przeczytasz w 4 minuty

Myślisz o przyszłości swoich bliskich? Zabezpiecz ich na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Ubezpieczenie na życie i zdrowie zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a w nieprzewidzianych sytuacjach daje wsparcie finansowe.

Spis treści:

Czym jest ubezpieczenie na życie i zdrowie

Ubezpieczenie na życie jest zabezpieczeniem bliskich na wypadek Twojej śmierci. Natomiast ubezpieczając swoje zdrowie, możemy zapewnić sobie dodatkowe pieniądze na leczenie lub rehabilitację na przykład po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie. Dlatego warto wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu na życie i zdrowie , a zakup polisy powinien się znaleźć na liście naszych priorytetów. Dlaczego? Bo gdy umiera nam ktoś bliski nasze życie bardzo się zmienia, a polisa będzie zabezpieczeniem na taką sytuację. Dzięki niej spadkobiercy lub osoby uprawnione mogą liczyć na świadczenie finansowe.

Czy ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe

Zakup polisy na życie jest nieobowiązkowy . Każdy sam decyduje, czy chce się dodatkowo ubezpieczyć i zadbać o finanse oraz przyszłość swoich bliskich.

Może się zdarzyć, że ubezpieczenie na życie będzie wymagane, np. gdy starasz się o kredyt hipoteczny.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie i zdrowie

Zakres ubezpieczenia na życie i zdrowie zależy od wybranego przez Ciebie pakietu i Twoich indywidualnych potrzeb. Nie każdy musi decydować się na rozszerzenie polisy - niektórym w zupełności wystarcza samo ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie Życie i zdrowie - z czego możesz skorzystać:

  • Pakiet na życie – osoby bliskie mogą otrzymać pieniądze na wypadek Twojej śmierci.

Dodatkowo możesz wybrać:

  • Pakiet zdrowotny – możesz otrzymać pieniądze, jeśli poważnie zachorujesz. Możesz wtedy także skorzystać m.in. z rehabilitacji, pomocy psychologa czy drugiej opinii medycznej.
  • Pakiet szpitalny – możesz otrzymać pieniądze, jeśli będziesz w szpitalu. Możesz też mieć pokryte koszty zakupu leków na receptę do 3 tys. zł i innych produktów dostępnych w aptece do 300 zł.
  • Pakiet wypadkowy – możesz otrzymać pieniądze, jeśli doznasz kontuzji, która jest następstwem nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo, osoby bliskie mogą otrzymać pieniądze w przypadku Twojej śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Po uszkodzeniu ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku możesz też skorzystać np. z rehabilitacji, badań USG, RTG, rezonansu lub wizyty u lekarza ortopedy, chirurga.
  • Pakiet dla dziecka - jeśli Twoje dziecko lub dzieci doznają kontuzji w następstwie nieszczęśliwego wypadku, możesz otrzymać nie tylko pieniądze, ale również m.in. pomoc korepetytora, rehabilitację czy transport dziecka do szpitala.

Zastanawiasz się jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Powiedz nam o swoich potrzebach, a my zaproponujemy Ci zakres ochrony, który odpowiada na te potrzeby. Podejmij decyzję zgodnie z tym, co Ci najbardziej odpowiada. Szczegóły zawsze znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie na życie i zdrowie wybrać

Gdy decydujesz się na nasze ubezpieczenie Życie i zdrowie określ optymalne dla Ciebie warunki i sumę ubezpieczenia. To kwota , którą ubezpieczyciel może wypłacić wskazanym osobom, gdy dojdzie do Twoje śmierci.

Możesz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe ryzyka, np. na wypadek poważnej choroby. Wówczas w ramach pakietu zdrowotnego, możesz dostać nie tylko pieniądze, ale także pomoc w organizacji codziennych spraw. Gdy zdecydujesz się na pakiet wypadkowy oraz pakiet szpitalny możesz również otrzymać pieniądze jeśli np. złamiesz sobie rękę, skręcisz kostkę lub będziesz w szpitalu.

Dodatkowo możesz ubezpieczyć swoje dzieci poniżej 18 roku życia na wypadek złamania, oparzenia lub skręcenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie i zdrowie

Wysokość składki za ubezpieczenie na życie zależy m.in. od wieku ubezpieczonego, dodatkowych pakietów i wybranej sumy ubezpieczenia . Sprawdź ją w swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Czy możesz mieć dwa ubezpieczenia na życie

Jeśli chcesz zwiększyć sumę ubezpieczenia, możesz wybrać kilka różnych polis na życie i zdrowie . W ten sposób jeszcze mocniej zadbasz o bezpieczeństwo oraz finanse twoich bliskich w nagłych wypadkach.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 1.03.2024 r.

Ochronę ubezpieczeniową w ramach umowy ubezpieczenia Życie i zdrowie świadczy Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. (Santander Allianz TUŻ). Szczegółowe informacje dostępne są w placówkach Santander Bank Polska S.A. (bank) oraz na santander.allianz.pl. Informacja o wysokości należnej składki ubezpieczeniowej dostępna jest w placówkach banku. 
Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Allianz TUŻ. Bank jest wpisany pod nr 11135943/A do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, który prowadzi KNF. Infolinia 1 9999 (lub +48 61 81 1999 z zagranicy) - opłata zgodna z taryfą operatora. 
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.
•    Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.
•    Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.