oraz jakości obsługi.

  W kategorii „Pozostałe” można dodać faktury do konta 1|2|3, zastrzec dokument tożsamości, oraz uzyskać informacje o poleceniach zapłaty

  Jeżeli jednak twój temat nie jest widoczny, masz możliwość bezpośrednio skontaktować się z doradcą klikając w okno „Porozmawiaj z Doradcą” znajdujące się pod kategoriami obsługi klienta.

  Klienci o profilu Minifirma mają do wyboru kategorie: karty, kredyty, konta, pomoc dla Santander internet, wymiana walut, pozostałe. Z doradcą kontaktować można się poprzez czat, audio, oraz wideo.

Portfel

 • Portfel – podstawowe informacje

  Zakładka Portfel umożliwia przeglądanie w formie paneli informacji o wszystkich Twoich rachunkach prowadzonych w Banku oraz o rejestrach, których jesteś właścicielem w otwartych funduszach inwestycyjnych ARKA, przy czym:

  • jeśli podpisałeś Umowę usług bankowości elektronicznej i zostałeś zarejestrowany w oddziale możesz uzyskać dostęp do innych rachunków własnych prowadzonych w Banku,
  • informacja dotycząca funduszy inwestycyjnych Arka prezentowana jest wyłącznie Klientom, którzy podpisali w oddziale Banku umowę, na której wyrazili zgodę na udostępnianie przez usługi danych o rejestrach.
  • W oddzielnych panelach prezentowane są rachunki bieżące, karty kredytowe, lokaty, kredyty oraz rejestry.

  Pod menu głównym z zakładkami, a nad poszczególnymi panelami z produktami znajduje się moduł „Co nowego w Santander internet?”, w którym przekazywane są informacje o nowościach i zmianach w serwisie transakcyjnym Santander internet.

  Kolejność paneli możesz zmienić, klikając na strzałki umieszczone po prawej stronie belki panelu. Ustawienie zapisywane jest w Twojej przeglądarce - na każdym komputerze z którego korzystasz z Santander internet panele mogą być wyświetlane w innej kolejności.

  Każdy z paneli możesz zminimalizować tak, by nie była widoczna jego zawartość - w ten sposób ukryjesz  informację, których osoby postronne nie powinny widzieć, albo sprawisz, że w widoczne są tylko te produkty, z których korzystasz najczęściej.

  Ponadto, jeżeli korzystasz z usługi smsKod i/lub Alerty24, to pod listą rachunków prezentowana jest Liczba wykorzystanych sms-ów oraz liczba wykorzystanych e-maili z podziałem na Bezpłatne i Płatne.
  Są to ilości sms-ów i e-maili przesłane Tobie od czasu dokonania ostatniego rozliczenia.
  Za sms-y i e-maile wykazane w rubryce Płatne zostanie pobrana opłata z rachunku wskazanego przez Ciebie w "Umowie usług bankowości elektronicznej".

 • Historia rachunku

  Historia rachunku przedstawia wszystkie operacje dokonane na rachunku.

  W odróżnieniu od Historii przelewów historia rachunku dotyczy tylko jednego rachunku, ale uwzględnia wszystkie operacje na nim wykonane - zarówno te złożone w Santander internet, jak i te złożone w oddziale czy wykonane kartą płatniczą, oraz wszystkie operacje przychodzące i systemowe (na przykład płatności odsetek).

  Czynności które możesz wykonać w historii rachunku

  Wszystkie widoczne operacje w historii możesz filtrować pod względem dat ich wykonania:

  • za ostatnie 30 dni,
  • za wybrany okres, ograniczony datami dniowymi,
  • za wybrany miesiąc

  Dla każdej z operacji możesz:

  • zobaczyć szczegóły operacji,
  • zamówić papierowe potwierdzenie operacji
  • wydrukować potwierdzenie operacji,
  • dodać odbiorcę operacji do listy odbiorców (niedostępne dla operacji wygenerowanych przez system)
  • Ponadto możesz pobrać historię rachunku w formacie CSV (na przykład w celu zaimportowania jej do programu zarządzającego finansami osobistymi albo przeanalizowania w arkuszu kalkulacyjnym - ze strony historii możesz pobrać przygotowany przez nas arkusz Microsoft Excel).
 • Szczegóły rachunku

  Podsumowanie informacji na temat wybranego rachunku zawiera wszystkie istotne parametry. Ilość dostępnych informacji zależy od tego, jakiego typu rachunek wyświetlasz.

 • eWyciągi

  eWyciąg jest wygodniejszym odpowiednikiem papierowego wyciągu z konta. Jest generowany według harmonogramu ustalonego przy otwieraniu rachunku - zazwyczaj raz w miesiącu. Podsumowuje wszelkie operacje, jakie zostały wykonane na rachunku. Dla Twojej wygody eWyciag udostępniamy w kilku formach:

  • w postaci wygodnej do oglądania strony WWW (format HTML)
  • w postaci wygodnego do drukowania i przesyłania dokumentu (format PDF)
  • w postaci wygodnej do przetwarzania i analizowania (format CSV)
  • w postaci pliku xml
  • w postaci wiadomości w Skrzynce odbiorczej

  Dla Klientów firmowych eWyciąg jest udostępniany także w postaci pliku mt940 lub rozszerzonego mt940 z możliwym do wyboru kodowaniem zgodnym z UTF-8, Windows-1250 lub ISO-8859-2. Format pliku mt940 i rozszerzony mt940 jest formatem akceptowanym przez wiele systemów księgowo-finansowych. Klienci firmowy po pobraniu eWyciągu w powyższych formatach mogą następnie zaimportować go do używanego przez siebie systemu finansowego

  Co więcej, możesz pobrać specjalnie przygotowany arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel lub OpenOffice, który pomoże Ci wygodnie przetwarzać eWyciąg w formacie CSV.

  Czynności, które możesz wykonać na liście eWyciągów

  • pobrać eWyciąg w formacie HTML, XML
  • pobrać eWyciąg w formacie PDF (wymaga programu Adobe Reader)
  • pobrać eWyciąg w formacie CSV (wybierz separator pola najwygodniejszy do późniejszej obróbki pliku)
  • Klienci firmowi - pobrać eWyciąg w formacie mt940, rozszerzony mt940 (w obu przypadkach do wyboru kodowanie UTF-8, Windows-1250 lub ISO-8859-2),


  Poza tym możesz pobrać szablon Microsoft Excel lub OpenOffice, w którym możesz wygodnie przetwarzać wyciągi w formacie CSV.

 • Zestawienie transakcji karty kredytowej

  Zestawienie jest dokładnym odpowiednikiem papierowego dokumentu, który może otrzymywać co miesiąc każdy posiadacz karty kredytowej. Pokazuje ono dokładnie operacje zaksięgowane na karcie w danym okresie rozliczeniowym, a w podsumowaniu wyszczególnia ile dokładnie wynosi Twoje bieżące zadłużenie, oraz ile i do kiedy musisz spłacić.

  Zachęcamy do rezygnacji z papierowego zestawienia transakcji - zestawienie elektroniczne daje Ci możliwość łatwiejszej analizy wydatków (możesz je wygodnie sortować), jak również zapewnia lepszą ochronę twoich wrażliwych danych finansowych - dokument papierowy może łatwo dostać się w niepowołane ręce, zestawienie elektroniczne jest zabezpieczone przed niepowołanym dostępem tak samo jak całe usługi Santander internet.

  Czynności, które możesz wykonać na zestawieniu transakcji

  • możesz wybrać dokument zestawienia wskazując kartę kredytową i datę zestawienia,
  • możesz posortować zestawienie klikając na nagłówki kolumn tabeli zestawienia.
 • Spłata zadłużenia karty kredytowej

  Dla twojej wygody dodaliśmy specjalną wersję formularza przelewu, pozwalającą na wygodną spłatę zadłużenia na rachunku Twojej karty kredytowej.
  Aby spłacić zadłużenie na karcie kredytowej w zakładce Portfel przy wybranej karcie wybierz opcję Spłać.

  Aby spłacić rachunek karty kredytowej, wykonaj kolejno kroki:

  • Podaj z którego z twoich rachunków chcesz wykonać spłatę.
  • Wybierz czy chcesz spłacić kwotę minimalną, całość zadłużenia czy jakąś jego część. Możesz podać tytuł przelewu oraz datę jego wykonania - pamiętaj, by była ona wcześniejsza niż termin spłaty podany na zestawieniu transakcji.
  • Kliknij Dalej
  • Sprawdź, czy wszystkie dane są poprawne.
  • Kliknij Wyślij przelew.


  Ułatwienia 

  System sam podpowiada wszystkie niezbędne dane - numer rachunku karty i kwoty, które możesz spłacić.

  Datę wykonania przelewu możesz wpisać ręcznie, albo dla wygody posłużyć się mini-kalendarzem. Kalendarz uruchomisz klikając na ikonę obok pola daty. Kalendarz pozwala wybrać tylko daty, które umożliwia spłatę karty we wskazanym na zestawieniu transakcji terminie.

 • Ratio

  Dzięki usłudze Ratio możesz rozłożyć na korzystne raty, wybrane zakupy dokonane kartą kredytową, jak również przelewy z rachunku karty kredytowej.

  Ratio umożliwia rozłożenie jednej lub kilku transakcji o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 zł i nie większej niż 95% limitu na Twojej karcie kredytowej. Zadłużenie możesz rozłożyć od 3 do 72 miesięcznych rat. Usługę Ratio można uruchomić nie później niż w ciągu 30 dni od dnia rozliczenia transakcji.
  Aby uruchomić Ratio dla wybranej karty kredytowej, w zakładce Portfel przy wybranej karcie kredytowej kliknij na link Raty w karcie, a następnie na przycisk Uruchom ratio.
  Uruchomić usługę Ratio możesz również w zakładce Zamów produkty -> w menu bocznym Zamów na KLIK -> kliknij link Raty w karcie -> następnie kliknij przycisk Weź teraz.

  Ratio w karcie kredytowej

  Wybierz rachunek karty, dla której chcesz uruchomić usługę. Wprowadź kwotę kredytu, którą chcesz otrzymać, oraz liczbę rat do spłaty. Następnie wprowadź adres email i kliknij przycisk Dalej. Zapoznaj się z podsumowaniem i harmonogramem spłat. W celu uruchomienia kredytu wprowadź smsKod lub odpowiedź tokena.
   

 • Gdzie szukać e-wyciągu?

  Zakładka Portfel -> po prawej stronie każdego z rachunków w rubryce akcje jest link e-wyciąg, a także w Skrzynce odbiorczej.
   

 • Gdzie mogę zamówić papierowe potwierdzenie transakcji?

  Papierowe potwierdzenie transakcji możesz pobrać dla wybranych rachunków w w Historii wybranego produktu. -> pod linkiem Więcej -> Potwierdzenie papierowe. Opłata zgodnie z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji.

 • Gdzie mogę podejrzeć historię transakcji na rachunku ?

  Zakładka Portfel -> Link Historia przy wybranym rachunku lub po prostu kliknij na nazwę rachunku.

 • W jaki sposób mogę zrezygnować on-line z otrzymywania papierowego potwierdzenia transakcji z rachunku bieżącego i zamienić je na opcje wyciągów elektronicznych?

  Należy wybrać 1. Zakładka Portfel-> 2. Sekcja Rachunki -> 3. przy wybranym rachunku dla którego chcemy zrezygnować z papierowego potwierdzenia proszę kliknąć na link e-wyciągi -> 4. nad tabelką jest wyświetlane oświadczenie o rezygnacji z papierowego potwierdzenia transakcji.
   

 • Czy można wygenerować wyciąg do pliku PDF?

  Możliwe jest wygenerowanie eWyciagu w formacie PDF - stanowi on dokładny odpowiednik wyciągu z konta i jest generowany okresowo, zgodnie z harmonogramem zawartym w umowie rachunku.
   

 • Dlaczego system nie zapamiętuje kolejności moich sekcji wyświetlanych w "Portfel"?

  Ustawienia kolejności sekcji w Portfel i innych zakładek serwisu przechowywane jest na każdym komputerze indywidualnie w postaci ciasteczka (cookie) przeglądarki internetowej.
  Jeśli ustawienia bezpieczeństwa twojej przeglądarki internetowej uniemożliwiają przechowywanie ciasteczek (na przykład jeśli korzystasz z trybu prywatnego), wówczas kolejność sekcji nie zostanie zapamiętana. Podobnie, jeśli na co dzień korzystasz na tym samym komputerze z więcej niż jednej przeglądarki internetowej (na przykład z Firefoksa) w każdej z tych przeglądarek ustawienia kolejności sekcji mogą być inne.

 • Gdzie mogę uruchomić usługę potwierdzania transakcji smskod-em?

  W tym celu należy udać się do najbliższej placówki banku.

 • W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do usług bankowości elektronicznej?

  W tym celu należy udać się do najbliższej placówki banku.

 • Czy z mojego konta mogę wysłać przelew jako inny nadawca?

  Niestety nie ma takiej możliwości.

 • Gdzie można zwiększyć ilość wyświetlanych, zaksięgowanych pozycji w historii rachunku?

  W tym celu należy wejść w Portfel-> dla wybranego rachunku wybrać akcję Historia -> na samym dole tabeli z pozycjami w historii znajduje się lista rozwijana, w ramach której można wybrać ilość wyświetlanych pozycji w historii (10, 20, 50, 100 pozycji).

Zobacz więcejzobacz mniej

Analiza wydatków

 • Analiza wydatków – podstawowe informacje

  Prezentowane w zakładce „Analiza wydatków” wydatki są podzielone na kategorie, na osi czasu w formie przyjaznych i czytelnych wykresów oraz w postaci tabeli transakcji. Możesz w łatwy sposób dokonać porównania wydatków z wybranych kategorii, a także zarządzać kolejnością wyświetlania poszczególnych sekcji.

  Dzięki analizie wydatków możesz zobaczyć, na co wydajesz pieniądze. Wydatki są podzielone na kategorie, na przykład możemy sprawdzić, ile przeciętnie wydajemy na jedzenie poza domem. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system automatycznie rozpoznaje rodzaj transakcji i przypisuje jej odpowiednią kategorię. Przykładowo wydatki na paliwo zostaną automatycznie umieszczone w kategorii „Samochód i transport".

  Użytkownik może zmienić kategorię dla jednej wybranej transakcji lub dla wielu transakcji z przeszłości.

  Analiza wydatków w czasie pozwala na wyświetlanie wykresów dla dni, miesięcy i lat. Analiza obejmuje transakcje ze wszystkich posiadanych rachunków (konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, rachunki kart kredytowych). Istnieje możliwość wyboru tylko tych, najbardziej nam odpowiadających, np. pominięcia konta oszczędnościowego w analizie.

  Do najważniejszych funkcji „Analizy wydatków" należą:

  • Możliwość obejrzenia wydatków na wykresie kategorii.
  • Możliwość obejrzenia wydatków na wykresie czasu w ujęciu dziennym, miesięcznym, rocznym.
  • Możliwość zmiany kategorii dla pojedynczej transakcji.
  • Możliwość grupowej zmiany kategorii dla istniejących podobnych transakcji.
  • Możliwość filtrowania danych przez filtr czasu, kategorii i produktów.

Przelewy i płatności

 • Przelewy i płatności – podstawowe informacje

  Zakładka Przelewy i płatności zawiera prawie wszystkie funkcje związanych z obsługą przelewów - krajowych i zagranicznych, jak również rejestr złożonych przelewów oraz listy odbiorców i płatników.

  Ważne:
  Wykonując przelew zwróć uwagę na godziny graniczne dla poleceń wypłaty wysyłanych do banku zagranicznego lub krajowego zlecanych dla przelewów. Jeśli cut off time (godzina graniczna) zostanie przekroczony, przelew zostanie wykonany trybem zwykłem, pomimo wskazanego trybu ekspresowego. Aktualne godziny możesz znaleźć pod linkiem https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kontakt

  Zanim ponownie złożysz przelew sprawdź status złożonej dyspozycji.
  Możesz to zrobić w zakładce Przelewy i płatności -> menu boczne Historia płatności -> Przelewy.
   

 • Przelewy złotowe

  Przelew złotowy na rachunek własny

  Użyj tego przelewu by przekazać środki między swoimi dowolnymi rachunkami prowadzonymi w złotych polskich w Santander Bank Polska.

  Aby złożyć przelew, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz rachunek, z którego przekażesz środki. Wybierz rachunek na który środki mają wpłynąć. Wprowadź przekazywaną kwotę, tytuł przelewu oraz datę wykonania przelewu (jeśli przelew ma być wykonany z data przyszłą).
  • Kliknij Dalej.
  • Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne.
  • Kliknij Wyślij przelew.


  Ułatwienia

  Ponieważ przelewasz środki miedzy własnymi rachunkami, zlecenia nie musisz dodatkowo potwierdzać odpowiedzią tokena lub SMSkodem.

  Przy składaniu przelewu system podpowie do wyboru tylko te rachunki, których możesz użyć w kontekście przelewu złotowego.

  Datę wykonania przelewu możesz wpisać ręcznie, albo dla wygody posłużyć się mini-kalendarzem. Kalendarz uruchomisz klikając na ikonę obok pola daty.

  Środki zostaną przekazane tak szybko jak to możliwe, najczęściej w ciągu kilku minut. Nie musisz czekać na sesje Elixiru.
   

  Przelew złotowy na rachunek obcy

  Użyj tego przelewu aby przekazać środki na dowolny rachunek bankowy prowadzony w banku w Polsce. Rachunek może być prowadzony w Santander Bank Polska albo dowolnym innym banku. Walutą, którą przekazuje może być tylko złoty polski. Maksymalnie możesz ustalić datę przyszłą na 365 dni wprzód.

  Aby złożyć przelew, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz własny rachunek, z którego przekażesz środki. Następnie wstaw odbiorcę z listy odbiorców lub podaj pełne dane odbiorcy rachunku: numer rachunku w formacie NRB, imię i nazwisko lub nazwę odbiorcy oraz jego adres (pole opcjonalne). Wprowadź przekazywaną kwotę, tytuł przelewu oraz datę wykonania przelewu (jeśli przelew ma być wykonany z data przyszłą). Wybierz typ transferu (zwykły Elixir, Sorbnet, Express Elixir, BlueCash). Jeżeli po wprowadzeniu numeru rachunku odbiorcy typ przelewu nie będzie dostępny do wyboru (wyszarzony), oznacza to iż nie jest on dostępny dla Banku odbiorcy.
  • Kliknij Dalej
  • Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne. Jeśli chcesz dodać odbiorcę przelewu do listy odbiorców zaznacz pole Dodaj do listy odbiorców i podaj nazwę odbiorcy.
  • Kliknij Wyślij przelew
  • Jeśli przelew tego wymaga, wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub smsKod
  • Kliknij Wyślij przelew


  Ułatwienia

  Możesz zdefiniować domyślny rachunek do obciążania, jaki będzie system będzie podpowiadał w formularzu przelewu. Dokonasz tego w opcji Ustawienia -> Ustawienia operacji.

  W momencie zlecania przelewu otrzymasz informację o braku środków na rachunku na realizację przelewu. Dotyczy to także sytuacji, jeśli zlecasz inny rodzaj przelewu.

  Najczęściej używanych odbiorców możesz wygodnie przechowywać na krótkiej liście - możesz na niej umieścić do 200 wpisów.

  Nawet jeśli zdefiniowałeś wielu odbiorców, z łatwością możesz wyszukać na liście właściwego odbiorcę i wstawić go do formularza przelewu. W polu nazwy odbiorcy w trakcie wpisywania danych dynamicznie będą podpowiadać się odbiorcy odpowiadający kryteriom wyszukiwania (nazwa pełna, nazwa skrócona, dane adresowe, numer rachunku, zapamiętany tytuł przelewu). Możesz także wybrać skróconą nazwę zdefiniowanego odbiorcy z listy klikając na ikonę symbolizującą odbiorcę. Oczywiście w polu Odbiorca można również wpisać dane nowego odbiorcy spoza listy.

  Datę wykonania przelewu możesz wpisać ręcznie, albo dla wygody posłużyć się mini-kalendarzem. Kalendarz uruchomisz klikając na ikonę obok pola daty.

  Jeśli chcesz w przyszłości unikać ponownego wpisywania danych tego samego odbiorcy do ponawianych przelewów, w kroku potwierdzenia danych zaznacz opcję Dodaj do listy odbiorców. Obie operacje - złożenie zlecenia przelewu i dodanie do listy odbiorców potwierdzisz jednym SMSkodem lub tokenem , a każdy następny przelew złożysz dużo szybciej.
   

  BlueCash

  BlueCash to system przelewów natychmiastowych dostępny 24h/7 dni. Operatorem systemu BlueCash jest Blue Media S.A. System pozwala na przekazywanie środków z jednego konta bankowego na drugie, prowadzone w innym banku, w zaledwie kilka sekund. Przelew BlueCash dostępny jest tylko dla polskich złotych.

  Aktualną listę banków oferujących swoim klientom usługę można znaleźć na stronie https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki. Opłata za przelew BlueCash jest zgodna z aktualną taryfą opłat i prowizji Twojego pakietu.

  Kwota pojedynczego przelewu nie może przekraczać 20 000 zł.

  Przelew BlueCash nie jest dostępny w przypadku przelewów na rachunki Urzędów Skarbowych (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).
   

  Ekspress Elixir

  Express Elixir to system przelewów natychmiastowych dostępny 24h/7 dni. Operatorem systemu Express Elixir jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. System pozwala na przekazywanie środków z jednego konta bankowego na drugie, prowadzone w innym banku, w zaledwie kilka sekund, Przelew Ekspres Elixir dostępny jest tylko dla PLN.

  Aktualną listę banków oferujących swoim klientom usługę można znaleźć na stronie www.expresselixir.pl/banki.html.

  Opłata za przelew Ekspress Elixir jest zgodna z aktualną taryfą opłat i prowizji Twojego pakietu.

  Kwota pojedynczego przelewu nie może przekraczać 5 000 zł (w przypadku klientów indywidualnych) lub 100 000 zł (w przypadku firm).

  Przelew Ekspress Elixir nie jest dostępny w przypadku przelewów na rachunki Urzędów Skarbowych (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).
   

  Doładowanie telefonu

  W tym miejscu doładujesz telefon komórkowy na kartę pre-paid sobie i innym osobom w najpopularniejszych sieciach komórkowych w Polsce.

  Po wejściu w zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Doładowanie telefonuzostaniesz przeniesiony do zakładki głównego menu Doładowania -> opcji Doładowanie, w której możesz dokonać doładowania telefonu pre-paid.

  Więcej szczegółów w Pomocy sekcji dotyczącej Zakładki Doładowania.
   

  Przelew do ZUS

  Użyj tego przelewu, aby opłacić wszelkie składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Maksymalnie możesz ustalić datę przyszłą na 60 dni wprzód.

  Aby złożyć przelew, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz własny rachunek, z którego przekażesz środki. Wpisz kwotę jaką chcesz wpłacić na wybrany rachunek ZUS-u. (Wybierz typ składki ZUS, który chcesz opłacić - określa ona rachunek docelowy). Podaj dane płatnika składki lub wybierz z listy zdefiniowanych płatników. Określ dokładnie dane płatności: wypełnij wszystkie pola (przy każdym z nich znajdziesz dokładne podpowiedzi). Podaj kwotę składki i datę wykonania przelewu (jeśli przelew ma być wykonany z data przyszłą).
  • Kliknij Dalej
  • Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne.
  • Kliknij Wyślij przelew
  • Wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub smsKod
  • Kliknij Wyślij przelew


  Ułatwienia

  Nie musisz pamiętać numeru rachunku w ZUS - wystarczy, że wiesz, jaką składkę chcesz opłacić.

  Jeśli często opłacasz składki dla tych samych płatników, możesz skorzystać z listy płatników - unikniesz wprowadzania ciągle od nowa danych, w których łatwo o pomyłkę.

  Dane płatności łatwo określisz wybierając wartości z listy, a system dodatkowo je zweryfikuje.

  Dane płatności łatwo określisz wybierając wartości z listy, a system dodatkowo je zweryfikuje.
   

  Przelew do Urzędu Skarbowego

  Użyj tego przelewu, aby opłacić wszelkie zobowiązania względem organów podatkowych, między innymi względem Urzędu Skarbowego. Maksymalnie możesz ustalić datę przyszłą na 60 dni wprzód.

  Aby złożyć przelew, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz własny rachunek, z którego przekażesz środki. Następnie wstaw odbiorcę z listy odbiorców lub wyszukaj urząd podatkowy. Podaj dane płatnika składki lub wybierz z listy zdefiniowanych płatników. Określ dokładnie dane płatności: wypełnij wszystkie pola (przy każdym z nich znajdziesz dokładne podpowiedzi). Podaj kwotę składki i datę wykonania przelewu (jeśli przelew ma być wykonany z data przyszłą).
  • Kliknij Dalej.
  • Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne.
  • Kliknij Wyślij przelew
  • Jeśli przelew tego wymaga, wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub smsKod
  • Kliknij Wyślij przelew


  Ułatwienia

  Jeśli często opłacasz zobowiązania w tym samym organie podatkowym, możesz dodać go do listy odbiorców tak jak każdego innego odbiorcę. W ten sposób podczas wypełniania przelewu unikniesz niepotrzebnych pomyłek.

