Szukaj na stronie

Stypendia Santander dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego

19 października 2022

Razem z Uniwersytetem Gdańskim wspieramy rozwój edukacji. Przyznajemy nagrody 50 tysięcy złotych dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego.

W piątek 7 października podpisaliśmy  umowę darowizny dla uniwersytetu. Uczelnię reprezentowali prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG,  Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia. W imieniu Fundacji umowę darowizny podpisał Wojciech Leśniewski, dyrektor Biura Santander Universidades. 

- Cieszymy się, że nasza współpraca z Uniwersytetem Gdańskim rozwija się. Celem Nagród Santander dla społeczności akademickich jest nie tylko nagrodzenie za dotychczasową pracę, ale także motywacja dla  młodych ludzi, aby byli proaktywni  i rozwijali się. Wierzymy, że wpływa to pozytywnie na gospodarkę i dobrostan naszego społeczeństwa – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades


Dzięki otrzymanej darowiźnie 32 studentów i doktorantów otrzyma nagrody za swoje osiągnięcia. 28 osób otrzyma po 1500 zł, a 4 studentów i doktorantów otrzyma po 2000 zł. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczonych 50 tysięcy złotych.


- Podpisana umowa daje nam kolejną możliwość nagrodzenia studentów i doktorantów szczególnie aktywnych w działalności np. naukowej lub społecznej. Dzięki tej współpracy poszerzają się finansowe możliwości wsparcia najmłodszych członków naszej społeczności akademickiej. To bardzo dobra wiadomość u progu nowego roku akademickiego. Obie strony dołożą starań, aby obszarów współpracy było jeszcze więcej - mówi dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia.


Nagrody przyznajemy za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, działalność społeczną (aktywność pro bono), osiągnięcia sportowe, działalność kulturalną i samorozwój.


Wnioski o nagrodę można składać od dziś na platformie Santander Scholarships. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 31 października. W drugim etapie, który potrwa od 4 do 14 listopada, zaproszeni studenci i doktoranci będą musieli uzupełnić wniosek o skany zaświadczeń dokumentujących przedstawione osiągnięcia.
O wynikach swojej aplikacji studentów i doktorantów poinformujemy do 2 grudnia. Od tego momentu nagrodzeni będą mieli tydzień, aby dopełnić  formalności i przyjąć  nagrodę. 


Na platformie Santander Scholarship sznajduje się m.in. Regulamin Nagród Santander dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, FAQ (pytania i odpowiedzi) dotyczące procesu rekrutacji. W sprawach szczegółów dotyczących składania wniosków można w razie potrzeby kontaktować się z Biurem Stypendialnym Uniwersytetu Gdańskiego (stypendia@ug.edu.pl).