Otwarcie konta walutowego – dlaczego warto

Ferie zimowe to dla wielu osób czas odpoczynku i świetna okazja do wyjechania za granicę. Jednak by podczas zagranicznego wypoczynku nie zaskoczyła Cię żadna sytuacja, jeszcze przed podróżą załóż nasze konto walutowe. Dlaczego? To proste. Pozwoli Ci ono uniknąć dodatkowych opłat za przewalutowanie złotówek.

Z naszym kontem walutowym i aplikacją mobilną/bankowością internetową zaoszczędzisz na kursie obcej waluty. Dzięki niemu zyskasz dostęp do internetowego Kantoru Santander, w którym w kilka chwil wymienisz złotówki na interesującą Cię walutę – np. dolary amerykańskie ($), euro (€) czy funty brytyjskie (£).

Warto wiedzieć: Konto24 walutowe otworzysz w bankowości internetowej w walucie: EUR, USD lub GBP. W placówce oprócz powyższych walut, otworzysz również w CHF.

Konto walutowe to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się podróżą bez zbędnych zmartwień finansowych. Kartę Dopasowaną w PLN możesz połączyć z kontem walutowym w EUR, USD, GBP, dzięki temu zapłacisz zbliżeniowo w dowolnym punkcie usługowym bez kosztów przewalutowania. Pamiętaj tylko, żeby zapewnić odpowiednią ilość pieniędzy na koncie walutowym. Możesz wypłacić gotówkę z naszych bankomatów o każdej porze dnia i nocy – w końcu ferie zimowe 2024 powinny być czasem odpoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny.

Sprawdź też: Podróżuj po świecie, a płać jak u siebie. Twój wyjazdowy niezbędnik

Jak założyć u nas konto walutowe

Założenie konta walutowego jest proste. Możesz je otworzyć online lub w jednej z naszych placówek.

Jak otworzyć konto walutowe przez internet

Możesz otworzyć Konto24 walutowe online, po zalogowaniu do Santander internet. Wystarczy, że:

  1. Przejdziesz do zakładki Oferta banku i wybierzesz Konta osobiste.
  2. Wybierzesz sposób otwarcia konta. Wypełnij formularz i podpisz umowę.
  3. Zaczniesz korzystać z konta. Poinformujemy Cię, gdy otworzymy Twoje konto.

Jak założyć konto walutowe w oddziale

Jeżeli chcesz założyć Konto24 walutowe, możesz odwiedzić naszą dowolną placówkę bankową. Zabierz ze sobą swój dowód osobisty lub paszport. Następnie zapoznaj się z ofertą, a później podpisz umowę. I gotowe! Twoje konto od tego momentu jest aktywne i możesz z niego korzystać.

Wyjazd na wypoczynek zimowy – o czym jeszcze pamiętać

Podczas planowania wyjazdu za granicę, oprócz otwarcia konta walutowego, warto pomyśleć o kilku rzeczach, które ułatwią Ci podróż i pomogą ograniczyć różne koszty. W końcu zimowisko lub odpoczynek w ciepłych krajach powinien minąć Ci bez zmartwień!

Zainstaluj naszą aplikację i korzystaj z niej nie tylko podczas zimowego wypoczynku

Nasza aplikacja bankowa przydaje się nie tylko podczas zagranicznych podróży, ale także w trakcie załatwiania codziennych spraw. Dzięki niej w kilka sekund zrobisz przelew i przejrzysz historię ostatnich transakcji. Wystarczy, że masz umowę o Santander online, by mieć podgląd swoich finansów.

Jednak to nie wszystko. Aplikacja pozwoli Ci sprawdzić saldo konta walutowego. Marzy Ci się piękna pamiątka z podróży, ale nie pamiętasz, czy na koncie znajduje się odpowiednia kwota pieniędzy? Jego stan sprawdzisz w kilka sekund na swoim telefonie.