  Jeśli często opłacasz zobowiązania tych samych płatników, możesz skorzystać z listy płatników - unikniesz wprowadzania ciągle od nowa danych, w których łatwo o pomyłkę.

  Dane płatności łatwo określisz wybierając wartości z listy, a system dodatkowo je zweryfikuje.

  Datę opłacenia składki możesz wpisać ręcznie, albo dla wygody posłużyć się mini-kalendarzem. Kalendarz uruchomisz klikając na ikonę obok pola daty.
   

  Czeki BLIK

  Od 9 lutego 2015 roku w miejsce Wypłaty z bankomatu w Santander internet udostępniona została opcja Czeki BLIK, która umożliwia wygenerowanie elektronicznego czeku. Usługa jest częścią usługi BLIK, która umożliwia dostęp do płatności mobilnych realizowanych za pośrednictwem Polskiego Standardu Płatności (PSP). Płatności mobilne można realizować na dwa sposoby:

  • Płatność za pomocą kodu (kod BLIK) – jednorazowy 6-cyfrowy kod ważny przez 120 sekund, wprowadzany do terminala w celu realizacji płatności/wypłaty z bankomatu (Kod BLIK jest generowany przez aplikację Santander mobile).
  • Płatność za pomocą czeku (czek BLIK) – jednorazowy 9-cyfrowy kod ważny maksymalnie 72 godziny, wprowadzany do terminala i potwierdzany hasłem do czeków (Czek BLIK może być generowany w Santander internet, jak i Santandermobile).


  Za pośrednictwem czeku BLIK lub kodu BLIK możliwe jest realizowanie:

  • Płatności w POS (w terminalach dostosowanych do BLIK),
  • Wypłaty z bankomatów (w sieci objętej BLIK),
  • Płatności w Internecie.


  Aby utworzyć Czek BLIK w Santander internet, wykonaj kolejno kroki:

  1. W opcji Czeki BLIK naciśnij przycisk Nowy czek. Przed pierwszym utworzeniem czeku, konieczne jest nadanie hasła do czeków BLIK. Wypłacając pieniądze z bankomatu lub płacąc w sklepie będziesz musiał podać hasło do czeków BLIK. Hasło do czeków BLIK możesz zmienić w każdym momencie po wejściu w przycisk Hasło do czeków.
  2. Po utworzeniu hasła przejdziesz do kroku tworzenia czeków. W kroku tym podajesz dane czeku, czyli kwotę (maksymalna kwota to xxx PLN, możesz wykorzystać czek na mniejszą kwotę niż utworzona. Kwota, którą można utworzyć czek wynika z ustalonych limitów płatności mobilnych), czas ważności czeku, opcjonalnie własną nazwę czeku. Zrealizowany czek obciąży rachunek do Płatności mobilnych. Jego zmiana możliwa jest w opcji Ustawienia/Transakcje BLIK i przelewy na telefon. W trakcie tworzenia czeku wskazujemy numer i nazwę tego rachunku.
  Kliknij Potwierdź.
  3. Po potwierdzeniu danych dla czeku otrzymasz komunikat o utworzeniu czeku wraz z jego numerem, nazwą i kwotą na, który został wystawiony. Te same informację możesz uzyskać w ramach listy czeków po wejściu w opcję Czeki BLIK. Czek możesz w każdym momencie usunąć z listy. Czeki usunięte i zrealizowane możesz zobaczyć w ramach listy czeków archiwalnych.


  Czek działa w trybie offline (aplikacja Santander mobile nie jest potrzebna). Czek jest ważny 24/48/72h. Czek możemy przesłać innej osobie (smsem, wiadomością e-mail lub podać słownie). Hasło do czeku nie jest więc automatycznie wysyłane. Jednocześnie aktywnych może być 5 czeków.
  Płatność BLIK z wykorzystaniem 9 –cyfrowego Czeku utworzonego w Santander internet:

  Korzystając z Santander internet tworzymy nowy czek, podajemy kwotę, ustalamy hasło do niego.
  W bankomacie (w opcji Wypłata BLiK), terminalu POS lub płatności internetowej wprowadzamy 9-cio cyfrowy numer czeku. Urządzenie/system do płatności internetowej samo rozpoznaje rodzaj i dostosowuje resztę procesu.
  Wprowadzamy hasło do czeku i wypłacamy/płacimy określoną do wysokości czeku kwotę. Każdy czek jest jednorazowy.


  Zmiana limitów i rachunku do realizacji czeków (jak i innych opcji dostępnych w ramach Płatności mobilnych np. Przelewów na komórkę) jest możliwa w zakładce Ustawienia/Transakcje BLIK i przelewy na telefon poprzez wejście w akcję Zmiana limitów lub w zakładce Ustawienia/Limity transakcji BLIK.

  Zlecenia stałe

  Lista zleceń stałych 

  Na liście dostępne są zlecenia stałe złożone przez Ciebie przez Internet lub w oddziale Banku. Każde zlecenie stałe to definiowana wypłata określonych środków wykonywana z jednego z Twoich rachunków na dowolny inny rachunek bankowy w kraju, cyklicznie, co x miesięcy lub dni. Każde zlecenie posiada wybraną przez Ciebie datę pierwszej realizacji, możesz tez podać datę, po której twoje zlecenie wygaśnie. 
  Czynności, które możesz wykonać:

  • dodać nowe zlecenie stałe,
  • przefiltrować listę zleceń tak, by zawierała tylko zlecenia złożone w oddziale, tylko zlecenia złożone przez Internet lub wszystkie zlecenia.


  Dla każdego ze zleceń możesz:

  • zobaczyć historię jego wykonania,
  • sprawdzić szczegóły definicji zlecenia.


  Dla zleceń złożonych przez Internet możesz dodatkowo:

  • zmodyfikować treść zlecenia (poza rachunkiem źródłowym i docelowym),
  • usunąć zlecenie.
  • wykonać przelew na podstawie danych ze zlecenia stałego


  Ze względu na sposób obsługi zleceń stałych składanych w oddziale Banku, usunąć lub zmodyfikować takie zlecenia możesz tylko w oddziale Banku. 

  Ułatwienia

  Wygodne filtrowanie zleceń stałych pod kątem miejsca, gdzie zostały złożone. 

  Na liście zleceń zawsze widzisz najbliższą datę wykonania zlecenia. 

  Jeśli chcesz szybko sprawdzić najważniejsze szczegóły zlecenia, wystarczy, że klikniesz w jego tytuł - szczegóły zostaną pokazane bez opuszczania listy zleceń. Pełną definicję zlecenia stałego zawsze możesz zobaczyć klikając na Więcej » Szczegóły. 

  Dodaj zlecenie stałe

  Zdefiniuj zlecenie stałe, jeśli potrzebujesz wykonywać regularne przelewy stałych kwot na określone rachunki bankowe prowadzone w Polsce. Zlecenie będzie ponawiane przez system Santander internet cyklicznie, co x miesięcy lub dni. Każde zlecenie posiada wybraną przez Ciebie datę pierwszej realizacji. Możesz także podać datę, po której Twoje zlecenie wygaśnie. 

  Zasady realizacji zleceń stałych 

  Musisz zabezpieczyć środki na realizację zleceń płatniczych na dzień przed realizacją przelewu w ramach zlecenia. Bank nie odpowiada za niewykonanie zlecenia z powodu braku środków na rachunku.

  W przypadku zleceń na rachunki w innym banku, jeżeli termin realizacji przelewu przypada na dzień wolny w bankowym systemie informatycznym, to przelew zostanie zrealizowany w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu lub dniach wolnych.

  Zadeklarowana przez Ciebie data wykonania pierwszej płatności nie może być późniejsza niż 12 miesięcy od daty bieżącej. Modyfikacja zlecenia stałego jest możliwa najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym termin kolejnej płatności w ramach tego zlecenia.

  Opłata pobierana jest zgodnie z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji.

  Dyspozycja złożenia lub modyfikacji zlecenia stałego obniża bieżący limit transakcji w momencie złożenia dyspozycji. 

  Aby złożyć zlecenie stałe, wykonaj kolejno kroki:

  W opcji Zlecenia stałe naciśnij przycisk Dodaj zlecenie. Wybierz własny rachunek, z którego przekażesz środki. Następnie wstaw odbiorcę z listy odbiorców lub podaj pełne dane odbiorcy rachunku: numer rachunku w formacie NRB, imię i nazwisko lub nazwę odbiorcy oraz jego pełny adres. Wprowadź przekazywaną kwotę i tytuł zlecenia.  Wprowadź datę pierwszego wykonania zlecenia, okres wykonywania zlecenia (co ile dni lub miesięcy ma być ono ponawiane) oraz datę, po której zlecenie nie będzie już wykonywane (jeśli zlecenie ma być wykonane bezterminowo pozostaw to pole puste). 
  Kliknij Dalej
  Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne. 
  Kliknij Dalej


  Ułatwienia 

  Jeśli odbiorcę nowego zlecenia masz już zdefiniowanego na liście odbiorców, zamiast wpisywać jeszcze raz jego dane możesz wstawić je z listy odbiorców tak samo, jak podczas zlecania zwykłego przelewu. 

  Nawet jeśli zdefiniowałeś wielu odbiorców, z łatwością możesz wyszukać na liście właściwego odbiorcę i wstawić go do formularza przelewu: wystarczy w polu Wyszukaj odbiorcę zacząć wpisywać fragment jego nazw, adresu lub numeru rachunku. System wyświetli listę wpisów odpowiadających wprowadzonym kryteriom. 

  Daty pierwszego wykonania zlecenia i wygaśnięcia zlecenia możesz wpisać ręcznie, albo dla wygody posłużyć się mini-kalendarzem. Kalendarz uruchomisz klikając na ikonę obok pola daty.

 • Przelewy płacowe

  Usługa przelewy płacowe jest dostępna dla Klientów Mojej Firmy Plus, dla użytkowników, którzy posiadają nadane uprawnienia do operacji Przelew płacowy. Uprawnienie do przelewów płacowych umożliwia jednocześnie dostęp do listy pracowników i szablonów płac.

  Usługa przelewy płacowe pozwala na wygodną obsługę powtarzających się okresowo płatności dla zdefiniowanej grupy odbiorców - zwłaszcza wypłat wynagrodzeń dla pracowników.,

  Płatności mogą być tworzone automatycznie i masowo, na podstawie wprowadzonego wcześniej szablonu. Szablon określa indywidualnie dla każdego pracownika kwotę przelewu oraz wskazuje rachunek, na jaki ma ona trafić. Każdy z pracowników może mieć zdefiniowany więcej niż jeden numer rachunku, na który może trafić przelew.

  W trakcie pracy z listami (Lista pracowników, Lista szablonów) kolor wierszy odzwierciedla ich stan: wiersze dodane są zielone, wiersze usunięte są czerwone i przekreślone, wiersze zmienione są żółte. Po zatwierdzeniu zmian w opcji Niezatwierdzone zmiany opisane oznaczenia znikają.

  Lista pracowników

  Lista pracowników służy do przechowywania danych pracowników, którym wypłacane są wynagrodzenia oraz informacji o ich rachunkach bankowych. Listę pracowników można utworzyć dodając kolejno po jednej osobie do listy lub wczytując dane pracowników z uprzednio przygotowanego pliku.

  Zawartość listy

  • Identyfikator – dowolny, krótki ciąg znaków pozwalający jednoznacznie rozróżnić pracowników – na przykład numer pracownika w systemie FK,
  • Imię – imię pracownika,
  • Nazwisko – nazwisko pracownika lub nazwa firmy,
  • Ulica – nazwa ulicy i numer domu/mieszkania, gdzie znajduje się siedziba wybranej jednostki lub miejsce zameldowania pracownika,
  • Adres –nazwa ulicy i nr siedziby, nazwa miejscowości, kod poczt.
  • Status – aktywny lub nieaktywny. Pracownicy o statusie nieaktywny nie są uwzględniani przy generowaniu paczek płacowych z szablonów płac, nawet jeśli zostali do nich dodani.


  Opis dostępnych opcji:

  • Dodaj nowego – przycisk otwiera formularz pozwalający na dodanie nowego pracownika,
  • Usuń wybrane – przycisk kasuje zaznaczonych pracowników,
  • Wykonaj przelew – akcja pozwala na wykonanie jednorazowego przelewu płacowego do wybranego pracownika,


  UWAGA: Opcja ta zadziała tylko wtedy, kiedy zostanie wybrany pracownik, który ma zdefiniowany przynajmniej jeden numer rachunku. Ponadto utworzony w ten sposób przelew nie może zostać dodany do paczki przelewów – musi być realizowany niezwłocznie lub za pośrednictwem koszyka.

  • Dodaj do szablonu – przycisk dodaje wszystkich zaznaczonych pracowników do wybranego z listy rozwijanej szablonu płac.


  UWAGA: Aby dodać pracownika do szablonu płac, musi mieć on zdefiniowany rachunek domyślny.
  Importu listę - przycisk przenosi użytkowników do opcji Import listy pracowników

  • Zmień – wybranie tej akcji przenosi użytkownika do formularza zawierającego dane pracownika. Formularz pozwala na zmianę danych pracownika. Aby można było użyć zmienionych danych pracownika przy generowaniu paczki płacowej, muszą one zostać zatwierdzone smsKodem lub odpowiedzią tokena w opcji Niezatwierdzone zmiany.
  • Edycja numerów rachunków pracownika - kliknięcie na Identyfikator pracownika (link) otwiera edycję rachunków bankowych pracownika. Zmienione dane rachunków pracownika muszą zostać zatwierdzone smsKodem lub odpowiedzią tokena w opcji Niezatwierdzone zmiany.


  Przelew jednorazowy

  Aby wykonać jednorazowy przelew płacowy należy w ramach listy pracowników dla wybranego pracownika kliknąć na akcję Wykonaj przelew. Pozwala na wykonanie jednorazowego przelewu płacowego, na przykład wypłacić nadzwyczajną prowizję czy zaliczkę, albo dokonać przelewu wynagrodzenia na inny niż zwykle rachunek bankowy. Formularz nie różni się od formularza przelewu na rachunek obcy poza dwoma szczegółami: przelewy wykonywane za jego pomocą będą w systemie zakwalifikowane jako przelewy płacowe.

  Jednorazowy przelew płacowy można wykonać tylko dla osoby zdefiniowanej na liście pracowników (nie zaś na liście odbiorców), pracownik z listy musi posiadać zdefiniowany przynajmniej jeden rachunek. Należy pamiętać, że jednorazowego przelewu płacowego nie można umieścić w paczce przelewów – może on zostać zrealizowany albo niezwłocznie, albo poprzez umieszczenie go w koszyku zleceń.

  Aby złożyć jednorazowy przelew płacowy, wykonaj kolejno kroki:

  W ramach opcji Lista pracowników dla wybranego pracownika wybierz akcję Wykonaj przelew
  Wybierz rachunek firmowy, z którego przekażesz środki. Następnie wybierz z listy rozwijnaje nr rachunku bankowego pracownika, na który chcesz przesłać przelew płacowy. Podaj kwotę przelewu, tytuł przelewu płacowego oraz datę jego wykonania (jeśli przelew ma być wykonany z datą przyszłą). Kliknij przycisk Wykonaj
  Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne,
  Kliknij Podpisz zlecenie i Wyślij przelew (jeśli zlecenie nie wymaga więcej podpisów) lub Wstaw do koszyka
  Jeśli podpisano zlecenie i wysłano przelew wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub smsKod

  Szablony

  Szablony płacowe zawierają listę pracowników (powstałą z danych wprowadzonych w opcji Pracownicy) wraz z przypisanymi stawkami płac. Na podstawie szablonu płac można wygenerować automatycznie paczkę płacową, obsługiwana dalej jak inne paczki przelewów.

  Pola listy szablonów płac

  • Nazwa szablonu – nazwa opisowa szablonu, na jej podstawie zostanie utworzona nazwa paczki płacowej, kliknięcie na nazwę szablonu powoduje załadowanie zawartości szablonu (wszystkich dodanych pracowników) wraz z nr rachunków bankowych, kwotą przelewu i statusem
  • Data ostatniej modyfikacji – data zatwierdzenia ostatniej modyfikacji szablonu,
  • Status – aktywny lub nieaktywny, tylko z aktywnych szablonów można generować paczki płacowe,
  • Kwota łącznie – suma wszystkich wynagrodzeń zawartych w szablonie.


  Opis opcji dostępnych dla szablonów

  • Dodaj szablon – przycisk otwiera formularz pozwalający na dodanie nowego szablonu płac,
  • Usuń wybrane – przycisk kasuje wszystkie zaznaczone szablony. Kasowanie nie ma wpływu na już wygenerowane paczki płacowe i na dodanych do szablonu pracowników,
  • Anuluj zmiany – przycisk przywraca początkowy stan szablonu sprzed wprowadzenia zmian (o ile zmiany nie zostały zatwierdzone w opcji Niezatwierdzone zmiany),
  • Pracownicy – akcja powoduje załadowanie zawartości szablonu (wszystkich dodanych pracowników) wraz z nr rachunków bankowych, kwotą przelewu i statusem
  • Zmień nazwę i status – akcja otwiera formularz pozwalający na modyfikację szablonu płac (nazwy i statusu),
  • Wstaw pracowników – akcja otwiera opcję Lista pracowników, w ramach której można dodać wyznaczonych pracowników do wskazanego szablonu
  • Generuj paczkę  – akcja otwiera formularz pozwalający na wygenerowanie paczki płacowej. W formularzu dostępne są następujące pola:
   • Rachunek nadawcy – lista rozwijana ze wszystkimi rachunkami dostępnymi w Moja Firma plus, należy wskazac rachunek , z którego przelane zostaną środki na wynagrodzenia,
   • Nazwa paczki – nazwa paczki płacowej, pod jaką paczka będzie widoczna w opcji Paczki. Powinna być znacząca dla osób obsługujących usługi elektroniczne (np. księgowych, kadrowych),
   • Tytuł operacji – tytuł przelewu, jaki zostanie powielony we wszystkich przelewach wewnątrz paczki. Powinien być znaczący dla odbiorców przelewu (np. pracowników),
   • Data realizacji – data, z jaką mają zrealizowane przelewy zawarte w paczce.


  Opis zawartości szablonu

  Szablon płac zawiera wpisy pracowników, wraz z docelowymi rachunkami, na jakie mają zostać przelane wynagrodzenia (możliwość zmiany rachunku), oraz kwotami wynagrodzeń. Zawartość szablonu zawiera następujące dane:

  • identyfikator – identyfikator pracownika, na przykład numer w systemie FK,
  • Imię – imię pracownika,
  • Nazwisko – nazwisko pracownika,
  • Nr rachunku – lista rozwijana zawierająca wszystkie rachunki bankowe pracownika, po dodaniu pracownika do szablonu ustawiana jest na rachunek domyślny,
  • Kwota – wprowadzona kwota, jaką zostanie uznany rachunek pracownika,
  • Status – status pracownika w danym szablonie: aktywny lub nieaktywny, tylko pracownicy o statusie aktywny będą uwzględniani podczas generowania paczki płacowej. Pracownik może być dodany do kilku szablonów i w każdym posiadać różny status, ustawienia te są od siebie niezależne:
   • status pracownika w szablonie płacowym wpływa tylko na ten szablon,
   • status pracownika w liście pracowników wpływa na wszystkie szablony jednocześnie.


  Opis opcji dostępnych dla zawartości szablonu 

  Po załadowaniu zawartości szablonu po naciśnięciu na nazwę szablonu (link) dostępne są opcje dotyczące zawartych w szablonie płac pracowników w ramach ekranu Edycja szablonu płac

  • Zapisz wybrane – jeśli wprowadzono w zaznaczonych wpisach zmiany (na przykład zmieniono stawkę wynagrodzenia), zmiany takie należy zapisać. Wpisy, w których wprowadzono zmiany, zostają dla ułatwienia zaznaczone automatycznie. Aby zmiany zostały utrwalone i miały wpływ na generowane paczki płacowe, muszą zostać zatwierdzone smsKodem lub odpowiedzią tokena w opcji Niezatwierdzone zmiany,
  • Usuń wybrane – pozwala na usunięcie pracowników z szablonu płacowego. Zmiana ta nie wpływa na wpisy pracowników w liście pracowników. Aby zmiany miały wpływ na generowane paczki płacowe, muszą zostać zatwierdzone smsKodem lub odpowiedzią tokena w opcji Niezatwierdzone zmiany,
  • Anuluj zmiany – przywraca początkowy stan wpisów w szablonie płac.

  Import

  Jeśli firma użytkownika Mojej Firmy plus zatrudnia wielu pracowników, lub posiada wdrożony system FK, wygodniej będzie skorzystać z mechanizmu importu listy pracowników. Za jego pomocą można załadować do systemu dane pracowników wyeksportowane z programu kadrowo-płacowego. Można także przygotować listę pracowników w arkuszu kalkulacyjnym poza systemem, a następnie przekazać ją do systemu w całości. W pliku importu jednorazowo może być nie więcej niż 200 rekordów (pracowników).

  Aby przeprowadzić import, należy przygotować plik z danymi pracowników w odpowiednim formacie. Plik taki można wygodnie stworzyć posługując się dostępnymi na stronie importu arkuszami kalkulacyjnymi w formatach Microsoft® Excel™ i OpenOffice®, albo wygenerować go za pomocą specyficznych narzędzi udostępnionych przez program FK. Aby zaimportować taki plik, należy wprowadzić nazwę importu w pole Nazwa importu (system domyślnie podpowie nazwę zawierająca bieżącą datę), wybrać typ importowanego pliku, kliknąć Wybierz plik i wskazać plik z danymi pracowników zapisany na lokalnym nośniku, a następnie kliknąć Dalej. System dokona analizy pliku. Po potwierdzeniu smsKodem lub tokenem poprawne wpisy pracowników w nim zawarte zostaną dopisane do listy pracowników przechowywanej w opcji Lista pracowników. Wpisy zawierające błędy zostaną odrzucone, o czym użytkownik zostanie poinformowany. Jeśli w pliku znajdą się pracownicy o takich samych identyfikatorach jak ci już obecni na liście pracowników, dane z pliku importu nadpiszą dane z listy.

  Importować można także przelewy płacowe. Import możliwy jest tylko do Paczki.

  Przegląd importów

  Wszelkie zlecenia importu pracowników zostają odnotowane w zestawieniu importów, wraz z jego nazwą, datą jego wykonania, statusem zakończenia i ilością zaimportowanych pracowników oraz informacjami ile rekordów zaimportowano łącznie (Razem), ile poprawnie (Poprawnych), a ile odrzucono (Odrzuconych) . Zestawienia importów można przeglądać posługując się opcjami < Poprzednie oraz Nastęne > dostępnymi poniżej zestawienia. Aby wyświetlić szczegóły wykonanego importu, należy kliknąć link Razem. System wyświetli szczegółowe dane wszystkich zaimportowanych pracowników (poprawnych i odrzuconych). Aby powrócić do zestawienia importów należy wybrać przycisk Wróc. Aby wyświetlić szczegółowe dane poprawnie zaimportowanych pracowników, należy kliknąć link Poprawnych. Aby wyświetlić szczegółowe dane nie zaimportowanych pracowników ze względu na błędy, należy kliknąć na link Odrzuconych.

  Niezatwierdzone zmiany

  Zawiera wszystkie zmiany dotyczące wpisów pracowników oraz szablonów płac, zanim nie zostaną zatwierdzone SMSkodem lub tokenem.
  Aby można było użyć zdefiniowanych pracowników oraz szablonów płac do generowania paczek płacowych, konieczne jest zatwierdzenie wykonanych operacji na danych: wszystkich modyfikacji, utworzenia nowych wpisów i kasowania starych.
  Aby zatwierdzić zmiany należy wybrać opcję Zatwierdź sesję edycyjną. System wyświetli zapytanie o SMSkod lub wyzwanie dla tokena. Po wprowadzeniu odpowiedniego kodu zmiany zostaną zatwierdzone – będzie można ich użyć do generowania paczek płacowych.
  Aby anulować zmiany należy wybrać opcję Anuluj sesję edycyjną. System przywróci wszystkie zmienione dane do stanu pierwotnego (sprzed edycji). Anulowanie sesji edycyjnej należy stosować ostrożnie, gdyż danych anulowanych nie można odzyskać.

  UWAGA: Anulowanie zmian edycyjnych możliwe jest także na w opcji Szablony, na ekranach: Lista szablonów płac i Edycja szablonu płac, który jest dostępny po naciśnięciu na akcję Pracownicy – wówczas można anulować zmiany bardziej selektywnie, na poziomie pojedynczego wpisu. Zatwierdzanie zmian zawsze dokonuje się globalnie dla całej usługi przelewów płacowych.

