Konta

Sprawdź wszystkie możliwości konta i ułatw sobie codzienność

Co to jest konto bankowe i do czego służy rachunek w banku? więcej

 przeczytasz w 7 minut

Na rachunku bankowym przechowujesz swoje pieniądze wirtualnie. Każde konto bankowe ma swój indywidualny numer identyfikacyjny. Oznacza to, że możesz mieć nawet kilka kont bankowych i zdecydować do czego chcesz je używać.

Czytam artykuł

Porównaj nasze konta i sprawdź czym się różnią – nasz ranking kont osobistych więcej

 przeczytasz w 4 minuty

Przeraża Cię liczba ofert rachunków osobistych, które możesz znaleźć w internecie? Nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź porównanie naszych kont. Zapoznaj się z ich zaletami i zyskaj dostęp do wygodnego konta osobistego.

Czytam artykuł

Jak sprawdzić stan konta? szczegóły

 przeczytasz w 3 minuty

Konto osobiste ułatwia kontrolowanie wydatków, zlecanie przelewów czy zbieranie oszczędności. Chcesz, aby rachunek osobisty pozwolił Ci zapanować nad Twoimi finansami? W takim razie sprawdź, w jaki sposób możesz kontrolować stan konta bankowego.

Czytam więcej

Wspólne konto bankowe - jak działa i kto może założyć? szczegóły

 przeczytasz w 4 minuty

Wspólne konto w banku to propozycja m.in. dla małżeństw oraz par, które często robią razem zakupy, płacą rachunki i dzielą domowy budżet. Jakie są zalety prowadzenia wspólnego konta? Co dzieje się w przypadku śmierci współposiadacza? Przeczytaj w tym artykule.

Czytam więcej

Co to jest i jak działa konto walutowe? więcej

 przeczytasz w 5 minut 

Pracujesz lub uczysz się za granicą? Wyjeżdżasz na wakacje? A może spłacasz kredyt w obcej walucie? W każdym z tych przypadków przyda Ci się konto walutowe. Dowiedz się, jak działa konto walutowe.

Czytam więcej

Konto osobiste premium - jakie daje korzyści? więcej

 przeczytasz w 4 minuty 

Temat kont premium znasz jedynie z teorii? Pora przejść do praktyki i założyć Konto Select. Jeśli potrzebujesz sprawdzonego, wygodnego i kompleksowego konta bankowego do zarządzania finansami, a także oczekujesz profesjonalnego wsparcia doradcy, Konto Select będzie doskonałym wyborem. 

Czytam więcej

Dlaczego nowy rok szkolny jest dobrą okazją do edukacji finansowej dziecka? więcej

 przeczytasz w 5 minut 

Chcesz wprowadzić swoje dziecko w świat finansów, ale nie wiesz jak zacząć? Z naszą pomocą możesz pokazać dziecku, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, bezpiecznie korzystać z produktów bankowych oraz wytłumaczyć, na czym polega oszczędzanie. Sprawdź nasz artykuł.

Czytam więcej

Upoważnienie do konta – jak ustanowić pełnomocnika do rachunku?

 przeczytasz w 3 minuty

W życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje. Przed konsekwencjami niektórych z nich można się zabezpieczyć. Dobrym pomysłem jest ustanowienie pełnomocnika do rachunku bankowego. Dowiedz się, jak upoważnić kogoś do swojego konta i jak złożyć dyspozycję na wypadek śmierci.

Czytam więcej

Ilustracja - pełnomocnictwo i ręka z długopisem

Konto firmowe i osobiste w jednym banku – czy to możliwe?

 przeczytasz w 7 minut #dla firm  

Każda osoba w Polsce, która prowadzi działalność gospodarczą, musi mieć konto bankowe. Tylko w ten sposób przedsiębiorca zapłaci podatki w Urzędzie Skarbowym czy rozliczy się z ZUS-em. Czy wystarczy konto osobiste? A może lepiej założyć konto firmowe? W tym przypadku lepiej nie zdawaj się na swoją intuicję. Sprawdź dostępne rozwiązania!

Czytam więcej

Rodzaje działalności gospodarczych. Czym się różnią?

 przeczytasz w 5 minut #dla firm  

Chcesz założyć własny biznes, ale jeszcze nie wiesz, na jaki rodzaj działalności gospodarczej się zdecydować? W Polsce masz pod tym względem kilka możliwości. Czym różnią się poszczególne typy działalności i jakie wiążą się z nimi obowiązki? W naszym artykule znajdziesz garść praktycznych informacji i wskazówek, które przydadzą Ci się na start.

