Biuletyn poranny

Krótka sprzedaż

Rachunek krótkiej sprzedaży skierowany jest do aktywnych inwestorów, którzy chcą sprzedawać wybrane (określone przez GPW i Santander Biuro Maklerskie) instrumenty finansowe bez konieczności ich posiadania w momencie składania zlecenia i zarabiać na spadkach ich kursów.

 

 

  • Najważniejsze korzyści

  • Dodatkowe atuty

Najważniejsze korzyści

  • Możliwość zarabiania na spadkach kursów akcji – inwestor składa zlecenie sprzedaży określonych instrumentów finansowych (np. akcji), mimo, że ich nie posiada, a następnie do godz. 16:30 obowiązany jest te instrumenty odkupić. W przeciwnym wypadku po godz. 16:30 Santander Biuro Maklerskie odkupuje je w imieniu klienta. Warunkiem złożenia zlecenia krótkiej sprzedaży jest posiadanie na rachunku dedykowanego do usługi krótkiej sprzedaży zabezpieczenia w wysokości określonej w Zarządzeniu przez Santander Biuro Maklerskie.
  • Możliwość zwiększenia rentowności inwestycji dzięki obniżonej automatycznie prowizji dla transakcji odkupu do 0,25% wartości zlecenia (min. 5 zł dla zleceń internetowych i min. 9 zł dla pozostałych zleceń).

Korzystanie z usługi krótkiej sprzedaży wiąże się z ryzykiem utraty zainwestowanych środków. Ryzykiem są również dodatkowe koszty pożyczki instrumentów finansowych powstałe w trakcie trwania pożyczki. Sprawdź informację o ryzyku

Dodatkowe atuty

  • Wygoda – możliwość inwestowania w dowolnym miejscu i czasie przez komputer lub urządzenie przenośne z dostępem do Internetu, np. telefon komórkowy, dzięki serwisowi Inwestor online i aplikacji Inwestor mobile.
  • Bezpłatne wsparcie ekspertów – możliwość korzystania z opracowań przygotowywanych przez wysoko ocenianych analityków (ocena analiz i rekomendacji wg „Forbes” nr 10/12).

Otwórz rachunek

Sprawdź dostępne warianty i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada:

 

  • Online
  • Inwestor online
  • Oddział
Przygotuj dowód osobisty
Jeśli jesteś już klientem Santander Bank Polska - wypełnij formularz na stronie, by skrócić czas rozmowy z doradcą.
Zadzwoń do nas
Zadzwoń lub zostaw swoje dane kontaktowe,
a oddzwonimy. Potwierdź dane zawarte w formularzu i poinformuj, że jesteś zainteresowany korzystaniem z usługi krótkiej sprzedaży.
Przyjdź do oddziału
Złóż podpis na umowie,
a doradca otworzy dla Ciebie rachunek.
Zadzwoń do nas
Jeżeli jesteś klientem Santander Biuro Maklerskie, możesz otworzyć rachunek przez internet lub telefon.
Złóż dyspozycję
Złóż dyspozycję rozszerzającą umowę maklerską o krótką sprzedaż.
Zacznij inwestować
Doradca otworzy dla Ciebie rachunek, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z usługi krótkiej sprzedaży.
Zadzwoń
Znajdź Santander Biuro Maklerskie
Znajdź najbliższy oddział
z dostępem do usług maklerskich.
Przyjdź do oddziału
Zabierz ze sobą dowód osobisty.
Podpisz umowę
Po wykonaniu wszystkich formalności doradca otworzy dla Ciebie rachunek.