  UWAGA: Jeśli w trakcie pracy z przelewami płacowymi użytkownik Mojej Firmy plus został z jakiegoś powodu wylogowany, to dane w opcji Niezatwierdzone zmiany są przechowywane jeszcze przez 5 minut od wylogowania. Jeśli użytkownik w tym czasie zaloguje się ponownie, dane nie zostaną stracone i będzie można je zatwierdzić lub kontynuować pracę

 • Koszyk przelewów

  Koszyk przelewów

  Jeśli zlecasz wiele przelewów w krótkim czasie, koszyk przelewów może bardzo ułatwić Ci pracę. Koszyk jest inteligentnym schowkiem do przechowywania przygotowanych transakcji zanim zdecydujesz się przekazać je do realizacji w Banku. Możesz umieścić w koszyku różne przelewy, które chcesz przekazać do realizacji później, albo których dane później uzupełnisz - w ten sposób łatwiej zaplanujesz i zorganizujesz swoją pracę z serwisem Santander internet. Możesz zebrać w koszyku przelewy, które chcesz przekazać do realizacji potwierdzając tylko jednym SMSkodem - dzięki temu oszczędzasz bezpłatne SMSkody.

  Czynności, które możesz wykonać w koszyku przelewów:

  Jeśli koszyk jest pusty, możesz tylko zaimportować przelewy.

  Jeśli w koszyku są jakieś przelewy, możesz:

  • filtrować zawartość koszyka: po typie przelewu, po dacie, po numerze rachunku odbiorcy,
  • zbiorczo przekazywać zaznaczone przelewy do realizacji,
  • zbiorczo usuwać zaznaczone przelewy.
  • zbiorczo wyeksportować zaznaczone przelewy do wybranego typu pliku,
  • zbiorczo zmienić datę wykonania.


  Ponadto dla każdego z przelewów w koszyku możesz:

  • zmienić dane przelewu,
  • skopiować przelew (z możliwością edycji) za pomocą opcji Kopiuj przelew,
  • wydrukować przelew,
  • obejrzeć jego szczegóły.
  • pojedynczo zmienić datę wykonania.


  Ułatwienia

  Na dole koszyka zawsze widzisz podsumowanie -  łączną sumę zaznaczonych przelewów wraz z ich liczbą.

  Potwierdzasz lub kasujesz tylko wybrane (zaznaczone) przelewy w koszyku - pracujesz tak, jak jest Ci wygodnie.

  Jeśli chcesz szybko sprawdzić najważniejsze szczegóły zlecenia, wystarczy że klikniesz w jego tytuł - szczegóły zostaną pokazane bez opuszczania koszyka. Pełną definicję zlecenia zawsze możesz zobaczyć klikając na Więcej » Szczegóły.

 • Paczki

  Usługa Moja Firma plus umożliwia użytkownikom grupowanie zleceń w tzw. paczki, ułatwiające pracę nad dużą liczbą przelewów. W ramach jednej paczki można obsługiwać do 999 przelewów. Liczba paczek nie jest ograniczona.

  W ramach funkcjonalności paczkowania zleceń dostępne są poniższe czynności umożliwiające zarządzenie pogrupowanymi zleceniami:

  • prezentacja listy zdefiniowanych paczek,
  • definiowanie i zmiana nazwy paczki,
  • dodanie zlecenia/zleceń do paczki,
  • prezentacja listy zleceń znajdujących się w paczce,
  • modyfikowanie i usuwanie zleceń znajdujących się w paczce, przenoszenie zleceń pomiędzy paczkami,
  • prezentacja danych szczegółowych paczki,
  • podpisywanie paczek i wysyłanie do realizacji,
  • usuwanie i zamykanie paczki,

  Paczki

  Informacje o zdefiniowanych paczkach dostępne są po wywołaniu opcji należącej do menu pomocniczego o nazwie Paczki, w ramach zakładki Płatności i przelewy. Po wejściu w opcję otrzymujemy ekran o nazwie Lista paczek.

  Za pomocą listy rozwijanej umiejscowionej w nagłówku nazwy ekranu możemy wybrać, aby prezentowane były wszystkie paczki, tylko otwarte lub tylko zamknięte. Otwarte - lista zawiera informacje o paczkach, na których odbywa się bieżąca praca (modyfikowanie, przenoszenie zleceń, podpisywanie, wysyłanie do realizacji,...) Zamknięte - lista zawiera informacje o paczkach, które zostały świadomie zamknięte przez użytkownika i na których nie można wykonać żadnych modyfikacji. Zamkniętych paczek nie można również usuwać, podpisywać ani wysyłać do realizacji. Dostępne akcję dla użytkownika to Zlecenia (prezentowana jest w paczce), Szczegółyoraz Eksportuj.
   

  Zawartość listy paczek

  Dla każdej paczki są prezentowane następujące dane:

  • Nazwa paczki – nadawana podczas tworzenia nowej paczki,
  • Data utworzenia – data utworzenia paczki
  • Numer paczki – identyfikator paczki,
  • Liczba zleceń – wskazuje, ile zleceń znajduje się w paczce,
  • Status paczki – paczka może przyjąć jeden z poniższych statusów:
   • Nowa – żadne zlecenie nie zostało podpisane,
   • Oczekująca na podpisy – w paczce są zlecenia, które nie zostały podpisane,
   • Do wysyłki – wszystkie zlecenia mają wymaganą liczbę podpisów,
   • Przetwarzana – paczka skierowana do realizacji,
   • Wykonana – wszystkie zlecenia wykonały się poprawnie i transakcje zostały zaksięgowane,
   • Odrzucona – wszystkie zlecenia w paczce zostały odrzucone,
   • Częściowo odrzucona – co najmniej jedno zlecenie w paczce zostało odrzucone,
   • W trakcie realizacji – w paczce są zlecenia, które nie zostały wykonane,
   • Zamknięta – paczka, która miała wcześniej jeden z powyższych statusów, a następnie została zamknięta przez użytkownika. Zamknięcie paczki (w przeciwieństwie do usunięcia) zapewnia dostęp do informacji o zawartości całej paczki. Paczki usunięte nie są widoczne w usłudze Moja Firma plus,
  • Typ paczki - wskazuje jaki typ posiada paczka (Zwykła lub Płacowa)
  • Kwota – sumaryczna wartość wszystkich zleceń w paczce wyrażona w złotych. W przypadku zleceń składanych z rachunków walutowych kwota przeliczana jest na złotówki po aktualnym kursie kupna dewiz Santander Bank Polska S.A.


  Opis opcji dostępnych dla listy paczek

  • Nowa – przycisk do tworzenia nowej, pustej paczki,
  • Usuń – przycisk do usuwania wskazanej paczki,
  • Zamknij - przycisk do zamknięcia paczki, jeśli nie zamierzasz już wykonać żadnej akcji z daną paczką, np. ponownie jej wysłać, by wykonały się wcześniej odrzucone zlecenia.
  • Importuj paczki – przycisk przenosi użytkowników do opcji Import, za pomocą której można dokonać Importu zleceń do paczki,
  • Zlecenia – akcja, która przenosi użytkownika do ekranu Lista zleceń w paczce prezentujący listę zleceń w paczce
  • Podpisz – akcja umożliwiająca podpisanie otwartej paczki
  • Podpisz i wyślij – akcja umożliwiająca podpisanie i wysłanie do realizacji otwartej paczki
  • Zmień – akcja, za pomocą której można zmienić nazwę paczki
  • Szczegóły – akcja prezentująca dane szczegółowe paczki
  • Eksportuj – akcja, za pomocą której można zapisać paczkę w pliku, w wybranym formacie

  Lista zleceń w paczce

  Lista zleceń w paczce jest prezentowana po wybraniu zakładki Przelewy i płatności -> Paczki -> akcja Zlecenia. Dla każdego zlecenia są prezentowane następujące dane oraz możliwe do wykonania akcje:

  • Tytuł operacji - tytuł przelewu
  • Odbiorca - numer rachunku, nazwa i adres odbiorcy przelewu,
  • Data wykonania - data realizacji zlecenia,
  • Kwota - kwota przelewu,
  • Status - status zlecenia prezentowany, jeżeli zlecenie wymaga modyfikacji przed wysłaniem z koszyka,
  • Błędne - oznacza, że niektóre dane zlecenia są obecnie uznane za błędne (najczęściej numer rachunku),
  • Przeterminowane - napis pojawia się, jeżeli minęła już wpisana data wykonania zlecenia,
  • Usuń – przycisk do usuwania wskazanych zleceń w paczce,
  • Zmień datę wykonania – możliwość grupowej zmiany daty realizacji przelewów w paczce.
  • Przenieś do paczki – przycisk przenosi wskazane zlecenia pomiędzy paczkami
  • Szczegóły – akcje prezentuje dane szczegółowe dotyczące wybranego zlecenia
  • Zmień – akcja umożliwiająca zmodyfikowanie danych dotyczących wybranego rodzaju zlecenia (dotyczy tylko zleceń bez podpisu)
  • Kopiuj przelew – akcja umożliwiająca złożenie dyspozycji na podstawie zaznaczonego zlecenia wraz z możliwością modyfikacji tych danych,


  Dane szczegółowe zlecenia

  Po wybraniu zakładki Przelewy i płatności -> Paczki -> akcja Zlecenia -> akcja Szczegóły dla wybranego zlecenia są prezentowane następujące dane:
  Z rachunku, Dane nadawcy, Na rachunek, Dane odbiorcy, Tytułem, Kwota, Data zlecenia, Data wykonania, Typ, Utworzył zlecenie, Status, Numer transakcji;
   

  Import zleceń do paczki

  Przelewy mogą być wpisywane do paczki pojedynczo, w miarę pojawiających się zobowiązań płatniczych. Jest także możliwość wczytania do paczki od razu całej listy przelewów z odpowiednio przygotowanego pliku (maksymalnie 999 przelewów). W tym celu z menu głównego należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> następnie z menu pomocniczego dotyczącego Paczki -> opcję Import. Aby przeprowadzić import paczki, należy przygotować plik z przelewami w odpowiednim formacie. Plik taki można wygodnie stworzyć posługując się dostępnymi na stronie importu arkuszami kalkulacyjnymi w formatach Microsoft® Excel™ i OpenOffice. Aby zaimportować taki plik, należy wprowadzić nazwę paczki w pole Nazwa paczki (system domyślnie podpowie nazwę zawierająca bieżącą datę), wybrać typ importowanego pliku, kliknąć Wybierz plik i wskazać plik z danymi pracowników zapisany na lokalnym nośniku, a następnie kliknąć Dalej. System dokona analizy pliku, pod kątem poprawności formatu danych . Poprawne przelewy zostaną umieszczone w paczce. Przelewy zawierające błędy zostaną odrzucone, o czym użytkownik zostanie poinformowany.
   

  Przegląd importów

  Opcja Przegląd importów prezentowana jest po wybraniu zakładki Przelewy i płatności -> następnie z menu pomocniczego Paczki -> opcja Przegląd importów. Służy ona do sprawdzenia prawidłowości przebiegu importu przelewów do paczki.

  W ramach listy zaimportowanych paczek prezentowane są następujące dane:

  • Nazwa – jeśli nie zdefiniowałeś własnej nazwy, to prezentowana jest domyślna – data i godzina rozpoczęcia importu
  • Data – data i godzina rozpoczęcia importu,
  • Status importu – informacja o tym, czy import paczki się już zakończył
  • Razem – liczba zleceń, które zostały pobrane z pliku. Po zakończeniu importu jest to suma zleceń poprawnie zaimportowanych i odrzuconych
  • Poprawnych – liczba zleceń, które zostały zaimportowane,
  • Odrzuconych – liczba zleceń, które nie zostały zaimportowane,


  Aby wyświetlić szczegóły wykonanego importu paczki, należy kliknąć link Razem. System wyświetli szczegółowe dane wszystkich importowanych przelewów (poprawnych i odrzuconych). Aby powrócić do zestawienia importów należy wybrać przycisk Wróć. Aby wyświetlić szczegółowe dane poprawnie zaimportowanych przelewów należy kliknąć link Poprawnych. Aby wyświetlić szczegółowe dane nie zaimportowanych przelewów ze względu na błędy, należy kliknąć na link Odrzuconych.

 • Historia płatności

  Przelewy

  Lista zawiera wszystkie zlecenia przelewów, jakich dokonałeś w systemie Santander internet (do 12 miesięcy wstecz) - zarówno transakcji  wykonanych, jak i tych oczekujących na realizację.

  Lista złożonych przelewów nie jest tożsama z historią rachunku: dostępne są na niej tylko transakcje złożone w Santander internet, pochodzące ze wszystkich twoich rachunków. Ponadto zawiera ona przelewy, które nie zostały jeszcze wykonane.

  Czynności, jakie możesz wykonać na liście złożonych przelewów:

  • Listę przelewów możesz filtrować według następujących kryteriów:
   • kwoty transakcji,
   • typu transakcji,
   • daty wymagalności,
   • numeru rachunku odbiorcy.
  • Ponadto możesz wybrać stan pokazywanych transakcji - domyślnie pokazywane są wszystkie transakcje poza tymi, które anulowałeś.
  • Ponadto możliwe jest sortowanie listy po polach: Data, Kwota, Tytuł, Nazwa odbiorcy .
  • Dla pokazanych przelewów możesz wykonać następujące czynności:
   • jeśli typ przelewu na to pozwala, możesz powielić przelew (z możliwością edycji jego danych) jako nowy za pomocą opcji Nowe zlecenie,
   • jeśli złożyłeś przelew z przyszłą data realizacji, możesz go anulować,
   • obejrzeć szczegóły przelewu,
   • wydrukować przelew.


  Ułatwienia

  Jeśli chcesz szybko sprawdzić najważniejsze szczegóły zlecenia, wystarczy że klikniesz w jego tytuł - szczegóły zostaną pokazane bez opuszczania koszyka. Pełną definicję zlecenia zawsze możesz zobaczyć klikając na Więcej » Szczegóły.
   

  Transakcje BLIK

  Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych.

  Opcja Transakcje BLIK (ekran o nazwie - Płatności mobilne) zawiera listę z historią transakcji płatności mobilnych – płatności BLIKiem w tym przelewów na komórkę,wypłat z bankomatów bez użycia karty wraz ze szczegółami tych transakcji.

 • Odbiorcy i płatnicy


  Lista odbiorców

  Lista zdefiniowanych odbiorców

  Jeśli często wykonujesz przelewy do tych samych odbiorców warto zachować ich dane na liście odbiorców. Dzięki temu unikniesz pomyłek związanych z wielokrotnym wprowadzaniem tych samych danych. Co więcej, będziesz mógł składać przelewy bez konieczności potwierdzania ich SMSkodem (w ramach określonych w oddziale limitów). Wreszcie zdefiniowani odbiorcy mogą być dostępni do wykonywania przelewów w serwisie telefonicznym.

  Czynności które możesz wykonać na liście odbiorców

  1. Listę odbiorców możesz filtrować przyjmując za kryterium typ odbiorcy. Ponadto można ją przeszukiwać podając fragment nazwy odbiorcy.
  2. Możesz zbiorczo kasować lub eksportować wybranych odbiorców.
  3. Każdego z odbiorców możesz:

  • wstawić do nowego przelewu lub zlecenia stałego (typ przelewu zostanie dobrany automatycznie w zależności od typu odbiorcy)
  • zmodyfikować
  • skasować
  • obejrzeć szczegóły definicji odbiorcy
  • usunąć z zaufanych, dodać do zaufanych (opcje nie są dostępne dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus)

  Dodatkowo możesz uzupełnić listę odbiorców importując ich z pliku.

  Ułatwienia

  Jeśli chcesz szybko sprawdzić najważniejsze dane odbiorcy, wystarczy że klikniesz w jego nazwę - szczegóły zostaną pokazane bez opuszczania listy odbiorców. Pełne dane odbiorcy zawsze możesz zobaczyć klikając na Więcej » Szczegóły.

  Dodawanie odbiorcy do listy odbiorców

  Możesz dodawać odbiorców przelewów krajowych, zagranicznych przelewów walutowych oraz przelewów podatkowych. Dzięki temu w trakcie składania przelewu system Santander internet automatycznie podpowie odbiorców właściwego rodzaju.

  Ponieważ przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wykonuje się tylko na cztery określone numery rachunków, nie ma potrzeby dodawania odbiorców przelewów do ZUS - są zdefiniowani na stałe i masz ich na liście w przelewach ZUS.

  Dla odbiorców przelewów krajowych możesz zdecydować, czy przelewy będą potwierdzane SMSkodem lub odpowiedzią tokena. Pozostałe typu przelewów - walutowy i do ZUS zawsze wymagają potwierdzenia SMSkodem lub tokenem.

  Aby dodać odbiorcę, wykonaj kolejno kroki:

  Określ typ odbiorcy. Uwaga: Po utworzeniu odbiorcy nie można zmienić jego typu.
  Kliknij Akceptuj
  Wprowadź dane odbiorcy: nazwę, opcjonalnie nazwę skróconą i numer rachunku oraz tytuł przelewu. 2. Wprowadź adres odbiorcy (opcjonalnie).

  • Jeśli definiujesz odbiorcę przelewu krajowego, zdecyduj, czy ma on być dostępny przez telefon i czy przelewy będą wymagały potwierdzenia SMSkodem lub tokenem (nie dostępna opcja dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus).
  • Jeśli definiujesz odbiorcę przelewu zagranicznego, podaj kraj, walutę płatności, sposób podziału kosztów zlecenia.

  Kliknij Akceptuj
  Jeśli definiujesz odbiorcę przelewu zagranicznego, określ bank odbiorcy: podaj BIC albo wpisz pozostałe kryteria wyszukiwania (nazwa, numer oddziału, miejscowość).
  Kliknij Szukaj banku
  Wybierz z listy właściwy bank odbiorcy.
  Kliknij Dalej.
  Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne.
  Kliknij Dalej
  Jeśli rodzaj odbiorcy tego wymaga, wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub SMSkod
  Kliknij Dalej


  Ułatwienia

  Jeśli dopiero zaczynasz używać serwisu Santander internet, wprowadzenie dużej ilości odbiorców na raz może zająć trochę czasu. Możesz przyspieszyć proces na dwa sposoby:

  • zaimportować odbiorców przygotowanych w arkuszu kalkulacyjnym,
  • stopniowo dodawać nowych odbiorców po prostu wykonując do nich przelewy: w drugim kroku składania przelewu - podczas weryfikacji danych - zaznacz opcję Dodaj do listy odbiorców i podaj nazwę odbiorcy. W ten sposób lista odbiorców zapełni się przy okazji codziennego używania serwisu.

   

  Import odbiorców

  Jeśli chcesz wygodnie dodać większa liczbę odbiorców przelewów (na przykład podczas przenoszenia danych z innych usług bankowości elektronicznej) wygodnie będzie posłużyć się funkcją importu odbiorców. Za pomocą szablonu działającego w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel lub OpenOffice możesz przygotować plik importu, który następnie przekażesz do serwisu Santander internet. Następnie, jeśli będzie taka konieczność, wszystkich zaimportowanych odbiorców potwierdzisz jednym SMSkodem. Nie można importować odbiorcow zagranicznych.

  Aby zaimportować odbiorców, wykonaj kolejno kroki

  Pobierz szablon do tworzenia zleceń i zachowaj go na dysku swojego komputera. Ten sam szablon możesz wykorzystać do przygotowania wielu importów.
  Otwórz szablon w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel lub OpenOffice. Jeśli program zapyta o włączenie makr, kliknij przycisk Włącz makra.
  Wypełnij szablon zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz kliknij przycisk Eksportuj. Szablon zapyta gdzie zapisać plik z przelewami. Wskaż odpowiedni katalog. Plik domyślnie nazywa się przelewy.txt.
  Jednorazowo możesz zaimportować 20 odbiorców.
  W serwisie Santander internet wejdź na stronę Importuj przelewy w zakładce Przelewy i płatności. Wpisz nazwę importu (nie musisz modyfikować nazwy podpowiadanej przez system). Wybierz importowany plik: kliknij Wybierz plik i wskaż zapisany w poprzednim kroku plik przelewy.txt.
  Kliknij Dalej.
  Sprawdź status zaimportowanych przelewów.
  Jeśli wszystko jest w porządku kliknij Dalej.
  Jeśli któryś z importowanych odbiorców nie będzie w przyszłości wymagał potwierdzania składanych do niego przelewów SMSkodem lub tokenem, wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub SMSkod (opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus)
  Kliknij Wyślij przelew.

   

  Przegląd importów

  Opcja Przegląd importów prezentowana jest po wybraniu zakładki Przelewy i płatności -> następnie z menu pomocniczego sekcji Odbiorcy i płatnicy -> opcja Przegląd importów. Służy ona do sprawdzenia prawidłowości przebiegu importu odbiorców do Listy odbiorców.

  W ramach listy zaimportowanych paczek prezentowane są następujące dane:

  • Nazwa – jeśli nie zdefiniowałeś własnej nazwy, to prezentowana jest domyślna – data i godzina rozpoczęcia importu
  • Data – data i godzina rozpoczęcia importu,
  • Status importu – informacja o tym, czy import odbiorców się już zakończył
  • Razem – liczba odbiorców, która została pobrana z pliku. Po zakończeniu importu jest to suma odbiorców poprawnie zaimportowanych i odrzuconych
  • Poprawnych – liczba odbiorców, którzy zostali zaimportowani,
  • Odrzuconych – liczba odbiorców, którzy nie zostali zaimportowani,


  Aby wyświetlić szczegóły wykonanego importu odbiorców, należy kliknąć link Razem. System wyświetli dane wszystkich importowanych odbiorców (poprawnych i odrzuconych). Aby powrócić do zestawienia importów należy wybrać przycisk Wróc. Aby wyświetlić dane poprawnie zaimportowanych odbiorców należy kliknąć link Poprawnych. Aby wyświetlić szczegółowe dane nie zaimportowanych odbiorców ze względu na błędy, należy kliknąć na link Odrzuconych.
   

  Lista płatników

  Złożenie przelewu do ZUS czy organu podatkowego wymaga dokładnego zdefiniowania płatnika wraz z podaniem dwóch identyfikatorów. Wprowadzenie tych danych za każdym razem od nowa nie jest wygodnie, poza tym łatwo wtedy o pomyłkę. Jeśli wykonujesz przelewy do ZUS lub Urzędu Skarbowego, warto skorzystać z listy płatników - zwłaszcza jeśli wykonujesz je niezbyt często - wtedy przechowasz na niej pełne dane płatników (na przykład swoje lub członków rodziny, za których opłacasz składki) razem z numerami NIP i PESEL (albo REGON): nie będziesz musiał ich pamiętać i unikniesz pomyłek. Numer NIP jest obowiązkowy.

  Czynności które możesz wykonać na liście płatników

  Jeśli lista jest pusta, możesz tylko dodać płatnika.
  Jeśli na liście są zdefiniowani płatnicy, możesz usunąć zbiorczo zaznaczonych płatników.
  Ponadto dla każdego płatnika na liście:

  • możesz zmodyfikować jego dane
  • możesz usunąć dotyczący go wpis


  Na liście widoczne są wszystkie informacje dotyczące płatników - nie musisz otwierać osobnego widoku, aby je zobaczyć.


  Nowy płatnik


  Jeśli wykonujesz przelewy do urzędów skarbowych albo opłacasz ze swojego konta składki ZUS, wygodnie jest zdefiniować płatników - pozwoli Ci to uniknąć pomyłek przy powtórnym wprowadzaniu danych.

  Płatnik to osoba, która zobowiązana jest  opłacać składkę ZUS lub w imieniu której opłacany jest podatek. Jeśli opłacasz ze swojego rachunku składkę ZUS dla członka rodziny, który zadeklarował samodzielne opłacanie składek, to właśnie jego dane powinny być podane jako dane płatnika.

  Aby dodać płatnika, wykonaj kolejno kroki:

  • Wprowadź dane płatnika: nazwę skróconą, imię i nazwisko, NIP. Podaj rodzaj identyfikatora dodatkowego i wprowadź odpowiedni identyfikator (REGON, PESEL, nr dowodu lub nr paszportu). Kliknij Akceptuj.
  • Sprawdź poprawność prowadzonych danych. Kliknij Akceptuj.

  Numery telefonów

  W tym miejscu możesz obejrzeć listę numerów telefonów, które dodałeś do listy, wykonać szybkie doładowanie zdefiniowanego numeru telefonu, zmienić nazwę/numer/operatora/dodatkowe potwierdzanie, usunąć numer z listy, a także dokonać Przelewu na komórkę na zdefiniowany numer telefonu.

  Możesz także za pomocą przycisku Dodaj numer dodać nowego odbiorcę doładowań i przelewów na komórkę.

  Więcej szczegółów w sekcji dotyczącej zakładki menu głównego Doładowania -> sekcji Ustawienia -> opcji Numery telefonów.

 • Jak wykonać Przelew24?

  Po wybraniu interesującej Cię oferty w sklepie internetowym, przechodzisz do podstrony sklepu, na której musisz określić sposób płatności - wybierz wtedy płatność Przelewem24 (sposób opisu podstrony może być różny, ale w każdym z przypadków pojawi się nazwa Przelew24). Nastąpi przekierowanie na specjalną stronę logowania Santander internet.