Kantor Santander na okres ferii, ale też wakacji i innych zagranicznych podróży

Kantor Santander ma wiele przydatnych funkcjonalności. Co istotne, sprawdzi się nie tylko podczas ferii zimowych za granicą, ale też w trakcie np. podróży służbowych. Dzięki niemu m.in.: 

  • wymieniasz walutę, kiedy tylko tego potrzebujesz,  24/7 w aplikacji mobilnej lub w bankowości internetowej,
  • dostajesz powiadomienie, możesz włączyć Alerty24, jeśli waluta kraju, do którego podróżujesz, uzyska określony przez Ciebie kurs,
  • kupujesz i sprzedajesz wymienione złotówki po atrakcyjnych kursach, wszystko online, a pieniądze od razu są na Twoim koncie.

Sprawdź, gdzie wypłacisz gotówkę za granicą

Koniec z bieganiem po mieście, by znaleźć najlepszy kurs wymiany walut. Zacznij wymieniać walutę z pomocą naszego kantoru i to bez dodatkowych opłat. Santander w podróży – sprawdź, gdzie wypłacić gotówkę bez opłat przewalutowania.

Podczas zagranicznych wojaży może się zdarzyć, że zechcesz wypłacić gotówkę z bankomatu. Bez obaw, zrobisz to bez opłat za przewalutowanie naszą dowolną kartą. Poniżej znajdziesz listę wybranych banków Grupy Santander i ich bankomatów, z których możesz bezpłatnie wypłacić gotówkę:

KRAJ WALUTA BANK
Hiszpania EUR Banco Santander, Open Bank
Portugalia EUR Banco Santander Totta
Wielka brytania GBP Santander UK
Niemcy EUR Santander Consumer Bank AG
Chile CLP Banco Santander-Chile
Meksyk MXN Banco Santander México S.A.
Brazylia BRL Banco Santander S.A.
Argentyna ARS Banco Santander Argentina S.A.
Stany zjednoczone USD Santander Bank, N. A.

Uruchom Pakiet bankomatowy

Czym jest Pakiet bankomatowy? To usługa, dzięki której wypłacisz gotówkę kartą Dopasowaną w PLN bez dodatkowych opłat za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. To wygodna opcja, jeżeli lubisz czuć swobodę podczas podróży. Koszt pakietu to 5 złotych miesięcznie.

Jak sprytnie korzystać z konta walutowego po feriach zimowych i wakacjach

Po powrocie z wakacji nie rezygnuj z prowadzenia naszego Konta24 walutowego. Prowadzenie konta możesz mieć za 0 zł, jeśli jego średnie saldo w miesiącu jest równe lub wyższe 20 jednostek danej waluty np. 20 EUR, 20 USD, 20 GBP, 20 CHF.

A jeżeli masz włączone alerty, możesz ustawić powiadomienia w Kantorze Santander, na konkretny kurs w ciągu całego roku, możesz gromadzić wybraną walutę na koncie i wymieniać ją w dowolnym momencie.

Konto walutowe i płatności za granicą – podsumowanie

Planowanie wyjazdu za granicę może być stresujące. Z pewnością masz wiele na głowie – wykup ubezpieczenia, znalezienie noclegu czy pakowanie walizek. By cieszyć się swoją zagraniczną podróżą bez zmartwień finansowych, otwórz nasze konto walutowe i połącz je z kartą Dopasowaną w PLN. Dzięki niemu nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat za przewalutowanie czy wypłaty z bankomatów w dowolnym miejscu na świecie.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 7.03.2024 r.

Szczegóły oferty, opłaty, prowizje i oprocentowanie dostępne są na stronie santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora).

Korzystanie z Kantoru Santander w usłudze Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z Santander Bank Polska S. A. umowę Santander online.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto Santander, Konto walutowe, Konto24 walutowe to rachunki płatnicze.
  • Aplikacja mobilna, bankowość internetowa, mobilna jest usługą bankowości elektronicznej. 
  • Płatności telefonem lub kartą za zakupy w sklepach i aplikacjach to transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
  • Wypłata gotówki kartą za granicą to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.