przeczytasz w 6 minut

Karty kredytowe to powszechny środek płatności, wykorzystywany na całym świecie. Kartą kredytową możesz płacić nie tylko w sklepie, restauracji, czy na stacji benzynowej, ale też w internecie. To prosty sposób na wygodne i bezpieczne zakupy.

Spis treści:

Jak działa karta kredytowa

Karta kredytowa (RRSO: 23,99%) daje Ci możliwość płacenia środkami pożyczonymi od banku. Wystarczy, że złożysz wniosek o kartę. Kiedy uzyskasz pozytywną decyzję kredytową, otrzymasz kartę, wraz z przypisanym do niej limitem kredytowym. Za każdym razem, gdy dokonasz płatności, kwota zakupu będzie odliczana od dostępnego limitu kredytowego. Musisz pamiętać, by regularnie spłacać zobowiązanie.

Jak płacić kartą kredytową przez internet

Karty kredytowej, możesz używać jak zwykłej karty płatniczej, np. do zakupów. Dotyczy to transakcji zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.. Transakcje dodatkowo są zabezpieczane  usługą 3D-Secure. To rozwiązanie, które jest wykorzystywane w sklepach internetowych w Europie oraz większości sklepów na całym świecie. Polega na tym, że transakcje kartami płatniczymi są dodatkowo zabezpieczone.

Podczas niektórych płatności możemy poprosić Cię o ich potwierdzenie Mobilną autoryzacją – czyli wpisaniem 4 cyfrowego PINu.

Dla niektórych płatności internetowych kartą, my jako bank możemy odstąpić od użycia dodatkowych zabezpieczeń, ponieważ umożliwiają to przepisy wykonawcze do Dyrektywy PSD2. W takim przypadku podczas płatności możemy poprosić Cię wyłącznie o podanie danych karty.

To również może Cię zainteresować: Bezpieczne zakupy i płatności w Internecie

Zalety korzystania z karty kredytowej

Zastanawiasz się, czy wnioskować o kartę kredytową? Sprawdź, co sprawia, że korzystanie z tej formy płatności jest proste i przyjemne.

  • Możesz korzystać z limitu karty kredytowej, zanim dostaniesz ją w plastikowej formie

Zastanawiasz się, jak to możliwe? Wystarczy, że przy okazji składania wniosku o kartę, zlecisz darmowy przelew z limitu karty kredytowej na konto osobiste. Jest to dostępne dzięki usłudze Fast Cash. Przelew zrealizujemy od razu po zawarciu umowy.

  • Nie musisz od razu spłacać należności

U nas z limitu kredytowego możesz korzystać do 54 dni, bez naliczania odsetek. Musisz jedynie pamiętać, że nie dotyczy to wypłat gotówki z bankomatów oraz przelewów z karty kredytowej.

  • Możesz płacić nie tylko za pomocą plastikowej karty

Nie musisz już czekać na plastikową kartę, aby nią płacić. Możesz skorzystać z wersji wirtualnej karty. Wystarczy, że ją aktywujesz w Santander mobile lub Santander internet, ustawisz swój PIN i dodasz ją do portfela cyfrowego (Google Pay/Apple Pay)

  • Nie musisz pamiętać o spłacie karty

Wystarczy, że wybierzesz automatyczną spłatę karty z Twojego rachunku. Pamiętaj, aby zapewnić pieniądze na rachunku.

  • Raty w karcie – to możliwe

Dzięki usłudze Ratio, płatności możesz rozłożyć płatności kartą, wypłaty gotówki oraz przelewy z rachunku karty kredytowej na wygodne raty.  Minimalna kwota to 200 zł. Kwota spłacana na raty nie może przekraczać 95% Twojego limitu w karcie. Spłatę możesz rozłożyć na stałe raty - od 3 do nawet 72.

  • Możesz otrzymać dodatkowe karty bez opłat

Potrzebujesz dodatkowej karty kredytowej dla męża lub nastoletniego dziecka, które ukończyło 13 lat? Żaden problem! U nas zamówisz ją bezpłatnie.

  • Możesz korzystać z usługi Chargeback

Jeśli za zakupy zapłacisz kartą i okaże się, że towar jest niezgodny z zakupem lub Twój rachunek jest podwójnie obciążony, pomożemy Ci odzyskać pieniądze. Wszystko dzięki usłudze Chargeback.

Karta kredytowa – korzystaj z niej mądrze

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie na nieprzewidziane wydatki, np. nagły remont czy zakup wakacji zagranicznych w okazyjnej cenie. Jeśli zdecydujesz się na zakup karty kredytowej w naszym banku, możesz liczyć na wiele ciekawych benefitów i usług dodatkowych.

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk

Bank od wykorzystanej kwoty limitu w rachunku karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk 3 400 zł pobiera odsetki według zmiennej stopy procentowej, równej stopie odsetek maksymalnych wskazanych w art. 359 § 2¹ kodeksu cywilnego, tj. 18,50% w stosunku rocznym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 23,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 3 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 584,49 zł, oprocentowanie zmienne 18,50% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1 184,49 zł (w tym: odsetki 1 004,49 zł, opłata roczna i miesięczne 180 zł). Dla wyliczeń RRSO przyjęto łącznie następujące założenia: limit kredytowy zostaje w pełni wykorzystany przez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w dniu zawarcia umowy, data księgowania transakcji na rachunku karty jest zgodna z datą pierwszego zestawienia operacji, a powstałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy; miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w dniach wskazanych na zestawieniach operacji jako termin płatności. Kalkulacje zostały dokonane na dzień 1.07.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.

zespół Bleurank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 1.06.2024 r.

Transakcja wykonana w innej walucie niż PLN będzie przewalutowana, co wiąże się z kosztem kursu walutowego, który stosujemy. Apple Pay to znak towarowy firmy Apple Inc.

Google Pay to znak towarowy Google Inc.

Z oferty karty kredytowej mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez Santander Bank Polska warunki oceny zdolności kredytowej.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Umowy ubezpieczenia Podróżne World świadczona jest klientom Santander Bank Polska S.A. przez Inter Partner Assistance Oddział w Polsce na podstawie umowy ubezpieczenia grupowego. Zasady ubezpieczenia, w tym objęcia ochroną ubezpieczeniową, rezygnacji, ograniczenia lub wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela regulują Szczególne Warunki Ubezpieczenia Podróżnego World dla Posiadaczy i Użytkowników kart World Mastercard wydanych przez Santander Bank Polska S.A., dostępne wraz z Kartą Produktu na stronie santander.pl oraz w oddziałach Santander Bank Polska S.A.

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora). Stan na 1.06.2024 r.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto osobiste to rachunek płatniczy.

  • Kod 3D-Secure to powiadamianie SMS.

  • Przelew z rachunku karty kredytowej to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego.