Szukaj na stronie

Bieżąca obsługa

Wszechstronna oferta rachunków bankowych, wygodnego zarządzania nadwyżkami i płynnością oraz obsługi gotówkowej i bezgotówkowej.

Kompleksowe podejście do potrzeb biznesu

Nowoczesna oferta

Mamy w swojej ofercie innowacyjne, niedostępne w innych bankach produkty, które pozwalają na wszechstronną obsługę potrzeb bieżących biznesu. Dla naszych klientów podejmiemy się nawet największych wyzwań, by pomóc im osiągać ambitne cele biznesowe.

Partnerstwo cyfrowe

Rozwijamy nasze produkty w stałym kontakcie z klientami. Stawiamy na partnerskie relacje - sprzedaż produktu to dla nas tylko pierwszy krok. Udzielamy kompleksowego wsparcia także w efektywnym wdrożeniu oraz późniejszej optymalizacji naszych rozwiązań.

Indywidualne wsparcie

Naszą przewagą są wiedza i doświadczenie najlepszych specjalistów w kraju. Zapewniamy wsparcie eksperckie w całej Polsce - zarówno z poziomu 11 lokalnych Centrów Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej, jak i centrali Santander Bank Polska w Warszawie.

 

Nasze rozwiązania w zakresie bankowości transakcyjnej

Rachunki bankowe

Rachunki bieżące
Dla klientów firmowych i korporacyjnych oferujemy rachunki w PLN oraz blisko 30 walutach obcych. Wszystkie nasze konta można wygodnie i szybko obsłużyć w bankowości elektronicznej iBiznes24 Uruchomi się w nowym oknie

Oferta dla pracodawców
Zapewniamy szybkie i terminowe rozliczanie transakcji płacowych. Dodatkowo proponujemy ofertę Payroll, czyli dodatkowe korzyści dla pracowników naszych klientów.

Rachunki specjalne
Prowadzimy również rachunki specjalne, m.in. rachunki ESCROW do zabezpieczania transakcji i przeprowadzania rozliczeń pieniężnych z nimi związanych oraz rachunki powiernicze pozwalające zabezpieczyć wykonanie zobowiązań pieniężnych kontrahenta. Dla klientów z branży nieruchomości oferujemy także powiernicze rachunki deweloperskie.

Obsługa rachunków banków trzecich
Naszym klientom oferujemy możliwość zarządzania rachunkami prowadzonymi w
 innych bankach bezpośrednio z systemu bankowości elektronicznej iBiznes24. Uruchomi się w nowym oknie

Obsługa transakcji

Przelewy
Oferujemy pełną gamę przelewów: krajowe przelewy standardowe w systemie Elixir, przelewy krajowe natychmiastowe SORBNET, Express Elixir, Bluecash i przelewy międzynarodowe SWIFT, SEPA i TARGET2.

Zapewniamy długie godziny graniczne zlecania i wykonywania przelewów. Co więcej, możesz wykonywać przelewy 24/7 do kontrahentów i pracowników, którzy mają konta w Santander Bank Polska — zostaną zaksięgowane natychmiastowo.

Dodatkowe informacje na temat dostępnych trybów realizacji i godzin granicznych (cut off time) dla przelewów zagranicznych znajdziesz tutaj Uruchomi się w nowym oknie

Karty płatnicze
W ofercie dla firm i korporacji mamy karty płatnicze Mastercard i Visa — również w wariantach w euro oraz
z indywidualnie ustalanym limitem wydatków. Zależnie od  potrzeb naszych klientów oferujemy karty z limitem kredytowym lub bez. Oferujemy również kartę MasterCard Corporate Executive Charge z dostępem do prestiżowej usługi LoungeKey.

Innowacyjne czeki BLIK
Jako jedyny bank w Polsce oferujemy czeki BLIK, dla klientów biznesowych, które pozwalają przekazywać gotówkę pracownikom i beneficjentom firmy bez konieczności posiadania konta bankowego i karty płatniczej. Potrafimy wdrożyć to rozwiązanie nawet w najbardziej nietypowych wariantach, których potrzebują działy HR czy marketingu.

