Najczęściej wyszukiwane:
Szukaj na stronie

Zespół ekonomistów Santander Bank Polska

był wielokrotnie wyróżniany przez opiniotwórcze media. Od kilku lat w czołówce rankingów trafności prognoz ekonomicznych i rynkowych w Polsce. Poniżej lista najważniejszych osiągnięć:

  • W 2020 r. zespół uplasował się na pierwszym miejscu w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego Rzeczpospolitej i Parkietu oraz również na drugim miejscu w rankingu prognoz ekonomicznych dla Polski Refinitiv.
  • W 2019 r. zajęli drugie miejsce w rankingu prognoz kursowych Refinitiv, drugie miejsce w rankingu prognoz makroekonomicznych i rynkowych gazety Parkiet oraz drugie miejsce w rankingu prognoz dla Polski FocusEconomics.
  • W 2018 r. zdobyli pierwsze miejsce w rankingu FocusEconomics Analyst Forecast Award w zakresie prognoz ekonomicznych dla Polski oraz drugie miejsce w rankingu prognoz makroekonomicznych Gazety Giełdy Parkiet; byli również najlepsi w rankingu agencji Bloomberg w prognozowaniu kursu EUR/PLN w I, II i III kwartale, a także na drugim miejscu w prognozowaniu EUR/PLN i na pierwszym miejscu dla EUR/CZK w zestawieniu Thomson Reuters.
  • W 2016 r. wygrali łączny ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu (EUR, USD, CHF) oraz ranking prognoz kursowych agencji Thomson Reuters w prognozowaniu kursu EUR/PLN. W tym samym roku  zajęli trzecie miejsce w rankingu prognoz makro dla Polski i drugie w ogólnym rankingu prognoz kursowych FocusEconomics.
  • W 2015 r. zajęli pierwsze miejsce w konkursie prognoz dla Polski Consensus Economics i drugie miejsce dla Polski w rankingu FocusEconomics.
  • W 2014 r. wygrali ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu w prognozowaniu kursu EUR/PLN, w rankingu łącznym (EUR, USD, CHF) zajęli trzecie miejsce.
  • W 2013 r. wygrali łączny ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu (EUR, USD, CHF), zajęli drugie miejsce w rankingu prognoz makro Parkietu i drugie miejsce w konkursie Consensus Economics dla Polski.
  • W 2012 r. roku wygrali ranking agencji Bloomberg, a wynik który uzyskali dla Polski był drugim najlepszym na świecie. Zajęli też pierwsze miejsce w prognozach makro w zestawieniu Pulsu Biznesu i drugie miejsce w rankingu prognoz makro Parkietu.
  • W 2010 r. zwyciężyli ranking Gazety Giełdy Parkiet, a Maciej Reluga zdobył statuetkę Byki i Niedźwiedzie dla Najlepszego Analityka Makroekonomicznego za 2010 rok.