Grosz do grosza – łatwo odkładaj pieniądze na koncie oszczędnościowym na dowolny cel

Drobne z kieszeni czy portfela, które do niedawna trafiały do skarbonki, teraz mogą zasilać Twoje konto oszczędnościowe automatycznie. Zobacz, jak działa automatyczne oszczędzanie i jakie to proste. Sprawdź!

Janek ma 35 lat i od kilku sezonów co roku wyjeżdża na lipiec i sierpień na Maltę. Tylko tam – jak sam mówi – może w pełni naładować akumulatory na cały rok. Taki wyjazd to jednak bardzo duży wydatek, na który musi odkładać co najmniej kilka miesięcy. Zazwyczaj oszczędzanie zaczyna już we wrześniu, zaraz po powrocie z wyspy. Takie oszczędzanie pieniędzy na rachunku przez kilka miesięcy wymaga dużo samodyscypliny, a pokus przez cały rok przecież nie brakuje…

Przed podobnym wyzwaniem stoi Julia. Studentka muzykologii marzy o własnym pianinie. Teraz gra na elektrycznym keyboardzie, bo na akustyczny instrument nie było jej nigdy stać. Ponieważ na czwartym roku studiów ma mniej zajęć, udało jej się znaleźć pracę. Dlatego postanowiła, że musi teraz uzbierać na wymarzony instrument. Szybko wyliczyła, że jeśli będzie odkładać po 500 zł miesięcznie na oprocentowanym koncie oszczędnościowym, może mieć własne pianino już w przyszłym roku. Tylko jak to zrobić, by rzeczywiście co miesiąc odłożyć taką kwotę?

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Automatyczne wpłaty

To nasz sprawdzony sposób – jak to robić. Janek już to sprawdził na własnym przykładzie: z każdej pensji z jego konta automatycznie odkładana jest stała kwota tak, by do kolejnych wakacji uzbierała się potrzebna suma. Na początku Janek ustawił konkretny dzień i kwotę, która ma się odkładać na wybrany cel oszczędnościowy. Dzięki temu nie musi pamiętać, by po każdej pensji zabezpieczyć niezbędne fundusze, o to zadba za niego bank. Na dodatek fakt, że dzieje się to automatycznie, pomaga mu w samym procesie oszczędzania – nie staje co miesiąc przed pokusą, by tym razem trochę zaszaleć, a w przyszłym miesiącu nadrobić nadprogramowe wydatki. Takie „wyskoki” nigdy nie kończą się sukcesem… Automatyczne wpłaty będą też doskonałym rozwiązaniem dla Julii – w ten sposób może zabezpieczyć systematyczne odkładanie potrzebnej kwoty na rachunku oszczędnościowym. To bezpieczeństwo i pewność, że uda się uzbierać wymagane środki.

Automatyczne wpłaty w Santander Bank Polska są bardzo łatwe do uruchomienia. Janek zarządza wszystkim przez aplikację Santander mobile. W zakładce „Moje cele” ustawił swój cel oszczędności oraz kwotę i dzień, w którym bank co miesiąc odłoży ją na oprocentowanym rachunku za niego. Dzięki temu nie musi już pamiętać o oszczędzaniu i jest pewien, że za kilka miesięcy na koncie oszczędnościowym działającym jak eskarbonka będzie już blisko swojego celu.

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz regulamin promocji dostępne są na santander.pl.

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) jest usługą bankowości elektronicznej.
  • Płatność BLIK – Transakcja BLIK polegająca na płatności za towary lub usługi w stacjonarnym sklepie/punkcie usługowym lub w sklepie internetowym.
  • Płatność BLIK jest Poleceniem przelewu albo Poleceniem przelewu wewnętrznego.
  • Konto osobiste, rachunek Moich celów to rachunki płatnicze.