Szukaj na stronie

Instytucje finansowe

Kompleksowa oferta dla międzynarodowych instytucji finansowych

Profesjonalna obsługa instytucji finansowych

Nasze doświadczenie

Santander Bank Polska ma ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży produktów
i usług najwyżej jakości dla międzynarodowych instytucji finansowych. Dzięki temu nasz zespół odpowiedzialny za obsługę instytucji finansowych jest w stanie kompetentnie odpowiedzieć na wszelkie pytania i potrzeby klientów oraz zaproponować rozwiązanie szyte na miarę dla Państwa.

Nasza skala

Santander Bank Polska rocznie obsługuje ponad 10 mln płatności zagranicznych   i ponad 326 mln transakcji krajowych. Utrzymujemy wysoką pozycję na globalnym rynku w zakresie rozliczania transakcji złotowych.

Nasza technologia

Do prowadzenia operacji dla naszych klientów wykorzystujemy najnowocześniejsze dostępne technologie. Dzięki automatyzacji oraz rozwiązaniom digital wskaźnik płatności procesowanych automatycznie (STP) wynosi 100% dla transakcji krajowych i 99,99% dla transakcji międzynarodowych. Jako pierwsi w Polsce przetestowaliśmy i wdrożyliśmy SWIFT GPI. Rozwiązanie SWIFT GPI jest obecnie dostępne dla 18 walut.

Nasze rozwiązania dla instytucji finansowych

Bankowość korespondencyjna

W ramach usług bankowości korespondencyjnej oferujemy rachunki Vostro i Nostro w PLN oraz innych walutach. Prowadzimy rozliczenia płatności klientowskich i międzybankowych, a także umożliwiamy skorzystanie z zaawansowanych rozwiązań z zakresu zarządzania płynnością.

Stale inwestujemy w innowacyjne rozwiązania IT. Gwarantujemy dostęp do wszystkich systemów rozliczeniowych w Polsce oraz zapewniamy zaawansowane narzędzia do weryfikacji, filtrowania i monitorowania na potrzeby zarządzania aktywami i pasywami. Umożliwiamy także pełną sprawozdawczość SWIFT.

Oferujemy także rozwiązania płatności natychmiastowych, w tym instant payments, z dostępem do wszystkich systemów rozliczeniowych w Polsce.

Jako pierwsi i jedyni w Polsce wdrożyliśmy SWIFT GPI. Obecnie umożliwiamy przelewy w tym standardzie w PLN, EUR, USD i 15 innych walutach. Usługa jest dostępna we wszystkich opcjach - dla nadawcy, odbiorcy i pośrednika. Współpraca z wieloma bankami korespondencyjnymi na całym świecie pozwala nam zapewnić jeszcze szybsze tempo realizacji transakcji.

Finansowanie handlu

W ramach współpracy z instytucjami finansowymi oferujemy pełny zakres produktów i rozwiązań finansowania handlu, w tym akredytywy importowe i eksportowe, gwarancje krajowe i zagraniczne, a także współpracę z agencjami kredytowymi wspierającymi eksport (Export Credit Agencies). Ponadto wspieramy naszych klientów korporacyjnych w utrzymaniu ścisłej współpracy z międzynarodowymi bankami rozwoju (Multilateral Development Banks).

Globalna bankowość transakcyjna dla banków

Międzynarodowym instytucjom finansowym będącymi naszymi klientami udostępniamy wszystkie rodzaje produktów, w tym rachunki bankowe, karty i płatności. Zapewniamy także obsługę bankową banków, z uwzględnieniem wszystkich lokalnych wymogów. Sprawną obsługę operacji umożliwiają nam innowacyjne rozwiązania Host-2-Host.

Rynki finansowe

Porozmawiajmy o naszej ofercie dla instytucji finansowych.