Rozwijamy bankowość internetową i aplikację mobilną. W najbliższy weekend niektóre z naszych usług będą niedostępne. Więcej

Najczęściej wyszukiwane:
11października2019

Polityka, głupcze

  • Wynik wyborów parlamentarnych to pierwsza kwestia istotna dla rynków po weekendzie. Biorąc pod uwagę wyniki sondaży, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest utrzymanie przez PiS zwykłej większości głosów w Sejmie i Senacie, co dla krajowej waluty i obligacji powinno być neutralne. 
  • Kiedy już przetrawimy wyniki krajowych wyborów, uwagę inwestorów ponownie przykuje Brexit. W czwartek-piątek odbywa się szczyt Rady Europejskiej, na którym mogą się rozstrzygnąć losy umowy rozwodowej z Wielką Brytanią. 
  • W kraju pojawi się sporo nowych danych, nie spodziewamy się jednak, aby te publikacje istotnie zmieniły ocenę perspektyw krajowej gospodarki, przez co będą raczej neutralne dla rynku. Kalendarz publikacji danych za granicą jest dosyć ubogi. W ciągu tygodnia pojawi się jednak sporo wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych (m.in. Fed, BoE).
4października2019

Czas na konsolidację

  • Na krajowym rynku opada kurz po wyroku TSUE z 3 października, co powinno wspierać konsolidację cen polskich aktywów. W piątek po sesji rynkowej swoje decyzje co do polskiego ratingu kredytowego ogłoszą agencje Moody’s i S&P.
  • Za granicą ważne dane z Niemiec (zamówienia i produkcja w przemyśle, eksport). Ostatnio dane z Niemiec były słabe i teraz też rynek oczekuje słabych odczytów, co będzie wzmacniało wiarę w dalsze luzowanie polityki pieniężnej i – być może – fiskalnej w Europie. W USA pojawi się inflacja oraz publikacja minutes z wrześniowego posiedzenia FOMC.
  • W czwartek i piątek kontynuowane będą rozmowy handlowe między USA a Chinami. Ponadto wrócić może temat Brexitu.

Sprawdź Archiwum

Archiwum tygodników