Transakcje na wielką skalę
Specjalizujemy się w obsłudze transakcji na ogromną skalę — nawet 100 tys. przelewów dziennie. Dla naszych klientów prowadzących transakcje z wieloma klientami możemy zbudować od podstaw rozwiązania odpowiadające na ich indywidualne potrzeby.

Oferujemy m.in. masowe polecenia uznania oraz masowe polecenia zapłaty zwiększające efektywność otrzymywania i dokonywania cyklicznych płatności. Firmom, które rozliczają wiele należności drogą bezgotówkową, udostępniamy też system Elektronicznej Identyfikacji Należności (EIN).

Wpłaty i wypłaty gotówkowe
Obsługujemy pełny zakres wpłat i wypłat gotówkowych w PLN oraz walutach obcych (CHF, EUR, GBP i USD) -
w formie otwartej lub zamkniętej, w oddziałach Santander Bank Polska i zewnętrznych centrach gotówkowych lub za pośrednictwem firmy konwojującej.

Dysponujemy także szeroką siecią bankomatów i wpłatomatów Santander Bank Polska, które umożliwiają wypłatę gotówki lub natychmiastowe zasilenie konta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zarządzanie płynnością

Konsolidacja sald i cashpooling
Klientom biznesowym posiadających wiele rachunków udostępniamy rozwiązania pomagające efektywniej zarządzać posiadanymi środkami i
 zobowiązaniami. Konsolidacja sald i cashpooling pozwalają na optymalizację płynności finansowej oraz optymalizację odsetkową przedsiębiorstwa lub grupy kapitałowej.

Depozyty bankowe
Klientom biznesowym dajemy dostęp do szerokiej oferty produktów pozwalających lepiej wykorzystać nadwyżki finansowe.

Efektywne zarządzanie finansami

Dla klientów biznesowych Santander Bank Polska S.A. udostępniamy różne kanały bankowości elektronicznej najlepiej odpowiadające do ich potrzeb i oczekiwań.

 • Moja Firma Plus

  Usługa bankowości elektronicznej dla średnich firm. Umożliwia łatwy dostęp do rachunków firmy przez internet, a elastyczny system umożliwia korzystanie  z systemu nawet przez 50 użytkowników o różnych uprawnieniach.

 • iBiznes24

  Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna umożliwiającą efektywne i bezpieczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Usługa została stworzona specjalnie z myślą o potrzebach dużych firm i korporacji.

 • iBiznes 24 Connect

  Narzędzie iBiznes24 Connect pozwala na bezpośrednią wymianę danych pomiędzy systemem finansowo-księgowym a bankiem. Wymiana komunikatów odbywa się w formacie XML zgodnym z standardem ISO20022 poprzez bezpieczne, szyfrowane łącze. Usługa umożliwia pobieranie informacji o rachunku tj. saldo, historia i wyciągi oraz składanie zleceń krajowych i zagranicznych.

 • Santander Nexus

  Globalna platforma dla klientów banków Grupy Santander na całym świecie. Umożliwia prostą i szybką łączność dla międzynarodowych firm i  pozwala dostarczać lokalne usługi transakcyjne za pośrednictwem jednego, globalnego punktu wejścia.

 • EBICS

  Nowoczesny standard komunikacji stosowany powszechnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Francji oraz coraz popularniejszy w Polsce. Skutecznie zastępuje tradycyjny sposób wykonywania transakcji. EBICS pozwala na konsolidację w jednym miejscu wielu rachunków, krajowych i zagranicznych.

 • GTB Connect

  System umożliwiający sprawną i precyzyjną wymianę danych za pomocą technologii web service. GTB Connect daje duże możliwości indywidualnego dostosowania systemu do standardów danego przedsiębiorstwa.

Dokumenty