  Wpisz i zaakceptuj NIK i PIN do usługi Santander internet,
  Po zalogowaniu zostanie wyświetlona automatycznie wypełniona strona przelewu (kwota, odbiorca przelewu, tytuł operacji, rachunek odbiorcy, adres odbiorcy) zweryfikuj te dane i naciśnij przycisk „Wyślij przelew”,

  • Przelew24 nie wymaga potwierdzenie SMSKodem w przypadku płatności do wysokości limitu dla płatności nie potwierdzonych smsKodem realizowanych w zdecydowanej większości sklepów. Więcej informacji w sekcji poniżej.
  • jeśli korzystasz z smsKodu, system automatycznie prześle Ci kod po kliknięciu przycisku „Akceptuj”, jeśli korzystasz z tokena, wprowadź do niego ciąg cyfr, który pojawia się w polu Wezwanie dla tokena,

  Następnie otrzymasz informację o przyjęciu transakcji do realizacji oraz datę jej przyjęcia do realizacji i identyfikator płatności.
  W celu wylogowania i przejścia z powrotem do sklepu internetowego naciśnij na przycisk „Wróć do sklepu” znajdujący się pod informacjami o złożonej dyspozycji lub w prawym górnym rogu ekranu.
  Przelew24 można wykonać z konta osobistego, rachunku karty kredytowej, konta oszczędnościowego lub rachunku firmowego.


  Uwaga:

  Płatność za pomocą Przelew24 do zdecydowanej większości sklepów jest realizowana bez konieczności autoryzacji płatności smsKodem lub odpowiedzi z tokena. Sklepy, których to dotyczy, zostały zweryfikowane przez integratorów płatności, np. PayU, Dotpay, Blue Media, Tpay.com lub Przelewy24. W przypadku przekroczenia dziennego niskiego limitu transakcji, nadal można realizować płatności Przelew24 do takich sklepów, jednak będą one wymagały autoryzacji smsKodem/tokenem.

  Autoryzacja bez użycia smsKodu/tokena jest włączona domyślnie dla wszystkich użytkowników Santander internet, a wyłączyć ją można w menu Ustawienia >> Sposób potwierdzania zleceń.

 • Jak wykonać przelew z rachunku karty kredytowej

  Należy wybrać opcję „Na rachunek obcy”, „Na rachunek własny”, „ZUS” lub „Podatki”w zakładce Przelewy złotowe.
  Następnie w polu „Z rachunku:” wybrać z listy rozwijalnej rachunek karty kredytowej, z którego będziesz realizować przelew.

  • Rachunek ten musi znajdować się na liście rachunków własnych możliwych do uznania/obciążenia w usługach Santander internet.


  Uwaga:

  • Usługa Przelew z karty kredytowej pozwala dokonywać przelewów wyłącznie za pośrednictwem Santander internet. Transakcja przelewu jest potwierdzana smsKodem lub tokenem. Istnieje także możliwość dokonania przelewu na rachunki predefiniowane.
  • Przelewu można dokonać na dowolny rachunek w PLN, za wyjątkiem przelewów na przelewów na rachunek innej karty kredytowej (tzn. nie można z rachunku karty kredytowej spłacić innej karty).
  • Za dokonanie przelewu pobierana jest opłata zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji.
 • Jak dokonać wpłaty na konto oszczędnościowe?

  Wybierz zakładkę Portfel lub Oszczędności -> Kliknij na link Wpłać przy wybranym koncie oszczędnościowym; Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> Sekcję Przelewy złotowe -> Wybierz opcję Na rachunek Własny.

 • Jak wykonać przelew na rachunek obcy?

  Wybierz zakładka Przelewy i płatności -> Przelewy złotowe -> Na rachunek obcy -> wybierz rachunek, z którego chcesz przelać pieniądze -> jeśli zdefiniowałeś wcześniej odbiorcę przelewu, wybierz jego skróconą nazwę z listy rozwijanej lub wyszukaj odbiorcę, wpisując dowolny fragment nazwy pełnej, nazwy skróconej, adresu lub numeru rachunku; -> jeżeli odbiorca nie został wcześniej zdefiniowany, wpisz rachunek i dane adresowe odbiorcy przelewu -> wybierz typ transferu -> wpisz kwotę przelewu -> wpisz tytuł przelewu -> wpisz datę realizacji przelewu i kliknij przycisk Dalej
  (Uwaga! Jeśli chcesz zrealizować przelew w dniu dzisiejszym lub najpóźniej w ciągu następnego dnia roboczego, nie wypełniaj pola przeznaczonego na wpisanie daty.)
  -> sprawdź wyświetlone dane i kliknij przycisk Wyślij przelew -> jeśli korzystasz z smsKodu, system automatycznie prześle Ci kod; jeśli korzystasz z tokena, wprowadź do niego ciąg cyfr, który pojawia się w polu Wezwanie tokena -> w polu Wprowadź odpowiedź tokena/Wprowadź smsKod wpisz ciąg cyfr, które pojawią się odpowiednio na ekranie tokena/telefonu komórkowego -> zatwierdź przyciskiem Akceptuj.

   

 • Jak wykonać przelew na ZUS?

  Zakładka Przelewy i płatności -> Przelewy złotowe -> ZUS. Do wyboru masz cztery ogólnopolskie numery rachunków tej instytucji. Konieczne jest odpowiednie wypełnienie wszystkich pól zgodnie z zaleceniami ZUS.

 • Jak wykonać przelew na Podatki?

  Zakładka Przelewy i płatności -> Przelewy złotowe -> Podatki. Jeśli nie korzystasz z smsKodu ani tokena, do wyboru masz tylko te rachunki organów podatkowych, które wcześniej zadeklarowałeś. Koniecznie jest odpowiednie wypełnienie wszystkich pól zgodnie z zaleceniami dla tego typu przelewu.
   

 • Jak wykonać przelew zagraniczny i krajowy?

  Wejdź w zakładkę Przelewy i płatności -> Przelewy walutowe -> Zagraniczny i krajowy. Podaj rachunek z którego chcesz dokonać transakcji, dane odbiorcy jeśli nie są zdefiniowane oraz dane przelewu po czym zatwierdź przyciskiem Dalej
  -> Na kolejnej stronie będziesz musiał wyszukać Bank do którego chcesz wykonać przelew, jak to zrobić jest opisane na stronie przy każdym z pól wyboru ( nie musisz wypełniać wszystkich pól )-> Kiedy już wyszukasz Bank zaznaczasz go i przechodzisz dalej za pomocą przycisku Dalej
  -> W kroku Podsumowanie sprawdź poprawność wszystkich danych wprowadzonych do przelewu. Jeżeli wszystko się zgadza zatwierdź wysłanie przelewu przyciskiem Wyślij przelew -> Jeśli korzystasz z tokena lub SMS Kodu zostaniesz poproszony o wpisanie kodu do systemu i zatwierdzenie przyciskiem Akceptuj.

 • Jak wykonać przelew złotowy na rachunek własny?

  Wejdź w zakładkę Przelewy i płatności -> Przelewy złotowy -> Na rachunek własne -> wybierz rachunek, z którego chcesz przelać pieniądze -> wybierz rachunek, na który mają one trafić -> wpisz kwotę przelewu -> wpisz tytuł przelewu -> wpisz datę realizacji przelewu i kliknij przycisk Dalej
  (Uwaga! Jeśli chcesz zrealizować przelew w dniu dzisiejszym lub najpóźniej w ciągu następnego dnia roboczego, nie wypełniaj pola przeznaczonego na wpisanie daty.)
  -> na kolejnym ekranie sprawdź poprawność wprowadzonych danych i wciśnij przycisk Wyślij przelew nie musisz potwierdzać transakcji tokenem ani smsKodem.

 • Jak wykonać przelew walutowy na rachunek własny?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> Przelewy walutowe -> Na rachunek własny -> wybierz rachunek, z którego chcesz przelać pieniądze -> wybierz rachunek, na który mają one trafić -> wpisz kwotę przelewu -> wpisz tytuł przelewu -> wpisz datę realizacji przelewu i kliknij przycisk Dalej
  (Uwaga! Jeśli chcesz zrealizować przelew w dniu dzisiejszym lub najpóźniej w ciągu następnego dnia roboczego, nie wypełniaj pola przeznaczonego na wpisanie daty.)
  -> na kolejnym ekranie sprawdź poprawność wprowadzonych danych i wciśnij przycisk Wyślij przelew -> Wpisz kod z tokena lub SMS Kodu i zatwierdź wysłanie przelewu .

 • Czy mogę dokonać przelewu z konta oszczędnościowego na konto walutowe?

  Tak, ale ponieważ kontem docelowym jest rachunek prowadzony w innej walucie niż złoty polski, należy użyć w tym celu formularza przelewu walutowego: jeśli oba rachunki należą do Ciebie, użyj przelewu walutowego na rachunek własny.
   

 • Czy z konta walutowego można dokonać przelewu na konto w PLN?

  Tak, należy dokonać wybranego przelewu z sekcji "Przelewy walutowe" -> Na rachunek własny.

 • Czy można dokonać przelewu z konta walutowego na obcy rachunek złotowy w tym samym kraju?

  Niestety nie ma takiej możliwości. Należy najpierw przewalutować kwotę na własny rachunek złotowy a następnie wykonać przelew na inny wybrany rachunek bankowy w złotych.

 • Jak utworzyć listę pracowników?

  Listę pracowników można utworzyć dodając kolejno po jednej osobie do listy lub wczytując dane pracowników z uprzednio przygotowanego pliku. Aby dodać pracownika należy wejść w zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Przelewy płacowe -> opcję Lista pracowników-> nacisnąć przycisk Dodaj nowego, następnie uzupełnić dane pracownika, następnie potwierdzić dane przyciskiem Potwierdż.

  Po dodaniu pracownika należy zatwierdzić zmiany smsKodem lub tokenem ramach opcji Niezatwierdzone zmiany.

  Aby wczytać dane pracownika z listy pracowników z pliku zewnętrznego należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności-> sekcję Przelewy płacowe -> opcję Import lub opcję Lista pracowników i nacisnąc przycisk Importuj listę. Następnie należy wprowadzić nazwę importu w pole Nazwa importu(system domyślnie podpowie nazwę zawierająca bieżącą datę), wybrać typ importowanego pliku, kliknąć Wybierz plik i wskazać plik z danymi pracowników zapisany na lokalnym nośniku, a następnie kliknąć Dalej i potwierdzić operację smsKodem lub tokenem.

 • Jak zdefiniować szablon płac?

  Szablon jest odpowiednikiem listy płac, z której generowane są polecenia przelewu. Aktualna lista szablonów płac jest dostępna po wybraniu zakładki Przelewy i płatności -> sekcji Przelewy płacowe -> opcji Szablony płac i wybraniu przycisku Dodaj szablon. W dodatkowym oknie należy wpisać unikalną nazwę szablonu i ustawić Status szablonu. Następnie należy kliknąć przycisk Potwierdź.

  Po dodaniu pracownika należy zatwierdzić zmiany smsKodem lub tokenem ramach opcji Niezatwierdzone zmiany. Zbędne szablony płac można usuwać z listy za pomocą przycisku Usuń wybrane.

  Można też czasowo zmienić status szablonu na Nieaktywny. Nie można wówczas wygenerować z niego paczki płacowej ani dodawać pracowników do tego szablonu.

 • Jak dodać pracowników do szablonu?

  Szablon może zawierać dowolną ilość pracowników w szablonie, ale jeden pracownik w jednym szablonie może występować tylko raz.

  Aby dodać pracownika do szablonu należy:

  • wybrać opcję Lista pracowników, zaznaczyć pracownika/pracowników, nacisnąć przycisk Dodaj do szablonu,
  • wybrać nazwę szablonu płac, nacisnąć przycisk Potwierdź.


  Po zmodyfikowaniu danych pracownika należy zatwierdzić zmiany smsKodem lub tokenem w ramach opcji Niezatwierdzone zmiany, Każdy wpis pracownika w szablonie może być niezależnie od ogólnego statusu pracownika Aktywny lub Nieaktywny. Status Nieaktywny powoduje, że pracownik zostanie pominięty przy generowaniu paczki płacowej z tego szablonu płac.

 • Jak ustalić płace?

  Aby ustalić płace dla poszczególnych pracowników należy:

  • wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Szablony -> kliknąć nazwę szablonu lub w akcję Pracownicy przy wybranym szablonie płac,
  • wpisać kwoty przelewów dla poszczególnych pracowników, jeśli jest taka potrzeba, zmienić numery rachunków, na które mają zostać wysłane płatności (przy dodawaniu pracownika do szablonu zostały wstawione rachunki domyślne),
  • zaznaczyć pracowników dla których dokonano modyfikacji (np. wpisano kwotę przelewu),
  • kliknąć przycisk Zapisz wybrane.


  Po ustaleniu nowych płac (danych pracownika) należy zatwierdzić zmiany smsKodem lub tokenem w ramach opcji Niezatwierdzone zmiany.

 • Jak zatwierdzić wprowadzone zmiany dla sekcji Przelewy płacowe?

  Aby zatwierdzić zmiany należy wybrać opcję zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Niezatwierdzone zmiany, a następnie wybrac przycisk Zatwierdźsesję edycyjną. System wyświetli zapytanie o SMSkod lub wyzwanie dla tokena. Po wprowadzeniu odpowiedniego kodu zmiany zostaną zatwierdzone – będzie można ich użyć do generowania paczek płacowych.
   

 • Jak wycofać wprowadzone zmiany?

  Aby anulować zmiany należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Niezatwierdzone zmiany, a następnie wybrac przycisk Anuluj sesję edycyjną. System przywróci wszystkie zmienione dane do stanu pierwotnego (sprzed edycji). Anulowanie sesji edycyjnej należy stosować ostrożnie, gdyż danych anulowanych nie można odzyskać.

  UWAGA: Anulowanie zmian edycyjnych możliwe jest także na w opcji Szablony, na ekranach: Lista szablonów płac i Edycja szablonu płac, który jest dostępny po naciśnięciu na akcję Pracownicy – wówczas można anulować zmiany bardziej selektywnie, na poziomie pojedynczego wpisu. Zatwierdzanie zmian zawsze dokonuje się globalnie dla całej usługi przelewów płacowych.

 • Jak wygenerować paczkę płacową?

  Podstawą do generowania paczki z przelewami płacowymi jest szablon z dodanymi pracownikami i zdefiniowanymi kwotami wynagrodzeń. Z wybranego szablonu można wygenerować paczkę płacową tylko wtedy, jeśli wszystkie dokonane w nim zmiany zostały ostatecznie zatwierdzone.

  W celu wygenerowania paczki z przelewami płacowymi należy: wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Szablony, dla wybranego szablonu kliknąć przycisk Generuj paczkę, w oddzielnym oknie określić następujące dane:

  Rachunek nadawcy – rachunek, z którego będą pochodziły środki na wykonanie przelewów, Nazwa paczki,Tytuł operacji – tytuł przelewu wspólny dla wszystkich płatności z paczki, Data realizacji – wspólną data realizacji dla wszystkich płatności z paczki, kliknąć przycisk Potwierdź.

 • Jak podpisać paczkę płacową i wysłać ją do realizacji?

  Sposób postępowania przy podpisywaniu i wysyłaniu do realizacji paczek płacowych jest taki sam jak dla wszystkich paczek przelewów. Paczki płacowe widoczne są jednak tylko dla osób z odpowiednimi uprawnieniami (Uprawnienie do typu operacji przelewów płacowych umożliwia jednocześnie dostęp do listy pracowników i szablonów płac). Ponadto paczka oznaczona jako płacowa nie może zawierać transakcji innych niż płacowe.

 • Jak wykonać pojedynczy przelew płacowy?

  Aby złożyć jednorazowy przelew płacowy, wykonaj kolejno kroki:

  W ramach zakładki Przelewy i płatności -> opcji Lista pracowników dla wybranego pracownika wybierz akcję Wykonaj przelew
  Wybierz rachunek firmowy, z którego przekażesz środki. Następnie wybierz z listy rozwijanej nr rachunku bankowego pracownika, na który chcesz przesłać przelew płacowy. Podaj kwotę przelewu, tytuł przelewu płacowego oraz datę jego wykonania (jeśli przelew ma być wykonany z datą przyszłą). Kliknij przycisk Wykonaj
  Sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne,
  Kliknij Podpisz zlecenie i Wyślij przelew (jeśli zlecenie nie wymaga więcej podpisów) lub Wstaw do koszyka
  Jeśli podpisano zlecenie i wysłano przelew wprowadź w odpowiednie pole odpowiedź tokena lub smsKod

 • Jak ustawić przelew z przyszłą datą?

  Wystarczy w trakcie wypełniania formularza do przelewu odpowiednio wypełnić pole "Data wykonania". Zlecenia przelewów możesz składać z przyszła datą realizacji maksymalnie 365 dni, a dla składek ZUS i podatków 60 dni.

 • Gdzie znajdę transakcje złożone z późniejszą datą, oczekujące na wykonanie?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> Historia płatności -> Przelewy.

 • Czy składane zlecenia przelewu księgowane są również w soboty?

  W sobotę przelewy są realizowane, a ich księgowanie odbywa się najbliższego dnia roboczego.

 • Jak dołączyć odbiorcę do przelewu?

  Zdefiniowanego odbiorcę dodajemy do przelewu za pomocą okienka nazwa skrócona lub wyszukaj odbiorcę.

 • Gdzie mogę zdefiniować odbiorców przelewów?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Odbiorcy i Płatnicy -> wybierz opcję Lista odbiorców -> pod tabelką z prawej strony lub nad nią należy kliknąć "Dodaj odbiorcę" lub wybierz zakładkę Portfel -> Kliknij na link Historia przy wybranym rachunku-> przy wykonanej transakcji z prawej strony kliknij opcję Więcej -> a następnie kliknij link Dodaj odbiorcę. Albo wybrać opcję Dodaj do listy odbiorców w drugim kroku "Podsumowanie" w trakcie wykonywania przelewu.

 • Czy mogę anulować złożony przelew?

  Tak, ale tylko taki, który został złożony z przyszłą datą realizacji. Można je anulować do dnia poprzedzającego ustawiony dzień realizacji.
  Przelewy bez ustawionej przyszłej daty realizacji akceptowane są do przetwarzania niezwłocznie.

 • W jaki sposób mogę uzyskać wydruk konkretnego przelewu z adnotacją, że jest on dokumentem bankowym?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> wybierz opcję Historia płatności z bocznego menu -> Kliknij na link Drukuj po prawej stronie każdego z przelewów lub wybierz zakładkę Portfel -> kliknij na link Historia przy rachunku z którego dokonywany był przelew-> kliknij na link Drukuj przy wybranym przelewie.

 • Czy w polu "na rachunek" można używać spacji w celu oddzielenia cyfr?

  Tak, jak najbardziej.

 • Ile czasu ważny jest smsKkod?

  Każdy SMSkod ważny jest od chwili wygenerowania przez 3 minuty (180 sekund).

 • Jak mogę złożyć przelew bez wprowadzania smsKodu?

  Przelewy bez potwierdzania smsKodem możesz złożyć do zdefiniowanych odbiorców - ale tylko tych, których oznaczyłeś jako nie wymagających potwierdzenia smsKodem lub tokenem.

  Podczas definiowania odbiorcy przelewu zaznacz opcję "TAK, przelewy nie będą potwierdzane tokenem lub smsKodem (większa wygoda)" i potwierdź jednorazowo smsKodem. Dla transakcji niepotwierdzanych smsKodem obowiązuje odrębny limit dzienny maksymalnie jest to 10 000 PLN (dla Klientów Mini Firma wynosi on 20 000 PLN), ale Klienci indywidualni mogą go zmienić na niższy w zakładce Ustawienia -> sekcji Ustawienia -> opcji Limity i liczniki.

  Limit bez tokena i smsKodu jest wykorzystywany w Santander mobile, Santander telefon oraz w Santander internet w przypadku przelewów do odbiorców, którzy nie wymagają dodatkowego potwierdzenia tokenem lub smsKodem.

 • Czy w serwisie Santander internet mogę zdefiniować polecenie zapłaty?

  Niestety, nie ma takiej możliwości. Polecenia zapłaty są obsługiwane wyłącznie w oddziałach Banku.

 • Czy w serwisie Santander internet mogę zobaczyć moje polecenia zapłaty?

  Nie, serwis Santander internet nie udostępnia tej możliwości. Polecenia zapłaty możesz obsłużyć w dowolnym oddziale Banku.

 • Jak mogę zmienić dzienne limity transakcji?

  W tym celu przejdź do zakładki z menu narzędziowego Ustawienia -> następnie do sekcji Ustawienia i kliknij w link Limity i liczniki.
  Maksylamny limit dla Klientów indywiduwalnych, dla transakcji zatwierdzanych tokenem i smsKodem wynosi 65 000 PLN, natomiast limit dla transakcji, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia tokenem lub smskodem wynosi 10 000 PLN.

  Jeśli chcesz zmienić limit wprowadź interesującą Cię wartość, zgodnie z powyższymi ograniczeniami. Następnie kliknij ‘Zmień’.
  W drugim kroku został wygenerowany aneks do umowy. Zapoznaj się z nim i kliknij przycisk ‘Dalej’. Możesz również pobrać aneks w pliku w PDF.
  Następnie potwierdź umowę smsKodem, lub tokenem.

  W przypadku Klientów firmowych w ramach bankowości internetowej nie można zmienić limitów transakcji. W tym celu należy udać się do Oddziału.

 • Dlaczego pomimo zdefiniowanego odbiorcy wyszukiwarka nie znajduje mi wybranych odbiorców?

  Obecnie wyszukiwarka obsługuje tylko dwustu pierwszych odbiorców. Jeśli na Twojej liście odbiorców masz więcej niż 200 odbiorców, najlepiej zacząć składanie przelewów od listy odbiorców, korzystając z dostępnej dla każdego odbiorcy akcji "Wstaw do przelewu".

 • Czy i jak można importować listę przelewów?

  Tak jest to możliwe. Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Koszyk przelewów -> opcję Importuj przelewy; Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie. Jeśli nie masz zdefiniowanych przelewów zdefiniuj je poprzez szablon Excela lub Open Office.

 • Gdzie znajdę listę złożonych dyspozycji?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Historia płatności -> opcję Przelewy.

 • Jak wyświetlić pełną listę zdefiniowanych odbiorców w formularzu do przelewów?

  System nie prezentuje całej listy odbiorców. Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> z sekcji Przelewy złotowe/walutowe wybieramy rodzaj przelewu-> Wyszukaj odbiorcę w formularzu przelewu. Po umieszczeniu w tym polu kursora rozwija się lista maksymalnie 5 odbiorców. W trakcie wpisywanie liter system sam podpowiada o jakiego odbiorcę z całej listy może chodzić.

 • Jak usunąć odbiorcę przelewu z listy odbiorców?

  Należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Odbiorcy i płatnicy -> opcję Lista odbiorców -> oraz zaznaczyć kwadrat przy wybranym odbiorcy i kliknąć przycisk "Usuń wybrane".

 • Jak dodać odbiorcę przelewu walutowego?

  Należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Odbiorcy i płatnicy -> opcję Lista odbiorców -> kliknąć przycisk "Nowy" -> zaznaczyć „Odbiorca przelewu krajowego” i kliknąć Akceptuj.

 • Jak mogę zdefiniować nowe zlecenie stałe?

  Wystarczy wypełnić formularz rejestrujący -> nowe zlecenie: Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcję Przelewy złotowe -> opcję Zlecenia stałe -> opcję Dodaj zlecenie -> postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami na formularzu.

 • Czy zlecenia stałe są ponawiane w przypadku braku środków na rachunku?

  Nie, zlecenie stałe nie jest ponawiane w przypadku braku środków. Środki muszą być na rachunku dzień wcześniej, aby zlecenie stałe zostało wykonane. Jeśli Twoje zlecenie stałe nie zostało wykonane w celu szybkiego wykonania polecenia przelewu przejdź do zakładki Przelewy i płatności -> menu boczne sekcja Przelewy złotowe -> opcja Zlecenia stałe. Następnie przy wybranym zleceniu stałym wybierz Akcje -> więcej -> Wykonaj przelew

 • Czy jest ograniczenie dotyczące ilości definiowanych zleceń stałych w Santander internet?

  Nie ma takiego ograniczenia.

 • Gdzie można znaleźć zlecenia stałe z kont oszczędnościowych?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcja Przelewy złotowe -> Zlecenia Stałe.

 • Gdzie mogę dokonać podglądu listy zleceń stałych?

  Wybierz zakładkę Przelewy i płatności -> sekcja Przelewy złotowe -> Zlecenia Stałe.

 • Czy przez serwis Santander internet można usunąć zlecenie stałe?

  Tak, ale tylko te, które zostały uruchomione w serwisie bankowości elektronicznej. Wystarczy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> sekcja Przelewy złotowe -> Zlecenia Stałe -> akcję Usuń. Zlecenie stałe składane w oddziale banku może być modyfikowane i usuwane wyłącznie w oddziale banku.

