przeczytasz w 3 minuty

Zastanawiasz się nad kredytem? A może masz już kartę kredytową? Jeśli spłacasz regularnie swoje zobowiązania to oznacza, że trzymasz rękę na pulsie. Może się jednak zdarzyć, że nagromadziło się zbyt wiele zobowiązań kredytowych. W zapanowaniu nad domowym budżetem może Ci pomóc kredyt konsolidacyjny. Na czym polega i kto może się o niego ubiegać?

Spis treści:

Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak działa

 

Nasz kredyt , może pomóc Ci łatwiej zrealizować swoje plany i marzenia oraz spłacić różne należności. Dokładną definicję takiego zobowiązania odnajdziesz w ustawie o kredycie konsumenckim. Jeśli weźmiesz kredyt gotówkowy, uzyskane z jego pomocą środki przeznaczysz na dowolny cel konsumpcyjny.

Gdy potrzebujesz spłacić swoje zobowiązania, bo np. chcesz mieć tylko jeden kredyt, to rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny . Polega on właśnie, na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno . Dzięki niemu możliwe jest wydłużenie okresu kredytowania i obniżenie miesięcznych rat.

W przeciwieństwie do innych kredytów, w przypadku konsolidacji zobowiązań, na Twoim koncie nie pojawią się pieniądze potrzebne na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To my zajmiemy się ich uregulowaniem. Tobie pozostaje tylko systematyczne spłacanie w określonym terminie jednej skonsolidowanej raty.

Pamiętaj:

Na wysokość całkowitej kwoty do zapłaty wpływa wydłużenie okresu kredytowania, zwiększenie kosztów kredytu i przeważnie obniżenie kwoty comiesięcznych rat.

 

Jakie kredyty można skonsolidować w jeden kredyt

Kredyt konsolidacyjny to sposób na zapanowanie nad domowym budżetem i rozłożenie kwoty Twoich zobowiązań na wygodne raty. W ramach tego rozwiązania można skonsolidować różne rodzaje zobowiązań w tym:

 • różne kredyty gotówkowe u nas oraz,
 • kredyty z innych banków:
  • gotówkowe i ratalne;
  • pożyczki
  • karty kredytowe ,
  • Limity kredytowe w kontach udzielone w PLN.

Czy musisz być naszym klientem, aby dostać kredyt konsolidacyjny

Podczas ubiegania się o kredyt na konsolidację w placówce, poprosimy Cię m.in. o przedstawienie dowodu osobistego, umów kredytowych czy innych dokumentów finansowych (np. zaświadczenia o dochodach). Możemy poprosić Cię także o zaświadczenie o dochodach, chyba że wysokość dochodów wynika z historii finansowej konta w naszym banku.

Dla kogo jest kredyt na konsolidację?

 • Na konsolidację zobowiązań możesz zdecydować w dowolnym momencie. Kredyt konsolidacyjny wspomoże Cię wtedy, gdy:
 • masz trudności ze spłatą zadłużeń, a kwota comiesięcznych należności jest zbyt duża,
 • zmieniła się Twoja sytuacja finansowa, przez co aktualne warunki umów kredytowych nie są dla Ciebie korzystne.

Jeżeli skorzystasz z naszego kredytu konsolidacyjnego, możesz poprawić swoją płynność finansową i zapanować nad bieżącymi opłatami. W organizacji domowego budżetu pomoże Ci przesłany harmonogram spłat.

Czy wszyscy klienci mogą złożyć wniosek o konsolidację kredytów online

Jeżeli jesteś naszym klientem i chcesz skonsolidować swoje kredyty, wniosek złożysz ze swojego domu w kilku prostych krokach. Wystarczy, że:

 1. Zalogujesz się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej .
 2. Sprawdzisz przygotowaną przez nas ofertę
 3. Wypełnisz wniosek, zbadasz zdolność kredytową i ustalisz wysokość raty
 4. Zaakceptujesz umowę o kredyt konsolidacyjny online

Nie posiadasz naszego konta osobistego ? W takim przypadku także możesz złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny. Wystarczy, że zadzwonisz do naszych doradców pod numer 1 9999 lub odwiedzisz naszą placówkę.

Wskazówka:

Chcesz skorzystać z naszego kredytu konsolidacyjnego, jednak potrzebujesz też dodatkowej gotówki? Jeżeli przenosisz lub łączysz u nas zobowiązania z innych banków, możesz ubiegać się o dodatkowe środki na dowolny cel.
 

Pamiętaj!

Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. 

zespół Bluerank

Przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego online

Dla oferty kredytu na konsolidację online udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,95%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 45 900 zł, całkowita kwota do zapłaty: 80 803,91 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 17,49%, całkowity koszt kredytu: 34 903,91 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 34 903,91 zł), umowa zawarta na okres 86 miesięcy, 85 miesięcznych rat równych w wysokości 939,75 zł, ostatnia rata w wysokości 925,16 zł.

Kalkulacja na dzień 16.04.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 1.12.2023 r.


Dodatkowe źródło:
•    www.bankier.pl (dostęp: 05.06.2023)


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora). 


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto bankowe to rachunek płatniczy.
 • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa