Oszczędzamy końcówki z automatycznym kontem oszczędnościowym

Grosz do grosza, a może się zebrać konkretna kwota. Tak samo działa automatyczne oszczędzanie – przy Twoich zakupach bank pobiera z konta zaokrąglone kwoty, a różnicę odkłada na Twoje konto oszczędnościowe. Zdziwisz się, jak dużo uzbierasz...

Codzienne zakupy pieczywa i „czegoś do kanapki”, kawa po drodze do pracy, raz na jakiś czas lunch z kolegami z biura, a w piątki wyjście na piwo ze znajomymi – wydaje się, że wydaje tak niewiele, a z konta Pawła pieniądze jakby znikały. Podobne obserwacje ma Magda – ona jednak robi zakupy dla całej rodziny. Wychowanie trzech synów to nie lada wyzwanie: każdy ma już swoje potrzeby, a przecież ciepły obiad musi być codziennie. Pieniądze same się rozchodzą, a ceny wszystkiego rosną w zastraszającym tempie. Jak w takich sytuacjach zadbać o jakiekolwiek oszczędności?

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Rozwiązaniem może być automatyczne odkładanie końcówek transakcji. Działa podobnie jak kiedyś odkładanie do skarbonki drobnych po zakupach, z tą różnicą, że dzieje się automatycznie i nie trzeba o tym pamiętać. Po uruchomieniu tej opcji w banku przy okazji każdej transakcji tzw. „końcówka” będzie odkładana na cel oszczędnościowy. Pawła lunch zamiast 26 zł będzie go zatem kosztował 30 zł, z czego reszta pieniędzy (w tym przypadku 4 zł) trafi na cel oszczędnościowy. Podobnie Magda – produkty spożywcze w osiedlowym sklepie kosztują ją 65,50 zł, bank jednak zaokrągli kwotę do 70 zł, a 4,50 zł różnicy przeleje na jej cel oszczędnościowy. W ten sposób można odłożyć zaskakująco dużo…

Paweł zorientował się, że po miesiącu uskładał prawie 100 zł. A gdyby tak odkładać jeszcze więcej? Na tyle spodobała mu się ta forma oszczędzania, że ustawił w banku odkładanie większych kwot, bo końcówki transakcji bank może mnożyć 5- lub 10-krotnie.

Zarządzanie końcówkami transakcji w Santander Bank Polska jest bardzo łatwe. Wystarczy w aplikacji Santander mobile wybrać zakładkę „Moje cele” i ustawić tam żądaną kwotę do odłożenia. Paweł zamarzył o nowym telewizorze, a Magda zaplanowała sobie oszczędzanie pieniędzy na remont kuchni. Od tej pory końcówki każdej płatności kartą debetową lub BLIKIEM są odkładane na ich cele oszczędnościowe. Zaglądając na konto mogą teraz liczyć na miłe niespodzianki.

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz regulamin promocji dostępne są na santander.pl.

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) jest usługą bankowości elektronicznej.
  • Płatność BLIK – Transakcja BLIK polegająca na płatności za towary lub usługi w stacjonarnym sklepie/punkcie usługowym lub w sklepie internetowym.
  • Płatność BLIK jest Poleceniem przelewu albo Poleceniem przelewu wewnętrznego.
  • Konto osobiste, rachunek Moich celów to rachunki płatnicze.