Podróże

  

 przeczytasz w 5 minut

Góry, morze, miasta i wsie, w Polsce i za granicą – wielu z nas ma podróżnicze marzenia i plany. Podróżowanie to sposób na odpoczynek, złapanie oddechu i kolekcjonowanie wspomnień. Niezależnie czy podróżujemy sami, czy z bliskimi, i bez względu na budżet, warto dobrze przygotować się do każdego wyjazdu. O ile nie doradzimy Ci, co warto spakować do walizki, możemy pomóc Ci w kwestiach związanych z Twoimi finansami. W tym miejscu znajdziesz wskazówki, które tego dotyczą.

Spis treści:

Życiowe sytuacje

Wsparcie dla Ciebie

Życiowe sytuacje

Marzysz o podróży, ale brakuje ci pieniędzy? Zacznij oszczędzać małymi krokami

Połowa osób wyjeżdżających na wyjazdy do tzw. płatnej bazy noclegowej w 2022 roku, planowała wydać na wyjazd do 2000 zł na osobę. Z kolei 20% osób zamierzało przeznaczyć między 2001 a 3000 zł (Źródło: Polska Organizacja Turystyczna, Raport: Plany wyjazdowe mieszkańców Polski w sezonie letnim 2022, czerwiec 2022). Inflacja, zobowiązania finansowe i inne codzienne wydatki mogą utrudniać realizację wyjazdowych planów. Dlatego warto je rozpocząć od przeglądu finansów i wybrania strategii oszczędzania. Jak zacząć oszczędzać? Cenne wskazówki znajdziesz:

Szukasz wakacji za granicą? Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich finansów

W 2022 roku około 2/3 Polaków planowało wyjazd wakacyjny, a wśród celu podróży przeważała Polska, szczególnie polskie morze. zł (Źródło: Polska Organizacja Turystyczna, Raport: Plany wyjazdowe mieszkańców Polski w sezonie letnim 2022, czerwiec 2022). To Ty decydujesz jakie wymarzone miejsce jest dla Ciebie, zawsze warto jednak pamiętać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem osobistym i finansowym Ciebie i Twoich bliskich.

Podróżujesz samochodem? Podpowiadamy jak możemy Ci to ułatwić

Samolotem, pociągiem, a może… statkiem? Często wybieramy podróż autem. Jak  sprawić, by podróż samochodem była wygodna i przyjemna? Żeby skrócić czas przejazdu przez bramki na autostradzie, możesz płacić poprzez Autopay. A żeby zaoszczędzić na wynajmie auta, możesz skorzystać ze zniżki na Rentalcars, sprawdź szczegóły:

Wsparcie dla Ciebie

Zobacz poniżej, z jakiego wsparcia możesz skorzystać

Bankowe rozwiązania

Inne organizacje, u których możesz znaleźć informacje

Na stronach instytucji zewnętrznych możesz znaleźć dodatkowe informacje, które mogą się okazać przydatne. Pamiętaj, każda sytuacja jest inna i może wymagać od Ciebie dodatkowej analizy lub kontaktu z ekspertem przed podjęciem działań

Powiązane tematy

  • Bezpieczne bankowanie

    Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa naszych finansów jest znajomość i stosowanie zasad bezpiecznego bankowania. Bardzo wiele zależy od nas samych. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki.

     

  • Korzystanie z auta

    Gdy masz auto, ważnym aspektem jest jego ubezpieczenie i koszty utrzymania. Zebraliśmy kilka wskazówek, aby umilić Ci codzienną jazdę i wyjazdy wakacyjne.

Szukasz tematu, o którym jeszcze nie napisaliśmy?  

Napisz, jakiej informacji poszukujesz. Rozpoznamy możliwość umieszczenia jej w przyszłości na naszej stronie.
 

Dbaj o bezpieczeństwo i chroń swoje dane. W treści wiadomości nie podawaj takich danych jak: PIN, NIK, PESEL, numery kart. Jeśli chcesz otrzymać informacje, które dotyczą Twoich produktów, skontaktuj się z nami przez Santander internet lub Santander mobile.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Stan na 2.06.2023 r.
Bank nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte na tych stronach zewnętrznych wskazanych w treści.

Usługa Autopay jest świadczona przez Autopay Mobility Sp z o.o., która za nią odpowiada. Finanteq S.A. Partner Banku z którym Bank zawarł umowę na świadczenie usług w ramach aplikacji Santander mobile - dostawca modułu: Zakupy mobilne (zakładka bilety, parkingi, taxi).

Korzystanie z Kantoru Santander w usługach bankowości elektronicznej Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z bankiem umowę Santander online. Lista zgodnych urządzeń i oprogramowania wymaganego do używania portfeli cyfrowych znajduje się na santander.pl.

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora). 

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.

  • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.

Bank nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte na stronach zewnętrznych wskazanych w tekście.