Rozwijamy bankowość internetową i aplikację mobilną. W najbliższy weekend niektóre z naszych usług będą niedostępne. Więcej

Instytucje finansowe

Instytucje finansowe

Kompleksowa oferta dla międzynarodowych instytucji finansowych

Profesjonalna obsługa instytucji finansowych

Profesjonalna obsługa instytucji finansowych

Nasze doświadczenie

Santander Bank Polska ma ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży produktów
i usług najwyżej jakości dla międzynarodowych instytucji finansowych. Dzięki temu nasz zespół odpowiedzialny za obsługę instytucji finansowych jest w stanie kompetentnie odpowiedzieć na wszelkie pytania i potrzeby klientów oraz zaproponować rozwiązanie szyte na miarę dla Państwa.

Nasza skala

Santander Bank Polska rocznie obsługuje ponad 10 mln płatności zagranicznych   i ponad 326 mln transakcji krajowych. Utrzymujemy wysoką pozycję na globalnym rynku w zakresie rozliczania transakcji złotowych.

Nasza technologia

Do prowadzenia operacji dla naszych klientów wykorzystujemy najnowocześniejsze dostępne technologie. Dzięki automatyzacji oraz rozwiązaniom digital wskaźnik płatności procesowanych automatycznie (STP) wynosi 100% dla transakcji krajowych i 99,99% dla transakcji międzynarodowych. Jako pierwsi w Polsce przetestowaliśmy i wdrożyliśmy SWIFT GPI. Rozwiązanie SWIFT GPI jest obecnie dostępne dla 18 walut.

Nasze rozwiązania dla instytucji finansowych

  • Bankowość korespondencyjna

  • Finansowanie handlu

  • Usługi powiernicze

  • Globalna bankowość transakcyjna dla banków

Bankowość korespondencyjna

W ramach usług bankowości korespondencyjnej oferujemy rachunki Vostro i Nostro w PLN oraz innych walutach. Prowadzimy rozliczenia płatności klientowskich i międzybankowych, a także umożliwiamy skorzystanie z zaawansowanych rozwiązań z zakresu zarządzania płynnością.

Stale inwestujemy w innowacyjne rozwiązania IT. Gwarantujemy dostęp do wszystkich systemów rozliczeniowych w Polsce oraz zapewniamy zaawansowane narzędzia do weryfikacji, filtrowania i monitorowania na potrzeby zarządzania aktywami i pasywami. Umożliwiamy także pełną sprawozdawczość SWIFT.

Oferujemy także rozwiązania płatności natychmiastowych, w tym instant payments, z dostępem do wszystkich systemów rozliczeniowych w Polsce.

Jako pierwsi i jedyni w Polsce wdrożyliśmy SWIFT GPI. Obecnie umożliwiamy przelewy w tym standardzie w PLN, EUR, USD i 15 innych walutach. Usługa jest dostępna we wszystkich opcjach - dla nadawcy, odbiorcy i pośrednika. Współpraca z wieloma bankami korespondencyjnymi na całym świecie pozwala nam zapewnić jeszcze szybsze tempo realizacji transakcji.

Finansowanie handlu

W ramach współpracy z instytucjami finansowymi oferujemy pełny zakres produktów i rozwiązań finansowania handlu, w tym akredytywy importowe i eksportowe, gwarancje krajowe i zagraniczne, a także współpracę z agencjami kredytowymi wspierającymi eksport (Export Credit Agencies). Ponadto wspieramy naszych klientów korporacyjnych w utrzymaniu ścisłej współpracy z międzynarodowymi bankami rozwoju (Multilateral Development Banks).

Usługi powiernicze

Świadczymy usługi powiernicze i usługi rozliczeniowe dla międzynarodowych instytucji finansowych. Zapewniamy dostęp do wszystkich izb rozliczeniowych w Polsce oraz szeroki dostęp do rynków zagranicznych dzięki sub-custodianom, z którymi współpracujemy. Obsługujemy wszystkie rodzaje instrumentów z obszaru usług powierniczych oraz pełen zakres rozwiązań w zakresie komunikacji i raportowania, w tym SWIFT oraz Host-2-Host. Naszą ofertę dostosowujemy do potrzeb klientów i umożliwiamy pełną parametryzację umów SLA.

Wsparcie dla naszych klientów świadczy wyspecjalizowana obsługa klienta z wieloletnim doświadczeniem w branży, natomiast nowoczesne technologie zapewniają bezpieczeństwo i sprawność działania zgodne z najwyższymi standardami rynkowymi.

Globalna bankowość transakcyjna dla banków

Międzynarodowym instytucjom finansowym będącymi naszymi klientami udostępniamy wszystkie rodzaje produktów, w tym rachunki bankowe, karty i płatności. Zapewniamy także obsługę bankową banków, z uwzględnieniem wszystkich lokalnych wymogów. Sprawną obsługę operacji umożliwiają nam innowacyjne rozwiązania Host-2-Host.

Rynki finansowe

Porozmawiajmy o naszej ofercie dla instytucji finansowych.