Autorzy

Zespół ekonomistów Santander Bank Polska

był wielokrotnie wyróżniany przez opiniotwórcze media. Od kilku lat w czołówce rankingów trafności prognoz ekonomicznych i rynkowych w Polsce. Poniżej lista najważniejszych osiągnięć:

  • W 2020 r. zespół uplasował się na pierwszym miejscu w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego Rzeczpospolitej i Parkietu oraz również na drugim miejscu w rankingu prognoz ekonomicznych dla Polski Refinitiv.
  • W 2019 r. zajęli drugie miejsce w rankingu prognoz kursowych Refinitiv, drugie miejsce w rankingu prognoz makroekonomicznych i rynkowych gazety Parkiet oraz drugie miejsce w rankingu prognoz dla Polski FocusEconomics.
  • W 2018 r. zdobyli pierwsze miejsce w rankingu FocusEconomics Analyst Forecast Award w zakresie prognoz ekonomicznych dla Polski oraz drugie miejsce w rankingu prognoz makroekonomicznych Gazety Giełdy Parkiet; byli również najlepsi w rankingu agencji Bloomberg w prognozowaniu kursu EUR/PLN w I, II i III kwartale, a także na drugim miejscu w prognozowaniu EUR/PLN i na pierwszym miejscu dla EUR/CZK w zestawieniu Thomson Reuters.
  • W 2016 r. wygrali łączny ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu (EUR, USD, CHF) oraz ranking prognoz kursowych agencji Thomson Reuters w prognozowaniu kursu EUR/PLN. W tym samym roku  zajęli trzecie miejsce w rankingu prognoz makro dla Polski i drugie w ogólnym rankingu prognoz kursowych FocusEconomics.
  • W 2015 r. zajęli pierwsze miejsce w konkursie prognoz dla Polski Consensus Economics i drugie miejsce dla Polski w rankingu FocusEconomics.
  • W 2014 r. wygrali ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu w prognozowaniu kursu EUR/PLN, w rankingu łącznym (EUR, USD, CHF) zajęli trzecie miejsce.
  • W 2013 r. wygrali łączny ranking prognoz kursowych Pulsu Biznesu (EUR, USD, CHF), zajęli drugie miejsce w rankingu prognoz makro Parkietu i drugie miejsce w konkursie Consensus Economics dla Polski.
  • W 2012 r. roku wygrali ranking agencji Bloomberg, a wynik który uzyskali dla Polski był drugim najlepszym na świecie. Zajęli też pierwsze miejsce w prognozach makro w zestawieniu Pulsu Biznesu i drugie miejsce w rankingu prognoz makro Parkietu.
  • W 2010 r. zwyciężyli ranking Gazety Giełdy Parkiet, a Maciej Reluga zdobył statuetkę Byki i Niedźwiedzie dla Najlepszego Analityka Makroekonomicznego za 2010 rok.

Maciej Reluga

Główny ekonomista, członek zarządu banku

Piotr Bielski

Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych

Marcin Luziński

Ekonomista

Grzegorz Ogonek

Ekonomista

Wojciech Mazurkiewicz

Ekonomista

Marcin Sulewski, CFA

Ekonomista