Bank porad - blog

Podpowiadamy, jak ułatwić sobie codzienność

Co nowego u nas

 • Wymiana walut online - jak działa kantor internetowy

   przeczytasz w 4 minuty

   

 • Vishing (voice phishing) - jak nie dać się okraść przez telefon?

   przeczytasz w 7 minut

   

 • 3 sposoby, które mogą wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej

   przeczytasz w 9 minut

   

Obierz kurs na bonusy
do 600 zł

Otwórz konto z kartą i aplikacją oraz spełnij warunki promocji

Sprawdzam szczegóły

Uruchomi się w nowym oknie

O tym się mówi

Ile czasu idzie przelew

 przeczytasz w 7 minut 

Każdego dnia na całym świecie robi się miliony przelewów bankowych. Nic w tym dziwnego – to wygodny sposób na przekazywanie pieniędzy. Ile czasu idzie standardowy przelew? Jak długo trzeba czekać na pieniądze z przelewu zagranicznego?

Czytam więcej

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa? Jakie rozwiązanie kredytowe online wybrać?

 przeczytasz w 4 minuty

Nowszy samochód, większy telewizor albo remont domu czy mieszkania? Jeśli jedyną kwestią, która Cię ogranicza, są pieniądze, to mamy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które pomogą Ci zdecydować, czego potrzebujesz.

Czytam więcej

Ilustracja - powiększone okno przeglądarki internetowej z ikonami ubrań, zakupów; na górze siedzi mężczyzna z laptopem na kolanach

Co zrobić, gdy zapomnisz loginu lub hasła do bankowości internetowej lub aplikacji?

 przeczytasz w 5 minut

Codziennie logujemy się do różnych serwisów i aplikacji. A co zrobisz, jeśli  zdarzy Ci się sytuacja, gdy zapomnisz loginu lub hasła do banku? Sprawdź, jak sobie poradzić podczas odzyskiwania danych logowania do bankowości internetowej lub naszej aplikacji mobilnej.

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta siedzi przy biurku z laptopem i próbuje sobie przypomnieć hasło

Zaoszczędzi się samo? Sprawdź funkcje automatycznego oszczędzania

 przeczytasz w 3 minuty

Obecna sytuacja na rynku finansowym i skutki pandemii sprawiły, że poważnie podchodzimy do oszczędzania. Aby utrzymać budżet domowy  w ryzach, możesz skorzystać z automatycznego oszczędzania. Zobacz, na czym ono polega i jak z niego korzystać.

Czytam więcej

Ilustracja - mężczyzna ze świnką skarbonką - oszczędzanie z Moimi celami

Karta kredytowa na wszelki wypadek

 przeczytasz w 16 minut

Karta kredytowa daje prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niej masz dostęp do pieniędzy, po które możesz sięgnąć w każdej chwili. Oczywiście w ramach ustalonego wcześniej limitu kredytowego. Zobacz jak działa i jak z niej korzystać.

Czytam więcej

Ilustracja - dłoń trzymająca kartę kredytową Santander w tle błękitne elementy graficzne

Wygodne przejazdy autostradami dzięki Autopay w aplikacji mobilnej Santander

 przeczytasz w 4 minuty

Nowoczesne autostrady sprawiają, że podróże w Polsce są szybsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjemne. Jednak w wakacje, długie weekendy czy święta kierowcy czekają przy bramkach na autostradach, aby opłacić przejazd. Możesz tego uniknąć i korzystać z Autopay w aplikacji Santander mobile.

Czytam więcej

Ilustracja - auto na autostradzie i dłoń ze smartfonem a na ekranie autopay w aplikacji Santander mobile

Jak zacząć oszczędzać pieniądze

 przeczytasz w 4 minuty

Pamiętasz świnkę skarbonkę? Każda kolejna moneta przybliżała nas do wymarzonej rzeczy. Oszczędzanie to nawyk, które warto w sobie pielęgnować. Dodatkowe pieniądze na koncie oszczędnościowym lub lokacie, to nie tylko pieniądze. To Twoje bezpieczeństwo. Czy wiesz jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Czytam więcej

Ilustracja - pieniądze i ręka z banknotem - jak oszczędzać

Jak oszczędzać pieniądze? 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń

 przeczytasz w 4 minuty

Chcesz mieć oszczędności? To oszczędzaj. Łatwo powiedzieć. Ale jak skutecznie oddzielać pieniądze do oszczędzania od swoich wydatków? Poznaj Joannę, zajętą mamę dwójki dzieci. Zobacz, co pomaga jej trzymać porządek w finansach, jak w dobrze poukładanej szafie.

Czytam więcej

Ilustracja - kobieta z telefonem, obok niej szafka z pieniędzmi

Jak kupić mieszkanie na kredyt?

 przeczytasz w 4 minuty

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Dla jednych spokój i bezpieczeństwo, a dla innych rodzinne ciepło. Zakup mieszkania na kredyt umożliwi Ci realizację swoich marzeń o własnych czterech kątach. Przygotowaliśmy wskazówki, które przybliżą Cię do realizacji tych planów.

Czytam więcej

Ilustracja - dziewczynka bawi się z psem przed dom, na pierwszym planie dłoń z kluczami do mieszkania

Nie daj się cyberprzestępcom.
Poznaj ich metody

 przeczytasz w 3 minuty

Coraz chętniej korzystamy z internetu. Każdy z nas może stać się ofiarą cyberprzestępców, którzy mogą nam ukraść tożsamość, włamać się na konto bankowe czy też zainstalować złośliwe oprogramowanie. Przeczytaj, jak nie dać się cyberprzestępcom?

Czytam więcej

Ilustracja santanderowa - bezpieczeństwo w sieci

Jak zacząć korzystać z bankowego Kantoru

 przeczytasz w 4 minuty

Wymieniasz waluty przed każdym wyjazdem? Nie musisz już jechać do kantoru, czy porównywać kursów walut. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej aplikacji. Wymieniaj walutę zdalnie - na tych samych warunkach w kraju i za granicą.

Czytam więcej

Ilustracja - monety różnych walut i dłoń ze smartofnem na nim aplikacji Santander mobile

Weryfikacja Twojej tożsamości online - czyli czym jest usługa mojeID i jak umożliwi Ci realizację formalności online

 przeczytasz w 6 minut

Coraz więcej usług możesz zawrzeć bez wychodzenia z domu. Z usługą mojeID zrealizujesz formalności związane m.in z zawieraniem umów na odległość - umowę o abonament telewizyjny, wykup pakietu medycznego czy zakup ubezpieczenia na życie. Wystarczy, że wcześniej potwierdzisz swoją tożsamość.

Czytam więcej

Ilustracja - logo mojeID

Moje Cele

Odkładaj procent od wpływów

 

O tym piszemy

#podroze#bezpieczenstwo#ekoSantander#eUrzad#inwestowanie#nastolatki#oszczedzanie#studenci

Czytaj, oglądaj, słuchaj. Poznaj nasze podpowiedzi o finansach

Dziś, gdy dociera do nas zbyt dużo informacji, czujemy się przytłoczeni. Często nie wiemy, czy to co czytamy, czy oglądamy jest w 100% prawdą. Ważne, by mieć dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji, które dostarczą nam wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania. Nasz blog - bank porad o finansach rozwieje Twoje wątpliwości i dostarczy informacje, które pomogą Ci podejmować decyzje.

Jakie konto bankowe wybrać, ile idzie przelew, jak zacząć oszczędzać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w banku porad. Znajdziesz tu informacje jak zarządzać umiejętnie swoim budżetem domowym, jak oszczędzać, inwestować, pożyczać pieniądze. Wszystko po to, by ułatwić Ci codzienne korzystanie z pieniędzy. Szukaj tu nowości, które udostępniamy czasowo oraz stałych rozwiązań. Nasze podpowiedzi tłumaczą rzeczywistość dla początkujących i prawdziwych rekinów finansowych!