Lista aktualności - Santander Universidades

Akademia Programowania zakończona

14 stycznia 2022

Rozwój kompetencji cyfrowych jest kluczowy dla młodych osób wkraczających na rynek pracy, a także dla tych, którzy już stawiają swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Jednak wiedza akademicka to nie wszystko – warto także uczyć się od praktyków, zwłaszcza jeśli chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

Uruchomi się w nowym oknie

Dlatego właśnie jesienią 2021 roku odbyła się Akademia Programowania, organizowana dzięki współpracy Studenckiego Koła Naukowego Informatyki SGH z Santander Universidades. Podczas cyklu warsztatów studenci dowiedzieli się więcej o modelach ekonometrycznych w finansach, narzędziach PowerBI oraz o tworzeniu podstaw aplikacji internetowych.

W ramach Akademii odbyły się 3 warsztaty, a zajęcia poprowadzili specjaliści z Santander Bank Polska:

  • Modelowanie danych finansowych – Dominik Miażdżyk oraz Mirosław Mamczur
  • Tworzenie aplikacji webowych – Krzysztof Jamróz
  • Wizualizacja danych w PowerBI – Jakub de Rosset.

Swoimi wrażeniami podzielił się też jeden z prelegentów, Jakub de Rosset:

„Tematyka szkoleń została dostosowana do kompetencji wymaganych na rynku pracy. Uczestnicy szkolenia wykazali się wysokim poziomem aktywności oraz zaangażowania, ułatwiając w ten sposób samo prowadzenie warsztatów. Dla prowadzącego jest to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie.”

Monika Piątkowska, menadżer placówki Santander Universidades w Szkole Głównej Handlowej powiedziała:

„Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczności akademickiej. Wierzymy, że rozwój kompetencji cyfrowych jest kluczowy dla dobrego startu studentów na rynku pracy, dlatego z przyjemnością wspieramy programy o takiej tematyce. Zainteresowanych ciągłym rozwojem zapraszamy też na naszą platformę www.santander-grants.com, gdzie można znaleźć więcej bezpłatnych programów”.

Santander od 10 lat wspiera edukację w Polsce

W 2021 roku mija równo 10 lat, odkąd Santander Universidades funkcjonuje w Polsce i 25 lat, odkąd działa na świecie.. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym działania w Polsce i zapraszamy do rekrutacji na jubileuszowe programy rozwojowe: www.santander.pl/10lat.

Laureatom życzymy wielu sukcesów na polu prywatnym i zawodowym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do korzystania z możliwości rozwoju oferowanych przez Santander Universidades.