Czytam więcej

Konto dla stowarzyszenia lub fundacji – o czym warto wiedzieć?

 przeczytasz w 4 minuty #dla firm  

Prowadzisz organizację pozarządową? Każda fundacja lub stowarzyszenie, powinna mieć konto w banku. To rozwiązanie, które ułatwia codzienną pracę, ale też pomaga zyskać na wiarygodności. Rachunek umożliwi Ci łatwe zarządzanie finansami i wesprze Cię w skutecznym prowadzeniu działalności społecznej. Konto bankowe dla organizacji non-profit możesz założyć również u nas!

Czytam więcej

Jak sfinansować wyprawkę szkolną: plecak, podręczniki i przybory więcej

 przeczytasz w 4 minuty

Nowy rok szkolny oznacza dla rodziców konieczność skompletowania wyprawki dla dziecka. Zwykle jeszcze w czasie wakacji kupują nowe podręczniki, przybory, plecaki. Przed rozpoczęciem zakupowego szaleństwa, warto się do tego zadania przygotować. Dowiedz się, jak sfinansować wyprawkę szkolną.

Czytam więcej

Jak założyć firmę przez internet? Poradnik krok po kroku

 przeczytasz w 4 minuty #dla firm  

Kiedyś rejestrowanie firmy oznaczało wiele przygotowań. Liczba niezbędnych dokumentów, urzędów do odwiedzenia… to mogło przyprawić o ból głowy. Teraz, jeśli chcesz założyć firmę wystarczy, że wypełnisz wniosek przez internet, z pomocą banku. Dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku.

Czytam więcej

Jak przygotować testament z myślą o zgromadzonych pieniądzach na koncie bankowym?

 przeczytasz w 4 minuty

Śmierć to niełatwy temat. Dotyczy wszystkich. Żyjąc pełnią życia, często nie zastanawiasz się nad tym, co stanie się z Twoim majątkiem po śmierci. Warto pomyśleć o tym wcześniej. Testament, ułatwi Twoim bliskim załatwienie spraw finansowych.

Czytam więcej

Ilustracja - testamentu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego?

 przeczytasz w 4 minuty  #dla firm  

Wybór odpowiedniego konta firmowego jest kluczowy w skutecznym zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Z naszego artykułu dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając konto dla firmy i czy każda firma musi mieć swoje konto bankowe. 

Czytam więcej 

Przeniesienie konta firmowego - jak zmienić rachunek firmowy i gdzie to zgłosić?

 przeczytasz w 6 minut  #dla firm  

Twoje konto firmowe przestało spełniać oczekiwania i zastanawiasz się nad przeniesieniem go do innego banku? Z tego artykułu dowiesz się, jak szybko założyć u nas konto tego typu, kogo powiadomić o zmianie i jak sprawnie odzyskać pieniądze z konta VAT.

Czytam więcej 

Czy i dlaczego nastolatek powinien mieć konto bankowe

 przeczytasz w 5 minut

Konto bankowe w dorosłym życiu bez wątpienia jest przydatne, ale czy nastolatkowi również warto otworzyć konto w banku? Tak! Konto dla młodzieży to rozwiązanie dla osób od 13 do 17 lat. Sprawdź, dlaczego warto założyć konto młodzieżowe dziecku.

Czytam więcej

Jak założyć konto przez internet? 

 przeczytasz w 4 minuty

Prawie każdy dorosły człowiek ma konto w banku. Szybki postęp technologiczny sprawił, że jesteś świadkiem prawdziwej cyfrowej rewolucji. Dziś większość spraw związanych z finansami można załatwić zdalnie. Jak założyć konto w banku przez internet?

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta przed komputerem

Czym się kierować przy wyborze najlepszego konta w banku

 przeczytasz w 4 minuty

Dziś rachunki bankowe i płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność. Z ich pomocą możesz m.in. sprawdzać swoje finanse i wydatki. Czym warto kierować się podczas otwierania rachunku osobistego? Czy możesz  założyć go przez internet? Sprawdź nasze odpowiedzi.

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta z telefonem

Numer konta bankowego – jak sprawdzić, ile ma cyfr?

 przeczytasz w 5 minut

Numer konta bankowego to ciąg cyfr ułożonych według określonego schematu. Może być w formacie NRB oraz IBAN. Dowiedz się, jakie informacje można odczytać, gdy znasz numer konta bankowego oraz jak sprawdzić poprawność numeru rachunku.

