Najczęściej wyszukiwane:
Zobacz więcej

Z czego możesz skorzystać

Rozumiemy, że obecna sytuacja może powodować trudności ze spłatą zadłużenia. Dlatego podpowiadamy, jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować, aby ułatwić uregulowanie Twoich zobowiązań u nas jeżeli Twoja sytuacja finansowa pogorszyła się wskutek epidemii Covid-19 lub wcześniej z innych przyczyn.

Możliwość zmiany warunków kredytu

Jeśli masz trudności ze spłatą zobowiązań kredytowych i chcesz obniżyć raty kredytu, sprawdź z jakich rozwiązań możesz skorzystać. Dzięki temu Twoje raty ulegną obniżeniu.

Co zrobić, jeśli już teraz masz trudności w spłacie swoich zobowiązań

Przede wszystkim pamiętaj, że nam też zależy na porozumieniu. Każdy Klient może się skontaktować z doradcą - opiekunem restrukturyzacyjnym, który pomoże znaleźć rozwiązanie w przypadku trudności ze spłatą zobowiązań kredytowych.

 • Skontaktuj się z nami, gdy

  • chcesz zmienić dzień płatności raty,
  • chcesz zmienić rachunek do spłaty kredytu,
  • chcesz zapłacić raty w późniejszym terminie,
  • chcesz zmniejszyć wysokość raty,
  • posiadasz zaległe raty i nie jesteś w stanie spłacić ich jednorazowo,
  • masz kilka produktów bankowych, a chcesz płacić jedną ratę,
  • masz wypowiedzianą umowę i chcesz podjąć spłatę w ratach.
 • Samoobsługowa infolinia wspierająca naszych klientów

  • Przygotowaliśmy samoobsługową platformę w przypadku opóźnionych płatności.
  • Wybierz odpowiedni dla siebie sposób kontaktu
   • telefon w ramach infolinii o numerze 22 307 23 20
   • interaktywne sms wysyłane z nr 799 448 020
   • wiadomości e-mail wysyłane z adresu komunikat@santander.pl

Rozwiązanie ustawowe (Tarcza 4.0) – zawieszenie umowy kredytowej

Jeśli po dniu 13 marca 2020 utraciłeś pracę lub inne główne źródło dochodu możesz skorzystać z ustawowego zawieszenia wykonania umowy na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Prawo do zawieszenia wykonania umowy wynika z przepisów Ustawy i dotyczy kredytów udzielonych klientom indywidualnym, w tym m.in. gotówkowych, hipotecznych, kredytu w rachunku płatniczym (limit kredytowy w koncie), kart kredytowych. 

Przejdź

Najczęściej zadawane pytania

Jak się przygotować się do rozmowy o zaległości w spłacie

Przede wszystkim doradca musi wiedzieć, jaka jest Twoja aktualna sytuacja finansowa (dochody, zobowiązania), z czego wynikają trudności w spłacie zadłużenia oraz o co chcesz zawnioskować. Wspólnie z doradcą na pewno znajdziecie rozwiązanie.

Jak i kiedy mogę zrezygnować z odroczenia rat kredytu, jeśli korzystam z rozwiązań na czas pandemii

Przed odstąpieniem od odroczenia koniecznie poznaj jego zasady i skutki. Jeśli jednak zmieniłeś zdanie możesz odstąpić od aneksu zmieniającego warunki umowy. Możesz to zrobić w ciągu 14 dni od otrzymania nowego harmonogramu. Po tym terminie nie będziesz mógł zrezygnować z odroczenia.

Oświadczenie o odstąpieniu możesz złożyć:

 • elektronicznie, w bankowości internetowej lub mobilnej,
 • telefonicznie pod numerem 1 9999
 • osobiście, w oddziale banku

Powiadomimy Cię SMS-em, że otrzymaliśmy Twoje oświadczenie o odstąpieniu.

Jakie są skutki odstąpienia od aneksu o odroczenie rat kredytu

Oświadczenia o odstąpieniu od aneksu, który wprowadził odroczenie nie będziesz mógł wycofać. Dlatego zanim go złożysz koniecznie poznaj skutki takiego oświadczenia.

1. Możesz odstąpić od aneksu do umowy kredytowej wprowadzającego odroczenie w ciągu 14 dni od daty otrzymania nowego harmonogramu spłaty kredytu.

2.Jeśli zdecydujesz o odstąpieniu od aneksu - nie będziesz mógł go cofnąć.

3. Odstąpienie oznacza, że będziesz zobowiązany do zapłaty na rachunek do spłaty rat zgodnie z harmonogramem obowiązującym przed udzieleniem odroczenia w spłacie:

 • ratę kapitałową, jeśli zapłaciłeś ratę odsetkową w okresie od zawarcia aneksu do czasu odstąpienia od niego,
 • ratę kapitałowo-odsetkową, jeśli jej nie zapłaciłeś a termin jej płatności przypadał w okresie od zawarcia aneksu do czasu odstąpienia od niego. Numer rachunku do spłaty rat znajdziesz w swojej umowie kredytowej.

4. Jeśli po odstąpieniu od odroczenia nie spłacisz raty kapitałowej albo kapitałowo-odsetkowej zgodnie z harmonogramem, niespłacona kwota raty spowoduje powstanie zaległości w spłacie kredytu. Oznacza to, że zgodnie z umową kredytową, naliczymy Ci odsetki od należności przeterminowanych.

Czy mogę wnioskować o kolejny kredyt, jeśli korzystam z odroczenia lub zawieszenia umowy na czas pandemii

W czasie gdy korzystasz z odroczenia w spłacie rat kredytu nie będziesz mógł otrzymać kolejnego kredytu. Informacja o tym, że korzystasz z zawieszenia umowy kredytowej będzie przekazana do Biura Informacji Kredytowej

Kredyt restrukturyzacyjny to kredyt gotówkowy na spłatę zadłużeń w Santander Bank Polska. RRSO wynosi 7,48 % całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 40 950,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 52 027,03 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.), całkowity koszt kredytu 11 077,03 zł (w tym: prowizja 50,00 zł, odsetki 11 027,03 zł), umowa zawarta na okres 82 miesięcy, 81 miesięcznych rat równych w kwocie 634,81 zł, ostatnia rata 607,42 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Decyzja kredytowa uzależniona jest od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego dokonanego przez Santander Bank Polska. Decyzja kredytowa, wysokość oprocentowania, maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres kredytowania uzależnione są od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego, dokonanych przez Santander Bank Polska.