Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

 przeczytasz w 4 minuty

Segregujesz śmieci, korzystasz z żarówek LED i ograniczasz mycie naczyń pod bieżącą wodą? Czas na kolejne działania, dzięki którym zadbasz o środowisko naturalne i swój portfel. Zainwestuj w auto elektryczne, odnawialne źródło energii, hulajnogę elektryczną albo rower elektryczny. Ty też możesz być eko z pomocą kredytu gotówkowego z EKO ofertą | RRSO 18,55%.

Spis treści:

Ekologiczny samochód? Tylko na prąd!

Jazda samochodem elektrycznym się opłaca. Jeśli naładujesz go w domu i przejedziesz nim 100 kilometrów, to zapłacisz około 16 zł. Gdy podczas podróży skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania, koszt przejazdu wyniesie ok. 40 zł. Przy średnim zużyciu paliwa w aucie z silnikiem benzynowym lub diesla na poziomie 7 litrów zapłacisz do 52 zł. Widzisz różnicę?

Samochód elektryczny to sposób na domowe oszczędności, ale też dbanie o środowisko. Już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów bilans emisji CO2 jest korzystniejszy dla elektryka. Wydzielany ślad węglowy może być jeszcze mniejszy. Wystarczy, że podczas ładowania pojazdu skorzystasz z prądu z Odnawialnych Źródeł Energii.

W Polsce z roku na rok rośnie liczba aut elektrycznych. Na koniec kwietnia 2023 r. po polskich drogach poruszało się ponad 73 695 pojazdów osobowych z napędem elektrycznym.

Rezygnujesz z samochodu? Wybierz rower elektryczny lub hulajnogę elektryczną
z kredytem gotówkowym z EKO ofertą!

Lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym? W takim razie postaw na rower elektryczny lub hulajnogę elektryczną. Podróżowanie nimi może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i być formą wytchnienia po ciężkim dniu w pracy! To również doskonały sposób na rekreację. Ścieżek rowerowych w Polsce przybywa z roku na rok, tak jak atrakcyjnych szlaków turystycznych.

Potrzebujesz więcej powodów, aby przesiąść się na ekologiczny pojazd? Rower elektryczny lub hulajnoga elektryczna pozwolą Ci dotrzeć do miejsca docelowego bez stania w korkach, marnowania benzyny i szukania miejsca do zaparkowania.

Sposób na tani prąd? Wyprodukuj go z własnych paneli!

Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że z dnia na dzień masz mniej oszczędności? Jeżeli szukasz sposobu na zmniejszenie opłat, postaw na zmianę źródła energii. Wybierz fotowoltaikę!

Dzięki panelom zyskasz niezależne źródło prądu. Jeśli wyprodukujesz odpowiednią ilość kilowatogodzin, możesz wykorzystać je, aby zasilić elektryczny sprzętu w Twoim domu. To także sposób na wydajne ogrzanie domu czy „zatankowanie” elektryka, jeśli masz zainstalowany taki elektryczny akumulator.

Chcesz wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego? Urządzenia ekologiczne z pewnością Ci w tym pomogą! Jednym z dostępnych sposobów finansowania paneli fotowoltaicznych może być kredyt gotówkowy z EKO ofertą. Pozwala on rozłożyć koszty inwestycji na wiele lat, podczas których instalacja zarabia na siebie.

Piec? Tylko ekologiczny!

Czasy pieców, w których palono węglem lub drewnem, odchodzą w przeszłość. Uchwały antysmogowe zobowiązują właścicieli domów do wymiany starych źródeł ciepła na te „zielone”. W grę wchodzą m.in.:

  • pompy ciepła,
  • urządzenia grzewcze, które korzystają z  biomasy np. kotły na pellet.

Swoje programy wsparcia mają także poszczególne miasta, które wykładają pieniądze np. na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Mogą to być : kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe – pod warunkiem, że współpracują one z nowym, ekologicznym źródłem ogrzewania. Są też gotowe dopłacić na wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. Oferują też kredyty, które można przeznaczyć na pompę ciepła lub – szerzej patrząc – na OZE.

Finansowanie? kredytem gotówkowym
z EKO ofertą!

Wszystkie rozwiązania, które właśnie wymieniliśmy, można sfinansować za pomocą naszego kredytu gotówkowego z EKO ofertą Uruchomi się w nowym oknie.

Zakup urządzeń ekologicznych jest inwestycją, która zwraca się już po kilku latach. Wniosek o kredyt z EKO ofertą możesz złożyć telefonicznie lub u naszego doradcy w dowolnym oddziale.

Zespół Bluerank

Przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego z EKO ofertą

Dla kredytu gotówkowego z EKO ofertą Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 37 500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 62 419,74 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 12,49%, całkowity koszt kredytu: 24 919,74 zł
(w tym: prowizja 5 108,79 zł, odsetki 19 810,95 zł), umowa zawarta na okres 78 miesięcy, 77 miesięcznych rat równych w wysokości 800,38 zł, ostatnia rata w wysokości 790,48 zł.
Kalkulacja na dzień 30.04.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt gotówkowy udzielany jest na cele konsumpcyjne.


Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego.


Organizatorem oferty jest Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 17, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000008723, NIP 8960005673, kapitał zakładowy i wpłacony 1 021 893 140 zł.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 30.04.2024 r.


Dodatkowe źródła:


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.