Czytam więcej

Ilustracja - kolorowy numer konta bankowego

Sprawdzone prezenty na komunię - czy pieniądze dla dziecka to dobry pomysł?

 przeczytasz w 5 minut

Wybór praktycznego i oryginalnego prezentu na Komunię Świętą to nie lada wyzwanie. Jest to przecież ważne wydarzenie w życiu dziecka. Jeśli masz dylemat, co wybrać na prezent komunijny, spieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych propozycji.

Czytam więcej

Ilustracja - hulajnoga z kokardą, prezenty, dziewczynka w albie komunijnej w tle kościół i ludzie

Konto bankowe dla dziecka – czy to już standard?

 przeczytasz w 4 minuty

Płacimy coraz mniej gotówką i już nawet dzieci wolą dostawać kieszonkowe na rachunek bankowy, a nie do skarbonki. Otwarcie i zarządzanie rachunkiem dziecka może być szybkie i łatwe. Wystarczy, że rodzic założy je w tym samym banku, w którym ma konto.

Czytam więcej

Ilustracja - mama odprowadza dziecko do szkoły

Przewodnik po rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR)

 przeczytasz w 4 minuty

Często płacisz kartą, a Twój pracodawca co miesiąc przelewa Ci wypłatę na konto? Jeśli tak, to masz ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Czym powinno wyróżniać się konto, z którego będziesz korzystać przez lata?

Czytam więcej

Ilustracja  - rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

Konto bankowe na selfie - co to znaczy i jak je założyć

 przeczytasz w 4 minuty

Szukasz prostych, szybkich i intuicyjnych rozwiązań na etapie przeglądania ofert kont bankowych? Jedną z ciekawszych opcji na rynku jest konto na selfie. Czym jest? Jak założyć konto w banku na selfie? Garść praktycznych informacji na ten temat w naszym artykule.

Czytam więcej

Ilustracja  - kobieta robiąca sobie zdjęcie telefonem

Konto w banku dla młodych

 przeczytasz w 9 minut

Na pierwsze konto nigdy nie jest za wcześnie, a my wspieramy niezależność młodych ludzi. Zobacz kiedy najlepiej założyć konto dla młodych. Co je wyróżnia i na co należy zwracać uwagę, zaczynając swoją przygodę z bankiem.

Czytam więcej

Ilustracja  - smartfon w słoni, smartwatch, pad do gier, bilety, blik

Co to jest konto bankowe
i do czego służy

 przeczytasz w 9 minut

Gdy masz konto bankowe cieszysz się wygodą i bezpieczeństwem. Jeśli decyzja o otwarciu nowego konto przed Tobą, ten artykuł jest dla Ciebie. Prezentujemy w nim jak założyć konto w banku, czego będziesz potrzebować i jak sprawić, aby wszystko przebiegło szybko i skutecznie.

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta przed komputerem; mężczyzna wchodzący do oddziału banku; doradca na infolinii

Jak założyć konto w banku
- 8 sposobów

 przeczytasz w 7 minut

Jeśli masz już konto w banku, pewnie nie wyobrażasz sobie bez niego życia. To duża wygoda i bezpieczeństwo. A jeśli szukasz sposobu, aby otworzyć nowe konto bankowe, sprawdź nasze podpowiedzi, jak to zrobić szybko i skutecznie.

Czytam więcej

Ilustracja - kobiety z laptopem siedzącej po turecku, dłoni ze smartfonem i aplikacją mobilną banku, rozmawiającej kobiety z doradcą w banku

Agregacja kont

 przeczytasz w 6 minut

W 2019 r. weszła w życie unijna dyrektywa PSD2, która w świecie finansów zmieniła wiele. Była to odpowiedź na rosnącą rolę technologii w naszej codzienności i na to, jak klienci w ostatnim czasie korzystają z usług banków i innych instytucji finansowych.

Czytam więcej

Ilustracja - dłoń sięgająca po małe kafelki - Konto bankowe

Nowy rok akademicki – jak się przygotować? Zdobądź stypendium!

 przeczytasz w 4 minuty

Szukasz praktycznych kursów i szkoleń, dzięki którym zwiększysz swoje kompetencje. Czy wiesz, że wspieramy w tym zakresie nie tylko studentów? O udział w projektach rozwojowych może aplikować każdy, kto ukończył 18 lat.

Czytam więcej

Ilustracja - studentka na tle kampusu i labolatorium - stypendia Santander Universidades

Santander mobile

Pobierz naszą  nową aplikację i miej cały bank w telefonie