przeczytasz w 4 minuty

Marzysz o spontanicznym wyjeździe lub większym zakupie, ale nie masz aktualnie wystarczająco dużo pieniędzy na koncie? Karta kredytowa to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Zadłużenie na karcie kredytowej można spłacać w ratach. Sprawdź, jak to zrobić.

Spis treści:

Karta kredytowa – Twój elastyczny sposób na płatności

Nie wiesz, jak działa karta kredytowa ? Mechanizm jej działania jest bardzo prosty. Otrzymujesz limit kredytowy, który możesz wykorzystać na co chcesz. Możesz płacić kartą tak samo, jak kartą debetową w sklepach i w Internecie, a Twoje wydatki zmniejszają dostępny w karcie limit. Okres rozliczeniowy trwa 30 dni, po tym czasie dostaniesz od nas zestawienie transakcji. Na spłatę zadłużenia karty dajemy Ci 24 dni. Jeśli nie spłacisz karty w tym terminie, naliczymy Ci odsetki.

Przeczytaj także: Jak wybrać kartę kredytową i mądrze z niej korzystać?

Ratio, czyli spłata karty kredytowej na raty

Zadłużenie na karcie kredytowej możesz też spłacać w miesięcznych ratach. U nas ta usługa nosi nazwę Ratio (RRSO 23,24%) a za jej uruchomienie nie pobieramy opłaty Możesz rozłożyć spłatę na stałe raty – od 3 do nawet 72. Usługę możesz włączyć do 60 dni po zaksięgowaniu płatności na rachunku karty. Na raty rozłożysz płatności kartą, wypłaty gotówki oraz przelewy z rachunku karty kredytowej na dowolne konto. Minimalna kwota raty to 200 zł. Pamiętaj też, że kwota spłacana na raty nie może przekraczać 95% Twojego limitu kredytowego.

Jak korzystać z usługi spłaty na raty

Jeśli jesteś posiadaczem karty kredytowej, możesz skorzystać u nas ze spłat ratalnych. Usługę możesz uruchomić za pomocą aplikacji mobilnej, w bankowości internetowej lub u doradcy pod 1 9999. Uruchomienie usługi za pośrednictwem aplikacji mobilnej

 • Użyj karty kredytowej (możesz np. zapłacić nią za zakupy).
 • 3-4 dni po transakcji, zaloguj się do naszej aplikacji mobilnej. Wybierz swoją kartę, a następnie zaznacz opcję Spłata w ratach.
 • Włącz Ratio. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, którą chcesz spłacać w ratach oraz ilość rat. Pierwszą ratę zobaczysz w zestawieniu operacji dla Twojej karty, po zakończeniu kolejnego cyklu rozliczeniowego.
 • Od tego momentu, będziemy doliczać Twoje raty do comiesięcznych zestawień operacji na karcie kredytowej. Kwota do spłaty będzie powiększona o ratę Ratio. Spłata każdej raty zwiększa dostępne środki na twojej karcie.

Uruchomienie usługi za pomocą bankowości internetowej

 • Zapłać za zakupy lub zrób przelew – użyj do tego karty kredytowej.
 • Odczekaj kilka dni aż transakcja zostanie zaksięgowana. Zaloguj się do bankowości internetowej i wybierz opcję Spłata w ratach, którą znajdziesz w zakładce Twoje karty.
 • Zdecyduj, jaką kwotę chcesz spłacać w ratach. Ustal też ilość rat. W kolejnym cyklu rozliczeniowym zobaczysz ratę w zestawieniu operacji.
 • Kwotę raty automatycznie doliczymy do Twoich comiesięcznych zobowiązań.

Jak uruchomić usługę telefonicznie, u doradcy pod 1 9999

 • Użyj swojej karty kredytowej.
 • Kiedy transakcja zostanie rozliczona (najczęściej trwa to 3-4 dni), zadzwoń pod 1 9999. Ustal z doradcą, jaką kwotę chcesz spłacać. Zdecyduj też o wysokości raty i ilości rat.
 • Pierwsza rata zostanie uwzględniona w zestawieniu operacji dla karty kredytowej za kolejny cykl rozliczeniowy.
 • Raty będą automatycznie doliczane do Twoich comiesięcznych zestawień.

Przeczytaj także: Karta kredytowa na wszelki wypadek

Raty w karcie kredytowej – dlaczego warto z nich korzystać

Zastanawiasz się, czy rozłożyć zadłużenie na karcie kredytowej na raty? To rozwiązanie ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

 • Masz większą kontrolę nad budżetem
  Jeśli spłacasz kartę kredytową w ratach, możesz łatwiej kontrolować budżet, rozkładając koszty na mniejsze, stałe raty. Daje to lepszą przewidywalność i umożliwia Ci lepsze planowanie finansów osobistych.
 • Raty są dla Ciebie mniejszym obciążeniem finansowym
  Spłata ratalna rozkłada zadłużenie na mniejsze kwoty, co może być łatwiejsze do udźwignięcia dla Twojego budżetu.
 • Możesz budować pozytywną historię kredytową
  Spłata karty kredytowej w ratach nie ma negatywnego wpływu na Twoją historię kredytową, o ile spłacasz raty w terminie.

Spłata karty kredytowej w ratach to dobre rozwiązanie, gdy nie masz możliwości spłaty całego zadłużenia w terminie, chcesz obniżyć całkowity koszt spłaty zadłużenia lub potrzebujesz większej kontroli nad swoim budżetem.

zespół Bluerank

 

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 21.06.2024 r.
Dodatkowe źródła:
https://direct.money.pl/artykuly/porady/czy-zadluzenie-na-karcie-kredytowej-moge-splacac-w-ratach#czy-oplaca-sie-splacac-zadluzenie-karty-kredytowej-na-raty?-5
https://pieniadze.rp.pl/karty-platnicze/art17445381-zadluzenie-na-karcie-kredytowej-mozna-rozlozyc-na-raty

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach, oprocentowaniu dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto, konto osobiste to rachunek płatniczy.

 • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.