 • Jak mogę zmienić numer rachunku w zdefiniowanym zleceniu stałym?

  Niestety nie ma takiej możliwości. Należy usunąć zlecenie i zdefiniować nowe.

 • Gdzie można zmodyfikować już zdefiniowanego odbiorcę przelewu?

  W zakładce Przelewy i płatności -> sekcji Odbiorcy i płatnicy -> opcji Lista odbiorców -> przy wybranym odbiorcy z prawej strony - link Zmień

 • Gdzie znajdę Koszyk przelewów?

  Zakładka Przelewy i płatności -> sekcja Koszyk Przelewów -> opcja Koszyk przelewów.

 • Czy istnieje ograniczenie ilościowe dotyczące przelewów w koszyku przelewów?

  Tak. Do koszyka przelewów można wysłać maksymalnie 200 przelewów, przy czym dla Klientów indywidualnych i Firma maksymalna liczba przelewów w koszyku wynosi 50.

 • Jakie rodzaje zleceń można dodawać do paczki w usłudze Moja Firma plus?

  Klienci firmowi z dostępem do pakietu Moja Firma plus mogą dodawać do paczki poniższe rodzaje zleceń:

  przelewy złotowe na rachunek własny, uruchomienie kredytu rewolwingowego, spłata kredytu rewolwingowego, założenie lokaty, likwidacja lokaty, przelewy złotowe na rachunek obcy, przelewy na ZUS, przelewy na podatki, przelewy walutowe na rachunek własny, przelewy walutowe – polecenie wypłaty, zlecenia stałe.

  Dla wymienionych przelewów, podczas ich zatwierdzania, na ekranach dostępne są opcje umożliwiające skierowanie zlecenia/zleceń do nowej lub utworzonej wcześniej paczki. Zlecenia można dodawać do paczki pojedynczo (przy zatwierdzaniu odpowiednich formularzy przelewów) lub grupowo, korzystając z opcji Koszyk zleceń.

  Po wybraniu przycisku „Wstaw do paczki” na ekranie wyświetlona zostaje lista wyboru. Lista zawiera otwarte paczki oraz dodatkową pozycję „Nowa paczka", która daje możliwość skierowania zlecenia/zleceń do nowej paczki. W przypadku kierowania zlecenia do nowej paczki jej nazwa nadawana jest automatycznie. Paczka otrzymuje domyślną nazwę, zawierającą informację o dacie i czasie jej utworzenia „Nowa paczka dd:mm:rrrr gg:mm". Nadaną automatycznie nazwę można modyfikować.

 • Jakie operacje można wykonywać na zleceniach znajdujących się w paczce?

  Po wejściu w zakładkę Przelewy i płatności -> opcję Paczki i kliknięciu na akcję Zlecenie dla wybranej paczki wyświetlona zostaje lista zleceń znajdujących się w paczce. Zaznaczając zlecenie i wybierając jedną z dostępnych opcji (przycisk wyboru na górze ekranu lub opcję w kolumnie akcje) można: wyświetlić dane szczegółowe zlecenia, zmodyfikować zlecenie (dotyczy tylko zleceń bez podpisu), utworzyć nowe zlecenie na podstawie zaznaczanego przelewu, usunąć zlecenie/zlecenia, przenieść zlecenie/zlecenia do innej paczki.

 • W jaki sposób wczytać przelewy do paczki?

  Przelewy mogą być wpisywane do paczki pojedynczo, w miarę pojawiających się zobowiązań płatniczych. Jest także możliwość wczytania do paczki od razu całej listy przelewów z odpowiednio przygotowanego pliku (maksymalnie 999).

  W tym celu z menu głównego należy wybrać zakładkę Przelewy i płatności -> w sekcji Paczki -> opcję Import a następnie wskazać nazwę pliku, który zawiera dane do wczytania.

  Wczytywany plik musi być plikiem przygotowanym w odpowiednim formacie. Szczegółowy opis tego formatu zamieszczony jest do pobrania na stronie, która wyświetlana jest po wybraniu opcji Import.

 • Czym się różni usunięcie paczki od jej zamknięcia?

  W ramach zakładki Przelewy i płatności -> opcji Paczki, aby usunąć paczkę należy ją zaznaczyć i z górnego menu wybrać przycisk Usuń. Po zatwierdzeniu dyspozycji paczka zostanie usunięta i nie będzie dostępna w żadnej z opcji. Zlecenia wysłane do realizacji będą widoczne w sekcji Historia płatności -> opcji Przelewy, ale nie będzie możliwości przeglądania ich w widoku paczek.

  Jeżeli konieczne jest zachowanie widoku paczki (np. Wykonanej, Odrzuconej,...) należy użyć opcji Zamknij. Paczka będzie wtedy dostępna w opcji Paczki - Zamknięte. Na zamkniętych paczkach nie można wykonać żadnych czynności – modyfikacji, usuwania, podpisywania, wysyłania do realizacji, itp. Jedyną czynnością jaką można wykonać jest podgląd zleceń, które zostały wprowadzone do paczki, a także użycie danych z przelewu do wykonania nowego przelewu. Natomiast nie można usunąć paczki w której chociaż 1 transakcja została wysłana. Taką paczkę można jedynie zamknąć.

 • Jak podpisać paczkę i wysłać ja do realizacji?

  Paczki zdefiniowane w opcji Otwarte można podpisywać i wysyłać do realizacji wyłącznie pojedynczo.

  W przypadku paczek o ilości transakcji powyżej 100, z uwagi na możliwy wydłużony czas generowania podstawy podpisu (smsKod/wezwanie dla tokena), można skorzystać z mechanizmu podpisywania paczki w tle za pomocą akcji Podpisz w tle. Operacja taka umożliwia, po uruchomieniu akcji generowania, dalszą pracę w systemie i podpisanie paczki później, gdy podstawa podpisu zostanie wygenerowana.

  Aby podpisać paczkę należy: wejść do opcji Paczki i przy wybranej paczce kliknąć na akcję Podpisz/Podpisz w tle. Jeżeli wybrano wcześniej operację Podpisz w tle, dostępna jest teraz operacja Podpisz. Jeśli natomiast wcześniej wybrano operację Podpisz w tle i wyślij, dostępna jest operacja Podpisz i wyślij. Po zaprezentowaniu informacji dotyczących podpisywanej paczki, w ramach Ekranu Podpisywanie paczki lub Podpisywanie i wysyłania paczki, należy kliknąć przycisk Podpisz lub Podpiszi wyślij . Należy następnie wpisać smsKod/wezwanie token w celu potwierdzenia wykonywanej operacji podpisania paczki lub podpisania i jej wysłania. Umożliwia to zakończenie procesu podpisywania paczki lub procesu podpisania i wysłania paczki do realizacji.

  Jeśli wcześniej potwierdzono za pomocą smsKodu lub tokena tylko podpisanie paczki, należy wejść w opcji Paczki w akcję Wyślij i po zaprezentowaniu informacji dotyczących wysyłanej paczki należy kliknąć przycisk Wyślij. Należy następnie wpisać smsKod/wezwanie token w celu potwierdzenia wykonywanej operacji.

 • Czy w sekcji Historia płatności prezentowane są informację, że przelew został wysłany w ramach paczki?

  Tak. Zlecenia, które zostały wysyłane do realizacji w ramach paczki otrzymują dodatkowe oznaczenia w sekcji Historia płatności -> opcji Przelewy. Oprócz standardowych informacji prezentowana jest również nazwa paczki w ramach której zostało wysłane zlecenie. Po kliknięciu na tytuł operacji przelewu i wyświetleniu jego szczegółów można wybrać link prezentujący nazwę paczki, co spowoduje zaprezentowanie informacji o wszystkich zleceniach wysłanych w ramach wskazanej paczki.

 • Czy za wyciągi przesyłane w formie papierowej pobierana jest opłata?

  Za wyciągi przesyłane w formie papierowej pobierana jest opłata zgodnie z taryfą Opłat i prowizji.

 • Czy dla rachunku, który został zamknięty mogę pobrać e-wyciąg ze Skrzynki odbiorczej?

  Nie, dla rachunków, które zostały zamknięte nie ma możliwości pobrania e-wyciągu. Jeśli jesteś zainteresowany wyciągiem z rachunku zamkniętego udaj się do Oddziału.

 • Czy mogę wykonać przelew Express Elixir lub BlueCash z rachunku karty kredytowej?

  Tak, zarówno przelew Express Elixir jak i Blue Cash można wykonać z rachunku karty kredytowej.

Zobacz więcejzobacz mniej

Oszczędności

 • Oszczędności – informacje podstawowe

  Oszczędności

  Zakładka oszczędności zawiera wszystkie posiadane przez Ciebie produkty związane z oszczędzaniem:

  • lokaty
  • konta oszczędnościowe
  • fundusze Arka
  • indywidualne konta emerytalne


  Jeśli jeszcze nie posiadasz któregoś z tych produktów, w zakładce oszczędności możesz także je nabyć - otworzyć lokatę albo konto oszczędnościowe - wszystko "NA KLIK", bez wychodzenia z domu.

  Czynności, które możesz wykonać w zakładce Oszczędności.

  • dla lokat
   • otworzyć nową lokatę
   • obejrzeć szczegóły istniejącej lokaty
   • zerwać lokatę
  • dla kont oszczędnościowych
   • otworzyć nowe konto oszczędnościowe
   • wpłacić środki na posiadane konto
   • obejrzeć historię konta
   • obejrzeć szczegóły konta
   • pobrać eWyciąg z konta
  • dla rejestrów Arka (opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do Pakietu Moja Firma plus)
   • złożyć wniosek o otwarcie rejestru
   • obejrzeć szczegóły rejestru
   • przekonwertować/ zamienić jednostki
   • sprzedać
   • obejrzeć historię zakupu jednostek
   • utworzyć zlecenie stałe nabycia jednostek
  • dla IKE (Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych)
   • obejrzeć szczegóły IKE
   • przekonwertować/ zamienić jednostki
   • obejrzeć szczegóły rejestru
   • obejrzeć historię zakupu jednostek
   • utworzyć zlecenie stałe nabycia jednostek
 • Lokaty

  Nowa lokata 

  Jeśli masz nadwyżkę środków, o której wiesz, że nie będziesz nią obracał przez określony czas, warto otworzyć lokatę: przy minimum formalności uzyskasz korzystne oprocentowanie, a większość lokat jest automatycznie odnawiana.

  Aby otworzyć lokatę, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz, z którego rachunku przelejesz środki na lokatę
  • Wskaż rodzaj lokaty, jaki chcesz otworzyć - zwróć uwagę na czas trwania lokaty i minimalną oraz maksymalna wysokość środków, jakie można na niej przechowywać.
  • Podaj kwotę, jaką chcesz ulokować.
  • Kliknij Dalej.
  • Sprawdź, czy wszystkie wprowadzone parametry są poprawne.
  • Kliknij Potwierdź.

  Ułatwienia

  Na liście dostępnych lokat pojawiają się tylko produkty odpowiednie dla waluty rachunku, który wskażesz jako rachunek źródłowy.

  Wszystkie istotne parametry lokaty widzisz przy jej wyborze. Jeśli oprocentowanie lokaty zależy od zgromadzonych na niej środków, na ekranie potwierdzenia zobaczysz oprocentowanie odpowiadające lokowanej kwocie.

 • Konta oszczędnościowe

  Nowe konto oszczędnościowe

  Jeśli chcesz, aby twoje nadwyżki finansowe pracowały dla Ciebie, ale nie chcesz tracić swobodnego do nich dostępu, warto założyć konto oszczędnościowe. Wpłacasz środki swobodnie w dowolnym momencie. Wypłacasz, kiedy potrzebujesz, bez utraty odsetek.
  Dodatkowo, możesz zdecydować się na Konto a la Lokata - zyskujesz doskonałe oprocentowanie i swobodę realizowania operacji bezgotówkowych dedykowana kartą płatniczą, wydaną specjalnie do Konta a la Lokata.

  Aby otworzyć konto oszczędnościowe, wykonaj kolejno kroki:

  • Wybierz rodzaj konta oraz walutę, w jakiej ma być prowadzone.
  • Kliknij Dalej
  • Sprawdź swój adres korespondencyjny.
  • Podaj adres poczty elektronicznej (aby wykluczyć możliwość pomyłki, należy go wprowadzić dwa razy).
  • Zaznacz niezbędne zgody w sekcji "Oświadczenia".
  • Kliknij Dalej.
  • Przeczytaj uważnie umowę konta oszczędnościowego. Jeśli chcesz, możesz ją pobrać w formacie PDF.
  • Kliknij Dalej.
  • Wprowadź SMSkod lub odpowiedź tokena.
  • Kliknij Dalej.
 • Arka

  Rejestry Arka

  Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus.

  W tej sekcji możesz:

  Opłacić nowe zlecenie w tym celu:

  • Kliknij link Opłać.
  • Wskaż rachunek z którego mają zostać pobrane środki do opłacenia zlecenia, zapoznaj się z Zasadami Dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Arka i zaakceptuj treść oświadczenia. Następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Wyślij przelew.
  • Wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.


  Dla istniejących rejestrów Arka:

  Dokonać konwersji jednostek, w tym celu:

  • W zakładce Oszczędności -> w sekcji Rejestry Arka -> kliknij link Więcej, następnie Konwertuj/Zamień
  • Wskaż Fundusz/subfundusz docelowy. Określ wielkość konwersji – możesz ją wyrazić np. kwotą brutto, bądź ilością jednostek. Wskaż jaką metodą mają zostać wybrane jednostki. Określ cel i horyzont inwestycji. Następnie zapoznaj się z treścią Skrótu Prospektu Informacyjnego Funduszu/Subfunduszu i zatwierdź przyciskiem Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Potwierdź, następnie wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.


  Sprzedać jednostki rejestru Arka, w tym celu:

  • W zakładce Oszczędności -> w sekcji Rejestry Arka -> kliknij link Więcej, następnie Sprzedaj
  • Wskaż na jaki rachunek mają zostać przekazane środki, oraz określ wielkość sprzedaży, następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Kliknij Potwierdź, następnie wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.


  Utworzyć zlecenie stałe, w tym celu:

  • W zakładce Oszczędności -> w sekcji Rejestry Arka -> kliknij link Więcej, następnie Stałe zlecenie nabycia. Następnie postępuj zgodnie z krokami opisanymi w Pomocy w Przelewy i płatności -> sekcja Przelewy złotowe -> Zlecenia Stałe -> Dodaj zlecenie stałe.

  Otwarcie rejestru/subrejestru

  Aby nabyć jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego:

  • W zakładce Oszczędności -> w menu bocznym Arka -> kliknij link Otwarcie rejestru / subrejestru
  • Wybierz nazwę funduszu, którym jestem zainteresowany,
  • Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować
  • Wskaż cel inwestycji
  • Podaj horyzont inwestycji
  • Zapoznaj się z treścią Skrótu Prospektu Informacyjnego Funduszu i zaakceptuj treść oświadczenia.
  • Naciśnij przycisk Dalej.
  • Sprawdź czy dane na zleceniu się zgadzają, następnie kliknij przycisk Potwierdź.
  • Następnie, aby opłacić zlecenie zakupu kliknij link Opłać rejestr/subrejestr. Możesz również opłacić zlecenie zakupu w terminie późniejszym. W tym celu w zakładce Oszczędności w menu bocznym Arka-> kliknij link Przegląd zleceń -> następnie przy odpowiednim zleceniu wybierz link Opłać.
  • Wskaż rachunek z którego mają zostać pobrane środki do opłacenia zlecenia, zapoznaj się z Zasadami Dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Arka i zaakceptuj treść oświadczenia. Następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Wyślij przelew.
  • Wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.

   

  Przegląd zleceń

  W tym miejscu możesz przejrzeć wnioski, które złożyłeś, a także opłacić nowo utworzone. W celu szybszego znalezienia szukanego zlecenia skorzystaj z możliwości filtrowania wniosków.
  Aby opłacić zlecenie:

  • Kliknij link Opłać.
  • Wskaż rachunek z którego mają zostać pobrane środki do opłacenia zlecenia, zapoznaj się z Zasadami Dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Arka i zaakceptuj treść oświadczenia. Następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Wyślij przelew.
  • Wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.
    

  Test Wiedzy i Doświadczenia Klienta

  Test możesz wypełnić w dowolnym momencie. Orientacyjny czas wypełnienia testu od 1 do 2 minut. Wynik testu możesz pobrać i zapisać w formacie *.pdf. Aby zaakceptować wynik testu musisz wprowadzić smsKod.

  Możesz również odmówić wypełnienia testu, swoją odmowę będziesz musiał potwierdzić smsKodem.

 • IKE

  Rejestry IKE

  Opcja jest dostępna tylko dla Klientów Indywidualnych.

  W tej sekcji możesz:

  Opłacić nowe zlecenie w tym celu:

  • Kliknij link Opłać.
  • Wskaż rachunek z którego mają zostać pobrane środki do opłacenia zlecenia, zapoznaj się z Zasadami Dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Arka i zaakceptuj treść oświadczenia. Następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Wyślij przelew.
  • Wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.


  Dla istniejących rejestrów IKE:

  Dokonać konwersji jednostek, w tym celu:

  • W zakładce Oszczędności -> w sekcji Rejestry IKE -> kliknij link Więcej, następnie Konwertuj/Zamień
  • Wskaż Fundusz/subfundusz docelowy. Określ wielkość konwersji – możesz ją wyrazić np. kwotą brutto, bądź ilością jednostek. Wskaż jaką metodą mają zostać wybrane jednostki. Określ cel i horyzont inwestycji. Następnie zapoznaj się z treścią Skrótu Prospektu Informacyjnego Funduszu/Subfunduszu i zatwierdź przyciskiem Dalej.
  • Sprawdź poprawność wprowadzonych danych i kliknij przycisk Potwierdź, następnie wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.


  Utworzyć zlecenie stałe, w tym celu:

  • W zakładce Oszczędności -> w sekcji Rejestry IKE -> kliknij link Więcej, następnie Stałe zlecenie nabycia. Następnie postępuj zgodnie z krokami opisanymi w Pomocy w sekcji Przelewy i płatności -> sekcja Przelewy złotowe-> Zlecenia Stałe -> Dodaj zlecenie stałe.
 • Gdzie mogę sprawdzić wartość pakietów IKE i FIO?

  Wybierz zakładkę Portfelu -> sekcja Oszczędności
  lub 
  wybierz zakładkę Oszczędności
   

 • Jak otworzyć konto oszczędnościowe?

  Wybierz zakładkę Oszczędności -> sekcję Konta Oszczędnościowe -> Kliknij na link Otwarcie konta

 • Gdzie mogę podejrzeć historię transakcji do Konta Oszczędnościowego?

  Wybierz zakładkę Portfel lub Oszczędności -> Kliknij na link Historia przy wybranym koncie oszczędnościowym.

 • W jaki sposób mogę otworzyć lokatę?

  Wybierz zakładkę Oszczędności -> sekcję Lokaty -> opcję Otwarcie lokaty
  lub
  Wybierz zakładkę Zamów produkty -> sekcja Zamów na KLIK -> opcję Lokaty -> Kliknij na link Otwórz teraz (Klienci indywidualni)
  lub
  Wybierz zakładkę Zamów produkty -> sekcja Oszczędności -> opcję Lokaty -> Kliknij na link Otwórz teraz (Klienci firmowi)
   

 • Czy dla wybranej lokaty dostępna jest funkcja e-wyciągi?

  Tak, możesz pobrać e-wyciąg w zakładce Oszczędności -> sekcję Lokaty -> link więcej następnie kliknij e-Wyciąg
  lub
  zakładce Portfel -> Sekcję Oszczędności -> link więcej następnie kliknij e-Wyciąg.
   

 • Czy mogę zamknąć konto oszczędnościowe korzystając tylko z Santander internet?

  Nie, zamykanie wszelkich otwartych rachunków możliwe jest tylko w oddziale Banku.
   

 • Czy można i jak uzyskać e-wyciąg dla lokat i kont oszczędnościowych?

  Tak, możesz pobrać e-wyciąg w zakładce Oszczędności -> Sekcję Lokaty -> link więcej następnie kliknij e-Wyciąg
  lub
  zakładce Portfel -> Sekcję Oszczędności -> link więcej następnie kliknij e-Wyciąg.
   

 • Jak długo trwa realizacja przelew z funduszu ARKA na konto osobiste?

  Pieniądze docierają na rachunek docelowy po 4 dniach od daty wyceny jednostek funduszu.

Zobacz więcejzobacz mniej

Karty

 • Karty – informacje podstawowe

  W zakładce Karty zobaczysz wszystkie posiadane przez Ciebie karty płatnicze - debetowe i kredytowe - prezentowane w oddzielnych sekcjach.
  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczą tylko Klientów indywidualnych.

  W przypadku kart kredytowych widok będzie różnić się od tego z zakładki Portfel: tam karta kredytowa rozumiana jest jako rachunek (jest jeden) - tutaj jako fizycznie istniejący kawałek plastiku. W związku z tym, jeśli posiadasz kartę podstawową i dodatkową, obie wydane do jednego rachunku karty kredytowej - zobaczysz je tylko tutaj.

  Czynności, które możesz wykonać w zakładce Karty

  • obejrzeć historię transakcji wykonanych kartą (1 miesiąc wstecz)
  • sprawdzić zablokowane na karcie środki (nierozliczone transakcje)
  • obejrzeć szczegółowe dane karty
  • aktywować kartę
  • nadać PIN
  • ustawienia limitów dla kart (dzienne i miesięczne, w zależności od uprawnień użytkownika/właściciela karty)
  • ustawić dla karty wypłatę z bankomatu bez EMV (w zależności od rodzaju karty i uprawnień użytkownika/właściciela) karty
  • odblokować kartę zablokowaną na skutek trzykrotnego podania błędnego PIN-u
  •  

  Możliwość włączenia usługi 3D-Secure i objęcia ubezpieczeniem posiadanej karty nie dotyczy Klientów firmowych z dostępem do Pakietu Moja Firma plus oraz pozostałych Klientów firmowych, którzy nie są jednocześnie użytkownikiem karty. Możliwość wypłaty z bankomatu bez EMV dotyczy tylko Klientów indywidualnych.

  Ważne:
  Opcje spłaty karty kredytowej oraz podglądu zestawienia transakcji dostępne są tylko w zakładce Portfel.

 • Gdzie mogę aktywować nową kartę?

  Wybierz zakładkę Karty -> Kliknij na link Aktywuj, który znajduje się po prawej stronie przy wybranej karcie. Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus oraz pozostałych Klientów firmowych, którzy nie są jednocześnie użytkownikiem karty.

 • Gdzie widnieją blokady na karcie?

  Wybierz zakładkę Karty -> a następnie kliknij na link Blokady.

 • Czy dla karty kredytowej jest dostępny harmonogram uruchomionego kredytu/kredytów ratio?

  Tak, istnieje możliwość sprawdzenia harmonogramu spłaty kredytu ratio w zakładce Portfel -> sekcja Karty -> kliknij Ratio -> a następnie Harmonogram.

 • Gdzie mogę podejrzeć zestawienie transakcji dla karty kredytowej informujące o kwocie i terminie spłaty?

  Wybierz zakładkę Portfel -> Kliknij opcję "więcej" przy wybranej karcie kredytowej -> A następnie kliknij na link Zestawienie

 • Jak spłacić kartę kredytową?

  Wybierz zakładkę Portfel -> po prawej stronie przy wybranej karcie kredytowej w rubryce akcje kliknij link Spłać lub wybierz zakładkę Portfel -> Karty po prawej stronie przy wybranej karcie kredytowej w rubryce akcje kliknij link Spłać.

 • Czy spłata karty poprzez funkcję "spłać" jest potwierdzana smskod-em/tokenem?

  Operacja ta odbywa się bez autoryzacji smskod-em/tokenem.

 • Gdzie mogę podejrzeć historię transakcji na Karcie kredytowej?

  Wybierz zakładkę Portfel -> Kliknij na link Historia przy wybranej karcie kredytowej.

 • Gdzie mogę zmienić Pin do karty?

  Wybierz zakładka Karty -> Kliknij na link Więcej przy wybranej karcie -> następnie link Nadaj Pin. Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus oraz pozostałych Klientów firmowych, którzy nie są jednocześnie użytkownikiem karty.
   

 • Gdzie można podejrzeć ubezpieczenia do kart?

  Wybierz zakładkę Ubezpieczenia -> Ubezpieczenia kart -> Lista polis przy wybranej karcie w kolumnie Ubezpieczenia. Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z dostępem do pakietu Moja Firma plus oraz pozostałych Klientów firmowych, którzy nie są jednocześnie użytkownikiem karty.

 • Czy istnieje możliwość zakupu karty kredytowej "NA KLIK"?

  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczą tylko Klientów indywidualnych.

  Tak, możesz zamówić nową kartę w zakładce Karty -> Sekcja Karty kredytowe -> kliknij link ‘Weź kartę kredytową’
  lub
  w zakładce Zamów produkty -> w sekcji Zamów na KLIK kliknij link ‘Karta kredytowa’.

  W przypadku kiedy nie będziesz mógł skorzystać z opcji zakupu „NA KLIK”skontaktuj się z infolinią lub udaj się do Oddziału.
   

