Szukaj na stronie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Santander Bank Polska rozpoczynają współpracę

18 grudnia 2023

11 grudnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a bankiem.

Z ramienia uczelni umowę podpisała Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, Santander Bank Polska reprezentował Wojciech Leśniewski, Dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Współpraca w zakresie wspierania kultury przedsiębiorczości, rozwoju kompetencji studentów oraz kadry naukowej poprzez programy stypendialne, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, rozwoju nowych technologii, wsparcia merytorycznego dla społeczności akademickiej – to główne obszary wspólnych działań Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Santander Bank Polska S.A. w ramach podpisanej umowy o współpracy.

Od ponad 12 lat Santander Universidades w Polsce łączy środowisko akademickie ze środowiskiem biznesowym, promując przedsiębiorczość, innowacyjność i najlepszych studentów. Inwestujemy w edukację społeczeństwa w zakresie kompetencji miękkich, językowych i technologicznych. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z pięciu uczelni w ramach KRUE oraz 67 uczelnią, z którą współpracujemy. Cieszymy się, że Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach dołączył do sieci uczelni współpracujących z Santander Universidades. Przed nami wiele ciekawych projektów. – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Departamentu Santander Universidades w Polsce.

Dzięki tej współpracy, w najbliższym czasie uruchomiony zostanie program stypendialny dla społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Podpisana umowa stwarza wiele możliwości dla społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach m.in. dzięki uruchamianemu programowi stypendialnemu - dodaje JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak podkreślając jednocześnie, jak wiele szans stwarza podejmowanie kolejnej współpracy.

Santander wspiera w rozwoju

Od 27 lat Santander wspiera społeczeństwo w budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich. W 1996 roku Grupa Santander uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, wejście na rynek pracy i przedsiębiorczość. Dzięki temu wsparcie uzyskało już ponad 1 000 000 osób i firm. Firma zainwestowała w ten cel ponad 2,2 mld euro. Współpracuje z ponad 1300 uczelniami w 25 krajach.