przeczytasz w 4 minuty

Nowy rok szkolny oznacza dla rodziców konieczność skompletowania wyprawki dla dziecka. Zwykle jeszcze w czasie wakacji kupują nowe podręczniki, przybory czy plecaki. Przed rozpoczęciem zakupowego szaleństwa, warto się do tego zadania przygotować. Dowiedz się, jak sfinansować wyprawkę szkolną.

Spis treści:

Wyprawka szkolna: czego dziecko potrzebuje w szkole

Nie da się jednoznaczne określić, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce. Szkoły mają różne wymagania, inne potrzeby mają też ośmio- i czternastolatek. Istnieją jednak przedmioty czy materiały, które powinien mieć zarówno uczeń szkoły podstawowej, jak i nastolatek w szkole średniej.

W wyprawce do szkoły muszą się znaleźć:

 • plecak
 • podręczniki
 • zeszyty
 • piórnik
 • długopisy, ołówki, kredki, linijka, gumka
 • okładki na zeszyty i podręczniki
 • blok rysunkowy i techniczny, farby, klej, nożyczki
 • buty sportowe na WF
 • bidon, śniadaniówka, nerka na klucze czy telefon

Listę zakupową znajdziesz tutaj undefined.

Dlaczego warto kupować wyprawkę szkolną przez internet

Niektórzy rodzice decydują się na skompletowanie szkolnej wyprawki przez internet. W takiej sytuacji wybór przyborów nie ogranicza ich tylko do asortymentu lokalnych sklepów. Mogą między innymi przeglądać i porównywać najróżniejsze plecaki szkolne, piórniki czy inne akcesoria z ulubionymi bohaterami filmów, bajek, gier- wygodnie w zaciszu domowym.

Ile kosztuje wyprawka szkolna

Jakim budżetem trzeba dysponować? Wszystko zależy od wieku Twojej pociechy, ale też od jakości kupowanych przedmiotów. Przeważnie najdroższym elementem wyprawki (poza podręcznikami) jest plecak, ale dobra wiadomość jest taka, że jeżeli zainwestujesz w porządny, nie będzie trzeba kupować go co roku. Na wyprawkę rodzice pierwszoklasistów mogą wydać kilkaset złotych. W przypadku starszych dzieci kwota ta może być jeszcze wyższa.

Program Dobry start – jak złożyć wniosek o 300 plus

Nowe plecaki szkolne dla dzieci, komplety podręczników i pozostałe artykuły mogą stanowić znacznie obciążenie dla domowego budżetu. Pamiętaj o rządowym programie Dobry Start (300 plus), czyli 300 zł na wyprawkę szkolną. Możesz ubiegać się o takie jednorazowe dofinansowanie bez względu na dochód Twojej rodziny.

Więcej możesz przeczytać w artykule: Jak złożyć wniosek 300+ przez internet w banku więcej

Wniosek o świadczenie możesz wysłać elektronicznie w naszej bankowości internetowej Santander internet. Masz na to czas od 1 lipca 2023 r. do 30 listopada 2023 r. Jeśli Twój wniosek został już złożony końca sierpnia, pieniądze trafią na Twoje konto nie później niż do 30 września 2023 r.

Dodatek do wyprawki – nowe konto bankowe dla dziecka

Twoje dziecko 0-17 lat chce mieć własny rachunek bankowy? Nic straconego! Konto założysz przez internet lub z pomocą naszego doradcy w naszych placówkach. Gdy otworzysz rachunek, dziecko w wieku 0-17 lat otrzyma dostęp do bankowości internetowej więcej undefined. Dla dzieci powyżej 13 lat oferujemy też naszą aplikację mobilną.

Co ważne, jeżeli i Ty jako rodzic będziesz mieć konto bankowe w naszym banku, łatwiej i szybciej będziesz przelewać pieniądze oraz kontrolować wydatki Twojego dziecka. U nas kartę do konta undefined więcej – kartę Dopasowaną – może mieć dziecko od 7 lat. Dzięki niej można pokazać dziecku, że konto bankowe może ułatwić wiele codziennych czynności, jak choćby zakup napoju w szkolnym sklepiku.

Dlaczego warto założyć konto bankowe dla nastolatka

Zastanów się, czy w ramach szkolnej wyprawki dla nastolatka nie założyć mu Konta Santander 13-17 lat. To dobra okazja, by porozmawiać z nastolatkiem o finansach, rozpocząć jego edukację w tym zakresie i… ułatwić sobie życie! Nastolatek z własnym kontem, kartą płatniczą i aplikacją Santander mobile nie będzie musiał nosić przy sobie gotówki. Własne konto może pozytywnie wpłynąć na poczucie niezależności nastolatka.

Co ważne, do Konto Santander wydajemy kartę Dopasowaną, która ma limity transakcji, które oczywiście możesz zmienić. Nie musisz więc martwić się, że dziecko wyda zbyt dużo w sklepie czy wypłaci za dużo z bankomatu.

Sprawdź naszą ofertę kont dla dzieci i młodzieży:

Przeczytaj także jak założyć konto w banku przez internet

Inne sposoby na sfinansowanie wyprawki szkolnej

Jeśli potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, rozważ ofertę karty kredytowej albo nasz kredyt gotówkowy online undefined więcej RRSO 16,64%. Jeśli będziesz mieć zdolność kredytową, dodatkowe pieniądze umożliwią Ci skompletowanie pełnej wyprawki dla dziecka, i mogą pomóc podreperować dziurę w domowym budżecie po rodzinnych wakacjach.

Zespół Bluerank

Przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego online

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego online wynosi 16,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 12 100 zł, całkowita kwota do zapłaty: 18 447,51 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,49%, całkowity koszt kredytu: 6 347,51 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 6 347,51 zł), umowa zawarta na okres 70 miesięcy, 69 miesięcznych rat równych w wysokości 263,60 zł, ostatnia rata w wysokości 259,11 zł. Kalkulacja na dzień 12.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. 


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 19.09.2023 r.


Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto, konto bankowe dla dziecka lub nastolatka, Konto Santander dla młodych, Konto Santander dla dzieci 0-12 lat, Konto Santander to rachunek płatniczy.

 • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.

 • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.

 • Wypłata gotówki kartą na terenie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego poza Polską, w bankomacie, albo za pomocą innego urządzenia umożliwiającego taką wypłatę bądź w placówce banku

 • Wydanie karty płatniczej to usługa, w ramach której wydajemy kartę płatniczą: debetową i wznawiamy kartę.

 • Przelew to polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego.