Najczęściej wyszukiwane:

Firmy rodzinne

Firmy rodzinne

Kompleksowe wsparcie rozwoju polskich firm rodzinnych

Dlaczego kierujemy naszą uwagę na firmy rodzinne?

Zarówno wśród naszych klientów, jak w całej polskiej gospodarce firmy rodzinne stanowią większość. Jesteśmy dla nich partnerem w rozwoju. Uczestniczymy procesach konsolidacji, pomagamy w ekspansji
w kraju i za granicą, a gdy istnieje taka potrzeba - towarzyszymy w procesach sukcesji lub innej formie przekazania firmy.

Profesjonalny partner w procesach sukcesji

Gdy nadchodzi moment przekazania firmy w inne ręce, wspieramy właścicieli w całym procesie.

Analiza możliwości

Wybór scenariusza, w jaki sposób przekazać firmę, należy do jej właściciela. Pomagamy w analizie alternatywnych możliwości zanim zostanie podjęta decyzja, która z dróg będzie najlepsza dla firmy oraz jej założyciela.

Sukcesja wewnątrzrodzinna

Wspieramy w sukcesji wewnątrz rodziny, która wymaga zmian własności, zarządzania, a często również modelu biznesowego. Poza zmianami podstaw formalnych współpracy z bankiem możemy zaproponować także nową strukturę finansowania oraz usługi bankowe.

Sprzedaż lub upublicznienie firmy

Jeśli właściciel firmy rodzinnej rozważa jej sprzedaż lub upublicznienie, korzystamy z naszej wiedzy oraz  doświadczenia doradców specjalizujących się w takich transakcjach, by zaproponować najbardziej korzystne rozwiązania.

Partner merytoryczny

Partner merytoryczny Grant Thorton

 Kontakt w sprawie współpracy

Porozmawiajmy
o współpracy

Małgorzata Nesterowicz 

+48 22 586 81 60

malgorzata.nesterowicz@santander.pl

Raporty sektorowe

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowych raportach zapisz się do newslettera.

Wsparcie w rozwoju firm rodzinnych

Jesteśmy partnerem w długoterminowym rozwoju naszych klientów.

 • Specjalistyczna wiedza

  Dzielimy się wiedzą płynącą
  z doświadczeń rynków
  o wielopokoleniowej tradycji przedsiębiorczości rodzinnej.

 • Sieć kontaktów

  Współpracujemy z wiodącymi doradcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorców rodzinnych.

 • Wymiana doświadczeń

  Organizujemy różnorodne formy wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami oraz prezentacje dobrych praktyk.

Artykuły partnera

Controlling i finanse

  Przywództwo

  • Organizacje coraz bardziej dostrzegają siłę różnorodnych z uwagi na wiek zespołów – z reguły więcej osiągają i są bardziej innowacyjne. W końcu w różnorodności siła! Mądrość doświadczonych osób oraz nowatorskie pomysł młodych są doskonałym zestawieniem, ale pełen sukces zapewnić może odpowiednie prowadzenie takich zespołów, i skuteczne nimi zarządzanie.

  • Wyznaczenie kierunków działania i celów do których ma zmierzać firma jest ważne nie tylko z punktu widzenia właścicieli i ich wizji rozwoju, ale także pracowników i menedżerów, którzy nie powinni brnąć rozproszeni na ślepo byle do przodu, tylko zmierzać w jednym kierunku. Kluczowe wskaźniki efektywności (Key Performance Indicators - KPI) to finansowe i niefinansowe parametry coraz powszechniej wykorzystywane do oceny pracy zwłaszcza osób zarządzających.

   Strategia i zarządzanie

    Sukcesja

    • Co zrobić, aby zapewnić firmie trwałość na pokolenia? Jak zapewnić jej długofalowe bezpieczeństwo? Jak przygotować dzieci lub innych następców do przejęcia biznesu? Jak przygotować firmę do sukcesji i jak bezpiecznie oddać jej stery nowemu liderowi?

    • Jednym z największych wyzwań, z jakim zmierzyć muszą się firmy rodzinne, jest zapewnienie biznesowi rodzinnemu trwałości, tak by mógł on być kontynuowany w kolejnych pokoleniach rodziny.

     Sprzedaż firmy

     • Sprzedaż firmy może wynikać z podjętych z dużym wyprzedzeniem decyzji, jak i z presji aktualnych okoliczności. Planując przyszłość firmy w długim horyzoncie czasowym warto uwzględnić również ewentualne zmiany właścicielskie, tak aby nie okazały się one zaskakującą koniecznością. Z pewnością warto zadbać o to, aby decyzja dotycząca sprzedaży była podejmowana z odpowiednim wyprzedzeniem, wykluczającym działanie pod presją.

     • Decyzje dotyczące sprzedaży firmy są wprowadzane w życie w bardzo różnych okresach. Bywają sytuacje, w których realizacja takiego zamierzania ma miejsce na przestrzeni kilku lub kilkunastu miesięcy, innym razem jest to kilka lat. Im dłuższy czas pomiędzy decyzją o sprzedaży (lub dopuszczalności takiego scenariusza) a realizacją transakcji tym więcej możliwości wyboru właściwego momentu. Jak poznać, że nadszedł optymalny czas na moment firmy ?

      Struktury, formy prawne, podatki

       Koronawirus – wsparcie

       Codziennie przybywa wiele pytań na tematy związane z obecną sytuacją. Zapoznaj się z artykułami dotyczącymi bieżącej sytuacji przygotowanymi przez Grant Thornton.

       Grant Thornton

       Uwalniamy potencjał Twojego biznesu!

       • 5 kluczowych faktów:
        • 25 lat doświadczenia,
        • 550-osobowy zespół w 7 biurach w Polsce,
        • rocznie wspieramy ponad 1600 Klientów w obszarze audytu, podatków, doradztwa i outsourcingu,
        • jesteśmy partnerem Fundacji Firmy Rodzinne, jednej z największych tego rodzaju organizacji w Polsce,
        • należymy do Grant Thornton International - zapewniamy wsparcie w ponad 130 krajach.
       • Docenili nas:
        • „Rzeczpospolita”: I miejsce w kategorii "Dobre prawo podatkowe" za działania na rzecz tworzenia dobrego i przyjaznego przedsiębiorcom prawa podatkowego,
        • „Dziennik Gazeta Prawna”: V miejsce w kategorii „Duże firmy”, indywidualne wyróżnienia dla trzech naszych ekspertów w dwóch kategoriach („Podatki lokalne”, „Podatek CIT”).