Karty i płatności

Sprawdź nasze wskazówki, jak płacić szybko i wygodnie

Jak działa spłata karty kredytowej na raty? Kto może z niej skorzystać?

 przeczytasz w 4 minuty

Marzysz o spontanicznym wyjeździe lub większym zakupie, ale nie masz aktualnie wystarczająco dużo pieniędzy na koncie? Karta kredytowa to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Zadłużenie na karcie kredytowej można spłacać w ratach. Sprawdź, jak to zrobić.

Czytam więcej

Obowiązek posiadania terminala płatniczego w branży beauty

 przeczytasz w 5 minut #dla firm

Terminal płatniczy nie jest obowiązkowy. Jednak zgodnie z Polskim Ładem przedsiębiorcy mają obowiązek oferować klientom płatności bez użycia gotówki. Dlatego warto rozważyć wprowadzenie terminala w swoim salonie. Dowiedz się, co dzięki temu zyskasz.

Czytam

Jak działa karta kredytowa?

 przeczytasz w 4 minuty

Karta kredytowa wygląda podobnie ja debetowa, ale zasada jej działania jest inna. Możesz z niej korzystać w ramach przyznanego Ci limitu kredytowego. Wykorzystane środki musisz regularnie spłacać, by uniknąć odsetek. Sprawdź, jak działa karta kredytowa

Czytam

Co zrobić, jeśli bankomat wciągnął kartę? Poradnik

 przeczytasz w 6 minut

Zdarzyło Ci się kiedyś, że bankomat „zjadł” Twoją kartę płatniczą? To sytuacja, która może przytrafić się każdemu. To moment pełen stresu, zwłaszcza jeśli jesteś w obcym miejscu lub potrzebujesz pieniędzy na pilne wydatki. W naszym artykule znajdziesz wskazówki, co zrobić, gdy bankomat wciągnie kartę.

Czytam

Jaki terminal płatniczy wybrać, gdy prowadzisz firmę? więcej

 przeczytasz w 6 minut #dla firm

Terminale płatnicze to już codzienność – pozwalają płacić wygodnie, czyli bez gotówki. Dowiedz się, jak działa terminal i jaki model sprawdzi się w Twojej firmie.

Czytam więcej

Zastrzeżenie czy blokada karty płatniczej – co wybrać i dlaczego?

 przeczytasz w 3 minuty

Każdy może paść ofiarą złodzieja, każdemu może się także zdarzyć chwila roztargnienia i zgubienie karty płatniczej. Co zrobić w takiej sytuacji? Trzeba jak najszybciej zastrzec lub zablokować kartę. Wyjaśniamy, czym to się różni. Podpowiadamy też, w jaki sposób zgłosić nam utratę karty.

Czytam

Na czym polega faktoring? więcej

 przeczytasz w 5 minut #dla firm

Faktoring to sposób, aby szybko dostać pieniądze z niezapłaconych faktur. Możesz dzięki temu finansować bieżącą działalność firmy. Na czym polega faktoring i usługa eFaktoringu?

Czytam więcej

Kod CVV – co oznacza i do czego służy na karcie płatniczej?

 przeczytasz w 6 minut

Karta płatnicza ułatwia Ci codzienność. Pozwala na bezpieczne i szybkie zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Możesz podpiąć ją do portfela cyfrowego w telefonie oraz dokonywać płatności zbliżeniowych. Jednak mimo korzystania z karty nie wiesz, co to jest kod CVV oraz CVC?

Czytam

Jak wybrać kartę kredytową i mądrze z niej korzystać?

 przeczytasz w 6 minut

Karty kredytowe to powszechny środek płatności, wykorzystywany na całym świecie. Kartą kredytową możesz płacić nie tylko w sklepie, restauracji, czy na stacji benzynowej, ale też w internecie. To prosty sposób na wygodne i bezpieczne zakupy.

Czytam więcej

Ilustracja - dłoń trzymająca kartę kredytową w kolorze czarnym

Google Pay - jak działa i jak nim płacić? więcej

 przeczytasz w 5 minut

Płać zbliżeniowo telefonem lub smartwatchem. Nie musisz nosić przy sobie portfela ani karty – korzystaj z Google Pay na urządzeniach z systemem Android.

Czytam artykuł

Przelew na telefon BLIK – jak działa i jak go zrobić?

 przeczytasz w 4 minuty

Zrzutka na wspólny prezent? A może błyskawiczne przelanie kieszonkowego nastolatkowi? Taką możliwość daje BLIK na telefon, dzięki któremu możesz przelać pieniądze, bez podawania numeru konta odbiorcy. Przelewaj pieniądze na numer telefonu!

