przeczytasz w 13 minut

Dorosłość wymaga od Ciebie wielu zmian. Musisz zastanowić się, jak dojeżdżać na uczelnię lub do pracy i w jaki sposób zarządzać budżetem. Przyda Ci się do tego rachunek bankowy, który dotrzyma Ci kroku. Sprawdź jakie możliwości da Ci założenie jednego z naszych kont dla młodych 18-25 lat, które zaczynają pracę czy dla studentów.

Spis treści:

Po co Ci konto osobiste

Gdy jesteś młodą osobą zmienisz nie raz miejsce zamieszkania, poznasz nowych przyjaciół i przeżyjesz mnóstwo przygód. Dlatego aby wejść w dorosłość z przytupem, warto zastanowić się nad otwarciem konta osobistego Uruchomi się w nowym oknie.

Zacznijmy od tego, do czego jest Ci potrzebne konto w banku. Młodzi ludzie wyprowadzają się z domu rodzinnego i wynajmują mieszkanie razem ze znajomymi, co wiąże się z koniecznością zapłaty za czynsz, prąd, internet, telefon. Podejmują też prace, a gdy studiują dostają stypendium lub przelewy od rodziców. Pieniądze chętnie przeznaczają na różne przyjemności, czyli zakupy, wyjścia do kina lub imprezy.

Jeżeli uwzględnimy to wszystko, okazuje się, że konto z usługami Santander online to rozwiązanie, które pozwala wygodnie kontrolować swoje finanse i umożliwia:

 • robienie przelewów,
 • wypłacanie pieniędzy z bankomatów,
 • kontrolowanie wydatków,
 • używanie BLIKA,
 • oszczędzanie na różne cele.

Na co zwrócić uwagę szukając konta dla młodych 18-25 lat

Przy wyborze konta z kartą i aplikacją mobilną/bankowością internetową sprawdź, czy jest ono skierowane do Twojej grupy wiekowej. W końcu musi idealnie pasować do Twoich potrzeb i możliwości. Zwróć też uwagę na wysokość opłat za:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy zwykłe i natychmiastowe w internecie,
 • wypłaty z bankomatów kartą i BLIKIEM (w Polsce oraz za granicą),
 • kartę do konta.

Sprawdź co zrobić, aby korzystać z wygodnej aplikacji mobilnej i bankowości internetowej Uruchomi się w nowym oknie. Pozwalają one na zarządzanie finansami wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu – w domu, na uczelni czy w pociągu.

Pamiętaj – odpowiednie konto bankowe da Ci swobodę w codziennym bankowaniu. Ułatwi Ci też załatwienie wielu spraw w dowolnym miejscu na świecie.

Dlaczego warto wybrać konto dla studenta

Studiujesz i nie masz jeszcze 26 lat? Konto dla studenta Uruchomi się w nowym oknie otworzysz online, z dowolnego miejsca na świecie.  Jeśli zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKIEM możesz korzystać z karty bez opłat Uruchomi się w nowym oknie (w przeciwnym wypadku 9 zł miesięcznie). Prowadzenie konta jest darmowe i w żaden sposób nie obciąży Twojej kieszeni.

Z kontem dla studentów czy osób, które podejmują pierwszą pracę wiążą się również pewne dodatkowe korzyści, np. 1% zwrotów za rachunki za telewizję, telefon, prąd, gaz, internet (maksymalnie 25 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie). Wystarczy, że jednorazowo zgłosisz do nas swoje faktury (muszą być wystawione na Twoje nazwisko) i opłacisz je z pomocą konta bankowego. Dzięki temu zyskasz dodatkowe pieniądze, które przeznaczysz na dowolny cel, np. pomoce naukowe, ubrania czy bilet za granicę.

Konto dla studenta a nasza aplikacja mobilna

Konto dla młodych, studentów świetnie współgra z naszą aplikacją mobilną Uruchomi się w nowym oknie. To spore ułatwienie, dzięki któremu zawsze będziesz mieć na oku swoje finanse. Z aplikacją możesz m.in.:

 • łatwo zarządzić swoimi pieniędzmi – wszelkie płatności błyskawicznie zrealizujesz z pomocą wygodnej autoryzacji mobilnej;
 • mieć szybki podgląd środków – ich stan wyświetli Ci się na ekranie głównym, zanim zalogujesz się na swoim koncie;
 • korzystać z przelewów natychmiastowych za 0 zł – bez długiego czekania na dostarczenie przelewu;
 • korzystać z wielu innych przydatnych funkcji – np. zapłacić BLIKIEM zbliżeniowo, ustawić swoją tapetę, powiadomienia lub porozmawiać z konsultantem w języku migowym.

Jednak to nie wszystko. W aplikacji Santander mobile za pomocą dosłownie kilku kliknięć aktywujesz, zastrzeżesz lub zablokujesz kartę płatniczą. Dzięki temu w razie jej zgubienia szybko zabezpieczysz pieniądze na koncie.

Wskazówka:
Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Jeśli tak, prawdopodobnie spodoba Ci się opcja powiadomień w naszej aplikacji mobilnej. Dzięki Alertom24 poinformujemy się, że właśnie przyszedł do Ciebie przelew lub w najbliższym czasie nastąpią przerwy w bankowości internetowej i mobilnej. Wystarczy, że włączysz je w ustawieniach aplikacji, klikając zakładkę "Powiadomienia".

Jak otworzyć konto przez aplikację

Choć konto dla studenta możesz otworzyć na kilka sposobów (np. w jednym z oddziałów), to my radzimy Ci postawić na aplikację mobilną. Dlaczego? Bo założenie rachunku zajmie Ci dosłownie kilka minut, a Ty nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków:

 1. Pobierz aplikację Santander mobile z App Store lub Google Play.
 2. Otwórz aplikację na smartfonie. Przygotuj dowód osobisty. Kliknij zakładkę "Oferta" przed zalogowaniem się i podaj dane, które są potrzebne do otwarcia konta, w tym m.in. imię, nazwisko, adres czy numer PESEL.
 3. Poczekaj na umowę. Możesz wybrać otwarcie konta na selfie albo przy pomocy kuriera. Dokumenty trafią do Ciebie albo na adres e-mail, który podasz podczas rejestracji albo przyniesie je kurier.
 4. Zacznij korzystać z konta. Po weryfikacji Twoich danych zaloguj się do aplikacji lub bankowości internetowej. Zanim karta przyjdzie pocztą, możesz już zacząć nią płacić. Aktywuj ją, ustaw PIN i dodaj ją do portfeli cyfrowych w aplikacji.

Prowadzenie konta jest darmowe.

W aplikacji, konto dla studenta możesz założyć, jeśli jest osobą pełnoletnią i posiadasz obywatelstwo polskie. Konto możesz otworzyć też na stronie internetowej lub odwiedzić jeden z naszych oddziałów.

Szkolenia Santander

Coś, co nas wyróżnia, to możliwość skorzystania ze szkoleń i stypendiów na Santander Open Academy Uruchomi się w nowym oknie. Pomagają one rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

Od 26 lat wspieramy edukację, szansę na zatrudnienie i przedsiębiorczość. Do tej pory wspomogliśmy już ponad 1 milion osób i firm. Oferujemy ponad 1 100 stypendiów, programów szkoleniowych i różnych treści merytorycznych. Wśród kursów znajdziesz programy doszkalające z zakresu:

 • języków obcych – które nie tylko przydają się w kontaktach bezpośrednich na uczelni i w przyszłej pracy, ale też w środowisku cyfrowym;
 • technologii – szkolenia opierają się na nauce programowania lub poznawaniu innowacji technologicznych;
 • różnych umiejętności miękkich – nazywanych też przekrojowymi, które są szczególnie przydatne na rynku pracy, ale też na co dzień, np. zdolności przywódczych oraz umiejętności negocjacyjnych przyszłych liderek;
 • zrównoważonego rozwoju – zapewniają narzędzia i umiejętności niezbędne do spożytkowania możliwości zawodowych w obrębie zielonej transformacji.

W ramach Santander Open Academy skorzystasz z bezpłatnych szkoleń, na które można aplikować, szkoleń bez limitu miejsc oraz e-booków, podcastów czy innych pomocy naukowych

Sprawdź też: Nowy rok akademicki – jak się przygotować? Zdobądź stypendium!

Co jeszcze daje konto dla młodych

Konta dla osób w wieku 18-25 lat dają kontrolę nad wydatkami. Jednak co jeszcze można zyskać z jednym z naszych rachunków? O ich zaletach dowiesz się w dalszej części artykułu.

Płatności z Kartą Dopasowaną

Do konta osobistego dla osób pomiędzy 18. a 25. rokiem życia możesz domówić kartę debetową – jest to Karta Dopasowana Uruchomi się w nowym oknie. Jeżeli co miesiąc będziesz wykonywać nią lub BLIKIEM minimum jedną płatność w dowolnym sklepie lub punkcie usługowym, opłata za jej używanie wyniesie 0 złotych. Jeśli nie spełnisz tego warunku opłata za kartę płatniczą wyniesie 9 zł/miesiąc. Do wyboru masz dwie możliwości:

 • Kartę Dopasowaną Visa – dzięki której skorzystasz z programu Visa Benefit.
 • Kartę Dopasowaną Mastercard – w programie Mastercard Bezcenne Chwile zbierasz punkty, które możesz wymienić na nagrody.

Z obu rodzajów kart korzysta się tak samo wygodnie. A jeśli na co dzień ważne jest dla Ciebie bycie eko i starasz się dbać o środowisko, z pewnością ucieszy Cię informacja, że obie karty są wykonane w 100% z plastiku z recyklingu. Mają specjalne wycięcie blind notch, które ułatwia posługiwanie się nią osobom słabo widzącym lub niewidomym. Co więcej, są one utrzymane w atrakcyjnej, kontrastowej kolorystyce, dzięki czemu korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze.

Kartę Dopasowaną możesz dodać z pomocą aplikacji mobilnej do portfela cyfrowego. Dzięki temu zapłacisz za wszystko wygodnie telefonem, gdziekolwiek jesteś. Opcja ta dostępna jest dla osób, które korzystają z urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS oraz Android.

Warto wiedzieć:
Jeśli zapomnisz karty do konta z domy, możesz swobodnie i za darmo korzystać z płatności BLIKIEM. Jest to przydatne np. gdy chcesz szybko wypłacić pieniądze w Polsce z bankomatu, oznaczonym logo BLIK, planujesz zrobić przelew na telefon znajomego lub płacisz za zakupy np. w sklepach internetowych.

Ułatwienia dla kierowców i podróżujących

Nasze konta to nie tylko dobry sposób na zarządzanie wydatkami. Jeśli okazjonalnie dojeżdżasz na uczelnię, pracy lub kina komunikacją miejską, bilety kupisz w wybranych miastach, wygodnie w naszej aplikacji mobilnej. A może korzystasz z samochodu? Za strefę parkowania w wybranych miastach również zapłacisz w aplikacji. I co najlepsze, dzięki usłudze rozliczysz się za rzeczywisty czas korzystania z miejsca parkingowego. Jeśli chcesz go przedłużyć, zrobisz to również w aplikacji mobilnej.

Jeżeli jesteś kierowcą i zdarza Ci się podróżować po polskich drogach, z pewnością zainteresuje Cię usługa Autopay Uruchomi się w nowym oknie. Dzięki niej nie będziesz się już przejmować korkami na płatnych autostradach. Wystarczy, że podjedziesz pod jedną z bramek, a system odczyta numer tablicy rejestracyjnej Twojego samochodu. System pobierze opłatę ze wskazanego przez Ciebie konta. Nie musisz robić nic więcej – wszystko dzieje się za pośrednictwem zainstalowanej na telefonie aplikacji bankowej.

Dodatkowe możliwości

A może lubisz chodzić do teatrów lub uczęszczać na koncerty? W naszej aplikacji kupisz bilety na spektakle teatralne w Twojej okolicy lub wejściówki na koncerty ulubionych artystów. Dzięki temu nie ominie Cię żadne wydarzenie kulturalne czy spotkanie z popularnym wykonawcą.