 • Dlaczego w serwisie moja karta ma status nieaktywna, a mimo to mogę z niej bez kłopotu korzystać?

  Wszystko jest w porządku - Twoja karta jest aktualnie wznawiana. Sprawdź datę ważności swojej karty - jeśli okres ważności dobiega końca, niebawem otrzymasz nową kartę.

 • Czy właściciel rachunku może aktywować w Santander internet kartę pełnomocnika?

  Nie. Jedynie pełnomocnik może to zrobić dokonując jakiejkolwiek transakcji bezgotówkowej lub wypłacając pieniądze w bankomacie.

 • Czy karta pełnomocnika jest widoczna w usługach na koncie pełnomocnika?

  Nie. Jedynie właściciel rachunku będzie widział tę kartę na swoim koncie.

 • Jak aktywować e-wyciągi dla rachunków kart kredytowych?

  Nie ma takiej możliwości. Odpowiednikiem e-Wyciągu dla rachunków kart kredytowych jest zestawienie transakcji.

 • Czy można wykonać przelew z rachunku karty kredytowej na rachunek własny?

  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczączą tylko Klientów indywidualnych.

  Tak, oczywiście. Wystarczy wykonać odpowiedni przelew.

 • Kiedy znika data spłaty karty z zestawienia dla karty kredytowej?

  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczączą tylko Klientów indywidualnych.

  Data spłaty dotyczy bieżącego zestawienia transakcji karty kredytowej. Nowa data pojawia się dopiero w chwili wygenerowania nowego zestawienia, niezależnie od tego czy i kiedy dokonałeś spłaty. Jeśli spłacisz swoją kartę kredytową wcześniej, data spłaty nie zniknie automatycznie po zarejestrowaniu spłaty - dotyczy ona dnia, w którym nastąpi rozliczenie salda rachunku karty (czyli daty wymagalności minimalnej spłaty zadłużenia).

 • Czy można zrezygnować z ubezpieczenia do karty za pośrednictwem serwisu Santander internet?

  Niestety nie ma takiej możliwości. Zgłoszenia rezygnacji z ubezpieczenia „Twoje Bezpieczeństwo” można dokonać za pośrednictwem Infolinii 1 9999. W celu rezygnacji z ubezpieczenia „Bezpieczne Pieniądze Komfort” należy udać się do najbliższego oddziału banku.

 • Czy w serwisie można odblokować kartę kredytową lub debetową i w jaki sposób?

  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczączą tylko Klientów indywidualnych.

  Tak, można odblokować kartę, której jest się właścicielem. W tym celu należy kliknąć na link "Odblokuj" (lub "Więcej") przy wybranej karcie, w zakładce Karty.

 • Czy można dokonać rezygnacji z karty kredytowej lub debetowej za pośrednictwem Santander internet?

  Informację dotyczące Kart kredytowych dotyczączą tylko Klientów indywidualnych.

  Niestety, za pośrednictwem serwisu Santander internet nie można zrezygnować z karty kredytowej lub debetowej. W tym celu zapraszamy do najbliższej placówki Banku.

 • Czy mogę zamówić drugą kartę do konta, taką samą jak posiadam obecnie?

  Nie ma możliwości zamówienia kolejnej karty tego samego typu. Możesz zamówić dodatkową kartę, jednak innego typu.

Zobacz więcejzobacz mniej

Kredyty

 • Kredyty – informacje podstawowe

  Zakładka Kredyty zawiera wszelkie produkty kredytowe poza rachunkami kart kredytowych:

  • kredyty gotówkowe
  • kredyty hipoteczne
  • pożyczki mieszkaniowe
  • kredyty dla podmiotów gospodarczych (w tym rewolwingowe)


  Dla każdego kredytu dostępne są następujące dane oraz akcje:

  • Numer rachunku kredytowego i nazwa rachunku
  • Saldo rachunku - aktualny stan środków na rachunku,
  • Historia – akcja umożliwia wgląd w listę operacji wykonanych na wybranym rachunku: datę księgowań, datę transakcji, tytułu operacji, kwotę operacji, saldo kredytu po operacji. Dodatkowo dostępne są akcję: Drukuj,Szczegóły, PDF,
  • Szczegóły – akcja umożliwia wgląd w szczegółowe informacje o wybranym rachunku kredytu:
  • nazwa kredytu, Twoja nazwa kredytu, Kwota kredytu, Saldo, Oprocentowanie, Odsetki bieżące, Data ostatecznej spłaty kredytu, Data ostatniej operacji, Data pierwszego uruchomienia.
  • W sekcji Adres korespondencyjny: nazwa firmy, ulica, nr posesji i lokalu, kod pocztowy, miejscowość
  • Harmonogram – akcja umożliwia wgląd w harmonogram kredytu, akcja dostępna tylko dla Klientów indywidualnych
  • Zmień nazwę – akcja umożliwia nadanie własnej nazwy kredytu, która jest wyświetlana w bankowości elektronicznej
 • Kredyty rewolwingowe

  Kredyty rewolwingowe dostępne są dla Klientów firmowych.

  Dla kredytów rewolwingowych dodatkowo dostępne są opcje:

  • Odsetki - pokazuje dane o odsetkach kredytu (Data wymagalności, Data naliczenia odsetek),
  • Transze - pokazuje dane o transzach kredytu (Data, Kwota),
  • Spłata kredytu - umożliwia dokonanie spłaty wybranego kredytu czyli wykonanie przelewu środków z rachunku bieżącego na rachunek kredytowy.
  • Uruchomienie kredytu - umożliwia dokonanie uruchomienia wybranego kredytu czyli wykonanie przelewu środków z rachunku kredytowego na rachunek bieżący. Dyspozycję potwierdza się w taki sam sposób jak dyspozycję przelewu na rachunek obcy, ale przy podpisywaniu nie jest wymagane użycie narzędzia autoryzacji.
  • eWyciąg – akcja umożliwia wygenerowanie elektronicznego wyciągu w formatach: PDF, xml, html, csv, mt940, mt940 rozszerzony
 • W jaki sposób mogę spłacić kredyt przez Santander internet?

  Operacja spłaty kredytu wykonuje się automatycznie. Należy zapewnić środki na rachunku bieżącym dzień wcześniej przed terminem wynikającym z harmonogramu spłaty kredytu. W przypadku kredytów rewolwingowych, które dostępne są dla Klientów firmowych istnieje możliwość spłaty kredytu poprzez wybranie zakładki Kredyty -> dla wybranego kredytu rewolwingowego z kolumeny Akcja wybranie linku Spłata kredytu.

 • Czy harmonogram spłat kredytu jest dostępny dla podmiotów gospodarczych?

  Nie, funkcjonalność ta działa tylko dla klientów indywidualnych.

Doładowania

 • Doładowania

  W tym miejscu doładujesz telefon komórkowy na kartę, w mix oraz internet mobilny sobie i innym osobom w najpopularniejszych sieciach komórkowych w Polsce. Aby otrzymać fakturę za zrealizowane doładowania skorzystaj z naszego serwisu pod adresem www.tutajdoladuj.pl.


  Doładowanie

  Telefon komórkowy doładujesz w usłudze Santander internet w zakładce Doładowania :

  • Wskaż rachunek z którego zostaną pobrane środki, podaj numer telefonu, który chcesz doładować. Następnie sprawdź czy podpowiedział się właściwy operator – jeśli przeniosłeś numer do innego operatora, wskaż właściwego z listy. Podaj kwotę doładowania, a następnie naciśnij przycisk Potwierdź.
  • Sprawdź czy dane, które wprowadziłeś są prawidłowe. Jeśli tak, kliknij przycisk Potwierdź.
  • Wprowadź smsKod i kliknij przycisk Akceptuj.

  Lista doładowań

  Możesz sprawdzić doładowania, które wykonałeś w serwisie. W tym celu przejdź do zakładki Doładowania -> w menu bocznym Doładowania kliknij link Lista doładowań

 • Numery telefonów

  W tym miejscu możesz obejrzeć listę numerów telefonów, które dodałeś do listy, wykonać szybkie doładowanie zdefiniowanego numeru telefonu, zmienić nazwę/numer/operatora/dodatkowe potwierdzanie, usunąć numer lub dodać nowy numer do listy.


  Dodanie nowego numeru telefonu

  Aby dodać nowy numer w zakładce Doładowania -> w menu bocznym Ustawienia -> kliknij link Numery telefonów -> następnie kliknij przycisk Dodaj numer.

  Wprowadź nazwę odbiorcy, po której będziesz rozpoznawać numer telefonu pre-paid, który chcesz doładować.
  Wprowadź numer telefonu.
  Wskaż właściwego operatora numeru telefonu.
  Dla Klientów indywidualnych:
  a) Jeśli chcesz, aby można było doładować wybrany numer telefonu przez serwis mobilny bez konieczności potwierdzania smsKodem lub tokenem, w sekcji Ustawienia dodatkowe wybierz opcję TAK i kliknij Akceptuj, następnie potwierdź operację smsKodem.
  b) Jeśli każde doładowanie chcesz dodatkowo potwierdzać smsKodem w opcji Dodatkowe potwierdzenie wybierz opcję NIE i kliknij Akceptuj. Wybranie tej opcji spowoduje, że tego numeru nie będziesz mógł doładować w Santander mobile.

Ubezpieczenia

 • Ubezpieczenia – informacje podstawowe

  Opcja dostępna jest dla Klientów indywidualnych, którzy wyrazili odpowiednie zgody na prezentację oferty ubezpieczeniowej.
   

  Zakładka Oferta Banku – Zamów Produkty - Ubezpieczenia

  prezentuje dostępne w serwisie produkty ubezpieczeniowe. Oferta ubezpieczeń, które możesz kupić za pośrednictwem Santander Internet lub zamówić kontakt w ich sprawie, jest stale rozbudowywana. Na razie oferujemy:

  • Ubezpieczenie domu i mieszkania (zakup)
  • Na Podróż (zakup)
  • Ubezpieczenie na życie Bezpieczny Limit (zamów kontakt)
  • Ubezpieczenie Pewne Pieniądze (zamów kontakt)
  • Ubezpieczenie Dla Bliskich (zamów kontakt)

   

  Ubezpieczenie domu i mieszkania
  W tym miejscu uzyskasz informacje nt. ubezpieczenia mieszkaniowego Locum Comfort. Wybierając „Sprawdź cenę” zostaniesz przeniesiony/a do zewnętrznego formularza zakupowego, gdzie będziesz mógł/a wyliczyć składkę i kupić polisę.

  Na Podróż (turystyczne)
  W tym miejscu uzyskasz informacje nt. ubezpieczenia turystycznego. Wybierając „Kup teraz” zostaniesz przeniesiony/a do zewnętrznego formularza zakupowego ubezpieczenia turystycznego, gdzie będziesz mógł/ a wyliczyć składkę i kupić polisę.

  Ubezpieczenie na życie Bezpieczny Limit (w koncie osobistym)
  W tym miejscu uzyskasz informacje nt. ubezpieczenia do limitu w koncie osobistym i zamówisz kontakt z doradcą w sprawie tego ubezpieczenia.

  Ubezpieczenie Pewne Pieniądze (do karty do konta)
  W tym miejscu uzyskasz informacje nt. ubezpieczenia do karty do konta osobistego i zamówisz kontakt z doradcą w sprawie tego ubezpieczenia.

  Ubezpieczenie Dla Bliskich (NNW)
  W tym miejscu możesz uzyskać informacje nt. ubezpieczenia Dla Bliskich (NNW) i zamówisz kontakt z doradcą w sprawie tego ubezpieczenia.

   

  Zakładka Twoje Produkty - Ubezpieczenia

  prezentuje posiadane przez Ciebie polisy ubezpieczeniowe. Ponadto będziesz mógł/a tu kupić za pośrednictwem Santander Internet lub zamówić kontakt w sprawie:

  • Ubezpieczenie domu i mieszkania (zakup)
  • Na Podróż (zakup)
  • Onkopolisa (zamów kontakt)
 • Wpłaciłem pieniądze (wpłata początkowa) na rachunek polisy InPlus kilka dni temu. Dzisiaj pojawił się na liście polis numer polisy, ale jej wartość wynosi zero. Czy zrobiłem coś nie tak?

  Wszystko jest w porządku. Operacje finansowe związane z zakupem lub zbyciem jednostek Ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych na polisach InPlus odbywają się ze zwłoką. W przypadku nabycia jednostek (a wpłata początkowa związana jest z nabyciem jednostek) zwłoka ta wynosi dwa dni rozliczeniowe.

 • Jakie rachunki można podpiąć w procesie zakładania InPlus-a?

  Wyłącznie rachunki bieżące.

 • Czy korzystając z usługi Przelew24 mogę zapłacić za ubezpieczenie turystyczne?

  Tak, jak najbardziej. W momencie przechodzenia do płatności musisz wybrać formę płatności Santander Bank Polska.

 • Czy kartą kredytową mogę zapłacić za ubezpieczenie turystyczne?

  Tak, jak najbardziej. W momencie przechodzenia do płatności musisz wybrać formę płatności Karta płatnicza. Najczęściej logo będzie wyglądało jak niżej.

 • Czy kupując polisę ubezpieczenia domu lub mieszkania będę mógł nanieść cesję z polisy na bank, w którym mam kredyt hipoteczny?

  Tak, jak najbardziej. Będzie to jeden z kroków w procesie zakupu. Nie zapomnij prawidłowo oszacować wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego.

Kantor Santander

 • Kantor Santander – podstawowe informacje

  W Kantorze Santander możesz wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie. Nie musisz zakładać kont w zewnętrznych serwisach internetowych. Wystarczy, że masz u nas co najmniej dwa konta w dwóch różnych walutach . A dzięki temu, że pieniądze przekazujemy pomiędzy Twoimi kontami masz gwarancję, że transakcje są bezpieczne. Kupuj i sprzedawaj waluty w Kantorze Santander.

  Wystarczy aplikacja Santander mobile lub bankowość internetowa. Do samej wymiany należy mieć konto w danej walucie – jeśli kupujesz euro, potrzebujesz konta w euro, na które trafi kupiona przez Ciebie waluta.

  UWAGA:

  Abyśmy mogli poprawnie rozliczyć Twoją transakcję, musisz zapewnić środki na jej rozliczenie.

  Standardowo jest dostępna wymiana w ramach dostępnych na koncie środków. Gdy chcesz wykonać transakcję mimo braku środków – musisz złożyć taką deklarację w Santander online i do końca dnia uzupełnić pieniądze na rachunku. W przypadku dalszego braku środków wykonamy tzw. transakcję kompensacyjną, czyli odwrotną do składanej przez Ciebie dyspozycji. Możesz wówczas zostać obciążony kosztami wynikającymi z różnic kursowych.

  Jak kupować i sprzedawać walutę w Kantorze Santander

  • Zaloguj się do swoich usług Santander online lub do aplikacji mobilnej.
  • Wejdź w Kantor Santander > Transakcje walutowe > Wybór przewalutowania.
  • Wybierz odpowiednią opcję: sprzedaż/kupno wskazanej przez siebie waluty.
  • Podaj kwotę i wskaż rachunek, z którego pobierzemy środki na zakup waluty. W oknie kwoty powinna pojawić się kwota, jaką otrzymasz na swoje konto.
  • Jeśli wszystko się zgadza, kliknij WYKONAJ.
  • Masz teraz 15 sekund na zatwierdzenie transakcji. Dotknij przycisku POTWIERDŹ.
  • Otrzymasz informację o pomyślnym zakończeniu transakcji. Już za chwilę środki pojawią się na Twoim koncie!
 • Przegląd transakcji

  Jeśli chcesz sprawdzić historię zrealizowanych transakcji, skorzystaj z zakładki Przegląd transakcji.

 • Wykresy kursów walut

  Możesz sprawdzić, jak kształtował się kurs danej waluty w okresie jednego dnia, ostatnich sześciu tygodni lub dwunastu miesięcy. Takie informacje znajdziesz w zakładce Wykresy.

Kantor Santander dla firm

 • Kantor Santander – dodatkowe możliwości dla klientów firmowych

  Z Kantoru Santander mogą także korzystać klienci firmowi z pakietami Minifirma oraz Moja Firma plus. W pierwszym przypadku zakres dostępnych funkcji nie różni się od tego, który oferujemy klientom indywidualnym. W drugim przypadku usługa pozwala na zakup waluty z datą przyszłą. Taki rodzaj transakcji wymaga odpowiedniego zabezpieczenia – w postaci depozytu lub limitu skarbowego.

  Jak kupować i sprzedawać walutę w Kantorze Santander – klienci Moja firma plus

  • Wejdź w Kantor Santander > Transakcje walutowe > Wybór przewalutowania. Zwróć uwagę na datę rozliczenia transakcji.
  • Wybierz odpowiednią opcję: sprzedaż/kupno wskazanej przez siebie waluty. Możesz wskazać, kiedy mamy obciążyć Twój rachunek: od razu lub w dniu rozliczenia transakcji. Jeśli wybierzesz datę przyszłą – zablokujemy środki na Twoim koncie.
  • Podaj kwotę i wskaż rachunek, z którego pobierzemy środki na zakup waluty. W oknie kwoty powinna pojawić się kwota, jaką otrzymasz na swoje konto.
  • Jeśli wszystko się zgadza, kliknij WYKONAJ.
  • Masz teraz 15 sekund na zatwierdzenie transakcji. Dotknij przycisku POTWIERDŹ.
  • Otrzymasz informację o pomyślnym zakończeniu transakcji. W zależności od wybranej przez Ciebie opcji środki pojawią się na koncie od razu lub w ustalonym terminie.

  Uwaga: Aby Kantor Santander mógł być dostępny klientom usług w Moja Firma plus wymagana jest osobna umowa z Departamentem Usług Skarbu.

Oferta banku

 • Zamów produkty – podstawowe informacje

  W zakładce Zamów produkty przygotowaliśmy specjalne oferty dostępne tylko dla wybranych Klientów. W zależności od tego,czy Klientem jest osoba indywidualna, czy Klientem firmowym propozycję produktów i usług prezentujemy w innych zakładkach i opcjach.

 • Zamów NA KLIK

  Zakładka Zamów NA KLIK dostępna jest tylko dla Klientów indywidualnych (jednak wnioskowanie o produkty NA KLIK dostepne jest także dla Klientów firmowych z wyjątkiem Klientów z dostępem do pakietu Moja Firma plus) w innych zakładkach.

  Formuła NA KLIK to nowoczesny sposób wnioskowania o produkty przez internet. Klient może złożyć wniosek wprost w serwisie transakcyjnym Santander internet. Wystarczy, że zaloguje się do Santander internet i wypełni w zakładce „Zamów produkty” formularz wnioskowy danego produktu. Po wypełnieniu formularza wyświetli się gotowa umowa produktowa, którą będzie mógł zaakceptować w sposób elektroniczny (smsKod lub token). Produkt, o który wnioskował uruchomi się w ciągu kilku minut.

  Kredyt gotówkowy
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat kredytu gotówkowego.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Karta kredytowa
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat karty kredytowej i zwiększenia limitu na karcie kredytowej

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Limit w koncie
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat limitu kredytowego w koncie.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Ratio
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat kredytu ratio.

  Ratio pozwala rozłożyć, na korzystne raty, wybrane zakupy dokonane kartą kredytową, jak również przelewy z rachunku karty kredytowej. Wybierz rachunek karty dla której chcesz uruchomić usługę. Wprowadź kwotę kredytu, którą chcesz otrzymać oraz liczbę rat do spłaty. Następnie wprowadź adres email i kliknij przycisk Dalej. Zapoznaj się z podsumowaniem i harmonogramem spłat. W celu uruchomienia kredytu wprowadź smsKod lub odpowiedź tokena.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Konta złotowe i walutowe
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat dostępnych kont złotowych i walutowych.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Konta oszczędnościowe
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat kont oszczędnościowych.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie

  Karty do konta
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty Kart do konta

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Ciebie

  Lokaty
  Jeśli masz nadwyżkę środków, o której wiesz, że nie będziesz nią obracał przez określony czas, warto otworzyć lokatę: przy minimum formalności uzyskasz korzystne oprocentowanie, a większość lokat jest automatycznie odnawiana. 

  Sprawdź, czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Fundusze Arka
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat funduszy inwestycyjnych Arka. Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  In Plus
  W tym miejscu znajdziesz informację na temat programu polis inwestycyjnych In Plus.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Alerty24
  W tym miejscu znajdziesz informacją na temat usługi Alerty24.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

  Program Payback
  O programie
  Więcej informacji znajdziesz na stronie programu www.payback.pl W serwisie Santander Bank Polska jesteś również informowany o swoim statusie PAYBACK w Santander Bank Polska oraz przedstawione są tutaj korzyści jakie możesz osiągnąć aktywnie korzystając z programu PAYBACK.

  Karty płatnicze PAYBACK
  Karty dzięki którym za transakcje bezgotówkowe otrzymujesz punkty w programie PAYBACK.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną tylko dla Ciebie.

 • Zamów także

  Zakładka Zamów także dostępna jest tylko dla Klientów indywidualnych.

  Karty Prepaid
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty Kart Prepaid.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Ciebie

  Ubezpieczenie turystyczne
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty ubezpieczeń:turystycznych.

  Ubezpieczenie NNW Dla Bliskich
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty ubezpieczeń NNW dla Bliskich

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Ciebie

  Rachunek inwestycyjny
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty Rachunku inwestycyjnego w ramach Santander Bank Polska a poprzez przycisk Otwórz zostaniesz przeniesiony do formularza otwarcia rachunku inwestycyjnego w Santander Biuro Maklerskie.
   

 • Zamów przez telefon

  Zakładka Zamów przez telefon dostępna jest dla Klientów Indywidualnych.

  Kontakt z doradcą
  W tej opcji możesz zamówić kontakt telefoniczny. Przedstawiony formularz został przygotowany z myślą o wszystkich Klientach zainteresowanych ofertą Santander Bank Polska. Do przesłania właściwego zgłoszenia musisz podać temat sprawy, dane Klienta (imię i nazwisko, miejscowość),numer telefonu oraz adres e-mail.

 • Oferta specjalna

  Zakładka Oferta specjalna dostępna jest tylko dla Klientów firmowych.

  Sprawdź
  W tym miejscu przygotowaliśmy specjalne oferty dostępne tylko dla wybranych Klientów firmowych.

 • Rachunki bieżące

  Zakładka Rachunki bieżące dostępna jest dla Klientów firmowych (z wyjątkiem Klientów posiadającym pakiet Moja Firma plus)

  Rachunki bieżące
  Rachunki dodatkowe

  W tym miejscu możesz uzyskać informację na temat oferty dodatkowych rachunków bieżących wspierających rozliczenia prowadzone w Twojej firmie.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Twojej firmy.
   

 • Karty

  Zakładka Karta jest dostępna tylko dla Klientów firmowych.

  Karty do konta firmowego
  Karty prepaid


  W powyższych opcjach możesz uzyskać informacje na temat oferty:

  • Kart do konta
  • Kart prepaid


  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dlaTwojej firmy.

 • Wnioski i umowy

  Przegląd wniosków

  Możesz przejrzeć wnioski jakie złożyłeś w serwisie Santander internet w formule „NA KLIK”.
  Możesz pobrać umowę klikając w link Pobierz umowę lub ikonę dokumentu, a także zapoznać się z aktualnym statusem złożonego wniosku.
   

  Zamów kontakt

  Opcja Zamów kontakt w zakładce Wnioski i umowy dostępna jest tylko dla Klientów firmowych.
  W tej opcji możesz zamówić kontakt telefoniczny.
  Do przesłania właściwego zgłoszenia musisz podać między innymi numer telefonu oraz adres mailowy.

 • Oszczędności

  Zakładka Oszczędności dostępna jest dla Klientów firmowych.

  Lokaty
  W tej opcji możesz uzyskać informacje na temat oferty:

  • Konta złotowe i walutowe
  • Konta oszczędnościowe
  • Lokaty
  • Fundusze Arka
  • Rachunek inwestycyjny
  •  

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Ciebie.

  Fundusze Arka
  Opcja Fundusze Arka dostępna jest dla Klientów firmowych (z wyjątkiem Klientów posiadającym pakiet Moja Firma plus)

  W tym miejscu znajdziesz informację na temat funduszy inwestycyjnych Arka.

  Sprawdź czy przygotowaliśmy specjalną ofertę dostępną dla Twojej firmy.

 • Zakupy w internecie

  Zakładka Zakupy w internecie dostępna jest tylko dla Klientów firmowych.

  Płatności kartami, Przelew24
  W tej opcjii znajdziesz link do informacji na temat usługi Przelew24 oraz do aktualnych promocji przygotowanych przez firmy współpracujące z Bankiem.
   

