Szukaj na stronie
Ilustracja aplikacji bankowej Santander mobile z włączonym ekranem powitalnym
Aplikacja Santander mobile

Pomaga w codziennych sprawach

Bankuj w spokoju z leżaka na wakacjach

Sprawdź, co zabrać i spakować na wakacje!

Upragniony urlop nadchodzi wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się, co zabrać i spakować na wakacje? Zerknij na poniższą listę rzeczy, o których warto pamiętać. Zadbaj też o dostęp do konta przez aplikację. Będziesz wygodnie zarządzać swoimi finansami z leżaka, wymieniać waluty i korzystać z innych opcji bankowości mobilnej.

Spis treści

 1. Co zabrać na wakacje? O tych rzeczach nie możesz zapomnieć!

 2. Lista rzeczy, czyli co spakować na wakacje: dorośli i dzieci

 3. Co wziąć na wakacje nad morzem, a co w góry?

 4. Ile wziąć pieniędzy na wakacje all inclusive? Zamiast martwić się brakiem gotówki, załóż konto z aplikacją

 5. Bankuj z leżaka: zadbaj o opłaty w kraju, korzystaj z konta za granicą

Co zabrać na wakacje? O tych rzeczach nie możesz zapomnieć!

Gdy zbliża się upragniony urlop, większość z nas dopada przedwyjazdowa gorączka. Zastanawiamy się, co zabrać na wakacje: jakie ubrania i akcesoria spakować oraz czy zmieścimy się do toreb i walizek. Pakowania na wakacje nie warto zostawiać na ostatnią chwilę – lepiej już na kilkanaście dni przed wyjazdem zapisywać, co musimy ze sobą wziąć, co trzeba wcześniej wyprać, co dokupić i co załatwić.

Lista rzeczy do zabrania na wakacje powinna zaczynać się od... dokumentów, dzięki którym w ogóle dotrzemy do zarezerwowanych kwater. W bagażu muszą znaleźć się:

 • paszporty lub dowody osobiste,
 • wizy (jeśli są potrzebne),
 • dodatkowe dokumenty sprawdzane na granicy (np. certyfikat szczepienia),
 • bilety na samolot, pociąg etc. lub prawo jazdy i dowód rejestracyjny z ubezpieczeniem pojazdu,
 • voucher hotelowy i inne potwierdzenia rezerwacji (np. najmu auta),
 • ubezpieczenie podróżne,
 • telefon z aplikacją bankową i ładowarka,
 • lekarstwa.

Lista rzeczy, czyli co spakować na wakacje: dorośli i dzieci

W dalszej części rozpiski tego, co zabrać na wakacje, powinniśmy umieścić ubrania dobrane do klimatu oraz sposobu, w jaki zamierzmy spędzać czas. Na leniwy urlop nad ciepłym morzem warto zabrać przewiewne rzeczy i co najmniej dwa stroje kąpielowe. Z kolei na city-break przydadzą się wygodne buty i odzież zakrywająca ciało, w której swobodnie można zwiedzać miejsca kultów religijnych. Jeśli wybierasz się w góry, pamiętaj o ciepłych ubraniach (nawet w lecie!) i nieprzemakalnej kurtce.

Co poza tym zabrać na wakacje? Z pewnością podstawowe kosmetyki. Nie stresuj się, że czegoś zapomnisz. W turystycznych miejscowościach zazwyczaj są sklepy, w których podstawowe artykuły higieniczne kupisz bez problemu. Pamiętaj za to, aby zabrać kartę płatniczą do konta osobistego – bez niej z zakupów mogą być nici.

Gdy będziesz się pakować, nie zapomnij też o elektronice. Koniecznie weź ładowarkę do telefonu, najlepiej umieszczając ją pod ręką, np. w bagażu podręcznym, jeśli wybierasz się na wakacje samolotem (na wielu lotniskach dostępne są gniazdka).

Co zabrać na wakacje z dziećmi? Oprócz wspomnianych powyżej rzeczy, spakuj akcesoria do pielęgnacji i – jeśli to konieczne – karmienia. Starsze dzieciaki chętnie zabierają w podróż ukochane zabawki.

Co wziąć na wakacje nad morzem, a co w góry?

Jeśli zastanawiasz się, co zabrać na wakacje nad morze, pomyśl głównie o plażowaniu. Przydadzą Ci się spore ręczniki do wylegiwania się na piasku oraz krem z filtrem. Spakuj kapelusz lub czapkę, weź też okulary przeciwsłoneczne. Możesz zabrać zabawki plażowe dla dzieci i dmuchane akcesoria do pływania.

A co zabrać na wakacje w góry? Tu z kolei zastanów się, czego potrzebujesz, by komfortowo czuć się na szlaku. Koniecznie spakuj solidne, wygodne buty trekkingowe, oddychający strój sportowy i nieprzemakalną kurtkę. Zaopatrz się też w naturalną bieliznę i skarpetki, które zapobiegną powstawaniu obtarć, jeśli słońce zacznie solidnie doskwierać.

Ile wziąć pieniędzy na wakacje all inclusive? Zamiast martwić się brakiem gotówki, załóż konto z aplikacją

Wakacje all inclusive oznaczają lenistwo i wygodę, pozwalają też w miarę dokładnie oszacować całkowity koszt urlopu na długo przed wylotem. Urlopowicze jednak i tak zabierają ze sobą walutę na nieprzewidziane wydatki, dodatkowe wycieczki czy zakup pamiątek. Czy w związku z tym należy wziąć ze sobą większą kwotę, tak, by mieć pieniądze na zapas? Zdecydowanie nie.

Lepszym wyborem jest założenie konta walutowego w Santander Bank Polska i korzystanie z karty wielowalutowej oraz internetowego Kantoru Santander. Nie tylko unikniesz w ten sposób opłat za przewalutowanie podczas płatności, ale też wymienisz waluty online w miarę potrzeb, korzystając z aplikacji Santander mobile. To wszystko leżąc na leżaku, bez szukania bankomatu czy standardowego kantoru.

Bankuj z leżaka: zadbaj o opłaty w kraju, korzystaj z konta za granicą

Wśród ekwipunku, który warto zabrać na wakacje, nie bez powodu znalazły się smartfon i ładowarka. Nie chodzi tylko o robienie telefonem zdjęć i nagrywanie filmików, które wylądują na Facebooku, Instagramie lub TikToku czy dzwonienie do najbliższych z informacją, że „właśnie smażę się” na przepięknej plaży. Aplikacja Santander mobile pozwoli Ci w pełni korzystać z wakacji, nawet jeśli okazało się, że masz jakiś zaległy rachunek za prąd. Leżąc na leżaku w innej części świata, szybko go uregulujesz, np. dzięki przelewom natychmiastowym.

Kantor internetowy w aplikacji bankowej pozwoli Ci też szybko i wygodnie zasilić Twoje konto walutowe, gdy stwierdzisz, że przydałoby się jeszcze trochę euro np. na super okazyjny kurs nurkowania. Zabierając ze sobą na wakacje Santander mobile, odkryjesz, że bankowanie na leżaku może być przyjemne!

Materiał ma charakter edukacyjny i nie stanowi opisu oferty banku. Bank nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie informacji zawartych w tym materiale.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Korzystanie z Kantoru Santander w usługach bankowości elektronicznej Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z bankiem umowę Santander online.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto bankowe, konto walutowe jest rachunkiem płatniczym.
 • Aplikacja Santander mobile, bankowość mobilna to usługa bankowości elektronicznej.
 • Przelew natychmiastowy jest poleceniem przelewu Express ELIXIR lub poleceniem przelewu BlueCash.