W aplikacji kupisz też kwiaty oraz wyślesz je w dowolne miejsce w Polsce. To dobry pomysł na prezent – z takim podarunkiem z pewnością zaskoczysz niejedną bliską osobę!

Możesz również kupić kody do, np. gier czy portali muzycznych.

Usługa Moje cele, czyli sposób na gromadzenie oszczędności dla młodych

Oszczędzanie jest praktyczne, a z naszym kontem – stanie się to o wiele łatwiejsze.

Niezależnie od tego, jakim typem osobowości jesteś, to nawet z niewielkiego budżetu możesz wykroić drobne oszczędności. Mając u nas konto, w każdej chwili skorzystasz z bezpłatnej usługi Moje cele. To dla Ciebie idealna opcja, jeżeli lubisz mieć swoje finanse pod kontrolą i chcesz uporządkować wydatki. Wybierasz, na jaki dokładnie cel będziesz odkładać pieniądze i działasz.

W naszej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej sprawdzisz na bieżąco swoje postępy. Wystarczy, że będziesz mieć telefon pod ręką lub znajdziesz się niedaleko swojego komputera.

Ciekawostka:
Jeżeli chcesz odłożyć kilka groszy z usługą Moje cele, otrzymasz komunikaty motywacyjne i porady dotyczące oszczędzania. Dzięki temu zebranie potrzebnych pieniędzy będzie o wiele łatwiejsze, a zrealizowanie planów szybsze!

Jak zacząć korzystać z Moich celów Uruchomi się w nowym oknie? To proste:

 1. W aplikacji mobilnej ustal, na co chcesz odkładać. Możesz mieć maksymalnie 10 celów. Z każdego z nich korzystasz za 0 złotych.
 2. Nazwij każdą pozycję na liście. Oznacz je np. z pomocą emotki. Następnie wskaż, ile chcesz odłożyć. Możesz też nie podawać żadnej kwoty.
 3. Ustal metodę odkładania. Do wyboru masz automatyczne wpłaty, przekazywanie końcówek transakcji lub procentu od wpływów oraz opcję "wpłać teraz".

Usługa Moje cele pomoże Ci w oddzielaniu swoich oszczędności od wydatków. A jeżeli nie umiesz odłożyć kilku groszy i łatwo wydajesz swoje pieniądze, nie zrażaj się. Z Moimi celami dopasujesz sposób na zbieranie oszczędności do swojego stylu życia.

To może Cię też zainteresować:

Jak oszczędzać pieniądze? – 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń
Jak zacząć oszczędzać pieniądze bez większego wysiłku? Poznaj skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Czy konta dla osób w wieku 18-25 lat sprawdzą się za granicą

Jeśli studiujesz lub pracujesz za granicą bądź często podróżujesz, konto osobiste dla osób w wieku 18-25 lat będzie świetnym rozwiązaniem. Masz nieograniczoną ilość wypłat z bankomatów za granicą bez naszych opłat. Możesz też otworzyć konto walutowe Uruchomi się w nowym oknie w EUR, USD, GBP, połączyć Kartę Dopasowaną w PLN z tymi kontami, a następnie korzystać z kantoru internetowego Uruchomi się w nowym oknie i z usługi wielowalutowej.

Za zagraniczne zakupy czy obiady na mieście zapłacisz bez kosztów przewalutowania. Pamiętaj tylko, aby zapewnić odpowiednią ilość pieniędzy w walucie konta. Dzięki temu podróżowanie przyniesie Ci jeszcze więcej radości i pozwoli Ci się zrelaksować.

W aplikacji czy bankowości internetowej skorzystasz wygodnie z internetowego Kantoru Santander Uruchomi się w nowym oknie. Z jego pomocą możesz wymieniać walutę 24/7. Umożliwia on też włączenie specjalnych alertów na wybrany przez Ciebie kurs. To przydatna opcja, gdy:

 • wybierasz się za granicę – czy to na program wymiany studenckiej, czy na wakacje z paczką przyjaciół do ulubionego nadmorskiego kurortu.
 • pracujesz bądź mieszkasz w innym państwie niż Polska – dzięki temu zarobione pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto studenckie i nie rozpłyną się w powietrzu.