 • Jak zamówić fundusze ARKA NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Zamów produkty”
  • Kliknij sekcję Fundusze Arka i kliknij „Otwórz teraz”
  • Wybierz z menu bocznego "Otwarcie rejestru/subrejestru"
  • W pozycji "nazwa funduszu/subfunduszu" wybierz produkt o preferowanym przez Ciebie horyzoncie inwestycyjnym i akceptowanym poziomie ryzyka. Następnie podaj kwotę, którą chcesz zainwestować w wybrany przez Ciebie fundusz/subfundusz., wypełnij dodatkowe dane, zaakceptuj oświadczenie i kliknij "Dalej"
  • Kliknij "Potwierdź"
  • Fundusz został otwarty pomyślnie
  • Kliknij "Przegląd zleceń" z menu bocznego, aby opłacić otwarcie rejestru
  • Kliknij "Opłać" znajdujący się po prawej stronie danego Funduszu/Subfunduszu
  • Upewnij się, że wszystkie informacje na formularzu przelewu się zgadzają
  • Zaznacz pole z zaświadczeniem
  • Naciśnij "Dalej"
  • Kliknij "Wyślij przelew"
  • Fundusz został opłacony pomyślnie
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
 • Jak zamówić lokatę NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Zamów produkty”
  • Wybierz opcję Lokaty, zapoznaj się z ofertą lokat i wybierz jedną z nich, a następnie kliknij „Otwórz teraz”
  • Wybierz odpowiedni dla siebie termin lokaty oraz podaj jej kwotę i rachunek z jakiego ma być zasilona, kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z parametrami wybranej lokaty, kliknij „Potwierdź”
  • Lokata została otwarta
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
  • Lokata pojawi się w zakładce Portfel
 • Jak zamówić konto oszczędnościowe NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Zamów produkty”
  • Wybierz opcję Konta oszczędnościowe, zapoznaj się z ofertą kont oszczędnościowych i wybierz jedno z nich, a następnie kliknij „Otwórz teraz”
  • Wybierz rodzaj konta oszczędnościowego oraz walutę, w której ma być prowadzone, kliknij „Dalej”
  • Uzupełnij wymagane informacje, kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z umową, kliknij „Dalej”
  • Wpisz smsKod lub odpowiedź tokena, kliknij „Akceptuj”
  • Konto oszczędnościowe zostało otwarte
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
  • Konto pojawi się w zakładce Portfel najpóźniej w ciągu 24 godzin od momentu złożenia dyspozycji
 • Jak zamówić konto prowadzone w PLN NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Zamów produkty”
  • Kliknij „Konta złotowe i walutowe”, zapoznaj się z ofertą kont prowadzonych w złotych i kliknij „Otwórz teraz” w opcji konta, które chcesz otworzyć
  • Wybierz rodzaj konta prowadzonego w złotych i opcjonalnie kartę do konta, kliknij „Dalej”
  • Uzupełnij wymagane pola, kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z umową, kliknij „Dalej”, wpisz smsKod lub kod z tokena oraz kliknij „Akceptuj”
  • Konto zostało otwarte
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
 • Jak zamówić konto walutowe NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Zamów produkty”
  • Kliknij „Konta złotowe i walutowe”, znajdź konto walutowe i kliknij „Otwórz teraz”
  • Wybierz rodzaj konta walutowego i opcjonalnie kartę do konta, kliknij „Dalej”
  • Uzupełnij wymagane informacje, kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z umową, kliknij „Dalej”, wpisz smsKod lub kod z tokena oraz kliknij „Akceptuj”
  • Konto walutowe zostało otwarte
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
 • Jak zamówić kartę do konta NA KLIK?
  • Zaloguj się do usług bankowości elektronicznej
  • Wejdź w zakładkę „Zamów produkty”, zapoznaj się z propozycją zakupu kart płatniczych do posiadanych przez Ciebie kont i kliknij w opcji Karty do konta „Weź teraz”, dla karty którą wybrałeś
  • Wybierz z listy konto do jakiego ma zostać wydana karta oraz rodzaj karty. Kliknij „Dalej”
  • Potwierdź swoje dane, wyraź zgodę na przesłanie przez Santader Bank Polska S.A. regulacji bankowych lub innej korespondencji związanej z realizacją tego wniosku na podany adres e-mail, kliknij „Dalej”
  • Wybierz parametry związane z nową kartą oraz jedną z dostępnych opcji udostępniania informacji na temat dokonanych kartą transakcji
  • Dodatkowo możesz zmienić dzienny limit wypłat gotówki w bankomatach. Kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z Umową o Kartę płatniczą (możesz pobrać ją w postaci dokumentu PDF) oraz zaakceptuj klikając „Dalej”
  • Proces zamawiania karty NA KLIK został zakończony. Karta oraz pisemne potwierdzenie zawarcia umowy zostaną przesłane do Ciebie na adres korespondencyjny
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
  • Po otrzymaniu karty płatniczej możesz samodzielnie dokonać jej aktywacji oraz nadać numer PIN w zakładce Karty
 • Jak zamówić papierowe potwierdzenie transakcji?
  • Zaloguj się do usług bankowości elektronicznej
  • Wejdź w historię wybranego produktu
  • Kliknij link "Więcej" znajdujący się po prawej stronie
  • W otwartym menu wybierz opcję Zamów potwierdzenie
  • Wróć do zakładki "Portfel" lub innej opcji Santander internet
 • Jak zamówić Alerty24 NA KLIK?
  • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej
  • Przejdź do zakładki „Ustawienia”, sekcji Alerty24, opcji Uruchom Alerty24
  • Zapoznaj się z dostępnymi pakietami
  • Wybierz interesujący Cię pakiet i wybierz link Uruchom usługę Alerty24.
  • Zaznacz upoważnienie do przekazywania informacji handlowych przez Bank
  • Kliknij „Dalej”
  • Zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi alertów (można je zapisać jako plik PDF)
  • Kliknij „Dalej”
  • Możesz wybrać do 2 adresów e-mail i numerów telefonów komórkowych do wysyłania alertów
  • Wybierz zakres czasowy otrzymywania alertów poprzez wiadomości sms
  • Kliknij „Potwierdź”
  • Wpisz kod aktywacyjny otrzymany na podany numer telefonu i kliknij „Potwierdź”
  • Usługa Alerty24 została uruchomiona
  • Wróć do zakładki „Portfel” lub innej opcji Santander internet
 • Dlaczego nie mogę zamówić produktów „NA KLIK”?

  Aby skorzystać z zakupów NA KLIK, musisz spełniać następujące warunki:

  • być pełnoletni
  • posiadać aktywne narzędzie do autoryzacji – token lub smsKod
  • mieć nową wersję umowy.

  Jeśli mimo spełnienia powyższych kryteriów nie możesz skorzystać z oferty, skontaktuj się z doradcą pod numerem infolinii 1 9999 lub udaj się do Oddziału.

 • Jakie warunki muszę spełnić, by móc zamówić umowę pocztą?

  Aby zamówić umowę musisz spełnić poniższe warunki:

  • być pełnoletni
  • posiadać aktywne narzędzie do autoryzacji – token lub smsKod
  • posiadać starą wersję umowy.

  Aby zaktualizować starą umowę w zakładce Zamów produkty -> w ramce Uwaga kliknij link Więcej -> następnie kliknij w przycisk Zamów umowę.
  Sprawdź i uzupełnij dane następnie wybierz przycisk Dalej. Zapoznaj się z umowę, możesz ją również pobrać w formacie *.pdf i kliknij przycisk Dalej. Następnie wprowadź smsKod lub odpowiedź tokena i zatwierdź. Po zamówieniu umowy, dwie kopie zostaną przesłane bezpośrednio na wskazany przez Ciebie adres. Podpisz umowę i odeślij jeden egzemplarz w kopercie zwrotnej wraz z kserokopią swojego dowodu osobistego.

  Jeśli mimo spełnienia powyższych kryteriów nie możesz skorzystać z zamówienia umowy skontaktuj się z doradcą pod numerem infolinii 1 9999 lub udaj się do Oddziału.

 • Dlaczego nie mogę zaktualizować umowy przez Santander internet?

  Aby zaktualizować umowę przez serwis bankowości elektronicznej musisz spełniać warunki:

  • być pełnoletni
  • posiadać aktywne narzędzie do autoryzacji – token lub smsKod
  • posiadać nową wersję umowy.

  Aby zaktualizować umowę, w zakładce Zamów Produkty -> w ramce Uwagakliknij link Więcej. Następnie kliknij w przycisk Zamów umowę.

  Sprawdź i uzupełnij dane następnie wybierz przycisk Dalej. Zapoznaj się z umowę, możesz ją również pobrać w formacie *.pdf i kliknij przycisk Dalej. Następnie wprowadź smsKod lub odpowiedź tokena i zatwierdź.

  Jeśli mimo spełnienia powyższych kryteriów nie możesz skorzystać z aktualizacji umowy skontaktuj się z doradcą pod numerem infolinii 1 9999 lub udaj się do Oddziału.

Zobacz więcejzobacz mniej

Ustawienia

 • Ustawienia

  Moje dane

  W opcji tej możesz zobaczyć, jakie dane zostały wprowadzone do systemu bankowego, gdy zawierałeś umowę z Bankiem na prowadzenie rachunku.

  Adres zamieszkania możesz tylko sprawdzić - jeśli powinien zostać zmieniony, musisz udać się do najbliższego oddziału.

  Adres korespondencyjny możesz łatwo zmienić - wtedy cała bankowa korespondencja będzie wysyłana na ten adres. Możesz także zmienić swoje elektroniczne dane kontaktowe: numery telefonów i adres poczty elektronicznej.

  Możesz także zmienić swoje elektroniczne dane kontaktowe: numery telefonów i adres poczty elektronicznej.

  Jeśli jesteś Klientem firmowym, masz możliwość zmiany adresu korespondencyjnego, ale nie masz możliwości zmiany danych kontaktowych (numerów telefonów i adresu poczty elektronicznej). Jeśli jesteś Klientem z dostępem do pakietu Moja Firma plus, nie masz możliwości zmiany danych adresowych. By tego dokonać, musisz skontaktować się z oddziałem.

  W ramach dodatkowego bezpieczeństwa wprowadzone zostało maskowanie numerów telefonów na ekranach Moje Dane/Dane Firmy oraz kontakt z doradcą. Tylko użytkownik, który do logowania do usług wykorzystuje dodatkowe potwierdzenie smsKodem/tokenem będzie miał dostęp do numerów telefonów w formie jawnej (brak maskowania).
   

  Zmiana hasła PIN

  Tutaj możesz zmienić hasło PIN dostępu do usług. Żeby samodzielnie zmienić hasło na nowe, musisz pamiętać hasło dotychczasowe. W trakcie operacji zmiany hasła system na bieżąco mierzy jego jakość (odporność na złamanie / odgadnięcie) i informuje Cię, czy hasło jest wystarczająco mocne.
  Na ekranie znajdziesz też szczegółowe wymagania, jakie powinno spełnić nowe hasło, aby system je zaakceptował.
   

  Sposób logowania

  W tym miejscu możesz wybrać sposób logowania miedzy hasłem maskowanym, a hasłem zwykłym. Hasło maskowane różni się od zwyczajnego hasła tym, że przy logowaniu nie podaje się go w całości, ale wpisuje się tylko jego wybrane znaki. System może poprosić o wpisanie np. pierwszego, piątego i ósmego znaku i na tej podstawie zweryfikuje użytkownika. Hasło zwykłe polega na każdorazowym wpisywaniu całego hasła PIN.
  Jeśli posiadasz token lub używasz smsKodu, możesz zdecydować, żeby każde logowanie było dodatkowo potwierdzane odpowiedzią tokena lub smsKodem. Możesz zdecydować, czy ważniejsza jest dla Ciebie większa wygoda, czy większe bezpieczeństwo.

  Możesz wybrać grafikę, którą będziesz widział na stronie do logowania po wprowadzeniu NIK. Grafika będzie prezentowana ze względów bezpieczeństwa. Jeśli nie zobaczysz jej na stronie, na której wprowadzasz hasło, oznaczać to będzie, że nie jesteś na stronie Santander Bank Polska SA. W takim przypadku nie wpisuj hasła i poinformuj Bank o próbie wyłudzenia Twoich danych (tel. 61 856 52 42).
   

  Ustawienia operacji

  W tym miejscu możesz ustawić, czy na formularzu przelewu ma być dostępna opcja wysyłania przelewu jako Przelew SORBNET oraz Przelew Express Elixir.

  Możesz także zdecydować czy do tytułów przelewów walutowych dołączać dane SEPA (jest to ważne, jeśli eksportujesz historię rachunku w formacie CVS, żeby później przetwarzać ją na przykład w programie księgowym).
  Możesz wybrać domyślny rachunek do obciążeń - ten numer rachunku będzie domyślnie podpowiadany we wszystkich formularzach przelewu jako źródłowy.

  Możesz także zdecydować czy w ramach importu i eksportu plików serwis ma obsługiwać formaty danych KB24, KBNet.
  Inną opcją, którą możesz ustawić, są ułatwienia dla osób niedowidzących.
   

  Ułatwienia przelewów

  Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z pakietem Moja Firma plus.
  W opcji Ułatwienia przelewów możesz ustawić, aby dodawani przez Ciebie nowi odbiorcy przelewów byli domyślnie oznaczeni jako odbiorcy zaufani, do których transakcje nie wymagają potwierdzenia smsKodem lub tokenem. Możez także zmienić wszystkich odbiorców obecnie zdefiniowanych na Twojej Liście odbiorców na odbiorców zaufanych.

  Jeśli jesteś Klientem indywidualnym (Sekcja z usługą nie jest dostępna dla Klientów firmowych) możesz także zmienić dzienny limit transakcji nie wymagających autoryzacji smsKodem lub tokenem. Transakcje do zaufanych odbiorców w danym dniu nie mogą przekroczyć dziennego limitu przelewów niewymagających potwierdzenia smsKodem lub tokenem, który maksymalnie może wynosić 10 000 PLN. Możesz modyfikować go raz dziennie. Modyfikacja powyższego limitu spowoduje podpisanie aneksu w formie elektronicznej do Umowy usług bankowości elektronicznej.

  Jeśli przekroczysz wskazany powyżej limit, a mimo to będziesz chciał wykonać przelew do odbiorcy zaufanego (wyświetlony zostanie komunikat o przekroczeniu limitu i informacja o konieczności potwierdzenia przelewu smsKodem lub odpowiedzią z tokena), wtedy możesz potwierdzić taką transakcję smsKodem lub tokenem i zostanie ona wykonana.
   

  Kolejność rachunków

  W tej opcji możesz zmieniać numerację rachunków własnych. Aby zmienić kolejność rachunków własnych, zaznacz rachunek (przytrzymaj wciśnięty lewy klawisz myszy) i przeciągnij go na wybraną pozycję.

  Jeśli jesteś Klientem firmowym z dostępem do pakietu Moja Firma plusmożesz jedynie sprawdzić numerację rachunków własnych. Aby zmienić kolejność rachunków własnych, udaj się do Oddziału.
   

  Rejestr zdarzeń

  W tej opcji możesz sprawdzić kiedy i z jakiego adresu IP zostały wykonane następujące operacje związane z bezpieczeństwem:

  • logowanie do systemu (udane i nieudane),
  • zamówienie papierowego potwierdzenia transakcji,
  • import przelewów,
  • import odbiorców,
  • zmiana PIN,
  • zmiana metody uwierzytelniania podczas logowania,
  • zmiana metody autoryzacji,
  • subskrypcja alertów,
  • zmiana pakietu,
  • zablokowanie / odblokowanie pakietu alertów,
  • modyfikacja pakietu alertów,
  • wprowadzenie kodu aktywacyjnego dla alertów.

   

  Sposób potwierdzania zleceń

  Jeżeli jesteś Klientem, który dysponuje zarówno smsKodem, jak i tokenem, to w tym miejscu możesz ustawić narzędzie służące do potwierdzania zleceń. W tym celu wybierz narzędzie autoryzacji, a następnie naciśnij przycisk Zmień.

  W tym miejscu możesz także ustawić, czy płatności za pomocą Przelew24 (zakupy internetowe mają być zawsze potwierdzane smsKodem lub Tokenem .

  Transakcje BLIK i przelewy na telefon

  Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych.

  W tym miejscu możesz zmodyfikować usługi dostępne w aplikacji Santander mobile:

  Transakcję BLIK i przelewy na telefon - usługi umożliwiają przelew na telefon bez znajomości numeru konta odbiorcy, otrzymywanie Przelewów na telefon BLIK z innych banków oraz generowanie czeków BLIK do wypłaty gotówki z bankomatu i płatności w sklepie bez użycia karty. (Usługa nie jest dostępna dla Klientów firmowych)

   

  Zmiana parametrów usługi Transakcje BLIK i przelewy na telefon

  w zakładce Ustawienia wybierz opcję Ustawienia-> Transakcje BLIK i przelewy na telefon, w kolumnie Akcje wybierz opcję Zmień rachunek (jeśli chcesz zmienić rachunek z którego będą realizowane transakcję lub chcesz zarejestrować numer telefonu w Bazie powiązań BLIK prowadzonej przez PSP, aby otrzymywać Przelewy na telefon BLIK z innych banków), opcję Zmiana limitów (jeśli chcesz zmienić limity transakcji BLIK: wypłaty gotówki; Transakcji zakupów w internecie lub sklepach stacjonarnych – Na zakupy; Czeków BLIK; Płatności kodem BLIK (bez podania PIN) lub opcję Hasło do czeków BLIK (jeśli chcesz nadać hasło do czeków BLIK).
  W zakładce Ustawienia wybierz opcję Ustawienia Transakcje BLIK i przelewy na telefon, w kolumnie Akcje wybierz opcję Zarejestruj w PSP, aby odbierać Przelewy na telefon BLIK w ramach systemu BLIK. Dyspozycja ta uchyla ewentualne wcześniej złożone przesz Ciebie w Santader Bank Polska S.A. lub innych bankach dyspozycje dotyczące otrzymywania Przelewów na telefon BLIK wysyłanych na wskazany numer telefonu komórkowego. W przypadku zmiany numeru telefonu komórkowego do przesyłania smsKodów lub wskazanego numeru rachunku w celu dalszego otrzymywania Przelewów na telefon BLIK Musisz ponownie złożyć odpowiednią dyspozycję.
  zaakceptuj wprowadzone zmiany.

 • Limity

  Limity przelewów

  Sumaryczne kwoty przelewów zleconych w danym dniu prezentowane są w opcji Limity przelewów: Wykorzystany limit transakcji na przelewy z tokenem i smsKodem, Wykorzystane limity transakcji na przelewy bez tokena i smsKodu, Limit na przelewy wykonywane w ramach firmy (dla Klientów firmowych). Limity transakcji zostały określone podczas podpisywania "Umowy usług bankowości elektronicznej".

  W tym miejscu jeśli jesteś Klientem indywidualnym możesz również zmienić limity dla transakcji. Maksymalny limit dla transakcji zabezpieczonych smskodem lub tokenem wynosi 65 000 PLN. Natomiast maksymalny limit dla transakcji, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia tokenem lub smskodem wynosi 10 000 PLN
   

  Limity dla Kart

  Opcja ta zapewnie dostęp do zarządzania limitami transakcji dla kart debetowych i kart kredytowych. Umożliwia ona ustawienie dziennych i miesięcznych limitów dotyczących kwoty i ilości transakcji w podziale na transakcję gotówkowe, bezgotówkowe oraz internetowe (w zależności od funkcji karty). Opcja ta jest także dostępna w zakładce menu głównego Karty->akcji Limity dla wybranej karty.
   

  Limity transakcji BLIK

  W opcji tej możesz zmienić limity transakcji BLIK dotyczące Wypłaty gotówki; Transakcji zakupów w internecie lub sklepach stacjonarnych – Na zakupy; Czeków BLIK; Płatności kodem BLIK (bez podania PIN)

 • Usługi

  Rejestracja telefonu/tabletu

  Strona Rejestracja telefonu/tabletu służy do zarządzania zarejestrowanymi urządzeniami mobilnymi. Szczegóły statusów:

  • Niezaufane – urządzenie zostało zarejestrowane, możliwa jest zmiana jego statusu na Zaufane.
  • Zaufane – urządzenie zostało dodane do zaufanych.
  • Zablokowane – urządzenie zostało zablokowane.


  Status inny niż Zaufane uniemożliwia korzystanie z dodatkowych funkcjonalności w aplikacji Santander mobile, np. wykonywanie przelewów do odbiorcy niezaufanego lub na rachunek dowolny.
  Maksymalnie możesz dodać pięć urządzeń mobilnych. Dodanie urządzenia do listy następuje po wybraniu w aplikacji Santander mobile opcji Ustawienia › Rejestracja › Rejestruj.
  Jeśli odinstalujesz aplikację Santander mobile konieczna będzie ponowna rejestracja urządzenia mobilnego - poprzednią rejestrację należy usunąć.
   

  Informacja o aplikacjach mobilnych

  W tym miejscu możesz uzyskać podstawowe informacje na temat aplikacji Santander mobile. Santander mobile to aplikacja umożliwiająca dostęp do bankowości elektronicznej poprzez urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe czy tablety, która umożliwia kontrolę finansów w dowolnym miejscu, przez 24 godziny na dobę.

  Z bankowości mobilnej można korzystać wszędzie z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu przez przeglądarkę internetową na stronie m.centrum24.pl lub aplikację mobilną na telefonie, którą można pobrać dla telefonów z systemem Android, iOS (iPhone oraz iPad) i Windows Phone. Znajdziesz tutaj również linki umożliwiające pobranie aplikacji na swoje urządzenie mobilne w zależności od używanego systemu operacyjnego. Możesz także zeskanować kod QR, który przekieruje Cię do odpowiedniego sklepu z aplikacją. Logowanie do bankowości mobilnej odbywa się za pomocą tego samego numeru NIK oraz hasła PIN co logowanie do usługi Santander internet.
     

  Test wiedzy i doświadczenia klienta

  Opcja nie jest dostępna dla Klientów firmowych z pakietem Moja Firma plus.
  W tym miejscu możesz wypełnić Test wiedzy i doświadczenia klienta. Jest to ankieta, która ma na celu dokonanie przez Santander Bank Polska S.A. (Bank) oraz w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na przekazanie danych - przez Santander Biuro Maklerskie S.A. (BM), oceny Państwa doświadczenia i wiedzy w zakresie inwestowania w produkty inwestycyjne i określenia, czy będą Państwo mogli ocenić poziom ryzyka związanego z oferowanym lub nabywanym produktem lub usługą inwestycyjną.

  Test możesz wypełnić w dowolnym momencie. Orientacyjny czas wypełnienia testu od 1 do 2 minut. Wynik testu możesz pobrać i zapisać w formacie .pdf. Aby zaakceptować wynik testu musisz wprowadzić smsKod. Możesz również odmówić wypełnienia testu, swoją odmowę będziesz musiał potwierdzić smsKodem.

 • Alerty24

  Alerty24 to wygodne, automatyczne powiadomienia o zmianach na Twoich kontach i kartach kredytowych, usługach Santander online. Możesz je otrzymać przez SMS lub e-mail.

  Zamów Alerty24

  Aby zamówić alerty w zakładce Ustawienia wybierz opcję Zamów Alerty z menu bocznego.

  Zapoznaj się z pakietami (po kliknięciu na nazwę pakietu, rozwinie się okno z szczegółowymi informacjami). Kliknij link Uruchom usługę Alerty24.
  Zaznacz pakiet, który wybrałeś i kliknij przycisk Dalej.
  Zapoznaj się z Umową i kliknij przycisk Dalej.
  Określ numer/y telefonu/ów, na który/e chcesz dostawać Alerty i potwierdź go kodem aktywacyjnym, który otrzymasz SMSem. Możesz również wprowadzić adres email na który będą wysyłane Alerty. Aby go potwierdzić musisz wprowadzić kod aktywacyjny, przesłany na podany adres email.


  Moje alerty

  Opcja prezentuje aktualnie posiadane pakiety. Po uruchomieniu pakietu dla wszystkich rachunków włączone są wszystkie dostępne zdarzenia. Dla każdego z rachunków możesz wyłączyć/włączyć wybrane zdarzenia lub zmienić ustawienia parametrów dla wybranych zdarzeń (kwoty, liczby dni). Jeśli chcesz wprowadzić zmiany zaznacz wybrany rachunek i użyj akcji Zmień ustawienia. W ramach opcji za pomocą przycisków Zablokuj wybrane i Odblokuj wybrane istnieje także możliwość odpowiednio zablokowania i odblokowania otrzymywania Alerty24 dla zaznaczonego rachunku oraz dla Alerty24 dla usług Santander online i bezpłatnych Alertów marketingowych.

  Sposób dostarczania

  Aby zmienić sposób dostarczania alertów przejdź do zakładki Ustawienia -> następnie z menu bocznego wybierz opcję Sposób dostarczania.

  Maksymalnie możesz wprowadzić 2 numery telefoniczne, oraz 2 adresy email na które mają być dostarczane alerty. Możesz także wprowadzić jeden numer telefoniczny oraz jeden adres e-mail dla bezpłatnych Alertów marketingowych (jeśli wybrałeś taki pakiet). Masz także możliwość wybrania w jakich godzinach (lub przez 24h na dobę) Alerty24 mają być Ci wysyłane.