Czytam więcej

Ilustracja -smartfon z aplikacją Santander mobile w dłoni obok logo BLIKA

Black Week – jak oszczędzić na zakupach podczas największej wyprzedaży roku

 przeczytasz w 6 minuty

Koniec listopada to idealny moment na to, by zacząć przygotowania do świąt. Black Week to czas najgorętszych wyprzedaży roku. Kumulacja promocji ma miejsce w Black Friday, a w sklepach z elektroniką szał wyprzedaży trwa przez cały Cyber Monday. Szukaj wyjątkowych okazji i bankuj z nami!

Czytam więcej

Ile czasu idzie przelew

 przeczytasz w 7 minut 

Każdego dnia na całym świecie robi się miliony przelewów bankowych. Nic w tym dziwnego – to wygodny sposób na przekazywanie pieniędzy. Ile czasu idzie standardowy przelew? Jak długo trzeba czekać na pieniądze z przelewu zagranicznego?

Czytam więcej

Aplikacja SoftPos - jak działa terminal płatniczy w telefonie?

 przeczytasz w 5 minut  #dlafirm

Płatności odroczone, wirtualne portfele czy BLIK to tylko przykłady rozwiązań dla świata biznesu. Postęp technologiczny pozwolił też zmienić branżę terminali. Poznaj SoftPOS - nowoczesną alternatywę dla przyjmowania płatności kartą!

Czytam więcej

Ilustracja - jedna dłoń z terminalem w telefonie i druga dłoń z kartą płatniczą

Przelew natychmiastowy – czym jest i jak go wykonać

 przeczytasz w 3 minuty

Natychmiastowe przelewy możesz robić 24/7, a Twpoje pieniądze wpływają na rachunek odbiorcy w ciągu kilku sekund. Dowiedz się, jak dokładnie działa przelew natychmiastowy i jakie są limity pojedynczych transakcji.

Czytam więcej

Ilustracja - banknotów 50 ze strzałka żółtą w lewo u góry i strzałką fioletową w prawo na dole

Jak płacić zbliżeniowo telefonem lub zegarkiem?

 przeczytasz w 4 minuty

Masz wrażenie, że czas Cię goni? Idziesz biegać, masz małą torebkę i nie chcesz wychodzić z domu z portfelem? Możesz płacić za zakupy – szybko i wygodnie - telefonem albo wykorzystać swój smartwatch. Sprawdź, jak to zrobić oraz czego potrzebujesz, aby zacząć płacić zbliżeniowo.

Czytam więcej

Ilustracja -ręce płacące zbliżeniowo zegarkiem i telefonem

BLIK płatność na wyciągnięcie kciuka

 przeczytasz w 4 minuty

Polacy korzystają z BLIKA bardzo często, a jego popularność stale rośnie. Płacisz za zakupy, wypłacasz gotówkę z bankomatu, robisz przelew na telefon. Czy znasz wszystkie zalety BLIKA?

Czytam więcej

Ilustracja -smartfon z aplikacją Santander mobile w dłoni obok logo BLIKA

Bezpieczne zakupy i płatnościw Internecie więcej

 przeczytasz w 19 minut

Zakupy w internecie mają wiele zalet, są szybkie, oszczędzasz czas i często pieniądze. Niosą również ze sobą wiele pułapek i niebezpieczeństw. Sprawdź jak bezpiecznie robić zakupy online i jak za nie płacić.

Czytam artykuł

Ile idzie przelew zagraniczny i walutowy

 przeczytasz w 14 minut

Przelewy zagraniczne i walutowe wydają się skomplikowane. Jednak wcale takie być nie muszą. Z tego artykułu dowiesz się jakie są rodzaje przelewów walutowych, ile kosztują lub jak długo trwa ich realizacja.

Czytam więcej

Ilustracja  - smartfon w dłoni z aplikacją santander  i monetami z symbolami euro, złotówki

Karta kredytowa na wszelki wypadek

 przeczytasz w 16 minut

Karta kredytowa daje prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niej masz dostęp do pieniędzy, po które możesz sięgnąć w każdej chwili. Oczywiście w ramach ustalonego wcześniej limitu kredytowego. Zobacz jak działa i jak z niej korzystać.

Czytam więcej

Ilustracja  - dłoń trzymająca kartę kredytową Santander w tle błękitne elementy graficzne

#zakupy #platnoscikarta#platnoscitelefonem #blik#platnoscizblizeniowe

Santander mobile

Pobierz naszą aplikację i miej cały bank w telefonie