przeczytasz w 4 minuty

Temat kont premium znasz jedynie z teorii? Pora przejść do praktyki i założyć Konto Select, czyli rachunek bankowy dla klientów z segmentu klienta zamożnego. Jeśli potrzebujesz sprawdzonego, wygodnego i kompleksowego konta bankowego, a także oczekujesz profesjonalnego wsparcia doradcy, Konto Select będzie doskonałym wyborem. Jakie są jego korzyści? Ile kosztuje prowadzenie rachunku i co możesz dzięki niemu zyskać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Spis treści:

Konto Select, czyli konto premium dla wymagających klientów


Bankowość osobista Santander Select to świetna propozycja dla klientów indywidualnych, którzy mają szczególne wymagania wobec usług finansowych. Jeżeli szukasz czegoś więcej niż oferują standardowe konta osobista, konto premium (Konto Select) będzie najlepszym wyborem.

Konto osobiste premium - jakie opłaty za prowadzenie konta?

Zastanawiasz się, jakie opłaty wiążą się z prowadzeniem rachunku premium? Nie zapłacisz za prowadzenie Konta Select, jeśli co miesiąc spełnisz jeden z warunków:

 •  zasilisz swoje konto wpływami w wysokości co najmniej 10 000 zł,
 •  lub masz aktywa w banku w kwocie co najmniej 150 000 zł.

W przeciwnym razie opłata miesięczna za konto wyniesie 45 zł.

Z Kontem Select możesz mieć: 

 • nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe i zwykłe przelewy w aplikacji i bankowości internetowej,
 •  bezpłatne przelewy BLIK na telefon
 •  wypłaty gotówki kartą debetową Visa Select z bankomatów w Polsce i za granicą bez opłat banku,
 •  nielimitowane bezpłatne przelewy zagraniczne na rachunki do banków z Grupy Santander: w Hiszpanii - Banco Santander, Open Bank; w Portugalii - Banco Santander Totta; w Wielkiej Brytanii - Santander UK,
 • do 300 zł zwrotów za rachunki w ciągu roku - za opłacanie swoich rachunków (faktur) za prąd, gaz, internet, telefon, TV z Konta Select możesz otrzymać 1% zwrotu części opłacanych rachunków. Maksymalnie możesz dostać 25 zł miesięcznie, czyli nawet do 300 zł rocznie.

Konto bankowe premium – co możesz zyskać?

Konto osobiste premium to niezwykle korzystne rozwiązanie. Co możesz zyskać?
Z Kontem Select zyskujesz swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi oraz komfort korzystania z nich.

 •  Dostęp do rachunku płatniczego 24/7
  Masz wygodny dostęp do swojego konta zawsze, gdy tego potrzebujesz. W każdym miejscu i w każdej chwili. Do wyboru masz m.in. usługi Santander internet oraz Santander mobile (a więc bankowość internetową i mobilną), dzięki którym możesz zarządzać swoimi finansami 24/7. 
   
 • Swoboda z korzystania z konta
  Ciesz się swobodą, jakie daje Ci konto bankowe premium. Pamiętaj, że nie pobieramy opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i poza granicami kraju - z kartą Visa Select do Konta Select masz je za darmo.
   
 • Rachunek maklerski VIP bez opłat za prowadzenie
  Jeśli masz nasze konto premium (Konto Select) możesz korzystać z rachunku maklerskiego VIP bez opłaty za prowadzenie. Dodatkowo oferujemy wsparcie i doradztwo doświadczonych ekspertów, a także preferencyjne stawki prowizji od składanych zleceń.
   

Prowadzenie Konta Select - kiedy warto o tym pomyśleć?

Wciąż zastanawiasz się, czy konto premium będzie dla Ciebie odpowiednie? Jeśli oczekujesz czegoś wyjątkowego, czegoś więcej od standardowych opcji oferowanych przez banki, z całą pewnością taki rachunek dla klientów premium będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że konta premium zazwyczaj są droższe od ich standardowych odpowiedników. Za dodatkowe opcje trzeba więcej płacić. 
Co ważne, możesz skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który pomoże Ci umiejętnie zarządzać swoimi finansami. Dodatkowo część transakcji i operacji na rachunku, a także kartę płatniczą z opcją wielowalutowości masz za darmo. Jeśli funkcjonalna karta płatnicza i priorytetowa obsługa są dla Ciebie istotne, Konto Select będzie dobrym wyborem. 

 

zespół Bluerank
 

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 17.08.2023 r.

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.
•    Konto, konto osobiste, konto premium, Konto Select to rachunki płatnicze.
•    Karta Visa Select to debetowa karta płatnicza.
•    Wypłata gotówki kartą za granicą na terenie krajów EOG poza Polską, jest transgraniczną transakcją płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.
•    Santander internet, Santander mobile, aplikacja mobilna, bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.
•    Przelew natychmiastowy to polecenie przelewu Express ELIXIR lub polecenie przelewu BlueCash.
•    Przelew w aplikacji i bankowości internetowej to polecenie przelewu wewnętrznego.
•    Przelew na telefon BLIK / Przelew na telefon to przelew wykonywany na podstawie Dyspozycji, składanej w aplikacji Santander mobile, polegający na przekazaniu środków pieniężnych na konto Odbiorcy zarejestrowanego w Bazie powiązań BLIK i realizowany w czasie rzeczywistym w dniu złożenia Dyspozycji Przelewu, Przelew na telefon BLIK jest Poleceniem przelewu.
•    Wyżej wymienione przelewy są dostępne w usłudze bankowości elektronicznej Santander internet/mobile dla klientów, którzy zawarli z bankiem umowę usług Santander online.