  Pakiety

  Aby zmienić aktualny pakiet, który posiadasz przejdź do zakładki Ustawienia-> następnie z menu bocznego wybierz opcję Pakiety, zaznacz wybrany przez Ciebie pakiet i kliknij na przycisk Zmień pakiet. Dla Klientów indywidualnych dostępne są pakiety Mini, Maxi i bezpłatny Bezpłatny Pakiet Informacyjny. Natomiast dla Klientów firmowych Moja Firma plus i Mini Firma – dostępny jest pakiet Moje Pieniądze oraz bezpłatny Pakiet Marketingowy.

  Opłaty

  Aby sprawdzić jakie koszty ponosisz z tytułu alertów przejdź do zakładki Ustawienia -> następnie z menu bocznego wybierz opcję Opłaty.

  Liczniki wiadomości

  Opcja prezentuje liczbę dotychczas wykorzystanych SMS (sekcja Liczba wykorzystanych SMS w podziale na liczbę bezpłatnych i płatnych Alertów24) oraz wiadomości e-mail (bezpłatne Alerty24).

  Usunięcie alertów

  Zablokowanie przesyłania wszystkich powiadomień nie oznacza rezygnacji z pakietu ani zaprzestania pobierania opłaty miesięcznej za pakiet. Aby zupełnie zrezygnować z usługi Alerty24, skontaktuj się osobiście z pracownikiem oddziału lub telefonicznie z konsultantem z Zespołu Doradców Usług Bankowości Elektronicznej - 1 9999.

 • Administracja

  Zakładka Administracja dostępna jest dla Klientów firmowych po wybraniu zakładki Ustawienia z górnego menu. W ramach nieaktywnej zakładki o nazwie Administracja w menu pomocniczym dla użytkowników pakietu Moja Firma plus ale tylko w kategorii Administrator (użytkownicy zwykli nie mają widocznej zakładki i opcji) dostępne są opcję:
  Dostęp do usług; Uprawnienia do rachunków; Uprawnienia do operacji; Macierz podpisów. Natomiast dla Klientów firmowych z dostępem do usług Mini Firma dostępna jest w ramach nieaktywnej zakładki Administracja opcja Macierz podpisów i jest ona widoczna dla wszystkich użytkowników podpiętych do bankowości elektronicznej firmy.

  Administrator w ramach pakietu Moja Firma plus nie może zmieniać własnych uprawnień, które zostały ustanowione w Banku lub przez innych Administratorów firmy. Administrator potwierdza wszystkie dyspozycje w zakresie zmiany uprawnień użytkowników smsKod-em lub tokenem. Ustanowienie użytkownika administratorem dokonywane jest przez Klienta w Oddziale Banku.
   

  Dostęp do usług

  Dla użytkowników kategorii Administrator pakietu Moja Firma plus opcja Dostęp do usług umożliwia przeglądanie i blokowanie oraz odblokowywanie użytkownikom dostępu do poszczególnych usług Santander online

  W tabeli prezentowane są następujące dane:

  • NIK - 8-cyfrowy Numer Identyfikacyjny Klienta / użytkownika.
  • Imię i nazwisko - imię i nazwisko użytkownika.
  • Santander internet - informacja o udostępnieniu usługi Santander internet podczas rejestracji lub zablokowaniu jej przez administratora.
  • Santander telefon - informacja o udostępnieniu usługi Santander telefon podczas rejestracji lub zablokowaniu jej przez administratora.

  W poszczególnych kolumnach dla każdego użytkownika mogą wystąpić poniższe wartości usług Santander internet: Zaznaczone pole check-box - usługa została udostępniona podczas rejestracji w oddziale. Odznaczone pole check-box - usługa została zablokowana przez administratora. Wartość "brak usługi" - usługa nie została udostępniona podczas rejestracji w oddziale lub usługa została usunięta.
   

  Uprawnienia do rachunków

  Dla użytkowników kategorii Administrator pakietu Moja Firma plus opcja Uprawnienia do rachunków umożliwia przeglądanie oraz modyfikowanie uprawnień ogólnych, oraz szczegółowych do rachunków, które zostały zdefiniowane dla poszczególnych użytkowników.

  Uprawnienia ogólne 

  Sekcja Uprawnienia ogólne umożliwia przeglądanie oraz modyfikowanie uprawnień ogólnych do rachunków, które zostały zdefiniowane dla poszczególnych użytkowników. Rachunki zostały podzielone na 3 grupy (bieżące, kredyty, lokaty). Uprawnienia ogólne obowiązują dla wszystkich rachunków z danej grupy, o ile dla pojedynczych rachunków nie zostały zdefiniowane uprawnienia szczegółowe.

  Po wybraniu użytkownika prezentowane są jej dane osobowe oraz numer NIK, oraz tabela uprawnień ogólnych. W tabeli prezentowane są następujące dane:

  • Rodzaj rachunku - rachunki bieżące, kredyty, lokaty.
  • Uprawnienia ogólne - lista wyboru dostępnych praw (pełny dostęp do rachunku, brak dostępu do rachunku, Wyłącznie podgląd rachunku, Tworzenie zleceń, Tworzenie i podpisywanie zleceń, Wysyłanie podpisanych zleceń, Tworzenie i wysyłanie podpisanych zleceń).
  • W zależności od wybranych z listy uprawnień ogólnych w tabeli automatycznie zaznaczone/odznaczone są odpowiednie pola:
   • Odczyt - odczyt informacji o rachunkach. Zapis: zapis / przygotowywanie przelewów do podpisu.
   • Podpis - podpisywanie przelewów / akceptacja przelewów.
   • Wysyłka - wysłanie podpisanych przelewów do realizacji. Jeżeli w tabeli pole posiada status TAK to użytkownik posiada określone prawo.
  • W tabeli prezentowana jest także kolumna Rodzaj rachunku, która jest informacją o tym, czy dla pojedynczych rachunków zostały zdefiniowane uprawnienia szczegółowe.

  Brak - brak zdefiniowanych uprawnień szczegółowych. W takim przypadku dla wszystkich rachunków należących do danej grupy (rachunki bieżące, kredyty, lokaty) obowiązują prezentowane uprawnienia ogólne.
  Zdefiniowane - w danej grupie (rachunki bieżące, lokaty, kredyty) istnieją rachunki dla, których zdefiniowane zostały uprawnienia szczegółowe.


  Kliknięcie na link Brak lub Zdefiniowane powoduje przejście do opcji Uprawnienia szczegółowe, w której wyświetlona jest lista wszystkich rachunków firmy należących do danej grupy.

  Uprawnienia szczegółowe

  Sekcja Uprawnienia szczegółowe umożliwia przeglądanie oraz modyfikowanie uprawnień szczegółowych do rachunków, które zostały zdefiniowane dla poszczególnych użytkowników. Uprawnienia szczegółowe definiowane są dla pojedynczych rachunków. Są one nadrzędne w stosunku do uprawnień ogólnych.

  Dla każdej grupy rachunków (rachunki bieżące, kredyty, lokaty) w opcji prezentowane są niezależne wiersze z następującymi informacjami:

  • Numer rachunku.
  • Uprawnienia szczegółowe - lista wyboru dostępnych praw (lista rozwijana, pola listy:
  • pełny dostęp do rachunku, brak dostępu do rachunku, Wyłącznie podgląd rachunku, Tworzenie zleceń, Tworzenie i podpisywanie zleceń, Wysyłanie podpisanych zleceń, Tworzenie i wysyłanie podpisanych zleceń, Niezdefiniowane).

  W zależności od wybranych z listy uprawnień ogólnych w tabeli automatycznie zaznaczone/odznaczone są odpowiednie pola:

  • Odczyt - odczyt informacji o rachunkach.
  • Zapis - zapis / przygotowywanie przelewów do podpisu.
  • Podpis - podpisywanie przelewów / akceptacja przelewów.
  • Wysyłka - wysłanie podpisanych przelewów do realizacji. Jeżeli w tabeli pole ma status TAK to użytkownik ma określone prawo

   

  Uprawnienia do operacji

  Dla użytkowników kategorii Administrator pakietu Moja Firma plus opcja Uprawnienia do operacji umożliwia przeglądanie oraz definiowanie użytkownikom dostępu do poszczególnych operacji.

  Po wybraniu użytkownika prezentowane są jej dane osobowe oraz numer NIK, oraz tabela, w której prezentowane są Typy operacji:

  • Przelew na rachunek własny;
  • Przelew na rachunek obcy;
  • Przelew na ZUS;
  • Podatki; Przelew 24 (płatność w sklepie internetowym);
  • Doładowania telefonów;
  • Przelew walutowy;
  • Przelew płacowy.


  Zaznaczone pole check-box oznacza, że użytkownik ma dostęp do określonego typu operacji. W celu zdefiniowania nowych uprawnień należy oznaczyć/odznaczyć odpowiednie Typy operacji i Wcisnąć przycisk Zmień.
   

  Macierz podpisów

  Pakiet Moja Firma plus 

  Dla użytkowników kategorii Administrator pakietu Moja Firma plus opcja Macierz podpisów umożliwia przeglądanie informacji o maksymalnych kwotach limitów pojedynczych transakcji, które każdy użytkownik może wykonywać z jednoosobową oraz dwuosobową akceptacją. Macierz podpisów odzwierciedla stosowane w firmie upoważnienia do dysponowania środkami

  W opcji podpisów po wybraniu użytkownika można przeglądać tabelę, w której zaprezentowane są dane (NIK, imię i nazwisko) wszystkich użytkowników firmy wraz z informacją o maksymalnych limitach pojedynczych transakcji, które wybrany użytkownik może wykonywać samodzielnie oraz w określonej parze. Limity jedno- i dwuosobowej akceptacji mogą przyjmować wartości:
  Kwota w PLN - liczba większa lub równa 0.
  Bez limitu - brak ograniczenia dla wysokości limitu pojedynczej transakcji

  Limity pojedynczej transakcji określone w macierzy podpisów obejmują wszystkie typy transakcji. Definiowanie i zmiana macierzy podpisów odbywa się wyłącznie w oddziale Banku.
   

  Usługi Mini Firma


  Dla użytkowników Mini Firma opcja Macierz Podpisów umożliwia przeglądanie informacji o:

  • prawie do składania wniosku o produkt Na Klik;
  • możliwości jednoosobowej akceptacji;
  • możliwości dwuosobowej akceptacji w parze ze wskazanymi użytkownikami.

  Użytkownik widzi powyższe informację dla wszystkich użytkowników w ramach firmy z dostępem usług do Mini Firma. Definiowanie i zmiana macierzy podpisów odbywa się wyłącznie w oddziale Banku.

 • Informacje

  Rejestr zdarzeń

  W tej opcji możesz sprawdzić kiedy i z jakiego adresu IP zostały wykonane następujące operacje związane z bezpieczeństwem:

  • logowanie do systemu (udane i nieudane),
  • zamówienie papierowego potwierdzenia transakcji,
  • import przelewów,
  • import odbiorców,
  • zmiana PIN,
  • zmiana metody uwierzytelniania podczas logowania,
  • zmiana metody autoryzacji,
  • subskrypcja alertów,
  • zmiana pakietu,
  • zablokowanie / odblokowanie pakietu alertów,
  • modyfikacja pakietu alertów,
  • wprowadzenie kodu aktywacyjnego dla alertów.

   

  Licznik SMS

  Jeżeli potwierdzasz transakcję smsKodami, to w tej opcji uzyskasz informację o liczbie wykorzystanych SMS-ów z podziałem na Bezpłatne i Płatne. Są to ilości sms-ów przesłane Klientowi od czasu dokonania ostatniego rozliczenia. Za sms-y wykazane w rubryce Płatne zostanie pobrana opłata z rachunku wskazanego przez Klienta w "Umowie usług bankowości elektronicznej".

 • Czy mogę wpisać hasło maskowane za pomocą klawiaturki ekranowej?

  Tak, zasada wpisywania hasła maskowanego jest taka sama jak przy użyciu zwykłej klawiatury.

 • Uruchomiłem usługę 3D-Secure dla mojej karty kredytowej / debetowej. Czy mogę zrezygnować z tej usługi?

  Ze względów bezpieczeństwa nie można wyłączyć usługi.

 • Gdzie znajdę informację o wykorzystanych smsKodach?

  Wybierz zakładka Portfel -> opcja Limity i liczniki znajduje się u dołu strony lub kliknij na link Ustawienia u góry strony -> wybierz sekcję Ustawienia -> a następnie opcję Limity i liczniki.

 • W jaki sposób mogę zmienić swoje dane korespondencyjne?

  Możesz zmienić swoje dane korespondencyjne dotyczące wszystkich produktów. Kliknij na link Ustawienia u góry ekranu-> Wybierz sekcję Informację-> Następnie opcję Moje dane lub w każdej opcji szczegóły dla wybranego produktu. Zmiany te nie są możliwe dla funduszy inwestycyjnych w ich przypadku zapraszamy do najbliższej placówki naszego banku

  Jeśli jesteś Klientem firmowym masz możliwość zmiany adresu korespondencyjnego, ale nie masz możliwości zmiany danych kontaktowych (numerów telefonów i adresu poczty elektronicznej).
  Jeśli jesteś Klientem z dostępem do pakietu Moja Firma plus, nie masz możliwości zmiany danych adresowych. By tego dokonać musisz skontaktować się z oddziałem.
   

 • Czy i gdzie mogę zmienić swoje dane kontaktowe?

  Kliknij na link Ustawienia u góry ekranu -> Wybierz sekcję Ustawienia -> a następnie opcję Moje dane.

 • Jakie są inne sposoby logowania do Santander internet?

  Kliknij na link Ustawienia u góry ekranu -> sekcję Ustawienia -> wybierz opcję Sposób Logowania. W tej części serwisu mamy do wyboru trzy sposoby logowania: pierwszy przy użyciu wyłącznie Niku i hasła, drugi przy użyciu Niku, hasła wraz z smsKodem, oraz trzeci przy użyciu Niku i tokena (jeśli dysponujesz tokenem). Możemy również wybrać obrazek, który będzie nam się pojawiał pod czas logowania do serwisu i informował nas ze znajdujemy się na właściwej stronie banku.

 • Gdzie mogę ustawić domyślny rachunek do przelewów?

  Kliknij na link Ustawienia u góry ekranu -> wybierz sekcję Ustawienia -> a następnie opcję Ustawienia operacji i wybierz z listy rozwijanej domyślny rachunek do obciążeń w ramach przelewów

 • Co to są dane SEPA?

  SEPA (Single Euro Payment Area) to inicjatywa mająca na celu uproszczenie i przyspieszenie przekazów pieniężnych w strefie euro. Dane SEPA to swego rodzaju rozszerzenie tytułu płatności w transakcji międzynarodowej - taka płatność musi być dokonana z rachunku prowadzonego w EURO na rachunek prowadzony w EURO i pochodzić z obszaru UE.

 • Gdzie mogę ustawić sposób potwierdzania transakcji, jeśli posiadam token i smskod?

  Należy kliknąć na link Ustawienia -> sekcja Ustawienia -> opcja Sposób potwierdzania zleceń.

 • Czy w polach adres do korespondencji mogę podać adres zagraniczny?

  Tak, adres korespondencyjny zagraniczny jest akceptowalny.

 • Gdzie mogę zmienić hasło PIN do usług elektronicznych?

  Należy skorzystać z zakładki Ustawienia -> sekcji Ustawienia -> oraz opcji Zmiana hasła PIN.

 • Gdzie mogę zaktualizować adres zameldowania?

  Niestety, w serwisie Santander internet nie jest to możliwe. W tym celu należy udać się do najbliższej placówki Banku.

 • Co muszę zrobić, aby mieć możliwość wykonywania przelewów na rachunek dowolny w Santander mobile?

  Aby wykonywać przelewy na rachunek dowolny w Santander mobile należy:

  • Zarejestrować urządzenie mobilne, a następnie zmienić jego status na Zaufany w Santander mobile lub w Santander internet w zakładce Ustawienia -> Usługi -> Rejestracja telefonu/tabletu.
 • Ile urządzeń mobilnych mogę zarejestrować na swoim koncie ?

  Każdy klient może zarejestrować maksymalnie pięć urządzeń mobilnych skojarzonych ze swoim kontem

 • Dlaczego aplikacja Santander mobile wyświetla komunikaty o niezarejestrowanym urządzeniu mobilnym mimo, że widnieje ono na liście urządzeń w Santander internet?

  Rejestracja urządzenia jest ściśle związana z daną instalacją aplikacji. W przypadku gdy usunąłeś aplikację ze swojego telefonu, a następnie zainstalowałeś ją ponownie, konieczna będzie również ponowna rejestracja urządzenia.
   

 • Jakie uprawnienia ma administrator?

  Istnieją dwie podstawowe kategorie użytkowników – administratorzy i użytkownicy zwykli, którzy jednak mogą różnić się pod względem posiadanych uprawnień (do serwisów usługi, do operacji, do oglądania rachunków oraz do tworzenia, podpisywania i wysyłania zleceń). Szczególna pozycja administratora polega na tym, że w usłudze Moja Firma plus może on:
  zarządzać uprawnieniami innych użytkowników (uprawnieniami do serwisów usługi, uprawnieniami do operacji, uprawnieniami ogólnymi i szczegółowymi do rachunków), przeglądać macierz podpisów (informacje o maksymalnych limitach pojedynczych transakcji, które użytkownicy mogą wykonywać samodzielnie oraz w określonych parach).

  Administrator nie może jednak zmieniać własnych uprawnień, które zostały ustanowione w Banku lub przez innych Administratorów firmy. Administrator potwierdza wszystkie dyspozycje w zakresie zmiany uprawnień użytkowników smsKod-em lub tokenem. Ustanowienie użytkownika administratorem dokonywane jest przez Klienta w Oddziale Banku.
   

 • Czy administrator może zmieniać treści macierzy podpisów (pakiet Moja Firma plus)?

  Opcja Macierz podpisów ma charakter wyłącznie informacyjny. Administrator nie może w jej ramach dokonywać żadnych zmian. Definiowanie macierzy i zmiana jej treści możliwe są wyłącznie w oddziale Banku.

 • Do czego służy opcja Macierz podpisów (Mini Firma)?

  WMini Firma opcja Macierz Podpisów umożliwia przeglądanie informacji o:
  prawie do składania wniosku o produkt Na Klik; możliwości jednoosobowej akceptacji; możliwości dwuosobowej akceptacji w parze ze wskazanymi użytkownikami. Definiowanie i zmiana macierzy podpisów odbywa się wyłącznie w oddziale Banku.

 • W jaki sposób administrator może zarządzać dostępem do usług?

  Po wybraniu przez administratora opcji Dostęp do usług na ekranie pojawia się lista użytkowników z informacją o ich dostępie do poszczególnych usług z pakietu. Dla każdego użytkownika prezentowane są następujące informacje: NIK, imię i nazwisko, status usługi Moja Firma plus (kolumna Santander internet), statusy usług uzupełniających (kolumna Santander telefon). Zaznaczając i odznaczając poszczególne pola w tabeli, Administrator może udostępniać lub blokować dostęp do określonych usług poszczególnym użytkownikom. Po zmianie statusu usług na ekranie wyświetlają się zmodyfikowane dane, które należy potwierdzić smsKodem lub tokenem.

 • W jaki sposób administrator może zarządzać dostępem od operacji?

  Opcja Uprawnienia do operacji służy do określania, jakie operacje mają prawo przeprowadzać poszczególni użytkownicy pakietu. Po jej wybraniu przez administratora i wskazaniu z listy użytkownika, pojawia się tabelka prezentująca typy operacji. W celu zdefiniowania lub zmiany uprawnień wybranego użytkownika należy oznaczyć/odznaczyć odpowiednie typy operacji i wcisnąć przycisk Zmień, a następnie po zaprezentowaniu zmodyfikowanej tabelki wcisnąć przycisk Potwierdź i wpisać wygenerowany smsKod lub wezwanie tokena.

 • Czym różnią się uprawnienia ogólne od szczegółowych?

  Uprawnienia ogólne definiowane są oddzielnie dla trzech grup rachunków (bieżące, lokaty, kredyty). Zdefiniowane uprawnienia dotyczą także rachunków danego rodzaju, które zostaną otwarte przez firmę. Uprawnienia szczegółowe definiowane są z dokładnością do poszczególnych rachunków firmy i mają charakter nadrzędny w stosunku do uprawnień ogólnych. Oznacza to, że uprawnienia ogólne obowiązują dla wszystkich rachunków z danej grupy (bieżące, lokaty, kredyty), z wyjątkiem rachunków, dla których zostały zdefiniowane uprawnienia szczegółowe.

 • Jakie wartości mogą przybierać uprawnienia ogólne i szczegółowe, co one oznaczają?

  Uprawnienia ogólne i szczegółowe mogą przybierać następujące wartości:

  • Pełny dostęp do rachunku – uprawnienia do oglądania rachunków, definiowania zleceń, modyfikowania zleceń bez podpisu, usuwania zleceń bez podpisu, podpisywania zleceń, anulowania podpisanych zleceń, usuwania podpisanych zleceń, wysyłania podpisanych zleceń,
  • Tworzenie i wysyłanie podpisanych zleceń – uprawnienia do oglądania rachunków, definiowania zleceń, modyfikowania zleceń bez podpisu, usuwania zleceń bez podpisu, wysyłania podpisanych zleceń,
  • Wysyłanie podpisanych zleceń – uprawnienia do oglądania rachunków, wysyłania podpisanych zleceń,
  • Tworzenie i podpisywanie zleceń – uprawnienia do oglądania rachunków, definiowania zleceń, modyfikowania zleceń bez podpisu, usuwania zleceń bez podpisu, podpisywania zleceń, anulowania podpisanych zleceń, usuwania podpisanych zleceń,
  • Tworzenie zleceń – uprawnienia do oglądania rachunków, definiowania zleceń, modyfikowania zleceń bez podpisu, usuwania zleceń bez podpisu,
  • Wyłącznie podgląd rachunku – uprawnienia wyłącznie do oglądania rachunku,
  • Brak dostępu do rachunku – brak uprawnień do rachunku.


  Każdy użytkownik korzystający w usłudze Moja Firma plus z funkcji aktywnych musi posiadać smsKod i/lub token.

 • Gdzie i jak zamówić Alerty24?

  Zakładka Ustawienia -> Alerty24 -> Zamów Alerty24 -> postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.

 • Jak usunąć pakiet Alerty24?

  W celu usunięcia pakietu i troski o bezpieczeństwo zapraszamy do najbliższej placówki naszego banku lub skontaktuj się z infolinią.

 • Jak zamówić powiadomienia SMS lub e-mail o zdarzeniach na rachunku- Alerty24?

  Wybierz zakładkę Ustawienia -> sekcję Alerty24 -> opcję Zamów Alerty24 -> postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.

 • Gdzie znajdę informację o Alertach24?

  Informacje znajdują się w zakładce "Alerty24"

 • Jak mogę zrezygnować z pakietu próbnego Alertów24?

  Aby zrezygnować z pakietu próbnego musisz udać się do Oddziału.

Zobacz więcejzobacz mniej

Poczta

 • Poczta – podstawowe informacje

  Skrzynka odbiorcza

  Dzięki skrzynce odbiorczej elektronicznie odbierasz komunikaty, które są kierowane do Ciebie z Banku. Dzięki nim będziesz na bieżąco informowany o wszystkich ważnych informacjach. Wiadomości poza treścią mogą także posiadać załączniki.

  Wiadomości są pogrupowane w logiczny sposób wg tematów w dwóch odrębnych folderach:

  • Wiadomości (opłaty, regulaminy, bezpieczeństwo, marketing, oferta, oprocentowanie, monitoring, inne)
  • eWyciąg,

  Każdy z powyższych folderów ma swój licznik wiadomości (informacja o liczbie wiadomości wyświetlana obok nazwy folderu). Istnieje możliwość zaznaczenia kilku wiadomości i oznaczenia ich jako przeczytanych jednym kliknięciem (przycisk Oznacz jako przeczytane). Istnieje możliwość zaznaczenia kilku wiadomości i usunięcia ich jednym kliknięciem (przycisk Usuń). Istnieje możliwość zmiany liczby wiadomości wyświetlanych na jednej stronie (10, 25, 50 lub 100).

  W celu łatwiejszego zarządzania wiadomościami możesz korzystać z funkcji filtrowania.

  Formularz kontaktowy

  Dzięki opcji Napisz do nas możesz wysłać wiadomość do Santander Bank Polska bezpośrednio z poziomu bankowości internetowej. Możesz po prostu zadać nam pytanie (Temat wiadomości – Zadaj pytanie) lub złożyć reklamację (Temat wiadomości – Reklamacje). W ramach reklamacji możesz wybrać z listy, jakiego obszaru dotyczy zgłoszenie (m. in. do wyboru Konta osobiste, Kredyty, Karty płatnicze, Inne tematy) oraz wpisać w pole Treść wiadomości - szczegóły dotyczące zgłoszenia.

 • Jak usunąć wiadomości ze skrzynki odbiorczej?

  Istnieje możliwość zaznaczenia kilku wiadomości i usunięcia ich jednym kliknięciem (przycisk Usuń).