Najczęściej wyszukiwane:

 przeczytasz w 4 minuty

Segregujesz śmieci. Masz w domu tylko żarówki LED. Ograniczasz mycie naczyń pod bieżącą wodą. Może warto pójść o krok dalej i zadbać o środowisko i swój portfel? Możesz zainwestować w auto hybrydowe lub elektryczne, odnawialne źródło energii albo hulajnogę czy rower. Z pomocą przyjdzie Ci EKO kredyt gotówkowy.

Spis treści:

Samochód? Na prąd!

Jeśli przejedziesz 100 km samochodem elektrycznym ładowanym w domu, to zapłacisz ok. 16 zł. Gdy skorzystasz z ogólnodostępnych stacji ładowania, to ok. 40 zł. Dla porównania, przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 7 l, jeśli przejedziesz 100 km autem z silnikiem benzynowym czy diesla zapłacisz teraz ok. 52 złotych. Widzisz oszczędności?

Nie możemy też zapominać, że już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów bilans emisji CO2 jest korzystniejszy dla „elektryka”. Dystans ten może być jeszcze mniejszy. Jeśli skorzystasz z prądu z Odnawialnych Źródeł Energii, takich ja własna instalacja fotowoltaiczna.

Nic dziwnego, że rośnie w Polsce liczba aut elektrycznych. Na koniec czerwca 2022 r., według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, było ich prawie 51 tys. Jeśli zdecydujesz się na zakup samochodu zasilanego prądem, możesz skorzystać z programu „Mój elektryk”. Zyskasz dopłatę w wysokości 18 750 zł (przy limicie ceny pojazdu wynoszącym 225 tys. zł), a jeśli masz Kartę Dużej Rodziny – 27 tys. zł (bez limitu ceny). Wsparciem w finansowaniu będzie również kredyt gotówkowy np. na samochód elektryczny.

Niekoniecznie samochód? To może rower
lub hulajnoga!

Zamiast jeździć samochodem wolisz pojazd, który połączy przyjemne z pożytecznym? Proponujemy - postaw na rower lub hulajnogę. Nie dość, że są eko, to podróżowanie nimi ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. To również doskonały sposób na rekreację. Ścieżek rowerowych w Polsce przybywa z roku na rok, podobnie jak atrakcyjnych szlaków turystycznych, które przeznaczone są dla fanów jednośladów.

Prąd? Z własnych paneli!

Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że płacimy za nią średnio o 37 proc. więcej niż w 2021 r.1 Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała się zmienić. Odpowiedzią na to może być fotowoltaika.

Dzięki panelom zyskasz dodatkowe, niezależne źródło energii. Możesz wykorzystać ją do zasilania wszystkich domowych urządzeń RTV/AGD, sprzętu elektronicznego, ogrzewania domu czy „tankowania” swojego samochodu elektrycznego. To czysty, „zielony” prąd. Jego wytwarzanie nie powoduje emisji tlenków węgla. Jednym z popularnych sposobów finansowania instalacji jest kredyt np. na fotowoltaikę. Pozwala rozłożyć koszty na wiele lat, podczas których instalacja zarabia na siebie.

Piec? Ekologiczny!

Czasy pieców, w których paliliśmy węglem lub drewnem, odchodzą powoli w przeszłość. Dzieję się tak, ponieważ rośnie nasza ekologiczna świadomość i zmieniają się przepisy , które nam to ułatwiają. Tzw. uchwały anty-smogowe zobowiązują nas do tego, abyśmy wymieniali stare źródłą ciepła, które wykorzystują paliwa stałe na bardziej „zielone”. W grę wchodzą m.in. piece gazowe, olejowe, na biomasę, ale także pompy ciepła czy systemy ogrzewania elektrycznego. W ich przypadku możemy otrzymać dofinansowanie do 69 tys. zł w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

Swoje programy wsparcia mają także poszczególne miasta, które wykładają pieniądze np. na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Mogą to być : kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe – pod warunkiem, że współpracują one z nowym, ekologicznym źródłem ogrzewania. Są też gotowe dopłacić na wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. Oferują też kredyty, które można przeznaczyć na pompę ciepła lub – szerzej patrząc – na OZE.

Finansowanie? EKO kredyt gotówkowy!

Wszystkie rozwiązania, które wymieniliśmy – i nie tylko te – możesz sfinansować za pomocą EKO kredytu gotówkowego. Dbamy o zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Więcej korzyści z EKO kredytem gotówkowym znajdziesz tutaj

Przykład reprezentatywny dla EKO kredytu gotówkowego

Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego. Dla oferty EKO kredytu gotówkowego Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,23%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 41 200 zł, całkowita kwota do zapłaty: 64 684,05 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 10,69 %, całkowity koszt kredytu: 23 484,05 zł (w tym: prowizja 4 572,69 zł, odsetki 18 911,36 zł), umowa zawarta na okres 82 miesięcy, 81 miesięcznych rat równych w wysokości 789,06 zł, ostatnia rata w wysokości 770,19 zł. Kalkulacja na dzień 30.11.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt gotówkowy udzielany jest na cele konsumpcyjne.


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie. Stan na 28.10.2022 r.


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.