przeczytasz w 5 minut

Wybór praktycznego, a zarazem oryginalnego prezentu na Komunię to nie lada wyzwanie zarówno dla rodziców kilkulatka, jego chrzestnych, dziadków, jak i pozostałych członków rodziny. Bez wątpienia jednak komunia święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, dlatego warto podarować mu coś, co trafi w jego gust i będzie dobrze zapamiętane. Jeśli masz dylemat i brakuje Ci pomysłów na prezent komunijny, spieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych i uniwersalnych propozycji, które idealnie sprawdzą się w tym wyjątkowym dniu i z pewnością ucieszą dziecko.  

Spis treści:

Prezent komunijny - Pismo Święte

Jeśli nie masz pomysłu na pamiątkę z okazji Komunii Świętej, postaw na coś tradycyjnego, co dobrze się sprawdza już od lat. Takim upominkiem może być np. Pismo święte. Zważywszy na wagę sakramentu, Biblia będzie symbolicznym podarunkiem, upamiętniającym ten wyjątkowy dzień. Wbrew pozorom, w sklepach znajdziesz zarówno Biblie z obrazkami, jak i bez, wersje pisane uproszonym lub standardowym językiem, jak i warianty kieszonkowe oraz pełnowymiarowe.

Możesz też spersonalizować swój prezent i dopisać dedykację, dzięki czemu taki podarunek stanie się niepowtarzalną pamiątką. Jeśli jednak nie masz pewności co do tego, że dziecko ma już w domu Biblię lub, że prezent będzie używany, postaw na coś innego. Istnieje także ryzyko, że kilka zaproszonych osób wpadnie na ten sam pomysł, przez co dziecko dostanie powielony prezent.

Prezenty na Komunię dla dziecka - pomysły dla miłośników sportu

Dziecko, które przystępuje do Komunii Świętej interesuje się sportem? W takim przypadku dobrą propozycją  będzie np. nowy rower. Taki podarunek jest praktyczny, a dodatkowo posłuży przez lata. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, swój pomysł skonsultuj z rodzicami dziecka, by poznać jego wzrost czy upewnić się, że nikt inny nie wpadł na taki sam pomysł. Może się jednak zdarzyć, że będą oni zajęci przygotowaniami do uroczystości, dlatego jeśli pozostało Ci niewiele czasu, postaw na coś innego. Jeśli do uroczystości jeszcze sporo czasu, udaj się do sklepu stacjonarnego – na miejscu nie tylko osobiście obejrzysz poszczególne modele, ale możesz też porozmawiać ze sprzedawcą, który pomoże Ci w zakupie. Warto zwrócić uwagę m.in. na rozmiar roweru oraz materiał wykonania (świetnie sprawdzają się modele z aluminiową ramą, która jest trwała i lekka – w sam raz dla kilkulatka). Alternatywą dla roweru mogą być rolki, hulajnoga czy deskorolka z niebanalną grafiką.

Praktyczny i oryginalny prezent na Komunię - elektronika

Jednym z popularnych prezentów zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców są różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Pierwsza Komunia Święta może być więc doskonałą okazją, by dać dziecku np. laptop, który posłuży mu zarówno do nauki, jak i rozrywki. Co więcej, zaletą takiego prezentu jest to, że można z niego korzystać nie tylko przy biurku. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, aby urządzenie było na tyle lekkie, by można je było swobodnie przenosić. Przed zakupem dobrze też sprawdzić, czy laptop ma dobrą, pojemną baterię, która umożliwi dziecku komfortowe korzystanie z niego również wtedy, kiedy nie będzie mieć w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Co innego jeszcze można wybrać jako prezent komunijny? Może to być np.: smartfon, smartwatch, tablet czy konsola do gier. Jeśli dziecko interesuje się fotografią, komunia może być dobrym pretekstem do podarowania mu wymarzonego aparatu fotograficznego. W sytuacji, gdy niezbyt dobrze znasz się na sprzęcie elektronicznym, masz ograniczony budżet lub obawiasz się o szeroko omawiany temat uzależnień młodzieży np. od gier komputerowych,  wybór prezentu tego typu może nie być najlepszym rozwiązaniem. Wówczas pozostają inne opcje. W każdej chwili możesz zmienić te ustawienia. To Ty najlepiej wiesz, jak zarządzić swoim domowym budżetem.

Biżuteria na pierwszą Komunię Świętą

Dobrym pomysłem na podarunek na Komunię jest coś ponadczasowego, z czego dziecko może korzystać zarówno dziś, jak i za kilka lat. Doskonałym prezentem na Komunię dla chłopca i dziewczynki może być medalik, złoty łańcuszek, zawieszka lub inna biżuteria. Jeśli rozważasz zakup krzyżyka, pamiętaj, że może się on przydać wcześniej - jeszcze przed uroczystością.

Decydując się na wręczenie biżuterii, trzeba liczyć się z ryzykiem, że nie trafisz w gust osoby obdarowanej. Tego typu prezent najlepiej skonsultować z rodzicami dziecka. Przy zakupach warto rozważyć  coś prostego i klasycznego jednocześnie, co pomimo upływu lat, nadal będzie w modzie. Alternatywą dla  biżuterii może być  też elegancki zegarek na bransoletce lub stylowym, skórzanym pasku. 

Nowoczesny i sprytny pomysł na prezent komunijny - pieniądze

Inną propozycją na prezent, dosyć oryginalną, są pieniądze. To dość uniwersalna i mile widziana opcja na uroczystość Komunii.  Dzięki niej można spełnić wiele dziecięcych marzeń - od wspomnianych już urządzeń elektronicznych, biżuterii lub nowego roweru, który dziecko wybierze samodzielnie, po niezapomnianą wycieczkę, książki, gry planszowe, ubrania czy rozmaite gadżety, o których wspomina już od dawna. Rodzice, pomagając mu zarządzać otrzymanymi pieniędzmi, przeprowadzą z nim jedną z pierwszych, a zarazem najważniejszych lekcji o finansach.

Praktycznym rozwiązaniem jest przelanie pieniędzy bezpośrednio na konto. I tu warto ustalić ponownie z rodzicami dziecka, kiedy najlepiej to zrobić. Rodzice mogą założyć swojemu dziecko konto u nas. Będzie to Konto Jakie Chcę dla dziecka w wieku 0-12 lat Uruchomi się w nowym oknie. Jako zaproszeni goście, nie wiemy, czy zrobią to przed czy po uroczystości. Zatem ten rodzaj prezentu warto szczególnie omówić z rodzicami i poprosić o numer konta bankowego, na które chcemy przelać nasz prezent.

Zastanawiasz się, ile dać na Komunię? Daj tyle, ile uznasz za stosowne, bez nadwyrężania swojego budżetu domowego. Pamiętaj przy tym, że podarowana kwota powinna być dostosowana nie tylko do potrzeb dziecka, ale także możliwości rodziców, by nie czuli się zakłopotani zbyt dużą hojnością. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj prezentu się zdecydujesz,  warto skonsultować swój pomysł z rodzicami dziecka.

Dodatkowa źródło: https://i.pl/ranking-prezentow-komunijnych


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 15.05.2023 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto Jakie Chcę dla dzieci (0-12 lat) to Konto Jakie Chcę i rachunek płatniczy to rachunek płatniczy.

  • Przelew to polecenie przelewu albo poleceniem przelewu wewnętrznego.