przeczytasz w 3 minuty

Zastanawiasz się nad kredytem? A może masz już kartę kredytową? Jeśli spłacasz regularnie swoje zobowiązania to oznacza, że trzymasz rękę na pulsie. Może się jednak zdarzyć, że nagromadziło się zbyt wiele zobowiązań kredytowych. W zapanowaniu nad domowym budżetem może Ci pomóc kredyt konsolidacyjny. Na czym polega i kto może się o niego ubiegać?

Spis treści:

Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak działa

 

Nasz kredyt , może pomóc Ci łatwiej zrealizować swoje plany i marzenia oraz spłacić różne należności. Dokładną definicję takiego zobowiązania odnajdziesz w ustawie o kredycie konsumenckim. Jeśli weźmiesz kredyt gotówkowy, uzyskane z jego pomocą środki przeznaczysz na dowolny cel konsumpcyjny.

Gdy potrzebujesz spłacić swoje zobowiązania, bo np. chcesz mieć tylko jeden kredyt, to rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny . Polega on właśnie, na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno . Dzięki niemu możliwe jest wydłużenie okresu kredytowania i obniżenie miesięcznych rat.

W przeciwieństwie do innych kredytów, w przypadku konsolidacji zobowiązań, na Twoim koncie nie pojawią się pieniądze potrzebne na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To my zajmiemy się ich uregulowaniem. Tobie pozostaje tylko systematyczne spłacanie w określonym terminie jednej skonsolidowanej raty.

Pamiętaj:

Na wysokość całkowitej kwoty do zapłaty wpływa wydłużenie okresu kredytowania, zwiększenie kosztów kredytu i przeważnie obniżenie kwoty comiesięcznych rat.

 

Jakie kredyty można skonsolidować w jeden kredyt

Kredyt konsolidacyjny to sposób na zapanowanie nad domowym budżetem i rozłożenie kwoty Twoich zobowiązań na wygodne raty. W ramach tego rozwiązania można skonsolidować różne rodzaje zobowiązań w tym:

 • różne kredyty gotówkowe u nas oraz,
 • kredyty z innych banków:
  • gotówkowe i ratalne;
  • pożyczki
  • karty kredytowe ,
  • Limity kredytowe w kontach udzielone w PLN.

Czy musisz być naszym klientem, aby dostać kredyt konsolidacyjny

Podczas ubiegania się o kredyt na konsolidację w placówce, poprosimy Cię m.in. o przedstawienie dowodu osobistego, umów kredytowych czy innych dokumentów finansowych (np. zaświadczenia o dochodach). Możemy poprosić Cię także o zaświadczenie o dochodach, chyba że wysokość dochodów wynika z historii finansowej konta w naszym banku.

Dla kogo jest kredyt na konsolidację?

 • Na konsolidację zobowiązań możesz zdecydować w dowolnym momencie. Kredyt konsolidacyjny wspomoże Cię wtedy, gdy:
 • masz trudności ze spłatą zadłużeń, a kwota comiesięcznych należności jest zbyt duża,
 • zmieniła się Twoja sytuacja finansowa, przez co aktualne warunki umów kredytowych nie są dla Ciebie korzystne.

Jeżeli skorzystasz z naszego kredytu konsolidacyjnego, możesz poprawić swoją płynność finansową i zapanować nad bieżącymi opłatami. W organizacji domowego budżetu pomoże Ci przesłany harmonogram spłat.

Czy wszyscy klienci mogą złożyć wniosek o konsolidację kredytów online

Jeżeli jesteś naszym klientem i chcesz skonsolidować swoje kredyty, wniosek złożysz ze swojego domu w kilku prostych krokach. Wystarczy, że:

 1. Zalogujesz się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej .
 2. Sprawdzisz przygotowaną przez nas ofertę
 3. Wypełnisz wniosek, zbadasz zdolność kredytową i ustalisz wysokość raty
 4. Zaakceptujesz umowę o kredyt konsolidacyjny online

Nie posiadasz naszego konta osobistego ? W takim przypadku także możesz złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny. Wystarczy, że zadzwonisz do naszych doradców pod numer 1 9999 lub odwiedzisz naszą placówkę.

Wskazówka:

Chcesz skorzystać z naszego kredytu konsolidacyjnego, jednak potrzebujesz też dodatkowej gotówki? Jeżeli przenosisz lub łączysz u nas zobowiązania z innych banków, możesz ubiegać się o dodatkowe środki na dowolny cel.
 

Pamiętaj!

Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. 

zespół Bluerank

Przykład reprezentatywny
Dla oferty kredytu konsolidacyjnego udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,68%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 41
 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 74 298,48 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,99%, całkowity koszt kredytu: 33 298,48 zł (w tym: prowizja 3 560,37 zł, odsetki 29 738,11 zł), umowa zawarta na okres 84 miesięcy, 83 miesięczne raty równe w wysokości 885,24 zł, ostatnia rata w wysokości 823,56 zł. Kalkulacja na dzień 16.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Oprocentowanie kredytu na konsolidację online wynosi do 15,99%  w skali roku. Minimalny okres spłaty wynosi 3
 miesiące. Maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcznych rat. Decyzja kredytowa online oraz uruchomienie produktów kredytowych realizowane są w godz. 8.00 - 20.00, 7 dni w tygodniu, oprócz świąt będących dniami ustawowo wolnymi od pracy. Dla wniosków złożonych w pozostałych godzinach decyzja/uruchomienie ma miejsce około godz. 8.00 kolejnego dnia, który nie jest świętem będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 1.12.2023 r.


Dodatkowe źródło:
•    www.bankier.pl (dostęp: 05.06.2023)


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora). 


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.
•    Konto bankowe to rachunek płatniczy.
•    Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa