Oszczędności i inwestycje

Sprawdź, jak umiejętnie zarządzać swoim budżetem domowym

IKZE – z myślą o Twojej przyszłości

 przeczytasz w 4 minuty

Jeśli myślisz o długoterminowym oszczędzaniu oraz inwestowaniu, sprawdź, czym jest IKZE. To sposób gromadzenia pieniędzy, z których skorzystasz na emeryturze. Czy dzięki temu zapewnisz sobie godne życie po zakończeniu pracy? Przekonaj się, czy IKZE jest dla Ciebie korzystne.

Czytam

Zabezpiecz z IKE przyszłość swoją i swoich bliskich więcej

 przeczytasz w 2 minuty

Czy wiesz, że Twoja emerytura może wynieść tylko 30-40% Twojej ostatniej pensji? Możesz to sprawdzić w kalkulatorze emerytalnym ZUS. Warto zatem rozważyć dodatkowe sposoby zabezpieczenia swojej finansowej przyszłości. Jednym z nich jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE).

Czytam więcej

Poznaj fakty i mity o funduszach inwestycyjnych więcej

 przeczytasz w 3 minuty

Trzech na czterech Polaków słyszało o funduszach inwestycyjnych. Jednak z inwestowaniem w fundusze, wiążą pewne obawy. Sprawdź i przekonaj się, czy te obawy są zasadne.

Czytam więcej

Poznaj produkty inwestycyjne z Twojej grupy docelowej więcej

 przeczytasz w 2 minuty

Chcesz poznać naszą ofertę produktów inwestycyjnych? Dowiedz się, jakie kroki podejmie doradca podczas rozmowy z Tobą o produktach inwestycyjnych.

Czytam więcej

Fundusze inwestycyjne wiążą się z ryzykiem więcej

 przeczytasz w 4 minuty

Gdy kupujesz fundusze inwestycyjne to inwestujesz. Nabywasz jednostki uczestnictwa, aby osiągnąć potencjalny zysk. Ale zysk nigdy nie jest pewny. Sprawdź co wpływa na wyniki funduszu i o czym warto pamiętać przy inwestowaniu.

Czytam więcej

Jak zacząć „przygodę” z inwestowaniem

 przeczytasz w 2 minuty

Masz odłożoną pewną sumę pieniędzy i chcesz zacząć inwestować? Przedstawimy Ci 7 zasad, które warto poznać, zanim zdecydujesz, że chcesz zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne.

Czytam więcej

Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

 przeczytasz w 3 minuty

Zastanawiasz się, w jaki sposób można oszczędzać pieniądze i to z zyskiem? Obok lokat bankowych masz do wyboru konta oszczędnościowe. Sprawdź różnice oraz to, ile można zarobić na koncie oszczędnościowym bez ryzyka i ponoszenia strat finansowych.

Czytam więcej

Działaj systematycznie - inwestuj regularnie

 przeczytasz w 4 minuty

Systematyczność i cierpliwość to cechy, które pozwalają zrealizować założone cele. Tak samo jest w przypadku realizacji celów finansowych, czyli zgromadzenia pieniędzy na realizację zaplanowanych wydatków czy też zabezpieczenia przyszłości.

Czytam więcej

Ilustracja - wykres inwestycyjny

Co to jest fundusz inwestycyjny? Najczęstsze błędy i mity inwestowania?

webinar trwa 47 minut | przeczytasz w 3 minuty

Chcesz dowiedzieć się więcej o funduszach inwestycyjnych – jak je wybierać i skąd czerpać rzetelną wiedzę o funduszach? Przeczytaj artykuł lub odsłuchaj webinar „Najczęstsze błędy w postrzeganiu funduszy inwestycyjnych”, który przygotowali eksperci Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Więcej

Ilustracja - wykres, raporty - webinar o funduszach inwestycyjnych

Jak oszczędzać pieniądze? 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń

 przeczytasz w 4 minuty

Chcesz mieć oszczędności? To oszczędzaj. Łatwo powiedzieć. Ale jak skutecznie oddzielać pieniądze do oszczędzania od swoich wydatków? Poznaj Joannę, zajętą mamę dwójki dzieci. Zobacz, co pomaga jej trzymać porządek w finansach, jak w dobrze poukładanej szafie.

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta z telefonem, obok niej szafka z pieniędzmi

Jak zacząć oszczędzać pieniądze? Dopasuj różne sposoby na oszczędzanie pieniędzy do swojego rytmu życia

 przeczytasz w 5 minuty

Sposobów na odkładanie pieniędzy jest wiele. Ale nie każdy jest dla Ciebie. Aby umiejętnie oszczędzać, trzeba znać możliwości swojego domowego budżetu i dopasować sposób odkładania. Poznaj historię Filipa, który chce oszczędzać w zgodzie ze sobą, ale też cieszyć się życiem.

Czytam więcej

Ilustracja - chłopak który marzy o rowerze, obok niego pieniądze

Jak zacząć oszczędzać pieniądze

 przeczytasz w 4 minuty

Pamiętasz świnkę skarbonkę? Każda kolejna moneta przybliżała nas do wymarzonej rzeczy. Oszczędzanie to nawyk, które warto w sobie pielęgnować. Dodatkowe pieniądze na koncie oszczędnościowym lub lokacie, to nie tylko pieniądze. To Twoje bezpieczeństwo. Czy wiesz jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Czytam więcej

Ilustracja  - pieniądze i ręka z banknotem - jak oszczędzać

Zaoszczędzi się samo? Sprawdź funkcje automatycznego oszczędzania

 przeczytasz w 3 minuty

Obecna sytuacja na rynku finansowym i skutki pandemii sprawiły, że poważnie podchodzimy do oszczędzania. Aby utrzymać budżet domowy  w ryzach, możesz skorzystać z automatycznego oszczędzania. Zobacz, na czym ono polega i jak z niego korzystać.

Czytam więcej

Ilustracja  - mężczyzna ze świnką skarbonką pod pachą i ikoną procentowa

#bezpieczenstwo #podroze#oszczedzanie#inwestowanie

Santander mobile

Pobierz naszą aplikację i miej cały bank w telefonie