Uważaj na telefony od oszustów! Przestępcy wyłudzają poufne dane poprzez rozmowę telefoniczną. Więcej na naszej stronie >

17września2021

Fed ważniejszy niż krajowe dane

Po weekendzie znowu wysyp nowych danych ekonomicznych i wydarzeń, które mogą wyznaczyć rynkom nowe kierunki. W kraju poznamy dane o produkcji przemysłowej i PPI (poniedziałek), produkcji budowlanej i sprzedaży detalicznej (wtorek), podaży pieniądza (środa), bezrobociu i wielu innych szczegółowych statystykach w Biuletynie Statystycznym (czwartek). Nasze prognozy w przypadku większości tych wskaźników są powyżej konsensusu rynkowego, więc ich potwierdzenie powinno wzmocnić przewidywania szybkiego wzrostu gospodarczego w warunkach wysokiej inflacji. (...)

10września2021

Mniej wiary w podwyżki = słabszy złoty

Po weekendzie startuje kolejna seria publikacji danych. W kraju poznamy lipcowy bilans płatniczy (poniedziałek), sierpniowe finalne dane o CPI (środa), inflację bazową (czwartek), płace i zatrudnienie (piątek). Za granicą m.in. dane o inflacji w USA i strefie euro, produkcji w USA i strefie euro, amerykańska sprzedaż detaliczna i nastroje konsumentów. Skończyły się wakacje polityczne, wrócił temat sporu Polski z UE nt. Covid-19 nabiera tempa i trzeba się liczyć z rozpędzaniem tego trendu.  praworządności. 

Sprawdź Archiwum

Archiwum tygodników