Z Kantoru Santander skorzystasz w dowolnym miejscu na świecie. Jego obsługa jest prosta, dzięki czemu pozwoli Ci się skupić na tym, co najważniejsze, czyli rozwoju i... rozrywce.

Korzyści z usługą Santander w podróży

Jeżeli chcesz wypłacić gotówkę dowolną kartą do konta osobistego dla młodych osób bez opłaty za wypłatę i przewalutowanie z bankomatów banków naszej Grupy - my Ci to ułatwimy. Jest to możliwe dzięki usłudze Santander w podróży. Niezależnie, czy będziesz wylegiwać się na plaży w słonecznej Hiszpanii, czy udasz się na wycieczkę na wzgórza Hollywood w Stanach Zjednoczonych – wszędzie uda Ci się wypłacić potrzebne pieniądze! Dotyczy to wypłat z bankomatów Santander w:

 • Hiszpanii - Banco Santander, Open Bank,
 • Portugalii - Banco Santander Totta,
 • Wielkiej Brytanii - Santander UK,
 • Niemczech - Santander Consumer Bank AG,
 • Chile - Banco Santander-Chile,
 • Meksyku - Banco Santander México S.A.,
 • Brazylii - Banco Santander S.A.,
 • Argentynie - Banco Santander Argentina S.A.,
 • Stanach Zjednoczonych - Santander Bank, N. A.,
 • Urugwaju - Banco Santander S.A.

Co więcej, z usługą Santander w podróży przelejesz za darmo dowolną liczbę środków ze swojego konta dla młodych na rachunek w krajach naszej Grupy: Wielkiej Brytanii (Santander UK), Portugalii (Banco Santander Totta), czy Hiszpanii (Banco Santander, Open Bank).

Więcej informacji o  korzyściach dla podróżujących znajdziesz w arykule: Co lepsze na podróż - karta, gotówka czy konto walutowe?

Konta dla osób młodych – podsumowanie

Pamiętaj jednak, aby nie podejmować tej decyzji zbyt pochopnie. Niezależnie od tego, czy chcesz założyć konto walutowe z kartą, czy po prostu potrzebujesz miejsca, gdzie będzie trafiać Twoja wypłata z pierwszej pracy. Z odpowiednim kontem wejście w dorosłość będzie o wiele łatwiejsze, a pójście na studia lub do nowego miejsca zatrudnienia mniej stresujące.

Dlatego podczas poszukiwania odpowiedniej oferty, prześledź dokładnie warunki poszczególnych propozycji i sprawdź cenniki opłat. Są one szczególnie przydatne, jeżeli chcesz mieć stały dostęp do swoich pieniędzy.

A skoro już wiesz, jakie cechy powinien mieć rachunek bankowy dla osób do 25. roku życia, nie pozostaje Ci nic innego, jak wkroczyć w dorosłość z naszym kontem dla młodych. Nie zwlekaj już dłużej z otwarciem rachunku i wejdź w dorosłość z przytupem!

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 11.04.2024 r.


Apple Pay to znak towarowy firmy Apple Inc.
Google Pay to znak towarowy Google Inc.


Aby korzystać z aplikacji Santander mobile, należy zawrzeć Umowę usług Santander online dla klientów indywidualnych. Płatności i wypłata BLIK są dostępne w wybranych sklepach i bankomatach dla klientów, którzy mają usługi Santander online.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto Santander, Konto walutowe to rachunek płatniczy.
 • Płatności telefonem lub kartą za zakupy w sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
 • Przelew natychmiastowy jest polecenie przelewu złożone za pośrednictwem usług Santander online w systemie Express ELIXIR i przelew BlueCash.
 • Przelew na telefon BLIK to polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego.
 • Płatność BLIK to płatność za towary lub usługi w stacjonarnych sklepach, punktach usługowych (w tym połączone z wypłatą gotówki), płatność w sklepach internetowych, wypłaty w bankomacie i przelew na telefon BLIK.
 • Aplikacja, bankowość internetowa, mobilna jest usługą bankowości elektronicznej. 
 • Płatności telefonem za zakupy w sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
 • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki.