Najczęściej wyszukiwane:

Tygodnik

10lipca2020

Sezon nie całkiem ogórkowy

Tematem kolejnego tygodnia będzie wynik wyborów prezydenckich. Niewykluczone, że zanim poznamy końcowy wynik minie trochę czasu. Szanse obu kandydatów wciąż wyglądają na wyrównane i jeśli pierwsze wyniki sondażowe / exit polls będą pokazywały tylko niewielką przewagę jednego z kandydatów, to końcowego wyniku nie będzie można być pewnym aż do ogłoszenia oficjalnych rezultatów przez PKW (prawdopodobnie najpóźniej we wtorek). 
We wtorek kolejne posiedzenie RPP – ponownie jednodniowe i ponownie bez konferencji prasowej. Tym razem na posiedzeniu Rada powinna zapoznać się z wynikami najnowszych projekcji NBP. Nie wiadomo na razie, czy odbędzie się konferencja NBP omawiająca szczegółowo wyniki nowych projekcji, ale najważniejsze z nich powinniśmy zobaczyć już w komunikacie RPP. Nie spodziewamy się żadnej zmiany w polityce pieniężnej (...)
 

3lipca2020

Więcej optymizmu, więcej zachorowań

W kolejnym tygodniu kalendarz wydarzeń i publikacji znowu bardzo ubogi: w kraju jedyną publikacją będzie stan rezerw walutowych na koniec czerwca, za granicą też niewiele wskaźników, m.in. niemiecka produkcja i eksport, inflacja w Czechach, Węgrzech, Rosji, Chinach, sprzedaż detaliczna w strefie euro, amerykańskie indeksy ISM i PMI. 
Mało danych plus początek wakacji to zwykle przepis na mało aktywny rynek finansowy. Za stabilizacją na lokalnym podwórku może też przemawiać oczekiwanie na wynik drugiej rundy wyborów prezydenckich (12 lipca), przed którą inwestorzy mogą unikać silnych kierunkowych zakładów. Szanse obu kandydatów na razie wydają się w miarę wyrównane, ale kto wie, co przyniosą ostatnie dni kampanii. 

Sprawdź Archiwum

Archiwum tygodników