Najczęściej wyszukiwane:

Dlaczego warto założyć konto dla dziecka i jak bezpiecznie kontrolować jego finanse?

Gotówka coraz częściej wychodzi z użycia i już nawet dzieci wolą dostawać kieszonkowe na rachunek bankowy, a nie do skarbonki. Korzystanie z konta jest bowiem wygodniejsze i bezpieczniejsze – pieniędzy na koncie dziecko nie zgubi ani nie zapodzieje. Otwarcie i zarządzanie rachunkiem dziecka może być szybsze i łatwiejsze, jeśli rodzic założy go w tym samym banku, w którym ma konto.

Konto dla dziecka poniżej 13 lat

Wiele banków umożliwia otwarcie konta dla dzieci w wieku od 0 do 13 lat. Oczywiście niemowlę nie może jeszcze aktywnie korzystać z rachunku bankowego. Konta dla dzieci to jednak dobry pomysł na odkładanie pieniędzy, które nasza pociecha dostaje w prezencie już od pierwszych lat życia. Wielu rodziców decyduje się także na regularne oszczędzanie pieniędzy z programu 500+, które za kilka czy kilkanaście lat mogą dać sporą sumę. Taki kapitał początkowy może przydać się na start w dorosłość.

Rachunek bankowy dla najmłodszych oferuje Santander Bank Polska – konto działa jak elektroniczna skarbonka, a jego prowadzenie jest bezpłatne. Ułatwieniem w prowadzeniu edukacji finansowej dziecka będzie także portal Finansiaki. Rodzice i nauczyciele znajdą tam zbiór praktycznych porad - np.: jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach i w jaki sposób uczyć ich gospodarowania finansami. Na stronie można także skorzystać m.in. z bezpłatnych propozycji gier i zabaw oraz animacji, opowiadań i kolorowanek, które pomogą w edukacji finansowej dziecka.

Konto bankowe dla nastolatka

Starsze dzieci mają więcej możliwości. Konto dla dzieci powyżej 13 lat umożliwia im samodzielne korzystanie z rachunku. Ponadto, dzięki aplikacji mobilnej, nastolatek ma stały dostęp do swoich pieniędzy. Może także używać karty debetowej do konta oraz płacić mobilnie telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM. To także ułatwienie dla rodzica, który ma możliwość błyskawicznie zasilić rachunek nastolatka wychodzącego do kina lub poratować swoją pociechę, gdy podczas weekendowego wyjazdu ze znajomymi zabraknie mu pieniędzy. Prowadzenie konta dopasowanego do potrzeb nastolatka w banku Santander nic nie kosztuje - wszystkie opłaty są zniesione do 26 roku życia. Darmowe są przelewy natychmiastowe i przelewy na telefon. Nastolatek nie zapłaci również za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, a jeśli na przykład zapomni zabrać karty, to wypłaci pieniądze BLIKIEM.

Dzieci powyżej 13 roku życia mogą dysponować środkami zgromadzonymi na swoim koncie do kwoty 5 tys. zł miesięcznie. Rodzic, który otworzył rachunek dziecku, może sprawdzić saldo i historię. Nastolatek otrzyma również dostęp do bankowości internetowej, w której będzie mógł m.in. wykonywać przelewy i zmieniać limity na karcie debetowej.

Założenie konta dla dziecka jest łatwe i szybkie. Rodzic może zrobić to online w swojej bankowości internetowej oraz w oddziale Santander Bank Polska. Jeśli chce założyć konto w bankowości internetowej, będzie do tego potrzebny dowód osobisty dziecka. Natomiast w oddziale konto dziecku może otworzyć na podstawie dowodu, paszportu lub legitymacji szkolnej.

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Lista zgodnych urządzeń i oprogramowania wymaganego do używania portfeli cyfrowych znajduje się na stronie

Stan na 01.02.2021r