przeczytasz w 4 minuty

Często płacisz kartą, korzystasz z bankowości mobilnej, a Twój pracodawca co miesiąc przelewa Ci wypłatę na konto? Jeśli tak, to masz ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Takie konto ułatwia Ci codzienne funkcjonowanie i w wielu sytuacjach pozwala zaoszczędzić cenny czas. Czym powinno wyróżniać się konto, z którego będziesz korzystać przez lata? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju rachunku i jak go otworzyć?

Spis treści:

Co to jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy?

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to inaczej konto osobiste Uruchomi się w nowym oknie dla klientów indywidualnych. Konto umożliwia proste i wygodne zarządzanie swoimi finansami, pozwala na bezpieczne gromadzenie pieniędzy i prowadzenie rozliczeń. To właśnie na Twój rachunek ROR co miesiąc wpływa wynagrodzenie. Możesz też wpłacać na niego gotówkę, zlecać przelewy, robić wypłaty z bankomatów, opłacać rachunki czy płacić za zakupy w sklepach za pomocą karty lub smartfona.

Wiele osób wykorzystuje konto także do płacenia rachunków, co jest wygodne, zwłaszcza w aplikacji mobilnej. Nie trzeba wychodzić z domu i tracić czasu na dotarcie do najbliższej poczty lub urzędu. Możesz załatwić wiele spraw w swoich czterech kątach, w wygodnym fotelu z telefonem w ręce.

Na Konto bankowe (ROR) można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na konkretny cel. Zebrane pieniądze możesz przeznaczyć np. na wakacje, realizację swoich pasji czy potraktować jako dodatkowy kapitał na czas emerytury.

Konto osobiste - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybierz rachunek dostosowany do swoich potrzeb i korzystaj z konta tak, jak Ci najwygodniej. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zwróć uwagę na takie kwestie, jak:

 • miesięczna opłata za prowadzenie rachunku;
 • opłata za kartę do rachunku bankowego;
 • łatwość oraz intuicyjność obsługi aplikacji mobilnej;
 • produkty dodatkowe oferowane w pakiecie do rachunku ROR.
   

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR - co jeszcze jest ważne

Jeśli chcesz otworzyć sobie nowe konto bankowe (ROR) zwróć uwagę na zasady korzystania z niego – czy są proste oraz na to, czy formalności przy jego otwieraniu są ograniczone do minimum. Zwróć też uwagę na szeroki wybór płatności. Jeśli lubisz sprytne i sprawdzone rozwiązania, podczas poszukiwań konta w sam raz dla siebie, upewnij się, że będziesz mieć do dyspozycji szeroki wybór płatności. Wybierz konto dobrane do Twojego tempa życia – płać zegarkiem, telefonem, kartą, korzystaj z Google Pay lub Apple Pay i niech nic Cię nie ogranicza!

Przy okazji porównywania kont sprawdź też, które z nich umożliwiają dostęp do dodatkowych usług, udogodnień i benefitów.

Rachunek ROR - przykładowe konta 

W ofercie naszych kont dla klientów indywidualnych znajdziesz kilka interesujących propozycji, w tym m.in.:

 • Konto Santander – umożliwia nie tylko bezpłatne przelewy natychmiastowe, ale także wypłaty gotówki BLIKIEM za 0 zł z aplikacją Santander mobile. Dodatkowym benefitem są zwroty za rachunki (1% kwoty rachunków za np. gaz, prąd, telefon czy internet i TV). Możesz otrzymać zwrot do 300 zł rocznie.
 • Konto Santander dla młodych 13‑17 – ROR dla młodych, czyli coś odpowiedniego dla osób w wieku od 13 do 17 lat.
 • Konto Santander dla młodych 18‑25 

Więcej informacji i propozycji znajdziesz na stronie kont bankowych Uruchomi się w nowym oknie.

Jak założyć ROR

Jak założyć ROR
Zastanawiasz się, jak otworzyć ROR? To proste! Wybierz rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

 • Załóż konto przez internet
  Wypełnij wniosek dostępny na stronie, złóż go online i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Poczekaj na kuriera, który przyjedzie z umową i poprosi Cię o podpisanie jej. Możesz też wybrać inną opcję i otworzyć konto na selfie.
 • Drugim, równie wygodnym rozwiązaniem, jest konto na selfie, o czym przeczytasz w artykule: 
  Konto bankowe na selfie - co to znaczy i jak je założyć? Uruchomi się w nowym oknie
 • Otwórz konto w najbliższym oddziale 
  Pomoże Ci w tym doradca, który przy okazji odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. 
Stan na 23.03.2023 r.


Apple Pay są znakami towarowymi firmy Apple Inc. Google Pay to znak towarowy Google Inc. Konto Santander dla młodych to nazwa marketingowa Konta Santander
Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto Santander, Konto Santander dla młodych 13-17 lat, Konto Santander 18-25 lat to rachunek płatniczy.
 • Aplikacja Santander mobile to usługa bankowości elektronicznej.
 • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.
 • Przelew to polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego.
 • Przelew natychmiastowy to polecenie przelewu Express ELIXIR lub polecenie przelewu BlueCash.
 • Płatność kartą oraz płatność zbliżeniowa telefonem to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
 • Wypłata gotówki kartą za granicą na terenie krajów EOG poza Polską, to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.