Uniwersytet w banku, czy to możliwe? - YOUniversity

4 sierpnia 2021

Stworzyliśmy w Banku miejsce, w którym każdy pracownik może znaleźć dla siebie możliwość rozwoju w interesującym go temacie. To YOUniversity, czyli wewnętrzny Uniwersytet, który tworzą pracownicy Banku, eksperci z różnych dziedzin, którzy z pasji dzielą się swoją wiedzą z innymi - Magdalena Polus

To, co między innymi umożliwia ludziom zdobywanie kolejnych szczytów, to nieustający rozwój. Umiejętność, chęć uczenia się i usprawniania swoich sposobów działania to kluczowe kompetencje XXI wieku. Najlepiej uczyć się i wyciągać wnioski na podstawie własnych doświadczeń. Można też uczyć się od innych, korzystać ze wsparcia. Naszą ambicją w banku było stworzenie miejsca, gdzie pracownicy mogą uczyć się od siebie wzajemnie. Tak, aby możliwości podnoszenia swoich umiejętności, poszerzania wiedzy były dostępne na wyciągnięcie ręki. I tak, aby poznawać się bliżej i budować  relacje, które pomogą nam tworzyć w banku OneTeam. Dlatego powstało  YOUniversity.

YOUniversity to miejsce, gdzie każdy pracownik w łatwy sposób może znaleźć tutora, który wesprze go w interesującym temacie. Kim są tutorzy? Tutorzy to nasi pracownicy z wielu jednostek banku, eksperci w swoim fachu, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. To pasjonaci rozwoju, którzy dzielenie się wiedzą mają w swoim DNA.

Aktualnie w YOUniversity jest 160 tutorów, którzy dzielą się wiedzą w ponad 100 tematach.

Są to tematy twarde, takie jak: SQL, BI, excel, powerpoint, Miro, Conflunece, Adobe, oraz tematy miękkie jak: Service Design, Design Thinking, DISC, kreatywność, przywództwo, informacja zwrotna, komunikacja. W YOUniversity można również skorzystać z procesów coachingowych z tutorami, którzy mają ukończone odpowiednie certyfikacje.

Mamy wspaniałych tutorów, którzy dostarczają wiedzę także w zakresie ekologii: less waste/fashion, zdrowie odżywianie oraz dbanie o swój dobrostan fizyczny i psychiczny: mindfulness, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie sobą w czasie Nie brakuje również hobby: szachy, psy, fotografia , język angielski, czy ukraiński i wiele, wiele innych.

Jak nasi pracownicy mogą skorzystać z YOUniversity?

W firmowym intranecie mamy specjalną zakładkę z wyszukiwarką, więc łatwo można znaleźć interesujący temat i odpowiedniego tutora.

A potem skontaktować się z nim i umówić się na sesję 1:1 lub na zorganizowanie warsztatu.

Jest również inna możliwość. Co najmniej raz w miesiącu organizujemy w Banku ogólnodostępne Webinaria z udziałem tutorów w interesującym temacie.

W czerwcu 2021 po raz pierwszy zorganizowaliśmy Tydzień z YOUniversity -  przez 5 dni nasi tutorzy organizują 15 inicjatyw rozwojowych. Każdy dzień będzie poświęcony innej tematyce.

Zależy nam aby jak najwięcej osób mogło znaleźć temat ważny dla siebie i skorzystać z proponowanych działań.

Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć taką inicjatywę w kilkunastotysięcznej organizacji.